Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ki uzun yolda 3.2 l/100 km yi tutturmus adam geçen hafta 5.1 l/100km yi tuturarak (230 kmlik tur sonunda) kendi rekorumu egale ettim
    Yusuf abi Kullanım tarzın nasıldı acaba 5.1 litre yakıt tüketimi elde etmeyi başardın? 150'den aşağıya hiç inmedin galiba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese selamlar.. 2.el hyosung gt250r alıcam 2 hafta içinde fakat motorlar hakkında pek bilgim yok bandırmada olan arkadaslar,abilerim varsa beni bilgilendirebilecek yüzyüze gorusebileceğim bana yardımcı olurlarsa sevirinirim.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yusuf abi Kullanım tarzın nasıldı acaba 5.1 litre yakıt tüketimi elde etmeyi başardın? 150'den aşağıya hiç inmedin galiba
    hep 5. vistesteydim tapagaz. cbf500 lu arkadasla beraber gazladik. ikimiz de aynı gittik ama aynı da yaktik :-)

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep 5. vistesteydim tapagaz. cbf500 lu arkadasla beraber gazladik. ikimiz de aynı gittik ama aynı da yaktik :-)
    Abi 3.2 litre yakıt tüketimi elde ettiğin zaman hangi hızlar arasında kullandın motoru? 5.1 litre yakıt tüketimi elde ettiğin zaman kaç km hızdan aşağıya inmedin Fuarda ciddi ciddi inceleyip 2013 model almayı planlıyoruz 2 kişi. O yüzden bu konuda yardım rica ediyorum senden.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    az yaktigimda 90-110 araligindaydim. cok yaktigimda yasal sınırların uzerinde seyrettim iste...
    Twin bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi gazlamışınız 5lt iyimiş:.)

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    5 lt yaktırmak için epeyi hırpalamak lazım Ben sadece motoru ilk aldığımda şehir içi ilk depomda 5 lt yaktırabilmiştim. Oda acemilik+ herkesle karpışmaya çalışmam sonucu olmuştu Havalarında soğuması ile birlikte ortalama yakıtım 4 lt oldu. Önceden 3,5 -4 lt arası gidip gelirdi zaten.

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Bilenler olabilir.Bafra-Sinop arası 110km Sinop dönüşü depo full ile geldim bafrada bir daha fulledim 20,.... küsüratı tam hatırlamıyorum uzun ve düz yol özellikle Gerze den sonra yeni yapılan duble yeni yol ve bomboş cbr250r olan arkadaş ve ben o yolda fena gazladık bi anda Yakakent tabelasını gördüm

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 lt yaktırmak için epeyi hırpalamak lazım Ben sadece motoru ilk aldığımda şehir içi ilk depomda 5 lt yaktırabilmiştim. Oda acemilik+ herkesle karpışmaya çalışmam sonucu olmuştu Havalarında soğuması ile birlikte ortalama yakıtım 4 lt oldu. Önceden 3,5 -4 lt arası gidip gelirdi zaten.
    halil 110 kiloyum, biraz da fazla çekince gazı gayet mümkün yaktirmak :-) hirpalanma konusunda bilemem ama hicbir yağ degisiminde yag tapasinda ufak bir capaga bile raslamadik. 15 bin kmye yaklastim ama hyo hala kukruyor kendi hacminde kendi capinda :-D

normalde istanbul trafiğinde 4 lt dir yakit tuketimim :-)

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Arkadaşlar motorumu bugün çalıştırdığımda rolanti 1500 den aşağı düşüp kendiliğinden stop etmeye başladı. Motor ısınıncada aynı tepkiyi verecek gibi oluyor. Işıklarda dururken stop edecek diye korkar oldum. Motorun sesi falan baya değişti eski gür sesi yok şıkır şıkır cılız bi ses vermeye başladı önerilerinizi bekliyorum.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Nuckles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu bugün çalıştırdığımda rolanti 1500 den aşağı düşüp kendiliğinden stop etmeye başladı. Motor ısınıncada aynı tepkiyi verecek gibi oluyor. Işıklarda dururken stop edecek diye korkar oldum. Motorun sesi falan baya değişti eski gür sesi yok şıkır şıkır cılız bi ses vermeye başladı önerilerinizi bekliyorum.
    Kaç model hocam motor ? Karbüratörlümü ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    2007 karbüratörlü

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    hava ayarı-rolanti-karbüratöre gelen hortumlar-depo altında benzin musluğu varsa ona bak.

Güzelce temizlet bu dediklerimi, ayarlarını yaptırt... Motor kaç binde ?

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayarı-rolanti-karbüratöre gelen hortumlar-depo altında benzin musluğu varsa ona bak.

Güzelce temizlet bu dediklerimi, ayarlarını yaptırt... Motor kaç binde ?
    Aynı sorun ışıklarda stop etme, motor ısındıktan sonra rolantide değişme vs. EFI'lerde olduğunda ne yapmak gerekiyor?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun ışıklarda stop etme, motor ısındıktan sonra rolantide değişme vs. EFI'lerde olduğunda ne yapmak gerekiyor?
    Enjeksiyonlular birazdaha karışık. Elektronik sistem çünkü...

Buji-buji pipoları ilk öncelikler. Tek silindir muhabbeti genelde bundan dolayı olur. Nasıl anlaşılır? Motor yürümez veya tek silindir biraz daha soğuk olur...

Hava sensör kelebekleri var. Güzelce temizle ve vd-40 sık biraz.

Rolanti devir dalgalanmaları genelde bu saydığım parçalardan olur.

Stop etme sorunu ise? Benzinden kaynaklanabilir. Bir kaç arkadaşın başına gelmişti benzin yüzünden. Sensör yaparmı emin olamadım. Devir düşük olduğu için yapabilir gerçi.

umss başka başka. Şu enjeksiyon temizleyici sıvılar var. Depoya ne kadar koyulur hatırlamıyorum şimdi ama nette bununla ilgili veya 15-20 sayfa önce yazılmış bir yazı var enjeksiyon temizleyiciler ile ilgili...

Onuroz herşeyden önce motorunun bujilerini sök. Kararma ne derece ve ne zaman değiştirildiğin yaz...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    hocam bujileri, hava filtresini temizliğini vs 12000de yapmıştım. Şimdi 15500de. Son 1000kmdir yapıyor sıkıntıyı, bakım zamanıda geldi geçiyor zaten. Sensör + kelebekler onlara bakılmamıştı sadece.

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...40795388/detay

bi ara muhabbeti geçmişti öylesine motor biraz homurdansın diye bağırsın diye değil :D gürlesin az bundan alsam hevesim geçsin diye olur muki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

karbüratör hakkında , motorumu 3 ay önce almıştım 2007 sıfır gibi km yoktu hatta inanmayan arkadaşlar olmuştu 6 sene yattığına :D neyse titreşimden şikayetim olmuştu... herkes normal demişti motor 2000 kmye geldiğinde genel bir bakım yapıldı egzantirik ayarı karbüratör temizliği ki ilk aldığım günde yaptırmıştım . motorda tuhaf bir sallantı oluyordu bu söylediğim o kadar az bişeyki aslında ben takıntılıyım binen 3 ustada bişeyi yok dediği halde ben ısrarla söktürdüm bu genel bakımda vidaları sıktırma vs karbüratörün ön iğnesi tıkalıymış ve çok az benzin gidiyormuş ön pistona buda garip bir gidişat veriyormuş motora ama binipte anlayan usta pek çıkmadı kendi ustam var ve var bişey belli buluruz demişti 2 gün sonra buldu :D şu an motor çok iyi kusursuz . şuan 3500 km de . bi 400 km de bir 1400 de bi 2400 de yağ değiştirdim :D 3 kerede buji değiştirdim, 250r ın bujisini değiştirince acaip rahatlıyor motor .bana psikolojik o dediler ama değil motorun sesi patlama ritimi bile birden değişiyor çok pahalı bişey değil buji sadece değiştirmesi işkence o kadar. sürekli buji değiştirmemde bir sıkıntı unsur var mı onu soracaktım ben.

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Gördüğünüz gibi motor çok sade siyah bi alet bunun sağ ve sol karenajlara sticker yapıştırmayı düşünüyorum GTR yazısı gibi falan varmı bildiğiniz önerebileceğiniz bişeyler...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Dijital baskı yapan yerlerde yardımcı olabilirler. Logoları internetten bulup uyarlayabilirler ama uğraşırlar mı bilemiyorum

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı TheCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğünüz gibi motor çok sade siyah bi alet bunun sağ ve sol karenajlara sticker yapıştırmayı düşünüyorum GTR yazısı gibi falan varmı bildiğiniz önerebileceğiniz bişeyler...

http://j1310.hizliresim.com/1g/q/tu9hj.jpg
    Metaylan diye bir krom-metal parlatıcı macun var. Ufak tüpü 3 tl civarında ve 3-4 kere kullanılabilir bizim egzosta. Yapı marketlerde yada hırdavatçılarda bulunabilir. Bundan alıp egzosu iyice ovalayarak 10 15 dk zımparalar gibi sürün. Sıkılmadan oval hareketler ile bunu yaptıktan sonra nemli bir bez ile egzosu sildiğinizde renginin ne kadar açıldığını ve parladığını göreceksiniz. Ben canım sıkıldıkça arada bir yapıyorum, kesinlikle güzel oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler