Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    değildir. artık inazuma var.
    Semihs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değildir. artık inazuma var.
    sakin inazuma minazuma alma he

Semihs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok inazuma almayi hiç düşünmüyorum.. yine'de gt250R düşünüyorum en mantıklı seçim olacak sanırım.. 1-2 yıl kullanacağim, hemen cc yükseltmek gibi sorunlar olmaması için gt250r yeterli olur'da sağlam motor bulmak zor

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    semihs sana dememistim hocam yanlis anlama celikatli nikli arkadasa dedim
    Semihs bunu beğendi.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    3-4 gündür tek marşta çalışmayan motorum bugün sabah arıza çıkardı arkadaslar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

sorun şöyle:

1 haftadır ilk marşta tekleyerek çalışan 2009 model enjeksiyonlu gt250r motorum bugun sabah hiç çalışmadı. Kontağı çevirip ibre tamamladıktan sonra marşa basınca "Dızzzz...." diye bi ses geliyo ve marşı hiç almıyor.koltugun yanındaki sag arka grenajı söktüğümde plastikle bir parçanın içinde sarı bi bobin gibi veya marş motoru gibi bişey gördüm ve ses kesinlikle ordan geliyor. 2 kutuplu bir parça bir tarafı akünün + kısmına gidiyor dier kutupda motor bloguna dogru gidiyor. Aküyü ölçü aletiyle kontrol ettim 12 V geldiğini gördüm ama sorunu bir türlü çözemedim. Sizce sorun nerde olabilir motor yatıyor şuAnda...?

mavı yuvarlak kısımda o dediğim bobin gibi şey

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    marş motorudur o.sanırım senin akün boşalmış.12 volt görmen yeterli degil. 12.50 falan olması lazım.2009 orjinal aküsü ise hala ömrünü doldurmuştur.akünü şarz ettir ama muhtemelen yeni bir akü yolu görünüyor.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 gündür tek marşta çalışmayan motorum bugün sabah arıza çıkardı arkadaslar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

sorun şöyle:

1 haftadır ilk marşta tekleyerek çalışan 2009 model enjeksiyonlu gt250r motorum bugun sabah hiç çalışmadı. Kontağı çevirip ibre tamamladıktan sonra marşa basınca "Dızzzz...." diye bi ses geliyo ve marşı hiç almıyor.koltugun yanındaki sag arka grenajı söktüğümde plastikle bir parçanın içinde sarı bi bobin gibi veya marş motoru gibi bişey gördüm ve ses kesinlikle ordan geliyor. 2 kutuplu bir parça bir tarafı akünün + kısmına gidiyor dier kutupda motor bloguna dogru gidiyor. Aküyü ölçü aletiyle kontrol ettim 12 V geldiğini gördüm ama sorunu bir türlü çözemedim. Sizce sorun nerde olabilir motor yatıyor şuAnda...?

http://o1305.hizliresim.com/19/d/mzucj.jpg

Akü miladını doldurmuş arkadaşım. Birkaç kez aküyü doldursan bile artık iflah olmaz belli bir süre sonra o "Dızzz" sesi de gelmeyecek. En iyisi yeni bir akü almak çünkü okuduğum kadarıyla düşük enerjili akü enjeksiyon sistemine zarar veriyormuş.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sorun şöyle:

http://o1305.hizliresim.com/19/d/mzucj.jpg
    marş otomatiğin bozulmuştur muhtemelen. motoru vurdurarak çalıştır ve en yakın servise götür.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yarın başka bir arkadaşın aküyü takarak deniyim bakalım çalışcakmı eğer çalışırsa yeni bir akü alıp kullanmaya devam ederim çalışmazsada nabıp edip servise götürcez artık nabalım...

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    chronix in dediği gibi marş otomatiginden de kaynaklanıyor olabilir. bence hic hic kurcalama dogru servise git. makina enjeksiyonlu olduğu icin beyne enjeksiyon sistemine dogrudan zarar verir akü, vs elektrik problemleri

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş otomatiğin bozulmuştur muhtemelen. motoru vurdurarak çalıştır ve en yakın servise götür.
    Ustanın lafının üstüne konuşmak olmaz ancak marş otomatiği dediğin marş müşürü ise, o bozulsa marş motoruna hiç komut gitmez motor tepki vermez. En fazla tak der kalır. Burada marş müşürü, marş motoruna elektriği gönderiyor ancak motor ya çeviremiyor yada çevirmiyor. Sağlam bir akü ile motor çalışırsa akü, çalışmazsa marş motoruna bakmak lazım öncelikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı Semihs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet'lerin, 2. el piyasası nasıldır? R kadar hızlımı acaba?
    Cometlerin ikinci eli ne yazık ki iyi değil. Ancak 2 sene bineceksen ikinci eline bakmaya gerek yok. Temiz motor bak yeter.
    Semihs bunu beğendi.

Teşekkür ederim cevabınız için.. Aynen bakıyorum şuanda temiz km'si düşük 2. el bi gt250r umarım bulabilirim. Fazla anlamadığım için düştümü, kalktımı fotoğraflardan tam kestiremiyorum :(

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bütçe ne kadar ? Temiz gt250r ların fiyatları zaten aşşağı yukarı belli.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    varmı bağdat caddesine gelen 5 dakkaya çıkıyorum =))

Aslında bütçede çok büyük bi problem yokta, 9 - 10bin lirada vermek istemiyorum.. 6-7 arası olabilir..

Motosikleti
    Aslında bütçede çok büyük bi problem yokta, 9 - 10bin lirada vermek istemiyorum.. 6-7 arası olabilir..
    o paralara ancak 08-09 model bulursun ve çok temizini bulman zor
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Hocam, ilanlardan anladığınız kadarıyla şu listede alınabilir bi motor var mı ilandan gördüğünüz kadarıyla bakabilir misiniz rica etsem?

http://www.sahibinden.com/motosiklet-hyosung-gt-250-r/sakarya

Sakaryada 6-7 motor varmış 06-07 modellerinde..

Motosikleti
    Hocam, ilanlardan anladığınız kadarıyla şu listede alınabilir bi motor var mı ilandan gördüğünüz kadarıyla bakabilir misiniz rica etsem?

http://www.sahibinden.com/motosiklet-hyosung-gt-250-r/sakarya

Sakaryada 6-7 motor varmış 06-07 modellerinde..
    alıcaksan bunu al:http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...24551232/detay

diğerleri başını ağrıtabilir
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Öyle mi dersin hocam.. Kimse yoğurdum ekşi demiyor aslında temiz olduğunu bilsem 07'ler iyiydi.. Çok fazla deneyimim yok 2012 modelinide bu yüzden almak pek istemiyorum.. Düşerim kalkarım çok içim gider motora diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler