Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Merhabalar herkese şöyle bir sorum olacak; şöyle ki motosikşetime hala bir akü alamadım zaman ayıramadım. Bu aralar bunu hallrtmek istiyorum çünkü motorsuzluk çok kötü. Şimdi sitelere baktığımda hyosung gtr için önerilen ve satılan akü 12 V 12 A, bunu bosch için söylüyorum bu arada. Bosch daha kalitelidir diye ondan alayım dedim yalnız az önce motorumdan söktüm aküyü eve getirdim bir baktım ki orijinal akü 12 V 10 A, aküsepetinden indirimle 158 liraya 12 V 12 A sipariş edecektim yalnız şimdi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok teşekkür ederim iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    zaten olması gereken 12 v 12 amper dir. bosch iyidir fiyat makul.maddi sıkıntı yoksa tam bakımsız olanlardan al.uzun süre başın ağrımaz.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    hocam ben o zaman sipariş edeyim şunu yorumunuz için teşekkürler iyi sürüşler.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben o zaman sipariş edeyim şunu yorumunuz için teşekkürler iyi sürüşler.
    güle güle kullan.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir sorunum var. Motorumun deviri rölantide oynamalar yapıyor ve 3-4 bin devire kadar gaz yemiyor boğuluyor gibi tekliyor motor sonradan kendini topluyor. Bujilerini değiştirdik hava filtresini herşeyini temizledik düzeldi gibi ama sonradan tekrar aynısını yapmaya başladı. Önceki sayfalarda okudum benzer sorun yaşayan arkadaşlar olmuş. Buji piposunu mu değiştirmeliyim. O da olmazsa başka önerileri olan aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Model 2012 bu arada

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir sorunum var. Motorumun deviri rölantide oynamalar yapıyor ve 3-4 bin devire kadar gaz yemiyor boğuluyor gibi tekliyor motor sonradan kendini topluyor. Bujilerini değiştirdik hava filtresini herşeyini temizledik düzeldi gibi ama sonradan tekrar aynısını yapmaya başladı. Önceki sayfalarda okudum benzer sorun yaşayan arkadaşlar olmuş. Buji piposunu mu değiştirmeliyim. O da olmazsa başka önerileri olan aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Model 2012 bu arada
    Buji pipolarını, el değmişken bujileride değiştirin isterseniz. Sorun hala devam ediyorsa TPS sensörüdür büyük ihtimal ile...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji pipolarını, el değmişken bujileride değiştirin isterseniz. Sorun hala devam ediyorsa TPS sensörüdür büyük ihtimal ile...
    Bujileri değiştirdik. Bundan önceki sayfalarda bir arkadaş devir rölantide oynama yapıyor pipoları değiştirdik sorun çözüldü diye yazmış. Aynı sorun bende de var umarım pipolardır. Daha fazla strese girmek istemiyorum
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sogukkenmı sıcakkenmı yoksa her sıcaklıktamı yapıyor

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Rölantide ki devir oynaması soguk-sıcak her zaman oluyor. Gaz yememe değişiyor. Mesela dün bujileri değiştirdikten sonra rölantide ki devir oynaması devam ediyordu ama motor gaz yiyordu gayet seri iyiydi düzeldi diye sevinmiştim hatta. Bugün biraz sürdüm 15-20 km ondan sonra tekrar gaz yememeye başladı. Tam anlayamadım açıkcası
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

ateslemeyle ılgılıde olabılır , enjeksıyonla ılgılıde , tek tek kontrol etmenız gerekır .
    ateslemede bujı baslıklarında ve kablolarında kacak varmı ona bakın , rolantı valfine gıden hortumları ve rolantı valfını kontrol edın , bu sorun durup durukenmı oldu ?

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Arkadaşlar fren balatalarını değiştimeyi düşünüyorum. Daha önce değiştiren veya konuyla ilgili bilgisi olanlardan marka model önerisi bekliyorum. Her fiyata balata var ama kaliteleri neye göre değişiyor bilmiyorum.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı esc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fren balatalarını değiştimeyi düşünüyorum. Daha önce değiştiren veya konuyla ilgili bilgisi olanlardan marka model önerisi bekliyorum. Her fiyata balata var ama kaliteleri neye göre değişiyor bilmiyorum.
    hocam ınternette sahıbındende vs satılan balataların cogu yan sanayi yada benzer balata kullanan motorlara ait ben tüm motorlarımda balata değişiminde başka modelın orjınal balatasını kullanıyordum gayette memnundum mesela mondıalın balataları bırebır aynı orjinalını alırsanız 7 tl gıbı bır rakama işinizi görür yok ben orjınal alacagım dersenızde kanunının sıtesıne gırıp orjınalını artık kac para bılmıyorum alabılırsınız.
    esc bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateslemeyle ılgılıde olabılır , enjeksıyonla ılgılıde , tek tek kontrol etmenız gerekır .
    ateslemede bujı baslıklarında ve kablolarında kacak varmı ona bakın , rolantı valfine gıden hortumları ve rolantı valfını kontrol edın , bu sorun durup durukenmı oldu ?
    Motoru yeni aldim bu sorunu cozmeye calisiyorum simdi de dediklerinize bakacagim ozellikle de pipodan supheleniyorum insallah yanilmam

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Imkanin varsa bir video ya cek kardesim.benimkisi buji piposundandi egzoz abarti mi ayrica senin

ariza icin bilgi
    Benzin deposu altinda bir kibrit kutusu buyuklugunde hava filtre sensoru olacak onu degistir.
    Umarim sorunun cozulur. Bol sans

Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Ben 2008 varken degistirmistim hava sensorunu tuzluydu biraz egzoz acik olunca sorun yapiyor hyo eger orjinalse pek karsilasmadim ben

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar hepinize merhaba..Kymco Xciting 25o Ri kullanıyorum, şu an satılık ve satınca GT250R ve ya X5 alayım diyorum.

Fakat İzmirde hyosungun hiç bir bayisi sipariş olmadan motor getirmiyor, ben de görmeden incelemeden almak istemiyorum. Düşük kmde ikinci el de yok maalesef..

Gidip CBR 250 alasım da yok,boyum 185, altımda oyuncak gibi kalcak..

Vallahi kafayı yicem.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Egsoz orjinal.Pipoda catlak cikti degistirdik su an duzeldi motor. 2012 lerde bu sorun cok var heralde.Fazla surmedim ama rolantide ki oynama filan duzeldi. Aksam test edicem umarim baska sorun yoktur. Yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim.

Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    duzeldi motor. 2012 lerde bu sorun cok var heralde.Fazla surmedim ama rolantide ki oynama filan duzeldi. Aksam test edicem umarim baska sorun yoktur. Yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim.[/QUOTE]

2012 lerde neden bu sorun cikiyor anlamadim bende.benim her ikiside catlak cikmisti hatta onde ki pipo igne deligi kadar kucuk yerden kaciriyordu.gecmis olsun ayrica

Motosikleti
    hyosung gt 250 09
    arkadaşlar km saati milden km nasıl geçiyor bilen varmı bilen yokmu servise telefon açtım onlarda bilmiyor nasıl servisse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler