Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Öncelikle arkadaşlar hepinize merhaba. 2007 model hyosung gt 250r aracım 40500 km oldu. Egzantrik mili ve krank bilyası kırıldı motoru açtırdım ve parçaları temin ettim. Sonradan ön silindirin sübaplarınında değişmesi gerektiğini öğrendim kısacası yaptığım masraflar :
    + Çıkma egzantrik mili -- 100 LİRA
    + 2 adet sıfır krank bilyası -- 60 LİRA
    + Sübap takımı -- 160 LİRA
    + İşçilik masrafı -- 200 LİRA
    + Vites gösterge müşürü Contaları Yağı Bujileri felan filan derken bana bana yaklaşık toplam 600 TL gibi bi rakama mal oldu.

Neyse motorum 2buçuk ay gibi filan bi tamir dönemi yaşadı benim ve ustamın işlerimizin yoğunlugundan + 2.bi motorum ve arabam olduğundan + Kış oldugu için dolayı uzun bi tamir dönemi yaşadık...
    Bugün motoru çıkardık ama motor beklediğim gibi olmadı. 2.Vites sanki iptal sanki zincir boşa geçer gibi bir ses yapıyo 2.Viteste gidemiyorum. Diger viteslerde sorun yok gibi ama 2.vites sanki ölmüş
    Şanzumanına kadar açtırdım şanzumanında sorun yoktu. Birde motor Egzantrik zincirinden ses geliyo motoru açtırmadan önce böyle bi sorun yoktu daha motoru tamirciden eve getirdim 5km yol aldım biraz zaman geçtikçe herşey düzelirmi acaba ???
    ustam 2.vites sorununun 500 km sonra filan geçer dedi. motoru 1 hafta kulan bakalım bi sorunu varmı dedi 1 hafta kullanıcam inşallah geçer.
    2.vites ve egzantrik zinciri hakkındaki yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı culcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arkadaşlar hepinize merhaba. 2007 model hyosung gt 250r aracım 40500 km oldu. Egzantrik mili ve krank bilyası kırıldı motoru açtırdım ve parçaları temin ettim. Sonradan ön silindirin sübaplarınında değişmesi gerektiğini öğrendim kısacası yaptığım masraflar :
    + Çıkma egzantrik mili -- 100 LİRA
    + 2 adet sıfır krank bilyası -- 60 LİRA
    + Sübap takımı -- 160 LİRA
    + İşçilik masrafı -- 200 LİRA
    + Vites gösterge müşürü Contaları Yağı Bujileri felan filan derken bana bana yaklaşık toplam 600 TL gibi bi rakama mal oldu.

Neyse motorum 2buçuk ay gibi filan bi tamir dönemi yaşadı benim ve ustamın işlerimizin yoğunlugundan + 2.bi motorum ve arabam olduğundan + Kış oldugu için dolayı uzun bi tamir dönemi yaşadık...
    Bugün motoru çıkardık ama motor beklediğim gibi olmadı. 2.Vites sanki iptal sanki zincir boşa geçer gibi bir ses yapıyo 2.Viteste gidemiyorum. Diger viteslerde sorun yok gibi ama 2.vites sanki ölmüş
    Şanzumanına kadar açtırdım şanzumanında sorun yoktu. Birde motor Egzantrik zincirinden ses geliyo motoru açtırmadan önce böyle bi sorun yoktu daha motoru tamirciden eve getirdim 5km yol aldım biraz zaman geçtikçe herşey düzelirmi acaba ???
    ustam 2.vites sorununun 500 km sonra filan geçer dedi. motoru 1 hafta kulan bakalım bi sorunu varmı dedi 1 hafta kullanıcam inşallah geçer.
    Hocam geçmiş olsun.Öncelikle bilgim yok ama tecrübem var onu söyliyim, daha önce kitleyen bi fredoom'um olmuştu.Motor yapılıp ayar tutmamıştı, ki ben aldığım zamanda önceden gene kitleyip toplanılmıştı...

Şimdi benim bu işten cıkartığım sonuç, işin icine bi vida dahi olsa cıkma parca girince veya işi-işciliği baştan savma yapan, motora hakim olmayan usta girince o işten hayır gelmiyo, o motor 10 bin km bile düzgün gitmiyo.Malesef olay bu, atıyorum benim motorumda böyle bi sorun olsa, araştırırım en iyi yapıcak yer kanuni servisiyse kanuni servisi, değilse özel bi usta... Motorum 1000 liraya değilde 2500 liraya toplansın, ama harbiden sıfırlansın isterim.

Neyse sizin durumunuza geliyim, usta bence baştan savmak icin öyle demiş, inşallah haklı cıkmam ama büyük ihtimal öyle olacak, o motorun sürdükce düzeleceği falan yok.Olurmu hiç öyle şey.O zaman niye hiç bi sıfır motorda öyle bişey olmuyo...

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun.Öncelikle bilgim yok ama tecrübem var onu söyliyim, daha önce kitleyen bi fredoom'um olmuştu.Motor yapılıp ayar tutmamıştı, ki ben aldığım zamanda önceden gene kitleyip toplanılmıştı...

Şimdi benim bu işten cıkartığım sonuç, işin icine bi vida dahi olsa cıkma parca girince veya işi-işciliği baştan savma yapan, motora hakim olmayan usta girince o işten hayır gelmiyo, o motor 10 bin km bile düzgün gitmiyo.Malesef olay bu, atıyorum benim motorumda böyle bi sorun olsa, araştırırım en iyi yapıcak yer kanuni servisiyse kanuni servisi, değilse özel bi usta... Motorum 1000 liraya değilde 2500 liraya toplansın, ama harbiden sıfırlansın isterim.

Neyse sizin durumunuza geliyim, usta bence baştan savmak icin öyle demiş, inşallah haklı cıkmam ama büyük ihtimal öyle olacak, o motorun sürdükce düzeleceği falan yok.Olurmu hiç öyle şey.O zaman niye hiç bi sıfır motorda öyle bişey olmuyo...
    Egzantrık zıncırlerı actıgında ıdare eder bıraz asınma var demıstı. Sımdı egzantrık bıldıgın ses yapıyo. Neyse egzantrıgı gectım benım esas sorunum su 2. Vıtes sorunu sankı egzantrık bosa gecer gıbı tırt tırt ses yapıyo vıtes gosterge musuru vardı pul ondan dolayı dedı zamanla gecer dedı bılmıyorum. Antalyanın demre ılcesınde ıkamet edıyorum burda tek kanunı servısı o var benım motoru dıger tamırcıler hıc anlamıyor zaten goturdugum kanunı servısıde tanıdık sonucta kucuk yer. Degerlı yorumunuz ıcınde tesekkurler...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    o egzantrik zincirinden geldiğini söylediğin sesin yanlış zamanlama ayarından dolayı subapların pistona vurmasından kaynaklanma ihtimalide yüksek,ikisininde arıza verdiğinde seslerin benzerliği birbirine yakındır .önceden çıkmayan ses tamir sonrası mı çıkıyor? kullanmak gibi bir hata etme ve yaptırdığın adama motoru geri götür.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Vıdeosunu yuklesem yarın anlayabılırmısınız acaba ?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Vıdeosunu yuklesem yarın anlayabılırmısınız acaba ?
    bir at bakalım ama sen yinede süreyim filan deme ne olduğunu anlayana kadar.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı caDo. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de GT650 R istiyorum, fakat sıfır alınmaz tabi o paraya temiz bir 600rr alınır. Sahibinden de bir ilan var kocaelin de fiyatı uygun. Ama motor temiz mi? Adama yeni fotoğraflarını yollasın diye mesaj attım. 2 gün oldu cevap yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-tum-bakimlari-yapilmistir-gorun-test-surusu-yapin-oyle-anlasalim-48098281/detay

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satıyorum fuardan CBR500R almak niyetine girdim ilanım bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4361268/detay/ motor resimlerdeki gibidir beni bilen bilir motoruna titiz davranan biriyim motorumu 7.600tl bırakıcam ilgilenen olursa özelden yazabilir veya ilanda numaram var
    ilanınızı biraz önce görmüştüm motorda çizik, yana yatma , boya var mı ?

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir at bakalım ama sen yinede süreyim filan deme ne olduğunu anlayana kadar.
    Facebook uzerınden. Mesaj attım bakarsanız sevınırım..

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    bızde motor alıp motor sattık ama kımseyı kandırmadık motor satarken kazası boyası vurdusu kırdısı extrası susu busu varsa yazın arkadaş. adamı bı arıyoruz yada motorun yanına bı gıdıyoruz hersey farklı.. dolandırıcılıktan farklı degıl. kaza yaptıgını krank kırdıgını soylemek ayıp mı arkadas.. bı tamırcıye gıdıldıgınde zaten adam dıyor şusu busu var dıye..
    ılk motorumu aldıgımda adamın ılk sozu krank kırdı hersey yenılendı susu busu degıstı dedı , sımdı bı sorun varmı dedım yok dedı . hadı gel ozaman servıse gıdelım dedım. gıttık servıse adam yaptıklarını soyledı ve anlastık ve aldım.. ha soyle bı durum vardı zenon var calısmıyordu ve on alt kapak yoktu kaza sırasında parcalanmıs.. motorun boyası gıtmıs,akusu yok, adam gıbı vıda sıkılmamıs.. bızde ona gore para verıp anlastık.. degerı neyse odur.. yanı adam bın bır hevesle aldıgı motoru burnundan getırmeye ne hakkınız var arkadaş..
    neyse saglıcakla kalın yenı motor alacak arkadaslara tavsıyem eger tıtızsenız benım gıbı hıc bulasmayın.. ucuz malın yahnısı hesabı sız gıdın 1 2 yasında adam gıbı adam ılk sahıbınden bı motor alın. yada galerıden alın 3 5 fazla verıp temız almak bence en guzelı.. pıyasa 250 lık motoru redlıne sokup parcalayanlarla dolu ya arkadas bu motordan sen ne beklıyorsun 200 mu basacan ..
    tuhaf tuhaf ınsanlar neyse herkese kazasız belasız surusler..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    temiz motor çokta almasını bilen yok. km takıntısı ve çizik varmı takıntısı olduğu sürece kof motorlar satılır sağlam çizikli motorlar satılmaz. çizik nedir yaa çizik adamı yolda bırakmaz. ne motorlar gördüm 40 50bin kmlerde, 3 5bindeki motorlardan 10kat daha sağlıklı çalışan.

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz motor çokta almasını bilen yok. km takıntısı ve çizik varmı takıntısı olduğu sürece kof motorlar satılır sağlam çizikli motorlar satılmaz. çizik nedir yaa çizik adamı yolda bırakmaz. ne motorlar gördüm 40 50bin kmlerde, 3 5bindeki motorlardan 10kat daha sağlıklı çalışan.
    Haklisiniz aslinda o takintidan kurtulmak lazim cidden kotu bisey gorsellik takintisi birazda sanirim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı gsxr600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilanınızı biraz önce görmüştüm motorda çizik, yana yatma , boya var mı ?
    motorda boya filan yok ama sol tarafa düşürmüşlüğüm olduğundan solunda çizik var ama cokmu fark ediliyor dersen kimse dibine kadar gelmeden fark edemez kmre cok gibi gözüksede motorumu canlı görsen 5000km de dersin istediğin ustaylada bakabilirsin veya motopark servisini arayıp polat abi veya erdal ustaya sorabilirsin çünkü bugüne kadarki tüm bakımlarını onlar yaptı
    bak bu taraf işte en yakın çektiğim resim buymuş

Uploaded with ImageShack.us
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

alınmaz bu motor bunda çizik var. hemde solunda

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    alınmaz bu motor bunda çizik var. hemde solunda
    yine solu iyi sağda egsoz var o tarafa düşmüşlüğü yıkılmışlığı yok egsoz çiziğinden nefret ediyorum hayu :D ama 16.000km de ya ben olsam gider 2007 3000km de alırım ::D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Hocam katılmıyorum buna, istisnalar hariç coğunlukla motorun dışı neyse icide odur.
    He diceksin ustalar alıyo topluyo cillop gibi yapıyo, ama motor pert 5 bin km düzgün gitmez; Onlarda zaten kendini belli ediyo, özellikle arka silindirin görüntüsünden ve diğer ufak detaylardan.

korider forumunda adamlar motoru 30-40 bin km ye getiriyo daha üstünde cizik yok, orjinal stickerları üstünde duruyo, e haliyle o titizlikle kullanan adamın yaptığı bakımda bellidir, sürdüğü devirde... motorunun ömrüde. Bizde ise coğunlukla alınan ilk gün ucuz ucuz saçma sapan işlemlerle orjinallik direk bi kenara atılıyo, direk redline ın sonuna girerek hız denemeleri, mahallede hava atmak icin redlane... e 30 bini gören motorun icide dışıda ömrünü tamamlamaya cok yakın duruyo

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda boya filan yok ama sol tarafa düşürmüşlüğüm olduğundan solunda çizik var ama cokmu fark ediliyor dersen kimse dibine kadar gelmeden fark edemez kmre cok gibi gözüksede motorumu canlı görsen 5000km de dersin istediğin ustaylada bakabilirsin veya motopark servisini arayıp polat abi veya erdal ustaya sorabilirsin çünkü bugüne kadarki tüm bakımlarını onlar yaptı
    bak bu taraf işte en yakın çektiğim resim buymuş
    http://img46.imageshack.us/img46/7964/sam0279t.jpg

evet fark edilmiyo gerçekten ayrıca motorunuz çok güzel
    Alper Kaya bunu beğendi.

valla ben gördüğümü söyledim. ben sıfır hariç içi dışı temiz motor görmedim. temizden kastım hatasız. gördüğüm motorların hepisinde bir hata mutlaka vardı ya içinde ya dışında.benim demek istediğim çizik mizik yüzünden temiz motorlardan vazgeçilmemesi.motosikletler her zaman devrilmeye düşmeye çizilmeye müsait araçlar motoruna çok iyi bakan kullanıcıların motorlarındada çizik görülebilir. kısacası bence koportası çizik diye bir motora gömleği çizik muamelesi yapılmaz. yalnız dikkat edin çizik mizikten bahsediyorum gidipte kazalı şasisi yamuk dötü bitarafa başı bitarafa giden motoru alın demiyorum

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    motorun cızıgıne km bakan adam motordan anlamayan adamdır. motora bınecen o guzelım sesı dınlıcen.. sahıbıne bakacan konusacan nedır ne degıldır anlayacan..
    herkes kaza yapabılır nedır yanı bu kaza yapmayan adammı var?
    ne yanı sen yolda dustugunde omur boyu evlenemeyecek mısın ?
    sana kazalı bu adammı dıyecekler ac bakım dızlerını ?
    -yok bız sana kız vermeyız sen kazalısın ..
    54bınde hyo sahıbıydım benı 1 kere bıle yolda bırakmadı .. bende motorun ayaklıgını koymayıp dusurdugum oldu. ya ınsanı hatalar bunlar.. redlıne getırme konusunda ıcımızdekı hayvanı dısarı cıkaralım ve gaza gelelım ya su motoru bı bagırttıralım.. ne yaparım ne yapanı severım. sonucta o motorun ustundesın allah korusun mekanık bı problemde bu hatayı bı omur cekersın.
    neyse dıyecegım o kı..
    allah hepınızı esırgesın .. bunlar ufak tefek seyler allah kaza vermesın.
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hyosung için yeni bir hugger tasarladım . fikirleriniz benim için değerli

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

teknoloji gelişmiş yeni boyalar ne boyarken akıyor nede saatlerde kurumasını beklıosunuz 10 dk da kurudu :D bende monte ettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler