Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün tazyikli suyla yıkadım ilk defa. Ondan mı oldu acaba.
    Peki arada bir düzensiz çalışıp, egsozdan patpatpatpat yapıp, çiğ benzin atması ardından gaz yemeyip 1 dakika içinde stop etmesine sebep olur mu bu dediğiniz?
    Bende tanzikli su ile yıkadım otoparka bıraktım akşama çalıştıramadım aynı sorun olabilir .
    Düzensiz çalışıp çiğ benzin olayı büyük ihtimalle klasik sorun bujilerden olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Arkadaşın hyo su demin yolda teklemeye başladı sesi değişti gaz yememeye başladı bi sıkıntı var belli.
    Motor çalışıyor zorda olsa ama sesi değişik gaz veriyorsun motor zorla kalkıyor eskisi gibi fırlamıyor...

Buji mi sebep yoksa conta mı yaktı veya...... nedir sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba beyler bu yaz hyosung almayı planlıyorum (inşAllah) 2013 veya 2014 model olacak ancak şöyle bir problemim var scooter deneyimim var vitesli olarakta fazla olmasada sadece evden işe gidip geldim (toplam git gel 20 km) boyum 168 cm yeterli olurmu olmazsa başka motorlara yöneleceğim yardımcı olun lütfen iyi sürüşler.

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı Pr0gedys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler bu yaz hyosung almayı planlıyorum (inşAllah) 2013 veya 2014 model olacak ancak şöyle bir problemim var scooter deneyimim var vitesli olarakta fazla olmasada sadece evden işe gidip geldim (toplam git gel 20 km) boyum 168 cm yeterli olurmu olmazsa başka motorlara yöneleceğim yardımcı olun lütfen iyi sürüşler.

Hoşgeldin aramıza dostum vitesli motora alışırsın alışmasınada onu çok dert etme derim (benim düşünceme göre) fakat boyuna birşey diyemiyorum bi hyosung motora otur ayaklarının seviyesine bak ileri geri yaparak tam anlamıyla yetişiyormu boyun diye, rahat kavrayabiliyormusun ? ama tercih olarak seçtiğin motor çok iyidir inş istediğin bir motor bulursun diyelim.

enxdesign kardeşim naptın motoru servis ne söyledi bi haber et hele merak ettim inş hayırlı haberler olur.

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Arkadaşın hyo su demin yolda teklemeye başladı sesi değişti gaz yememeye başladı bi sıkıntı var belli.
    Motor çalışıyor zorda olsa ama sesi değişik gaz veriyorsun motor zorla kalkıyor eskisi gibi fırlamıyor...

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hoşgeldin aramıza dostum vitesli motora alışırsın alışmasınada onu çok dert etme derim (benim düşünceme göre) fakat boyuna birşey diyemiyorum bi hyosung motora otur ayaklarının seviyesine bak ileri geri yaparak tam anlamıyla yetişiyormu boyun diye, rahat kavrayabiliyormusun ? ama tercih olarak seçtiğin motor çok iyidir inş istediğin bir motor bulursun diyelim.

enxdesign kardeşim naptın motoru servis ne söyledi bi haber et hele merak ettim inş hayırlı haberler olur.
    Bujilerden değil, pipolardan değil. Yakıt sistemindeki bir pislikten değil. Benzin filtresi temiz.
    Enjektör bir şekilde tıkanmış olabilir yada beyinden kaynaklanıyor dedi.
    Hata kodu göstermiyor makine. Bu yüzden beyin arızası olabilir diyor. Diğer türlü illa hata kodu gösterir diyor. Kanuni'nin ne kadar ağır çalıştığını bildiğim için en az 15 gün motorsuzum gibi duruyor. Resmen 1 nisan şakası gibi. Soğuk havalarda binbir güçlükle bindim. Havalar ısındı motor gitti
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Bujilerden değil, pipolardan değil. Yakıt sistemindeki bir pislikten değil. Benzin filtresi temiz.
    Enjektör bir şekianlıyorumıkanmış olabilir yada beyinden kaynaklanıyor dedi.
    Hata kodu göstermiyor makine. Bu yüzden beyin arızası olabilir diyor. Diğer türlü illa hata kodu gösterir diyor. Kanuni'nin ne kadar ağır çalıştığını bildiğim için en az 15 gün motorsuzum gibi duruyor. Resmen 1 nisan şakası gibi. Soğuk havalarda binbir güçlükle bindim. Havalar ısındı motor gitti
    Hocam gercekten cok uzuldum :( resmen 1 nisan olmus ya gercekten peki masraf varmi paradan bahsediyorlarmi ?
    15 gun onlarmi soyluyor surer diye senin tahminin mi ins cabuk kavusursun motoruna bir kac gun surmiyim delleniyorum bn valla oyuzden cok iyi anlıyorum seni.

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125

Bu 3. yazışım

Enxdesing benim dediğim şey büyük ihtmalle enjeksiyon sıkıntısı hallolur

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Enjeksiyon ile ilgili olsa FI hatasi verir enjeksiyon oldugunu düşünmüyorum ben.hic bir hata tok diyor ekranda

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Motor şimdide hiç çalışmıyor gaz almıyor.... sıcakken istop edince marşa basıyoduk çalışıyordu şimdi oda yok

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı TheCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor şimdide hiç çalışmıyor gaz almıyor.... sıcakken istop edince marşa basıyoduk çalışıyordu şimdi oda yok
    Abi beyin mi değil mi anlamak zor değil git sağlıklı çalışan bir hyosung bul model ve beyin serisi uyumlu olsun tabi tak bak devam ediyormu senin beyni de diğerine takar anlarsin konsektor gitmistir hiç calismiyorsa belki de benim nacizane önerim beyni dene bir istersen kardeşim

Enjektör bir şekilde tıkanmış olabilir yada beyinden kaynaklanıyor dedi.
    enjektorlerın tıkanması cok zayıf ıhtımal , atesleme sistemınde sorun yok ise enjeksiyon sistemındekı sensorlerı tek tek kontrol etmek gerek.
    ayrıca bazı sensorlerdekı arızalarda hata kodu vermeyebılıyor .
    kanuni bir cok parcayı stoklarına bulundurmuyor böyle berbat bir başka firma oldugunu sanmıyorum , benım motorda aldıgımdan berı cozamadıgım bir arıza var sonuca yaklastım sorunu tespit ettım ama bir baska sensoru bozdum turkıyede o parca olmadıgı ıcın avustralyadan sipariş verdım 15 gundur beklıyorum motorada bınemıyorum ,

umarım servis az cok bişeylerden anlıyordur

yukledıgım videoda enjektorlerın püskürtmesını gorebılırsınız

http://www.youtube.com/watch?v=li52_IRAbh4

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Arkadaşlar sanırım ayaklık
    Müşürüm bozuldu, motor vitesteyken ayaklığı açtığımda motor stop etmiyor, ne yapabilirim acaba?
    esc bunu beğendi.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Merhaba arkadaşlar;

2013 model tvs apache motorsikletim var, süper sport'a geçmeyi düşünüyorum,
    Bu ilan ve model hakkında ne düşünürsünüz, fikirlerinizi alabilir miyim. fiyatını hakeder mi? en fazla ne kadar verilebilir? hafta sonu motoru incelemeye gideceğim nelere dikkat etmeliyim? plakası ve ruhsatı varmış, ikinci sahibiymiş, motora anahtar değmedi diyor ilgi gösterip cevap verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    hoşgeldin arkadaşım fakat ilan nerde göremedim ?

Motosikleti
    hoşgeldin arkadaşım fakat ilan nerde göremedim ?
    Teşekkürler
    Çok özür dilerim. heyecandan linki eklemeyi unuttuk iyi mi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-satilik-hyosung-159401767/detay

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Çok özür dilerim. heyecandan linki eklemeyi unuttuk iyi mi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-satilik-hyosung-159401767/detay

Önemli değil kardeşim bu motoru gören herkez heyecanlanıyor ben bile ilk günkü gibi her resmini açtığımda heycanlanmıyorum
    İlana gelince görüntü güzel görünüme laf yok fakat 2007 model 15 bin km kafa karıştırıcı bir durum pek inandırıcı değil km oynanma olasılığı yüksek ve 2007 modelde devir kesici yok diyebiliyorum enjeksiyonlu değil ( yanlışım varsa bir arkadaş düzeltsin) 2008 - 2010 modeller arasındada enjeksiyon vs vs bir sürü arıza vermekte o yüzden 2011-2012 efiler iyidir efi modeli ve üstü bak derim için rahat etsin motordan keyif al benim görüşüm budur kardeşim iyi forumlar ;)

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hocam gercekten cok uzuldum :( resmen 1 nisan olmus ya gercekten peki masraf varmi paradan bahsediyorlarmi ?
    15 gun onlarmi soyluyor surer diye senin tahminin mi ins cabuk kavusursun motoruna bir kac gun surmiyim delleniyorum bn valla oyuzden cok iyi anlıyorum seni.
    Şuan için kafana takma, zaten garanti var. Para çıkmayacak senden sadece biraz uzun sürebilir dediler. İnşallah çok uzun sürmez.

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Motorun ön-arka disklerini mutlaka inceleyin. Kilometreyi az çok böyle anlayabilirsiniz. Balataların sürttüğü yer normalde dümdüzdür. Eğer orada 1-2 mm'den fazla çukurluk oluşmuşsa km orjinal değildir. GRİ renk bu motora en çok yakışan renk. Sanıyorum ilk çıkan jenerasyonda var bu renk. Daha önceden beyin falan bir arıza çıkarmamışsa, km orjinal ise alınabilir.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti

Önemli değil kardeşim bu motoru gören herkez heyecanlanıyor ben bile ilk günkü gibi her resmini açtığımda heycanlanmıyorum
    İlana gelince görüntü güzel görünüme laf yok fakat 2007 model 15 bin km kafa karıştırıcı bir durum pek inandırıcı değil km oynanma olasılığı yüksek ve 2007 modelde devir kesici yok diyebiliyorum enjeksiyonlu değil ( yanlışım varsa bir arkadaş düzeltsin) 2008 - 2010 modeller arasındada enjeksiyon vs vs bir sürü arıza vermekte o yüzden 2011-2012 efiler iyidir efi modeli ve üstü bak derim için rahat etsin motordan keyif al benim görüşüm budur kardeşim iyi forumlar ;)
    çok teşekkür ederim kardeşim. KM de sorun var zaten, adam telefonda birşeyler söyledi sen gel ayarlarız km sini felan, ben anlatırım durumu diyo, gerçek km'si değil zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Şuan için kafana takma, zaten garanti var. Para çıkmayacak senden sadece biraz uzun sürebilir dediler. İnşallah çok uzun sürmez.

Motorun ön-arka disklerini mutlaka inceleyin. Kilometreyi az çok böyle anlayabilirsiniz. Balataların sürttüğü yer normalde dümdüzdür. Eğer orada 1-2 mm'den fazla çukurluk oluşmuşsa km orjinal değildir. GRİ renk bu motora en çok yakışan renk. Sanıyorum ilk çıkan jenerasyonda var bu renk. Daha önceden beyin falan bir arıza çıkarmamışsa, km orjinal ise alınabilir.
    teşekkürler ilgin için kardeş. motor başında daha iyi inceleme fırsatı bulurum. hakkımızda hayırlısı artık. iyi forumlar

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/members/thearcheus-98920.html
    bu kullanıcı satıyordu
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/2145-hyosung-gt-250-comet-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-237.html#post3187930
    Üstümüzde kara bulutlar dolaşıyo herhalde geçen yolda sol şeritte arabayla bariyer arasında koca taş bei buldu kıvırma payıda yoktu sağda araba solda bariyer velasıl ön jantı kırdık :(
    Uygun maliyetli nereden temin edebilirim yardımcı olabir misiniz?
    Her yılın modelinin jant ölçüsü aynı mıdır?
    sahibinden.com da bir tane buldum ama;
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-hyosung-gt-250-r-sorunsuz-on-jant-ve-lastik-132102880/detay

Bu arada bütün arıza yaşayanlara geçmiş olsun:(

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Motoru sabah zorla dua ede ede çalıştırdım.Belli tek silindir çalışıyor diğerine ateşleme gitmiyor ki dediğim gibi çıktı 15km o şekilde yol yaptım ustaya götürdüm ön silindire ateşleme gelmediğini söyledi bakalım ne olacak.....
    Twin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler