Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    100lira mı? ciddi olamazsın çok iyiymiş. yok canım ilk zamanlar zaten tatmın edıcek yeterı kadar buna emınım de işte aynen dedıgın gıbı zamanla yetmıcegını dusunuyorum. he bişeyi daha sormayı unuttum. balancer taktırabılıyo muyuz ? veya 125cc yaparken takıyorlar mı bu balancer'ı? hiç bi bilgim yok valla cahilim bu konuda bunada bşey yazarsan super olur. başlığı batırdık ama ypcak bısey yok mengu de atsın son :D
    *gerçi Drift'in sayfasında mıllet muhabbet etmıs bırbırını bulan akrabalar dostlar var resmen evlenen var orda tanısıp, tanısıp su an bırlıkte gezen ınsanlar var Drift'in sayfasında :D bizim yaptıgımız az gibi geldi :D*
    rs_guven bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehe YBR ve CBF ile fotografını ıstemıssın kardesım ama bu ikisinin de fotografı gormeden Prince'e gore aşırı kaslı durucagına emın ol cup'la bi fotograf iyi olur ama bak..

bu arada güven kardesım, almıyorum Kuba cg150 falan Mondial MG100 Superboy benim ilk göz agrım, eger alırsam CG150'yi, hep aklımda ya 125mh drift ya da Superboy olucak. cg'ye adam gıbı bınemıcem. bı sorunu cıkıcak ugrastırcak motordan sogutucak. bu yuzden kesın karar verdım Superboy alıyorum ve dıger motorlara da bakmıyorum. neyse sadede geleyim, 100luk motor yazın bana yetmıcek. yanı bılmıyorum daha hıc kullanmadım bu tıp motorları ama yetmez dıye dusunuyorum. bu yuzden ya 125 ya da 150cc yapmayı dusunuyorum sonucta Cg tipi motor Superboy. sadece tipi modern o kadar. 125cc yaparsam yaklasık ne kadara patlar ve bunun -'leri olur mu motora ? ve 150cc de aynı sekılde.. bılıyorsan bunların ne kadara patladıgını yazabılırsen cok sevınırım. Mengü arkadasımız da gorurse bi cevap atabilirse iyi olur cunku o CG'lerle ilgileniyo sanırım. beklıyorum cevaplarınızı he bi de, kaç km oldu Prens'in
    Arkadasim, ben cbf 150 boyutlarinda bi mondial ariyorum. hangisini onerirsin? iki kisi binicem, uzun ve yuksek olmasini tercih ederim.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    mondial 150 MCX RoadRacer var mondialin en iyi motorlarından biri.. mondial'in sitesinde var bi göz at istersen daha da motoru yok zaten mondialin CBF ile kıyaslanacak
    rs_guven bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    100lira mı? ciddi olamazsın çok iyiymiş. yok canım ilk zamanlar zaten tatmın edıcek yeterı kadar buna emınım de işte aynen dedıgın gıbı zamanla yetmıcegını dusunuyorum. he bişeyi daha sormayı unuttum. balancer taktırabılıyo muyuz ? veya 125cc yaparken takıyorlar mı bu balancer'ı? hiç bi bilgim yok valla cahilim bu konuda bunada bşey yazarsan super olur. başlığı batırdık ama ypcak bısey yok mengu de atsın son :D
    *gerçi Drift'in sayfasında mıllet muhabbet etmıs bırbırını bulan akrabalar dostlar var resmen evlenen var orda tanısıp, tanısıp su an bırlıkte gezen ınsanlar var Drift'in sayfasında :D bizim yaptıgımız az gibi geldi :D*
    Balancer ile ilgili bir bilgim yok.

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

Işık iyi değildi ama yinede paylaşayım dediğim için, lafım yerine gelsin diye paylaşıyorum.
    Daha sonra ayrıntılı fotoğraflar çekerim inşallah...
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    güven kardeşim bak sahibinden.com'da yaklasık 2-3hafta once Prince 2.elleri arastırırken bi ilana rasgeldim. şu an onay surecıne alınmıs sanırım sorun cıkmıs ılanla. fotografları yok ama kucuk fotograftan ne demek ıstedıgımı anlayabılırsın Cup motorunda deri arka canta var yakısmamıs da degıl fakat, eger hoslanıyosan boyle derı kaplama tarzı seylerden, Prince'e çok fena yakısıyor. bu ilanda adam depo ustune ortu gıbı kaplatmıs derı, sonra arkada kucuk derı kaplama canta var ve artcı için arkalık var. bence cok yakısmıs bunlar bu motora. ben cok hoslanmıyorum daha cok spor tarzı sevıyorum, eger hoslansaydım hıc dusunmeden gidip Prince alıp aynı bu modıfıyeyı yapardım.. dedıgım gıbı hoslanıyosan boyle seylerden, Prince'de cıdden cok guzel duruyor. Beyaz yanaklar orjınallıgını cok az bozmus gıbı ama kırmızı serit guzel duruyo bu motorda yine. ilan da burda http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    güven kardeşim bak sahibinden.com'da yaklasık 2-3hafta once Prince 2.elleri arastırırken bi ilana rasgeldim. şu an onay surecıne alınmıs sanırım sorun cıkmıs ılanla. fotografları yok ama kucuk fotograftan ne demek ıstedıgımı anlayabılırsın Cup motorunda deri arka canta var yakısmamıs da degıl fakat, eger hoslanıyosan boyle derı kaplama tarzı seylerden, Prince'e çok fena yakısıyor. bu ilanda adam depo ustune ortu gıbı kaplatmıs derı, sonra arkada kucuk derı kaplama canta var ve artcı için arkalık var. bence cok yakısmıs bunlar bu motora. ben cok hoslanmıyorum daha cok spor tarzı sevıyorum, eger hoslansaydım hıc dusunmeden gidip Prince alıp aynı bu modıfıyeyı yapardım.. dedıgım gıbı hoslanıyosan boyle seylerden, Prince'de cıdden cok guzel duruyor. Beyaz yanaklar orjınallıgını cok az bozmus gıbı ama kırmızı serit guzel duruyo bu motorda yine. ilan da burda http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle
    Deri çantayı takmamın sebebi, diğer çantaların bozuk yollarda çok fazla ses çıkarması. Bunda öyle ses falan yok, ayrıca daha hafif.
    Ama memnun kalmadım. Çünkü sonradan aldığım kask içine sığmıyor ve açıp kapatması da öyle pek pratik değil. O yüzden prince'e klasik bir çanta almayı düşünüyorum.
    Depo üstü değil de komple depo kılıfı almayı düşünüyorum.
    Ben senin yaşlardayken de pek sport meraklısı değildim. Sonra evlilik, çocuk falan derken daha bir durulduk tabi. Onun etkisi olabilir

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    he tamam ben hoslanıyosun sandım o tarzdan bu arada evlilik çocuk mu ? :D ben senı aynı yasta veya 1-2 yas buyugumsun sanıyodum valla kusura bakma güven kardesım güven kardesım dıyıp durdum güven abi dicegime vay be neyse, ya bu arada bikaç sıtede gordum, çinli 100cc motorlar vida gevsetıyomus 100km gibi uzun yollarda falan, ne biçim uzun yolsa bu kafama takıldı bu. he bi de 100cc'yi 125 veya 150 yaparsan vida atar sanayıden cıkamazsın her ay sonra ne bılıyım kranklar dayanmaz motor cok tıtrer dayanmaz gibi yorumlar gordum aklıma takıldılar ya. prince için 110 yapabılıyo dıyorlar superboy'la aynı motora sahıpler zaten MG100 sonucta. bana 90-100 yeter de ne bılıyım bayırda falan bayılıyo mu kı cok bu motor? neyse ya vaktım var zaten sen km yap da prince'le, detaylı gorus alalım soyle guven abı be
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    he tamam ben hoslanıyosun sandım o tarzdan bu arada evlilik çocuk mu ? :D ben senı aynı yasta veya 1-2 yas buyugumsun sanıyodum valla kusura bakma güven kardesım güven kardesım dıyıp durdum güven abi dicegime vay be neyse, ya bu arada bikaç sıtede gordum, çinli 100cc motorlar vida gevsetıyomus 100km gibi uzun yollarda falan, ne biçim uzun yolsa bu kafama takıldı bu. he bi de 100cc'yi 125 veya 150 yaparsan vida atar sanayıden cıkamazsın her ay sonra ne bılıyım kranklar dayanmaz motor cok tıtrer dayanmaz gibi yorumlar gordum aklıma takıldılar ya. prince için 110 yapabılıyo dıyorlar superboy'la aynı motora sahıpler zaten MG100 sonucta. bana 90-100 yeter de ne bılıyım bayırda falan bayılıyo mu kı cok bu motor? neyse ya vaktım var zaten sen km yap da prince'le, detaylı gorus alalım soyle guven abı be
    Rica ederim yav, sen yine 'kardeşim' diyebilirsin. Bende uzun yolda vida gevşetmesi duydum ama benim cup'ta öyle bir durum olmadı.
    Geçen temmuz ayında dayıoğluyla beraber (benim cup'ın yeni sahibi), Adana-Kızkalesi yaptık. Aynı günde geri döndük.
    Herhangi bir problem olmadı. Hem de Adana sıcağında iki kişi bindik, altı yaşındaki çinli motosiklete

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

Zaten o cup'tan memnun kalmasaydım az daha bekler, ybr veya cbf alırdım. Baktım ki işimi görüyor, o kadar para vermeye gerek yok deyip yine mondial aldım.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ayıp olur kardesım demek şimdi abimsin bundan sonra olay bitmiştir ya sahibinden.com'da bu superboyun ılanları var fakat ne kadar gercekcı bılmıyorum. yanı sımdı öde 2013'te teslım al gıbı bısey mı yapıyolar bılmıyorum. cunku burdakı mondıal bayısıne gıttıgımde 2013 model bu motor. bıze katalog gelır ordan sıparısı verırız kac gune gelcegını bılemeyız dedıler. fakat dediğim gibi sahibinden.com'da şu an 6 tane ilan var. hatta biri şimdi al nisan'da ödemeye basla gıbı super bı kampanya :D buyuk ıhtımal arayıp sorcam. istanbul tuzla ve pendik'te bu bayıler. keşke superboy'un uretımı baslamıs olsa da gıdıp alsam yılbasına dogru.. 1 ocak 2013 saat 00.00'da Superboy'umla sokaklarda olurum hıctense kotu mu olur
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim aldığım bayide de yoktu. Üstelik Adana'nın en büyük motosiklet bayisi. Yamaha, Kanuni, Mondial gibi markaların yetkili satıcısı. Bence gelirse, önce böyle büyük bayilere gelir.
    Yinede arayıp sormakta fayda var tabi.

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

Inşallah hayırlısıyla alır da binersin.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    valla yenı cıkan motorlar 4-5-6. aylarda pıyasaya suruluyo sanırım cogu sıtede boyle gordum. Motosıklet fuarından sonra yanı.. eger bu dogruysa bu kadar bekleyemem ve sımdı bıle pıyasaya surulse su an aklıma 150MG King cok kaslı duruyo 100luklere ve 125lıklere gore, ve 125mx grumble girdi. bu 2sinden birini seçicem ve kararımı vericem. artık son karar bu yeter arkadas kararımı degıstırmekten motor suremıcem bu gıdısle 200tl ilk taksıdı hazır motorun. kararımı verdıgım an babamla konusup motoru alıp asfaltı aglatıp koy yollarını da toza bulıcam hadi iyi geceler arkadaslar.. bu arada güven abi, mengü uzaklastırılmıs bu cok kotu oldu ya Grumble hakkında cok ıyı bılgı verebılırdı aslında.. nıye uzaklastırıldı kı ya ? aah mengü ah
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Zaten Mengü için kayıp motorcular bölümüne yazı yazdım.
    Epey tepki geldi ama hala bir açıklama yok.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sert amortisörlerden dolayı, sadece düzgün yollarda sürüyorum.
    Parkede 5 km civarı sürdüm bu gün. Böbreklerim mahvoldu :(

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mengu 1 hafta ceza yemiş geri donucek merak etmeyin

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Haberimiz var, yinede teşekkür ederiz...
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Az önce koruma demiri ve sesli sinyal flaşör taktırdım.
    Usta iki anahtar açtı-kapattı, 10 lira bayıldık. Bana kalırsa hakkı 5 liraydı ama neyse.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim cup ile prince'in daha net bir kaç fotoğrafı

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

Sağ elcik. Cup'tan farklı olarak, dörtlü tuşu eklenmiş. Ama bence cup'ın tuşları daha kullanışlıydı. Özellikle far açıp kapama ve uzun kısa tuşları çok uzak kalıyor.

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Sol elcik. Ekstra bir tuş yok. Kornası çok komik. Elektrikli bisikletler gibi ses çıkarıyor. Bastığım zaman arkadaşlar arasında alay konusu oluyor. O yüzden pek kullanmıyorum Daha önce dediğim gibi uzun kısa far tuşu biraz uzak kalmış. Sinyal tuşu da, orta basıldığında sönen türden değil.
    Tekrardan ortaya getirmek gerekiyor. Bu da pek şık olmamış tabi.

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

Son olarak gösterge. Km, devir, vites, yakıt vs. bütün göstergeler var. Sadece saat eksik kalmış. O da olsaydı tam olurdu. Bu kadarda iyi tabi.

---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

Bu arada üçüncü fotoğrafta babamın yadigar bisikleti ve elektrikli bisikletimiz de çıkmış
    Burası bizim iki teker garajımız. Annem bir gün benzin döküp yakacağım hepsini diyor
    cuppuc bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    vay vay vay motor ıyı duruyo on koruma demırı de yakısmıs iki teker garajı da supermıs ya hadı bakalım kazasız belasız dıkkatlı sur
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    vay vay vay motor ıyı duruyo on koruma demırı de yakısmıs iki teker garajı da supermıs ya hadı bakalım kazasız belasız dıkkatlı sur
    Eyvallah kardeşim. Sende bir an önce alır da binersin inşallah.
    Bende niyetlendikten yaklaşık 1,5 yıl sonra ilk motosikletimi (100 ukh) almıştım.
    Zaten motosiklet almaya karar verdikten sonra ehliyete yazılmıştım. Ehliyeti almam hemen hemen 1 yıl sürdü. Çünkü B+A2'ye yazıldım. 3 ay sonra B'nin sınavlarını bitirdim. Sonraki sınava kota sebebiyle giremedim. 9 ay sonra da A2 sınavına girdim. Yaklaşık 1,5 ay sonra da sertifikamı ve ardından da ehliyetimi aldım.
    O yüzden de motosiklet almam gecikmişti. Çok mu uzattım ne?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    sen ehliyetı beklemıssın be abi, ben parayı beklıyorum ya bı de kısın almak da pek ıstemıyorum. su ankı scooter sabahları calısıyo tek marsta bazen cok soguksa 4-5marsta ama calıstıktan sonra rolantı 2-3dka bekletıyo nerdeyse. motora motoru ısınmadan da bınmek pek ıyı olmuyo bılıyosun. ben 30sn beklıyorum bnıyorum. sabırsız adamım ama yenı motosıkletım ıcın sabırlı olucam aklımdakı en ıyısını alıcam. yaza dogru almayı planlıyorum. arasıra motorları goruyorum bnenlerı fotolarını falan dıyorum satarım anasını gıdıp alıcam da ertesı gun gecıyo bu heves bu yuzden hc kasmıcam kendımı ılkbaharı-yazı beklıcem motorumu alıcam adam gıbı bnıcem. aslında çoğu kşi ehliyetsız bınmeye karsı evet bende karsıyım ama sakarya/pamukova gibi bi yer köy tarzı bı yer. ne kadar ilçe sayılsa da. trafık yok bsey yok. bu yuzden ne plakaya ne ehlıyete fazla ıhtıyac gorulmuyo fakat olsa ıyı olur tabı keşke ben de 17yı doldurmus olsam da ehlıyetımle rahat rahat bınsem su motoruma..
    rs_guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)