Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasinski gibi motor firmaları bu modeli 2013 diye sürmüşler bir çok yerdede 2013 yazıyor evet lastiklerim o lastikten zonta standart shinko değil yani ama 150 70 olanı tabi şuan türkiyede neden 2012 geçiyor diye bilmiyorum ama normalde bu model 2013 model motoru hafif bir bayır aşağı vurdurunca 185 yazdı evet rede girmeden ama rede yarım devir falan vardı öyle hatırlıyorum tabi şuda var normaldede hyoların ibreleri 10 km fazla gösterdiği gibi bununda biraz fazla gösterme olanağı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

birde şunu sorayım egzoz aradım bulamadım satan bir yer bileniniz varmı diablo, tiger gibi marka egzoz ?
    Redline siz 185 te yaptın ya artık konuşmaya gerek bişey kalmadı inanan saflar varsa inansın bu kadarda ağır konusuyorum istanbulda olsan o farklı lastikleride sana cok yakından gösteriridim aaa aynı derdin + ruhsata 2012 yazıyorsa 2012 dir orda 13 burda 12 ne bu + Ali bi ara sende redlinesiz 185 yap la bak yapıyomuş sizinkiler heralde 10bin devirde 160la giderken 185e kadar devir sabit kalıyor hey allahım ya insan malını överde bu kadarmı över açın o oturduğunuz selenin altını delphi beyin var orda benimkindede delphi beyin var ilk gelen 2011 lerde daewoo marka beyin vardı delphi daha geliştirilmişi diye geçiyor vark o Ali tartışmaya girmek istemiyor heralde meydanı boş bıraktı burda arka lastikte birebir noktasına kadarda aynıdır istiyen beylikdüzüne gelsin ruhsatına iddayada girerim noterde soluk alırız ALIN BENİM MOTORUMDA BU
    By alperkaya1991 at 2012-05-22
    KEŞKE GELİŞTİRİLSE KEŞKE DEDİĞİNİZ GİBİ OLSA EN COK BEN MUTLU OLURUM HİÇ UMRUMDA DEĞİL AMA ASILSIZ OLUNCA YANLIŞ OLUNCA BİLGİ ALEVLENİYORUM HUYUM BU HERŞEYE GELİRİM AMA HAKSIZLIĞA YALANA DOLANA PEK GELEMEM BENİM MOTORUMLA SNİN MOTORUNUN ARASINDAKİ TEK FARK STİCER VE BOYASI TEKNOLOJİK VEYA MEKANİK 1 FARK YOK İDDAA EDEN VARSA RUHSATINA VARIM :
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2012-Hyosung GT250R
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

[/COLOR]
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gene de çok fazla zorlama şimdilik ne olmaz ne olmaz tiger eksoz sanırım fatih kılıçlıda vardı.yada biraz gerideki motovizyonda .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Erkan kardeşim okadar da dandik degil ama bir michellinde degil tabii.sen daha dur bakim buna pahallı diyorsan ben bir çift michelline 800 kagıt verdim.
    Valla iyi yapmışsın Bende değiştirebilirim değiştirirsem de michelline düşünüyorum..
    [COLOR="#FF0000"][I]Söz Uçar,Yazı Kalır..Koku ise Ten de İz Bırakır...[/I][/COLOR]

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alper,yeni renk çıkan kasalarda 160 lastik mi var ?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmanızı bölüyorum ama şu tanıtım videosu benim gördüğüm Hyosung için yapılan en iyi en kaliteli video

Bu videoyu izledikten sonra gidip bi tane daha alasım geldi
    @Arethnia
    Hocam benim internetten araştırdığıma göre motor blogu üzerinde bir değişiklik yok,bende daha önce 2008 enjeksiyonlu vardı ondan iyi gidiyor orası kesin ama 3-5beygir daha güçlü demek ciddi bir fark eğer varsa öyle bişey bi kaynak gösterirsen bizde öğrenmiş oluruz.

Videoda bahsi geçen muhabbet; Hintlilerin ingilizce konuşmasını pek hazetmem.(Beceremiyosanız konuşmayın kardeşim :D ) biraz garip gelsede 1kere izledim anladığım kadarıyla özetleyeyim:
    1) 250cc segmentindeki en kalıplı en iyi gösterişe sahip motor olarak tanıtıyor.Herşeyin büyüğü daha iyidir diyor
    2)titreşimde öncekilerden farklı ,bu motorda eskisi gibi titreşim yok diyor ama bundan kastı, önceki kasa olabilir.
    3)Efi sisteminin geliştirildiğinden bahsediliyor (son gelen beyin farkı)
    4)hafif bir motor gibi hissettirmesi (yeni kasa ağırlık dengesi) trafikteki avantajı vs.
    5)Motorun bir racing ruhu olduğunu, bunu hissettirdiğini
    6)Virajlarını çok sevmişler keyif almak için ihtiyacınız olan biraz viraj diyor
    7)Yan ayaklığın bulunduğu yerin garipliğinden bahsetmişler (alışmak zaman alıyor)
    Tech Talk bölümünde 3şeyden bahsediyor fakat 1.sini anlayabildim sadece;Bu motora egzos takın diyor
    Ayrıca bu videonun sonunda öyle bir kalkış yapıyorki hintliler böyle kullanırsa bu motoru ellerinde kalacak
    1.viteste 55km hız yapıyomuş
    0-100 8.2saniye diye ölçmüşler ama bana fazla geldi :s çünkü tork bitiyo adam hayvan gibi redline a giriyor 11bin devirde değişse vitesi daha hızlı hızlanacak sanki
    bide süspansiyonları düzeltip tank tokatlamayı engellemişler diyor
    duyduğum en güzel 250 cc sesi diyor ve cbr 250 den çok daha iyi diyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok 150/70/17 var yinede lastiklerdeki kanal farkını görmeniz açısından o linki koymuştum..
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Farkını filan bilmemde redlinesiz 185 garip. Benim makinam 2008 100 de 7 bin devir ceviriyor.Yeni çıkanlar o devirde daha yüksek hızla gidiyor tamam da o kadar da değildir. Ha bu arada makina rodajda demişsiniz. Bunun adı bence 'rodaj' değil ..
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Millet arka fren balatasını orjinal olmayanı ile değiştiripte sorun yaşayan oldu mu ? Uygun bir balata bulup taktım ama çok kalın geldi. Biraz taşlayarak üzerini aldım ama disk'e sürtüyor. Eski balata aşınmış frene bastığım da ses yapmaya başlamıştı. Yeni taktığım ise diske sürtüyor disk ısınıyor. Isındığında sürtmeden dolayı uğultu gibi sürekli ses yapıyor,teker rahat dönmüyor dolayısıyla. Biraz kullanıp diske uyum sağlamasını bekliyecem ama illa orjinalini mi getittirmem lazım
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet arka fren balatasını orjinal olmayanı ile değiştiripte sorun yaşayan oldu mu ? Uygun bir balata bulup taktım ama çok kalın geldi. Biraz taşlayarak üzerini aldım ama disk'e sürtüyor. Eski balata aşınmış frene bastığım da ses yapmaya başlamıştı. Yeni taktığım ise diske sürtüyor disk ısınıyor. Isındığında sürtmeden dolayı uğultu gibi sürekli ses yapıyor,teker rahat dönmüyor dolayısıyla. Biraz kullanıp diske uyum sağlamasını bekliyecem ama illa orjinalini mi getittirmem lazım
    Orjinal olmayan takmıstım frene basınca ses yapıyordu rahatsız edici bir ses aynı sorunu mu yasıyoruz acaba. Sürekli ses yapmıyor yalnız benim ki. Frene basınca oluyor.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal olmayan takmıstım frene basınca ses yapıyordu rahatsız edici bir ses aynı sorunu mu yasıyoruz acaba. Sürekli ses yapmıyor yalnız benim ki. Frene basınca oluyor.
    valla bende orjinal olmayan ama kaliteli fren balatası taktım ön iki arkayada şu anda çok memnunum.şu nette 25 tl satılanlarla aynı kalite ama daha uygun(mondial 151 rs ninki uyuyor ama ben onları takmadım onlarda uygun çifti orjınalı 5 tl isi sanırım yanlış hatırlamıyorsam )

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende orjinal olmayan ama kaliteli fren balatası taktım ön iki arkayada şu anda çok memnunum.şu nette 25 tl satılanlarla aynı kalite ama daha uygun(mondial 151 rs ninki uyuyor ama ben onları takmadım onlarda uygun çifti orjınalı 5 tl isi sanırım yanlış hatırlamıyorsam )
    Orjinal olmayanında kalitesi var tabi. Ne olduğunu tam hatırlamıyorum da RS ninkiler olabilir

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal olmayanında kalitesi var tabi. Ne olduğunu tam hatırlamıyorum da RS ninkiler olabilir
    rs ninki uyuyor ama ben onu takmamıştır netten brenta almıştım çifti 25 tl idi sonra yeni aldıgımı taktım aynı kalitedeydi fiyatıda uygundu yanlış hatırlamıyorsam 15 tl idi çifti paketli halde ve sanırım kore malıydı

Arkadaşlar özür dileyerekten bişey sormak istiyorum şimdi kanuni'nin sitesine girdim orda stickler da s&t kanuni yazıyor ama yeni alan arkadaşların motorlarının resimlerine bakıyorum hyosung yazıyor stickerlarda. Bunun sebebi nedir eminim birçok defa bu soru sorulmuştur ama forumda okadar aramama rağmen net bir bilgi edinemedim. Açıklayabilicek arkadaş varmı acaba aranızda ? Birde şunu sormak istiyorum sizlere acaba cbr250r'ı hemde gtr250r'ı kullananan birisi varmı ? Düşünceleri neler ? Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın lütfen aranıza yeni katıldım iki motor arasında kaldıgım için iyi öğrenmek istiyorum teşekkürler..

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı ilkergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar özür dileyerekten bişey sormak istiyorum şimdi kanuni'nin sitesine girdim orda stickler da s&t kanuni yazıyor ama yeni alan arkadaşların motorlarının resimlerine bakıyorum hyosung yazıyor stickerlarda. Bunun sebebi nedir eminim birçok defa bu soru sorulmuştur ama forumda okadar aramama rağmen net bir bilgi edinemedim. Açıklayabilicek arkadaş varmı acaba aranızda ? Birde şunu sormak istiyorum sizlere acaba cbr250r'ı hemde gtr250r'ı kullananan birisi varmı ? Düşünceleri neler ? Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın lütfen aranıza yeni katıldım iki motor arasında kaldıgım için iyi öğrenmek istiyorum teşekkürler..
    Sticker çalışmaları hocam sonradan yapıştırma.Motoru alan nerdeyse hiç kimse motorun deposunda St kanuni yazsın istemez. Etraftan bu kanuniymiş peh kanuninin böyle motoru varmıymıs dandik bir motor tepkisi almamak için yapılan bir işlem Cbr kullanım olarak daha rahattır gidondan dolayı uzun yol için gtr den daha uygundur. Honda dır kalitedir. Tek silindir. Gtr çift silindir. Gtrden daha güçsüz son hız olarak daha aşağıdadır. Kalıp olarak daha küçüktür.Cbr kullanmadım bunlar genel bilgiler. Umarım faydalı olmuştur

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varmı 0 almayı düşünen? 600 RR sürdüm aklımı aldı çok zarar etmeyeceğim bi fiyatı veren olursa satarım makinayı 1600km de rodajı çok çok titiz yapılmış kusursuz kırmızı beyaz.ilan açmayı düşünmüyorum tanıdığa giderse satarım nokta çiziği yok 1aylık
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Arkadaşlar Eski 2012 Model Kara Şimseğimi Satarak Yeni 2013 Model Kırmızı Siyah "Çakma R1"ime ^^ kavuştum dün tekirdağ tekirdağ olalı böyle motor görmedi gerçekten 2012ye göre çok farklı.

dün akşamki ufak deprem içinde hepimize geçmiş olsun.

2012-2013 ne fark varkı? gercek olarak
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varmı 0 almayı düşünen? 600 RR sürdüm aklımı aldı çok zarar etmeyeceğim bi fiyatı veren olursa satarım makinayı 1600km de rodajı çok çok titiz yapılmış kusursuz kırmızı beyaz.ilan açmayı düşünmüyorum tanıdığa giderse satarım nokta çiziği yok 1aylık
    Ne kadara dusunuyosun Ali

Motosikleti
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012-2013 ne fark varkı? gercek olarak
    yazdıklarım okunmuyormu 1 sayfa önceki
    yok yok hep aynı shinko
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarım okunmuyormu 1 sayfa önceki
    yok yok hep aynı shinko
    Sağolasın Alper Ali motoru kaça bırakacak merak ediyorum

Motosikleti
    Sağolasın Alper Ali motoru kaça bırakacak merak ediyorum
    vala bence minimum 9a bırakır oda benim minimum tahmini verim yukarısı vardır aşası yoktur :D 350tl plaka cıkardı adam :D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    [QUOTE=Alper Kaya;2714390]
    vala bence min 9a bırakır oda benim minimum tahmini verim yukarısı vardır aşası yoktur :D 350tl plaka cıkardı adam :D
    Pm attım bende Ali'ye..9a bırakırsa almayı düşünüyorum

Bu nasıl alıntı :D benim ağzımdan mı konuşuyosun Alper

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler