Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü kardeşim bu lastiklerden anlıyosun gibi duruyo.. peki bana bi tavsiye verebilir misin ? hem asfaltta hem de toprakta taşlı yolda gidebilicek kaliteli bişey ama 100lirayı geçmicek.. sadece arka lastik. almıcam da ogrenıyım kenara yazayım dursun aldıgım zaman zaten konu acıcam lastikle ilgili
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...540-REINFORCED

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ilk fırsatta arka lastigi, 90-90-18 unilli tubeless lastik ile değiştiriyoruz...

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

Ben ayda ortalama 250-350 km arası yol yapan biriyim. Nasıl bitecek bu rodaj? Sakin kullan, artçı alma vs.
    İlk 300km çok sakin kullan, 500'de yağı değiştir 600km'den sonra kafana göre takıl, sürekli tam gaz gitme tabi. Motora hararet yaptırmadıktan sonra devirli çalıştırmanın bi zararı yok. Ama yeni motorlar baya sıkı oluyo, 500-600km nazik davranmak şart, ama öyle 1000-1500km 40-50km hızla gideceksin diye bişey yok.
    ugrgnr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    abi 500km boyunca 50yi gecmemek ınsanı oldurur ya vala ben dayanamam gaza asılırım gıbıme gelıyo ama tabı sozde bu guven sen nasıl dayanıyosun ve dayanıcaksın bılmıyorum :D bu arada Prince için 110 rahat goruyo dedıler rahat dedıgım bı 10-20km daha basar anlamında degıl :D yanı 100le gıtsın yeter abı hadı bı an once bıtır su rodaj donemını de gorelım motorun yapabıldıklerını [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

eyvallah sagolasın
    rs_guven bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Valla montajı yapan usta 60-70 km'yi geçme dedi. Ben de daha geçmedim.
    Ama 70 km hıza, diğer motosikletime göre çok daha rahat çıkıyor. Cup'taki gibi uçacakmış gibi izlenimi de vermiyor.
    İbreye göre 110 km hıza çıkabileceğini düşünüyorum. Ben ibrenin yalancısıyım Rodajdan sonra km doğruluk kontrolü de yaparım.
    Bakalım ne kadar fazla gösteriyormuş. Diğer motosikletimle kontrol ettim, aynı km'leri gösteriyorlar. Tabi diğeri de Mondial olduğu için, pek güven olmaz.

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Kitapçıkta rodajda iken hızla ilgili bir uyarı göremedim. Devir ile ilgili uyarı var. 0-800 km'de, hiçbir vites için 5000 devri geçmeyin diyor.
    800-1600 km'de ise 7000 devri geçmeyin diyor. 5. viteste 70 km hıza çıkınca 5000 devri geçmiyor zaten. Yani kitapçığa uygun kullanıyorum :
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125mh drift
    öncelikle yine merhaba motorda titreşim nasıl sele konforu cuptamı daha iyidi princede mi daha iyi motorda hosuna gitmeyen bu bozulur kırılır denilebilecek yer varmıdır?
    ugrgnr bunu beğendi.
    Yolun Keyfini Çıkar Ve Kasksız Asla Yola Cıkma! {aea}:cat:

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Şimdiye kadar hiç Yamaha ya da Honda gibi motosikletlere binmedim. Hep çinlilere bindim. Sürdüğüm en titreşimsiz motosiklet. Titreşim yok değil tabi ki.
    Konforu için zaten yazmıştım. Tekrar edeyim. Koltuğu şimdilik biraz sert ama oturuş pozisyonu daha rahat olduğu için o pek problem olmuyor.
    Bir amortisör var Allah düşmanıma vermesin Bizim elektrikli bisiklet bile ondan daha iyi esniyor. Hiç yok gibi. Bozuk bir yolda birkaç km sert kullandım.
    Sonuç, birkaç dakika süren böbrek ağrısı. Gevşer diyorlar ama ne kadar gevşeyecek ki?
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdiye kadar hiç Yamaha ya da Honda gibi motosikletlere binmedim. Hep çinlilere bindim. Sürdüğüm en titreşimsiz motosiklet. Titreşim yok değil tabi ki.
    Konforu için zaten yazmıştım. Tekrar edeyim. Koltuğu şimdilik biraz sert ama oturuş pozisyonu daha rahat olduğu için o pek problem olmuyor.
    Bir amortisör var Allah düşmanıma vermesin Bizim elektrikli bisiklet bile ondan daha iyi esniyor. Hiç yok gibi. Bozuk bir yolda birkaç km sert kullandım.
    Sonuç, birkaç dakika süren böbrek ağrısı. Gevşer diyorlar ama ne kadar gevşeyecek ki?
    Amortisörler baya gevşer daha 3-4 bin km sonra baya yumuşuyo.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörler baya gevşer daha 3-4 bin km sonra baya yumuşuyo.
    3-4 bin km'ye kadar benim bütün böbrek taşlarım düşmüş olur
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    3-4 bin km'ye kadar benim bütün böbrek taşlarım düşmüş olur
    Bişey olmaz ben hem titreşimli cub'a binip hem de araziye giriyorum tangur tungur, ne motora ne bana bişey olmadı.

Motosikleti
    Mondial 125mh drift
    ben 2013 e kadar bekliyeceğim super boy alacagım prince kullanıcalrı hiç kötü yorum söylemiyor mondial 100 lük 5vitesleri cok tuttu yedek parçasıda uygundur kazasız sürüşler hepinize
    Yolun Keyfini Çıkar Ve Kasksız Asla Yola Cıkma! {aea}:cat:

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı beyko45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2013 e kadar bekliyeceğim super boy alacagım prince kullanıcalrı hiç kötü yorum söylemiyor mondial 100 lük 5vitesleri cok tuttu yedek parçasıda uygundur kazasız sürüşler hepinize
    Ben bunu ön freni için (disk) seçtim. Yoksa tabi ki 'superboy' çok daha güzel.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    olmadı degıstır YBR amortısoru falan tak ne bılıyım uygun yumusak bısey.. cok fazla yumusucagını dusunmuyorum ben kı 3-4bin km cok fazla bı rakam dedıgın gıbı dusurursun tasları

he bu arada soylemyı unttum.. bi ara yazmıstım 10binde olan bi prince'e oturdum ama kullanmadım dıye.. arka amortısorden gıcırdama sesı gelıyodu ve acayıp serttı yanı bılmıyorum zıpladım falan yok :D ben derım degıs amortısorlerı ama bıde su var mesela bende ramzey qm125t-10d var amortısorler aynı prince'inki gibi fakat aslfaltta 80-90 giderken ıyı yaylanıyo :D tabı cukura falan gırınce motor degıl sen gırıyosun
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmadı degıstır YBR amortısoru falan tak ne bılıyım uygun yumusak bısey.. cok fazla yumusucagını dusunmuyorum ben kı 3-4bin km cok fazla bı rakam dedıgın gıbı dusurursun tasları

he bu arada soylemyı unttum.. bi ara yazmıstım 10binde olan bi prince'e oturdum ama kullanmadım dıye.. arka amortısorden gıcırdama sesı gelıyodu ve acayıp serttı yanı bılmıyorum zıpladım falan yok :D ben derım degıs amortısorlerı ama bıde su var mesela bende ramzey qm125t-10d var amortısorler aynı prince'inki gibi fakat aslfaltta 80-90 giderken ıyı yaylanıyo :D tabı cukura falan gırınce motor degıl sen gırıyosun
    Benim cup bile buna göre çok iyi yaylanıyor. Benim daha iyi bir fikrim var. 500 km bakımından sonra, en az 80 kiloluk artçılarla beraber biraz km yapmak.
    Eminim etkisi olacaktır. Benim şimdilik düşüncem bu. Olmadı amortisörleri aynı ölçülü başka amortisörlerle değiştiririz olur biter.
    Bu arada ön çok iyi, sert diye bahsettiğimiz arka amortisörler.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    tamam kardesım ben de arkadan bahsedıyorum zaten dedıgın gıbı ılk bı dene bıraz km yap artçılarla sonra baktın yumusamıyo sok degıstır gıtsın
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Senin de arkayı kast ettiğini anladım da, belki sonra başkaları okur, yanlış anlar diye belirteyim dedim.
    Maksat bilgi olsun

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hee tamam arada ben superboyu tıpı ıcın almak ıstıyorum ama Kuba cg150var tıpı de iyiii motoru da '150lik' ve fıyatı da bı sitede 1900tl. hatta mengu arkadasımızın verdıgı sıte. adanada bı magaza sanırım. sımdı bunu soylememden kastım superboyun ön - arka Kampana ki ön disk olmadıgı ıcın bıraz sıkıntı yasıcagımı sanıyorum ama tam emın degılım. tıpıyle yargılayıp hemen kosa kosa almak ıstemıyorum aslında.. Kuba'ya gelınce, kubanın tip de guzel ve motoru 150lik ve superboy'dan 200lira daha ucuz.. fakat yine frenler kampana bu gidişle Prince alıcam ben de sanırım.. fakat superboyun tıpı de acayıp hosuma gıdıyor fakat ne bıleyım 150lık kubayı gorunce 100luk bı motora gore bin basar gibime geliyor. en azından bayırda bayılmaz abi.. senın gorusun ne bı yazabılır mısın kafam baya karıstı valla yine

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim fikrim 100 cc al. Rodajı bitir. El emeği ile birlikte yaklaşık 90 tl harca motosikleti 125 cc veya 150 cc yap, vergisiz olarak aynı gücü kullan.
    Ben bu yüzden aldım. Unutma bütün cg tipi motorların kalıbı aynı. İstediğin an 200 cc'ye (hatta şu anda 350 cc yapmaya başladılar) kadar rahatlıkla yükseltebilirsin. Benim önerim bu. Hepsi genel olarak aynı. Tek fark prince'te disk fren, superboy'da da görüntü. Kuba da şık tabi ki, onu da istersen cg 100 alıp aynı şekilde yükseltebilirsin.
    Mengü'nün verdiği mağaza Adana'nın en büyük toptancısı. Prince almadan önce Kuba 100 cg sport pazarlığı için oraya gittim. Arka çanta, arka yan basamak ve ön koruma demiri dahil (plaka, ruhsat ve sigorta da dahil) yani ful şekilde kredi kartına 12 taksit 2050 tl dedi. Ama freni için almadım.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    vaov 2050 lira cok iyimis. ama evet dedigin gbi frenler.. aslinda motoru durduramicak fren koymazlar yani fren dmek motoru durdurmak dmek.. tabi disk fren en iyisi, bkalim ya ama 2050 lira o kadar ekstra icin cok iyi. bunu dusunucm..

Motosikleti
    Benim fikrim 100 cc al. Rodajı bitir. El emeği ile birlikte yaklaşık 90 tl harca motosikleti 125 cc veya 150 cc yap, vergisiz olarak aynı gücü kullan.
    Ben bu yüzden aldım. Unutma bütün cg tipi motorların kalıbı aynı. İstediğin an 200 cc'ye (hatta şu anda 350 cc yapmaya başladılar) kadar rahatlıkla yükseltebilirsin. Benim önerim bu. Hepsi genel olarak aynı. Tek fark prince'te disk fren, superboy'da da görüntü. Kuba da şık tabi ki, onu da istersen cg 100 alıp aynı şekilde yükseltebilirsin.
    Mengü'nün verdiği mağaza Adana'nın en büyük toptancısı. Prince almadan önce Kuba 100 cg sport pazarlığı için oraya gittim. Arka çanta, arka yan basamak ve ön koruma demiri dahil (plaka, ruhsat ve sigorta da dahil) yani ful şekilde kredi kartına 12 taksit 2050 tl dedi. Ama freni için almadım.
    Cg 100 için herşey dahil 2050tl fiyat cidden baştan çıkartıcıymış, ama inan o kampanalı cg'ler 80-85 kg'lık 2 koca adam binince durmaz, dik bi yokuştan inerken motoru sabit hızda tutmak için bile frenleri sonuna kadar sıkıyorsun ayrıca cayır cayır ötüyor frenler. Durmak için heralde artçı ayaklarını yere sürtecek
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Mengü'den öğrendiklerimi sana ilettim. Bunu da belirteyim. Çokbilmiş gibi olmasın. Yoksa ben bunları bilmiyordum mesela.
    Kuba satıcısı, kötülemek gibi olmasın Mondial 2010'dan sonra kalitesini bozdu, bu yüzden bayiliğini bıraktım falan dedi ama ben yinede gittim aldım.
    Bana sorarsan Kuba CG 100 sport tip olarak prince'ten daha güzel.

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:17 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg 100 için herşey dahil 2050tl fiyat cidden baştan çıkartıcıymış, ama inan o kampanalı cg'ler 80-85 kg'lık 2 koca adam binince durmaz, dik bi yokuştan inerken motoru sabit hızda tutmak için bile frenleri sonuna kadar sıkıyorsun ayrıca cayır cayır ötüyor frenler. Durmak için heralde artçı ayaklarını yere sürtecek
    Adamım geldi

Slm tekrar. Yenı motorunuz hayırlı olsun. Benım ılk ısım motorun amortısorlerını ybr amortısoruyle degıstırmek olmustu. Arkası bıraz yukselıyor ama yaylanması cok guzel, herhangı bır dengesızlıkse yok. Lastıklerınızı de bıraz kalıtelı lastıklerle degıstırırsenız 10 numara motor. Ben 16.000 km ye geldım. yolda bırakmadı cok sukur..
    ugrgnr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)