Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı enesergul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ikisi arasında kararsızdım ama çok yakında hyo alacağım..duyulmamış bir marka evet fakat bu motor yolun başlangıcı.. bir çok kişi en fazla 1-2 sene sonra gt250r ını satıp 600 lük bir motor düşünecek bence..benim içinde geçerli.
    boyuna ve kilona göre gt250r daha çok yakışır diye düşünüyorum sana.. biraz daha abartı bir racing görünümü var ninjaya göre.. ama ninjanında kalitesi tartışılmaz tabi kawasaki sonuçta.. ben bayağı inceledim hyosung da kaliteden pek ödün vermiyor..üstelik bu devir kesicili modellerini çıkarttığından beri pek sorunla karşılaşmıyor gt250r kullanıcıları.. etrafdan gelen yorumlara pek aldırış etme bence..arkadasındadediği gibi kapının önüne indiğinde ve motorunu gördüğünde heycanlanıcaksan bu yeterli bir sebep.. hemde kalan 1000 lira ile ekipmanını güçlendirirsin fena mı olur.
    hocam dediklerine katılıyorum benim gönlümdede gt250r var ama ben geçiş motoru aramıyorum alıcam binicem iyi bir sürücüyüm 600 makinaya geçmeyi düşünmüyorum param 2011 ikinci eline yetiyo iki markanında sonuç olarak arkadaşların benim kafama girmesi karışıklığa yol açtı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaslar dogru soyluyor.sekil ve kalite de olaylar dedikleri gibi. Nasil olsa makinayi 1 2 sene kullanacaksın sonra yetmeyecek. Hyo nun bi grilerine asik oldum birde yeni kasa beyaza.gittim sifir beyaz aldim. Guzelce yikadiktan sonra her baktigimda yeniden seviyorum motorumu.ama gri gordugumde de gozum kayiyor mutlaka. Baslangic motoru olarak cok yakisikli motosiklet

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Tarık07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi havası var motorun o başka şey ninjada biraz oturuş farklı oda şekil bezdirmesin derken hocam ?
    Bezdirmesin derken orta kalitede de olsa hassas alet birsürü zorlanmış hyo gördüm canı çıkmış son nefesi vermiş kısa sürede ,, alırım akıllı binerim dedim arada sıkıştırıyorum düşünüyorum acaba benden önceki kullanıcıları neler yaptı bununla diye ) sen taze alacaksın ama bi düşsen ki ortalama hızla bir sürü düşmüş motorada baktım grenajlar parçalanmış motor dökülmüş şaft kaymış yani :D ninjayla düşsen kaldırır gidersin parça toplamazsın farkı o , boya ile kurtarırsın hafif bir düşüşten sürünmeden bahsediyorum
    tabi bunlar benim görüşlerim düşüncelerim alakası yok diyenler çıkacaktır motorda yeniyim bende keşfediyorum tam net tavsiye vermem imkansız ama ninja dururken hyoya nasıl gözün kaydı anlamadım 3-4 binim daha olsaydı ninja alırdım :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grenajlı hangi motorda düşersen düş düştüğün yol ve hızına göre hasar alacaktır motor.
    Ninjalar düşünce bişe olmuyomuş falan yok yaw, oda plastik buda plastik arkadaş
    Ninja konusuna girin,arkadaşın 2011 beyazın grenajlarının nasıl püskevit gibi parçalandığını görün
    Ninja şekil olarak biraz daha çirkin fakat motor blogu olarak daha sağlam ve uzun ömürlü bir bloga sahip.Birkaç hp farkıyla 160km + hızlanmada hyoya poposunu izleten bir alet ve sıvı soğutmalı...
    Oturuş pozisyonu itibariyle rahat konforlu uzun yol için daha uygun fakat göze hitap olarak buradanda bir - alıyor
    Onun dışında:1960lardan kalma göstergesi ve arka 130ebatlı lastiğiyle alma beni çok parayım dedirtiyor. (bizim öne 120takılabiliyor adamlar ninjanın arkaya 130 koymuş )
    ama ninjanın sıfırı 10bin olsaydı bende ilanı verir ninjaya geçerdim hemen
    tekhancer bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    ben şahit oldum grenajları öyle bir sağlam ki :D pasta cila yap yola devam et o derece yani mesela hyonun grenajlarıda orta derece sağlam ama sizin plastik dediğiniz çin mallarında oluyor :D güneşte eriyen cinsten

hyo ile ninja arasında anormal çok fark var hyoyu düşürüp sürütürsen 50 ile yolun şeklini alıyor grenajları :D ninjayı sürütsen boyası bile o kadar kaliteki :d çizikler felan oluyor yırtıklar patlama felan zor bi yere vurmadan bahsetmediğim için parçalanma zor sürünme vs :D 10 la 20 ile düşme yada 50

bu hasarda motordan dahi düşülmemiş.

ninja ile hiç düşmedim ama hyo ile çok düştüm, bi tanesi 60-70km hızda oldu fakat asfalt yağ gibi düz ve üzerinde hiç çakıl vs bişe yoktu. motoru kaldırdığımda sadece kozmetik hasar vardı.(kırılan sinyal ıvır zıvırları saymıyorum) Kaportacı tanıdık olduğundan ücretsiz olarak komple boyaya vermiştim.
    Bizim grenajların bağlantı yerleri düşme sonrasında açılıyor ve üst kafa grenajı ve alt sakal arası boşluk oluşuyor.Bi çok kişi o şekilde kullanmaya devam etsede görsel olarak hiç hoş durmuyor.Serviste böyle ıvır zıvırı yapmak için uğraşmıyor.Kendim tek tek bağlantı parçalarını eski haline getirdim ve grenajlar arası boşluk şuanda sıfır.Fabrikadan çıktığı gibi.Bence hyosung un grenajlarındaki tek sorun budur.Gözümün önünde cbr250 ters döndü ve motoru kaldırdığımızda grenajlarda hiç kayma yoktu.
    Bahsettiğim aralık bu şekilde sıfır olmalı,düşen motorda bu iki grenaj arası 1parmak gircek kadar açılabiliyor

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

Jant şeritleri ve arka plakalık hoş olmuş, fakat park lambasını beyaz yapsan ve artçı tutamaklarını taksan daha hoş durur bence
    tekhancer ve warlike41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    takmış o adam bir yere :D patlamış grenajlar geçen bende hyodan 2 yanda yatmış bi elemanın temiz dediği motora gittim grenajlar sağlammı dedim elimi atıp çektirdim grenajı parçası elimde kaldı :D o yüzden sıfır not veriyorum :D keşke foto çekseydim

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R + 206 RC
    S.a beyler, dün motorla biraz turlarken güneşte zorlandığımı farkettim. Motoru alırken ark.ın verdiği Ls2 kask var ancak güneş vizörü filan yok bunu artçı kaskı yapayım kendime
    sağlam ve güzel görüntülü bi kask alayım diyorum fiyat olarakda 200-350 arası bana önereceğiiniz kask varmı.Bu arada motor rengim beyaz. Yeni bir kullanıcı olarak çok fazla
    anlamadığımdan yardım almak istiyorum. Aramızda çok bilgili ve değerli insanların olduğunu uzun süredir bu sayfayı takip ederek gördüm.Şimdiden teşekkürler
    Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermessen; gün gelir en sağlam yerinden kopar,canın yanar !

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    bende ls2 kullanıyorum 351ff olması lazım siyah parlak olanı :D aramız iyiydi parasına göre kalite olan tek kask :D ucuz ve düzgün ama çabuk yıprandı bende benimde camlar çizik ama güneşten rahatsız olunacak bir durum yaşamadım hiç tam tersine vizorlü olsa rahatsız olurum birde sitelerde çizilmez diye satıyorlar komple yalan :D

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlı hangi motorda düşersen düş düştüğün yol ve hızına göre hasar alacaktır motor.
    Ninjalar düşünce bişe olmuyomuş falan yok yaw, oda plastik buda plastik arkadaş
    Ninja konusuna girin,arkadaşın 2011 beyazın grenajlarının nasıl püskevit gibi parçalandığını görün
    Ninja şekil olarak biraz daha çirkin fakat motor blogu olarak daha sağlam ve uzun ömürlü bir bloga sahip.Birkaç hp farkıyla 160km + hızlanmada hyoya poposunu izleten bir alet ve sıvı soğutmalı...
    Oturuş pozisyonu itibariyle rahat konforlu uzun yol için daha uygun fakat göze hitap olarak buradanda bir - alıyor
    Onun dışında:1960lardan kalma göstergesi ve arka 130ebatlı lastiğiyle alma beni çok parayım dedirtiyor. (bizim öne 120takılabiliyor adamlar ninjanın arkaya 130 koymuş )
    ama ninjanın sıfırı 10bin olsaydı bende ilanı verir ninjaya geçerdim hemen
    hocam grenajlarına baktım ikiside aynı kalite gibi oda elimle dokunduğum kadarıyla ne kadar anladıysam meçhul gtr250r 6 bin km 2011 kırmızı modeli orjinallıyla duruyo makina kawasaki ise 2011 yeşil 14 bin km arka lastik değişmiş egzoz değişmiş zincir buji öle gidiyo modifiye yapmış başdan aşağı ama motor çicek gibi bir yılda nasıl 14 bin yapmış onu anlamadım çokmu az yakıyo kullanan arkadaş km de 150 krş yaktğını söledi bu konuyu ninja konusunada koydum bakalım ne cevap vericekler motorun sıfırına yarın gidip bakıcam binip bide öle bakıcam

hocam grenajlarına baktım ikiside aynı kalite gibi oda elimle dokunduğum kadarıyla ne kadar anladıysam meçhul gtr250r 6 bin km 2011 kırmızı modeli orjinallıyla duruyo makina kawasaki ise 2011 yeşil 14 bin km arka lastik değişmiş egzoz değişmiş zincir buji öle gidiyo modifiye yapmış başdan aşağı ama motor çicek gibi bir yılda nasıl 14 bin yapmış onu anlamadım çokmu az yakıyo kullanan arkadaş km de 150 krş yaktğını söledi bu konuyu ninja konusunada koydum bakalım ne cevap vericekler motorun sıfırına yarın gidip bakıcam binip bide öle bakıcam
    Şimdi ikisi arasındaki fiyat farkı önemli hyo ne kadar istiyor ninjalı ne kadar istiyor.
    14bin km 1yıl için çok değil 20-25bin de yapabilir çok gezen birisi,km yi kafana takma motorun durumuna bak.Ninjalı motora yapılması gereken ufak tefek şeyleri yapmış.Eğer sen bana egzos vs lazım değil diyosan oda ninjaya bir - vermiş olur.kafanda tart iki motoruda ama şöyle bişey varki ninjayı aldığın fiyata 0 hyosung da alabilirsin bence 2012 hyolarada bak

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ikisi arasındaki fiyat farkı önemli hyo ne kadar istiyor ninjalı ne kadar istiyor.
    14bin km 1yıl için çok değil 20-25bin de yapabilir çok gezen birisi,km yi kafana takma motorun durumuna bak.Ninjalı motora yapılması gereken ufak tefek şeyleri yapmış.Eğer sen bana egzos vs lazım değil diyosan oda ninjaya bir - vermiş olur.kafanda tart iki motoruda ama şöyle bişey varki ninjayı aldığın fiyata 0 hyosung da alabilirsin bence 2012 hyolarada bak
    ikise 2011 gt250r 7.50 , ninja 8 bin pazarlıklı son fiyatı ninjanın arka lastiği büyütülmüş r6 egzozu takılmış sesi mütiş dedi tabi duymadım fiyatlar aynı ben gt250r alsam egzoz değiştircem bana maliyeti 500 bulur oda fiyatı denk duruma getiriyo ninja alırsamda bir süre sonra dijital gösterge takıcam yapanları gördüm yapmışlar baya yakışmışda

ikise 2011 gt250r 7.50 , ninja 8 bin pazarlıklı son fiyatı ninjanın arka lastiği büyütülmüş r6 egzozu takılmış sesi mütiş dedi tabi duymadım fiyatlar aynı ben gt250r alsam egzoz değiştircem bana maliyeti 500 bulur oda fiyatı denk duruma getiriyo ninja alırsamda bir süre sonra dijital gösterge takıcam yapanları gördüm yapmışlar baya yakışmışda
    2011 ninjaya 8bin çok uygun, kasası varmı diye baktır eğer kazası ve sorunuda yoksa ninja al derim

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Bu hafta pazar yola çıkıyorum inşallah arkadaşlar.İlk uzun yolum olacak heyecan var tabi az
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    Honda cb125e
    gercekten cok uygun nınja bsy vardır onda nasıl buldunuz nette 9 10 ıstıyrlar dıgıtal saatın malıyetı nedır kı koso takım halınde var ama yurt dısında gordum ben

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercekten cok uygun nınja bsy vardır onda nasıl buldunuz nette 9 10 ıstıyrlar dıgıtal saatın malıyetı nedır kı koso takım halınde var ama yurt dısında gordum ben
    çok az bir lokal boyası varmış küçück ayaklıydayken yana düşmüş orjinal boyayla kapatmışlar hiç iz yok dedi ben görmedim bir aydır araştırıyorum herkese haber saldım buldum benim limit 7 bindi bin daha koyucam ninjayı alırsam tabi yarın belli olucak sıfırına bakıcam bende youtubede izledim yapılmışını dijitalinini ebayda baktım var aynısı fazla bişey değil onla birlikde on numara görüküyor tabi benim boy uzun olunca illa motora binmek lazım bakalım altımda nasıl gözükücek gt250r tam oturdu bide ninjaya bakıcaz 50 cc motor gibi kalmazsa alıcaz gibi

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    2011 hyoların arka stopu cbr 250ye oluyormu uydurabilirmiyiz yoksa motoru satıcam bu gidişle

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 hyoların arka stopu cbr 250ye oluyormu uydurabilirmiyiz yoksa motoru satıcam bu gidişler
    E-bay de CBR 250 için ledli stop var 60 € civarı.

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Herkese selam benim motor ilk çalışmada 1900-2000 devirde çalışıyor. Bu normal mi yoksa 1500 devirde mi çalışması gerekir bir de bunu ayarlamak için bir vida falan varmı, birde benim motorun jiklesini iptal etmişler jikle nerde bulunuyor. Yoksa Otomatik jikle mi var..

Commander_05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R1 (2004) / BMW 316İ (2009)
    Tabii forumca doğuda yalnız bıraktınız beni..... Bende yarın 1 virago 1 Kanuni Tiger 1 kavasaki kle 500 ve ben GTR 250 ile HASANKEYF e kahvaltıya gideceğim resimleri eklerim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler