Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi atamadin galiba.

Tekerlerin saglam bassin kazasiz belasiz surersin insallah.

amin amin ALLAH razı olsun
    daha iyisi senin olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin xmax'in bir bakım parasına bu truva atının motoru yaptırılıyor.
    mengu abi 100 mg prince karbüratör hava ayarı nasil yapılıyor?

yaz ayarı nasil olur
    kis ayarı nasil olur?

nasil ayarlarsak az yakar?
    nedir bu işin ilmi?

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o borunun devamına bakarsan motor kısmına doğru gider. kartel havalandırmasıdır o normal yani. yüksek devirde kullanrsan o kısma yağ gider kafaya takılacak bi şey değil zaten sorun da değil her şey yolunda canın sıkılmasın
    benim ön lastik yamuk dönüyordu garantiden değişecek inşaallah
    seninki de öyle bir durumdur belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 Bakımında onun içindeki uzun vidayı söktürdüm gressledi sonra bağlantı yerlerine yağ sıktı ses mes yok. Yaa bizim motorların buji kodu ne ngk buji alıcam.
    bujiyi değiştirdin mi?
    benim motor da çalışmakta nazlanıyor bazen
    motor sıcak olsa bile

motor hakkında tavsiyelerin neler?
    bakım gibi konularda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

2000 Bakımında onun içindeki uzun vidayı söktürdüm gressledi sonra bağlantı yerlerine yağ sıktı ses mes yok. Yaa bizim motorların buji kodu ne ngk buji alıcam.
    bujiyi değiştirdin mi?
    benim motor da çalışmakta nazlanıyor bazen
    motor sıcak olsa bile

motor hakkında tavsiyelerin neler?
    bakım gibi konularda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

[QUOTE=boora;3164945]
    Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba uzun süredir süren sorunlarımı sizinle paylaşıp bilginize danışmak istedim
    benim uzun zamandır arka salıncak milinden kaynaklı olduğunu öğrendiğim gacırtı sesleri var motorda çukurdan geçtiğimde olsun bozuk yolda olsun motor yaylandıkça bi gacırtı gucurtu oluyor servise gittim arka salıncak milindendir dedi wd40 sıktı kesildi ancak yaklaşık 2 hafta sonra yine az az başladı gacırtılar bu sorun sizdede varmı ve nasıl çözebilirim?
    birde motor sarsıntılı çalışıyor yani demek istediğim rolantide ayaklıktayken arka stop sallanıyor titreşimden.dediler motor blok civatalarındandır diye sıktım yine aynı sorun devam ediyor nasıl desem şimdi gidiyorum yolda debriyajı sıkıp dönüyorum o ara boşta kalınca böyle bir sarsıntı oluyor sanki pancar motoruymuş gibi patpatpat gidiyor ayak koyma yerlerinden dahi hissediliyor sarsması.koyuyorum ayağa rolantide yine aynı sarsıntı bi türlü çözemedim sizce nedendir yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOT

kauçuklu gres al yağcıdan ve ya benzinliklerde satılıyor genelde. ben yağcıdan aldım bir avuç kadar kartona koydu para da almamıştı benden. koyu yeşil renkli yapışkan bir yağ. suya dayanıklı oluyor. arka mafsalı sök birleşme yerlerine yani vidaladığın yerlerin içine vs güzelce sür (önce wd-40 ile felan temizlersen iyi olur). güzelce sık taşan yağlarıda bir bez yardımıyla alırsın. o bölgeyi basınçlı su ile temizleme. titreşim olayı karbüratör hava ayarından da olabilir sübaplardan da başka bir ustaya göster belki çözüm bulabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

bende deluxe var önü disk frenli prince ile aynı. gayet güzel durduruyor bende
    arka teker mafsalını sökmek kolay mı?
    rulman gresi daha iyi olmaz mı oraya
    ilginçtir ki motor yağsız geliyor sıfır olarak
    onun komple yağlamak lazım

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Sahibinden İlan No 141042979 artık kesin satıyorum çok önemli ailevi sebeplerden ötürü alıcı varsa buyursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bu arada bujiyi değiştirmedim benimki de ilk başlarda çalışmakta nazlanıyordu hava filtresini temizledim şimdi 3 gün duruyo 4. gün gidiyorum tek marş ve inanır mısınız alalı 4 ay oldu daha jikleyi hiç açmadım gerçi garajda duruyo ondan da olabilir.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Sahibinden İlan No 141042979 artık kesin satıyorum çok önemli ailevi sebeplerden ötürü alıcı varsa buyursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bu arada bujiyi değiştirmedim benimki de ilk başlarda çalışmakta nazlanıyordu hava filtresini temizledim şimdi 3 gün duruyo 4. gün gidiyorum tek marş ve inanır mısınız alalı 4 ay oldu daha jikleyi hiç açmadım gerçi garajda duruyo ondan da olabilir.
    motor daha 15 günlük
    düğmeden marşla çok nazlanıyor
    ille jikleyi açmam gerekiyor
    hava da çok soğuk olmamasına rağmen
    ışıkta motoru kapatayım diyorum nazlanıyor çalışmak için

hava filtresi temiz daha sıfır çünkü motor
    hava ayarından şüpheleniyorum

hava ayar vidası ayarı şu şekildeymiş öğrendim
    karbüratörün altındaki vidayı tam sıkıp 2.5 tur gevşetmek gerekiyor ideali buymuş
    3 tur gevşetirseniz daha az yakıt tüketimi sağlıyormuş
    bu sefer de kalkışta fazla gaz vermek gerekiyormuş

yazın ise yarım tur daha açabilirsiniz
    hava sıcak olduğundan (3 veya 3.5 emin değilim ama)

motor bakım konusunda tavsiyelerin neler
    okumaya hazırım
    mesela jikleden çalışmakta nazlanması neden kaynaklanabilir?

Motosikleti
    Ilk önce benim motorda ilk başlarda öyle idi sonra o benim ben onun dilinden anlar okduk mesala siz calistirirken el gaz veriyor musunuz ben oyle bi kombine ediyorum ki tam marsa basarken gazı az veriyorum daha yarım marj yapmadan çalışıyor ama ben de baskarda sıkıntı çektim simdi ben ona o da bana alıştı bujiyi daha değişmedim 4000 binde veya 5000 bibde değişecek.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arka mafsali sökmek kolay hatta motor başlı başına basit ben bunun sokmedigim yeri kalmadı. iki tane 17 anahtar birde küçük çekiç lazım vidasini soktukten sonra çekiçle karşısından tiklat gelir mil işlem tamam. rulman gresi dediğin beyaz gres mi ? eğer oysa o pek ise yaramaz o suda çıkıyor cunki. ama yine de işini görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

motor ilk başta yani sifirken zor çalışır rölantide durmaz en azından benimki oyleydi. sekmanlar alışınca birde karbüratör ayarı yapinca saat gibi oluyor tıkır tıkır

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    depoya carbon fiber görünümlü sticker uygulamasi

sim.com/carbon-sticker_30399.html][

src="http://www.kolayresim.com/up/carbon-sticker_RPUc.jpg"/>

er_30399.html][/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

bizim motora boach cift tirnak buji taksak uyar mi
    tek mi iyidir cift tirnak mi

Motosikleti
    Arkadaşlar bizim motorlarn piyasası ne kadar. Benim motor 3000 de full bakımlı hiç düşme yok kazası falan yok şu an içinde yeni konmuş yamahanin yağı var işte sizce ne kadar yapar.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı gökay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım kac kılometre yapacagım..Bır agk sahıbıyle konustum 100.000 devırdıgını soyledı rektefıyesız, bakalım ben ne kadar yapabılecegım...
    yağı kac km de bir değişmiş acaba
    bilginiz var mi bu konuda

siz kac km de bir degisiyirdunuz

servis her 1000 de demiş kitapçıkta

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı eyman54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 60 70 ile giderken gazı bıraktığımda motor cok hızlı bir şekilde yavaşlıyor.. Acaba bu neden kaynaklanıyor olabilir? Sizde durum nedir?
    ayni seyi ben de farkettim motorumda
    motor yagsiz geliyor ondan olabilir
    kitapçıkta yaglanmasi gereken yerlerden biri olarak geciyordu sanırım tekerlekler

söküp yaglamak gerek zannımca

dıştan plastik korumasi var
    vidasini sökmek gerek

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    prince buji kodu

torch D8RC (sitesinde 2.40 tl)

http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRM1-12005-962

alternatif bujiler

Possible spark plugs for torch D8RC:
    Autolite XS4163
    Autolite 4163
    Denso IX24
    Denso X24ESR-U
    NGK DR8EA

kaynak:
    http://www.sparkplug-crossreference....ert/torch/D8RC

alternatif tablosundaki bir bujiyi ayni siteye yazdigimizda yine birsürü seçenek çıkıyor karşımıza

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

100 mg prince yedek depo hacmi kac litre?

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yakıtı olctum

100 km de 2.5 litre
    şehiriçi
    rodajda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

sizin yakit tüketimi nasıl arkadaşlar
    şehiriçi rodajda sakin kullanım 2.5 litre nasıl

1.8 2.0 gibi bekliyordum
    yoksa bu değerler hayal mi

cup şehiriçi 2 litre yakar mi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    şehir içinde 2,5 litre normal. bende 2,8 felan yakıyor aragaz li kullanımda. demekki 100 luk ile 125 ligin yakiti ayni. şehir dışında uzun yolda sakin 70-80 arası hızlarda görürsün 2 litredeğerini başka türlü zor. eğer cup 2 litre yakiyorsa şehir içinde yarın gider cup alırım cunki hem vergisi yok hemde benzinin 5,11 lira olmuşken en iyi seçenek o olur

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    elektrikli bisiklet sanırım ekonominin zirvesi
    vergi yok
    sigorta yok
    1000 km de 15 tl miydi ne elektrik tüketimi
    2 yilda bir akü değiş yola devam
    50 60 km gidiyor sanırım
    saatteki hızı 45 km

bir de sehiricinden sehiricine fark var
    2 km gidip 4 tane ışığa yakalanmak var

10 km gidip sanki sehirdisi sürüyor gibi ışığa yakalanmadan yolda akıp gitmek var

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde 2,5 litre normal. bende 2,8 felan yakıyor aragaz li kullanımda. demekki 100 luk ile 125 ligin yakiti ayni. şehir dışında uzun yolda sakin 70-80 arası hızlarda görürsün 2 litredeğerini başka türlü zor. eğer cup 2 litre yakiyorsa şehir içinde yarın gider cup alırım cunki hem vergisi yok hemde benzinin 5,11 lira olmuşken en iyi seçenek o olur
    100 mfh
    yakit tuketimi
    100 km de 1.9 litre
    kullanım klavuzunda yazıyor

kaynak
    www.ekilavuz.com/kilavuz/34f3cb889e3b082f/18/mondial/100-mfh/motosiklet

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    elektrikli bisiklet yedek olarak garajda durursa en iyisi olur. şehir içinde o kullanilir ama mesela uzun yol yapacaksın yada o gün çok gezeceksin ne olacak ? 5-6 saatten aşağıda şarj olmuyor diye biliyorum ben. biraz sakat o yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

1700 liraya falcon cup var araştırmak gerek gerçekten şehir içinde 2 litre yakar mi diye

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Benzin 5,11 olmuşken tasarruf etmek artık çok zor

Ama ortalama vermek gerekirse 125 cc vitesli bir motosikletin hakkı 100 km'de kullanıma bağlı 2.2-3.0 arası.

Sert ve dip gaz kalkışlar,8000-9000 devirde uzun süre yol almalar,rüzgarlı hava gibi faktörleri de eklersek 3.5 litreye yaklaşan yakıt tüketimleri de ölçülebilir. Denenmiştir

5000-6000 devir civarı vites değişimi,sakin sürüş çok etkiliyor kullanımı.

Cub motosikletlerde durum nedir bilmiyorum ama commuter cuba nazaran daha iyi yola oturuyor bence.

Az tüketimin yolu sürüş alışkanlıklarımızla ilintili. Tabi bu arada motosikletin yakıtı etkileyen unsurlarıda kusursuza yakın olmalı.

Motosikleti
    Ben sana şunu söyliyeyim motor 3700 kmde geçen hafta fulledim ama 2-3 tl lik daha alırdı aldırmadım 40tl de kestim hem de shellden 97 oktan nitro benzin aldım. şehir içi şehir dışı karışık 6 bini pek geçmeden ani hızlanmalar bayaa oldu şu an ibre yarının altında çeyreğin üstünde 280 km yol yaptım hesapla işte. Bence gayet iyi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sakin kullanimda oyle yakiyor zaten bunlar ama 6 bin devir altinda cansiz motor. yuksek devirde de cok yakiyor. sehir ici ikimetre git dur seklindeki kullanimda 2,8-3,0 arasi yakiyor

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Ben sana şunu söyliyeyim motor 3700 kmde geçen hafta fulledim ama 2-3 tl lik daha alırdı aldırmadım 40tl de kestim hem de shellden 97 oktan nitro benzin aldım. şehir içi şehir dışı karışık 6 bini pek geçmeden ani hızlanmalar bayaa oldu şu an ibre yarının altında çeyreğin üstünde 280 km yol yaptım hesapla işte. Bence gayet iyi.
    bayiden alınca 8 litre benzinle
    256 km de yedege düştü

yedek kac litre bilmiyorum

1.960 lt benzinle 75 km yaptım sen de 80
    o da 2.5 yapar 100 km ye

acemilik de var
    2 km gidiyorun 4 tane ışık kac tane viraj var motor soguk ideal calisma sıcaklığına erisemiyor bile

dizel araba genelde 7 yakiyor o yolda(5.6 yakması lazim normalde)

yav motorun tipi neyi hoş da bu yakit meselesi kafama takıldı
    acaba cup mu alsaydim sehiricinde 0.5 litre daha mi az yakiyor cup

elektrikli de cok ekonomik haa

motorla senede 5.000 km yapsan 2 yıldaki masrafi hesapla
    (toplam 10.000 kmdeki masraf)

her 1000 km de 15 tl yağ parası x10=150 tl
    2.5 litre yaksa 100 km de 1000 km de 125 tl
    10.000 km de 1.250 tl yakit parasi

sigorta 125x2 yillik 250 tl

1650 tl etti

daha bujisi carti curtu da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

elektrikli nin masrafi ne?

2 yilda bir aku gider 350 de ona
    1000 km de 20 tl elektrik tuketse 200 tl de o
    550 tl 2 yillik 10.000 km deki gideri tahminen

ivir zivir her ikisinde de masraf artabilir

prince 1650+ ve fazlasi
    elektrikli 550 tl

2 yillik masraflar

elektrikliyi satarken epey zarar edersin ama

haa plaka ruhsat falan filan da yok elektriklide
    muayene de yok sanırım

yav elektrikli iyi karliymis haa bilemedik kiymetini elektriklim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

biz en iyisi bisiklet bakalim zaten bu motorlar havayı kirletiyor

disk frenli amortisorlu vitesli bisiklet
    bisan 3050 230 tl

Motosikleti
    350 kmden aşağı hayatta yedeğe düşmez benimki.
    Yakıtı pek kafanıza takmayın.2000 km den sonra tam motor oturmaya başlıyo.
    O zaman düzelir.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)