Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı theradon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonlu motor dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Bu senkron ayarının bozulmasını nereden anlayabiliriz peki ? Bozuk senkron ile sürmek motora zararı olur mu buc şekilde sürsem ?
    bir üst mesajda undokap dediki enjeksiyonlu motora sekron ayarını nasıl yapmış ? yani türkçesi enjeksiyonlu gt lere sekron ayarı yapılmaz
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Yukarıdaki arkadaşım ayar vidaları ile oynamış olabilir dedi ona istinaden diyorum oynamış ve bozmuşsa ne sıkıntılar çıkabilir

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Silindirlere giden benzin miktarı değiştiği için senkron bozulur.
    Zor çalışır
    rölanti dalgalanır
    ışıklarda biyerde beklerken stop eder.
    Son hızı düşer
    Düşük hızlarda vuruntu yapar

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Aynen hocam dediklerinizin hepsi oluyor. Eskişehirde iyi bir usta bulana kadar bu şekilde sürmemin motora bir zararı olur mu peki yani 2 ay böyle sürsem rektefiye ister falan durumu oluşur mu yoksa sürüş keyfini bozması dışında bir sorun olmaz mı

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    motor normalden çok yakar. Gitmez.
    Çok zorlarsan krank kolları sıkıntı yapar. sakin sakin sürersen sadece bi tık çok yakarsın.

2 ay sonra ne olacak?

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    2 Ay sonra cebimde para olur en azından ustaya rahat kafayla giderim hocam. Şuan önümde öncelikle sigorta problemi var en az 700 lira gibi bir fiyat çıkıyor. Sonra birde mont-eldiven-dizlik o da nereden bakarsak 1000 lirayı bulacak. Önceliği hangisine vermem gerek bende emin değilim açıkçası.

Çok zorlamıyorum genelde şehir içi 50-60 ile kullanıyorum. Vitesi 7000 devirde yükseltiyorum dooğru mu yapıyorum ? Motor çekişten de düştü sanırım yani gaza abanınca öyle arkaya yapıştıran bir kuvvet yok yavaşça hızlanıyor ya da bana öyle geliyor

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Arkadaşlar Merhaba 7. hyosung um la ekim ayından beri birliklikteyiz . Naptin ya 7. Filan... evet ara sira farklı marka yüksek cc motor aldım deneme yanılma yöntemiyle hyosung a döndüm😀. Bu arada distribütör hangi firma oldu? Yedek parça pek göremiyorum eskiden sahibinden com da baya bi parça olurdu. Karaborsa mi oldu parça işi?

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Temiz motor
    İlan No: 284159301
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...84159301/detay

Arkadaşlar bir abim motorunu satıyor takası wr 125 x ile etmek istiyor ilginizi çekebilir diye düşündüm buyrun.Motor çok temiz.

Motosikleti
    s&t kanuni gt250r
    merhaba arkadaaşlar hyosung a uyumlu buji piposu nerden bulanılırız hangi ürünler uyabilir tavsiy e edersenşz sevinirim sürekli çatlama sorunu oluyor pipo da

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Merhaba arkadaşlar. Benim motorsiklet için sağ kütük lük lazım. Sahibinden e baktım benim şu an kullandığım daha güzel. Bu hyosung ların parçaları ni nereden temin edeceğiz bilen varmı?

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Benim motorsiklet için sağ kütük lük lazım. Sahibinden e baktım benim şu an kullandığım daha güzel. Bu hyosung ların parçaları ni nereden temin edeceğiz bilen varmı?
    http://www.hyosungwholesale.com/
    cekinmeden sipariş verebilirsin.
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cekinmeden sipariş verebilirsin.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

[QUOTE=lostrider10;3877664]Teşekkür ederim ufuk arslan. Bu site çalışma sistemi nasıl acaba? Ebay gibi mi ? Daha doğrusu alışveriş yapan varmı? Güvenli mi ?

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    [QUOTE=lostrider10;3877664]Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ufuk arslan. Bu site çalışma sistemi nasıl acaba? Ebay gibi mi ? Daha doğrusu alışveriş yapan varmı? Güvenli mi ?

evet aynı ebay gibi. bir paypal hesabı üzerinden istedigin siparişi girebilirsin. gönlün rahat alışveriş yapabilirsin burdaki bir cok kişi alışveriş yapıyor. zaten hyocu isen bilmen gereken 2 site var

http://www.hyosungsource.com/
    Hyosung GT250R

zincir dişli setimi değiştircemde markaya bakmalımıyım? yoksa en ucuzu ebatını uydurup alsam mı? şimdiki çok kötü değişmesi gerekiyor, birde orjinal 14-46 sanırım bunu ne yapsamki orjinal mi taksam hızlanmayı mı arttırsam arkayı büyültüp

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar öncelikle cbr 125 vardi sattim simdi hyosung dusunuyorum ama araştirmalarim sonucu bu motorun pazar hacmi dusuk yani aldiktan sonra zarar etmek kesin. ben 0 motor tercih ediyorum yani 2015 0 km alacagim. ama cok yuksek bir mebla ucreti kawasaki 250 sl veya r25 hyosung arasindan gidip geliyorum gonlum hyosungtan yana ama zarar edip parca sıkınıtısı cekip arızalarla ugrasmak ıstemıyorum yazıları okudum arıza olayı cok herhalde bu motorda tavsıyelerınızı beklıyorum
    Kula Bela Gelmez Hak Yazmadikca; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadikca Hak Kuldan İntikamini Kul İle Alir Dini İrfani Bilmeyen bunu kul Etti sanir
    Bari Emri Olmayinca Sanki Yaprak mi Kipranir

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Arkadaş lar bu gtr250 de silindir büyütme işlemini düşünüyorum bu sıralar. Sizce imkan varmı?

Arkadaslar nerhaba 2010 gt250cometim var sargida problem varmis yuksek sarj veriyo daha once tamir gormus trabzondayim burda hyosungdan anlayan usta yok o yuzden kendim cozmeye calisiyorum iyi bi bobincide sardirsan sorun olmaz dediler. sifiri 250-300 lira civarinda şu an alacak maddi durum yok sardirsak olurmu yada buna uyacak baska bir marka modelin uyguna fiyatla alabilecegim bir sargi varmi acaba.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı hakanbky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar nerhaba 2010 gt250cometim var sargida problem varmis yuksek sarj veriyo daha once tamir gormus trabzondayim burda hyosungdan anlayan usta yok o yuzden kendim cozmeye calisiyorum iyi bi bobincide sardirsan sorun olmaz dediler. sifiri 250-300 lira civarinda şu an alacak maddi durum yok sardirsak olurmu yada buna uyacak baska bir marka modelin uyguna fiyatla alabilecegim bir sargi varmi acaba.
    Düzgün sararsan problem olmaz,eskisinden daha sağlam olur.Yalniz sargidan olduğunu nasil anladin konjektör sağlam mi?

Once akuye gelen degerleri olctuk rolantide 14-15V arasi gaz verdiginde 17 ye cikiyor konjektor degistirelim dedik ve akude sarj tutmuyordu artik ikisinide yeni aldim. Takmadan acaba konjektorun bozulmasi neden diye dusunurken bir ustadan stator cikisini olcebilecegimi ogrendim. 3 sari kablodanda avometre 200 v degerinde iken rolantide 7.5V 5000 devirde sabit iken 9.3V olctum sargiyi fotograflayip baska bi ustaya gonderdim oda tamir gormus onceden degismesi gerek dedi. [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bu sargida problem varmi sizce bi yardimci olurmusunuz bobinajci sorun gorunmuyor diyo motor ustasi yeni al diyo sasirdim ne yapacagimiyapacagimi

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı hakanbky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once akuye gelen degerleri olctuk rolantide 14-15V arasi gaz verdiginde 17 ye cikiyor konjektor degistirelim dedik ve akude sarj tutmuyordu artik ikisinide yeni aldim. Takmadan acaba konjektorun bozulmasi neden diye dusunurken bir ustadan stator cikisini olcebilecegimi ogrendim. 3 sari kablodanda avometre 200 v degerinde iken rolantide 7.5V 5000 devirde sabit iken 9.3V olctum sargiyi fotograflayip baska bi ustaya gonderdim oda tamir gormus onceden degismesi gerek dedi. http://<a href="http://hizliresim.co...Pk.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bu sargida problem varmi sizce bi yardimci olurmusunuz bobinajci sorun gorunmuyor diyo motor ustasi yeni al diyo sasirdim ne yapacagimiyapacagimi
    http://i.hizliresim.com/21dmpd.jpg
    http://i.hizliresim.com/QB5Emv.jpg
    Gözle kontrol sağlıkli olmaz ki ölçüp bakmak lazim,konjektorü değiştir düzelmezse sargidandir veya motor calisir haldeyken akü + kutup basini sök eğer motor çalışmaya devam ediyorsa sargida sorun yoktur diye duymuştum.
    Birde zenon gibi sonradan eklediğin birşey varmi motorunda?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler