Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    teşekkürler yardımın için birde dediğin gibi yağlayayım umarım gacırtı artık kesilir çünkü gerçekten çok can sıkıcı.
    titreşim olayınıda ustaya gideceğim mecbur umarım çok masraf çıkarmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    O gıcırtı ben aldığımdan beri var arka mil neresi oluyo.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O gıcırtı ben aldığımdan beri var arka mil neresi oluyo.
    arka mafsalın gövdeye bağlandığı yer. arka salıncakta denir onun bağlantı yeri

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    2000 Bakımında onun içindeki uzun vidayı söktürdüm gressledi sonra bağlantı yerlerine yağ sıktı ses mes yok. Yaa bizim motorların buji kodu ne ngk buji alıcam.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    100 mg prince 100 km de kac litre yakıyor?
    veya bir litreyle kaç km gidiyor

peşin 1780 e nasıl?
    beklemem daha düşer mi?

yoksa 2014 modelleri mi bekleyelim

bycml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD
    peşin 1780 e nasıl ve nereden alabiliriz ?

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 mg prince 100 km de kac litre yakıyor?
    veya bir litreyle kaç km gidiyor

peşin 1780 e nasıl?
    beklemem daha düşer mi?

yoksa 2014 modelleri mi bekleyelim

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı bycml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peşin 1780 e nasıl ve nereden alabiliriz ?
    www.akildakal.com/Mondial-100-MG-Prince_4295.html#0

burda 1824 tl havale eft fiyatı

www.gizerlerdenal.com/urun/mondial-100-mg-prince-kirmizi-motosiklet

Havale / EFT Fiyatı
    : 1.791,71 TL (KDV Dahil)

fabrikadan direkt adresine kargo dediler
    belki de en yakın satıcıdan teslim ederler bilemiyorum

1780 diye de bayi fiyat verdi

sizce fiyat iyi mi

ne yakar bu motorsiklet sakin kullanımda

azıcık da siz cevap verin lütfen

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben 2012 aralık ayında Adana Gizerler'den 1830 liraya almıştım. Ama kredi kartına 12 taksitle.
    Sakin kullanımda 2,5 litre civarı yakar.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    cupla ayni yakmaz mi bu motor
    kime sorarsan cup 1.8 yakar
    1 litreyle 55 km gider vs yorumlari var

1.8 yaktığını iddia eden var
    spor mu kullaniyorsunuz yoksa

burdaki eleman 1.8 yakiyor diyor
    forum.donanimhaber.com/m_80628468/mpage_3/f_//tm.htm#82377613

sonucta 100 luk motor değil mi

sen tecrubeli kullanicisisin okudugum kadariyla

cup ile prince arasinda kaldim
    cup ne yakar
    prince ne yakar
    kafam karıştı

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2000 km ye gelen prince le ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum alacak olana düşünene belki fikir verebilir.Bence kalite artık eski kalıite değil çin motorlarında bariz şekilde kalite artışı var yada yeni motor olduğu için bana öyle geliyor.Ben bu motoru şehir içinde en ekonomik şekilde ulaşım yapabilmek için aldım.Az yakıt tüketimi vergisiz olması kullanım maliyetini baya bir düşürüyor.Motosiklet yakıt olarak 100 km de 2 - 2,2 gibi tüketimi var buda bence baya iyi rakamlar.Bu km ye kadar yağ değişimi dışında servise uğramadım.Sadece ilk aldığım gün daha servisten çıkarken motor stop etti ve birdaha çalışmadı ayak frenin ordan bir parçayı söktüler sorun düzeldi.
    Genelde motoru sakin kullanırım zaten zorlamadan kullandınmı 50-60 km gibi 5. vitesi istiyor.
    Motosikletin şasesini beğenmiyorum sanki denge sorunu var, hele hele iki kişi binince sağ sol yapmaktan tam bir acemi gibi oluyorum.Bu dengesizlik sorunu motora rüzgar gelincede başgösteriyor motor resmen yan yatacak gibi sallanıyor çok şimdi düşücem dedim ama bişey olmadı Allahtan.Garip şekilde motorun lastikleri yere basmıyor gibi hissettiriyor.
    Motor özelliklerine gelince titreşim devirsiz kullanımda yok gibi bişey ben devirli devirsiz rahatsız olmuyorum sonuçta 100 cc piston ne kadar titreşim yayabilirki? Güç devirli kullanımda iyi ama tork açısından çok zayıf bir motoru var verileri bilmiyorum ama mondial 100 cc den 125 cc gücü alayım derken torktan vazgeçmiş anlaşılan.Bu kadar çabuk bayılıp kalan başka bir motora binmemiştim yeterki hafif bir yokuşa denk gelsin yada devirden düşsün...Frenler orta halli daha kaliteli lastiklerle daha iyi tutuş sağlanabilir.
    Son hız olarak tam bilmiyorum ama 80 e rahat çıkıyor saonra nazlanıyor. 80 de iken daha çevrilecek çok gaz oluyor tahminimce 105-110 a çıkar ben şimdiye kadar 90 km yi gördüm.
    Motorun performansı ile ilgili bir kaç örenek vereyim:
    Bir ışıktan diğerine yaptığım kalkış yarışlarında yaklaşık 800-900 metre: 125-150 cc çin menşeli scooterlarla hemen hemen başabaş son hıza doğru geçmeye başlıyorum.Ybr leri 65-70 km ye kadar 3-4 boy geriden takip ediyorum sonra ara açılmaya başlıyor.Kymco agilty 125 in yanına yaklaşamıyorum daha kalkışta arayı baya bi açıyor.125 cc CG serielrini ybr gibi arkadan bakıyorum vb... vb...Ben 80 küsur kilodayım ve motorda 32 litre çanta var.bunlarda biraz etkendir hızlanmaya tabii.
    Tabiki bunları kimseye önermiyorum ben sadece motorun performansını ölçmek için yaptığım şeylerdi artık öğrendim gerekte duymuyorum.
    Sonuç olarak alırken de kullanırkende çok ekonomik bir motor daha km çok düşük ileryen zamanlar ne gösterir bilemem ama şimdilik memnunum. Herkese iyi sürüşler.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2012 aralık ayında Adana Gizerler'den 1830 liraya almıştım. Ama kredi kartına 12 taksitle.
    Sakin kullanımda 2,5 litre civarı yakar.

2.5 cok degil mi bre
    emin misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2000 km ye gelen prince le ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum alacak olana düşünene belki fikir verebilir.Bence kalite artık eski kalıite değil çin motorlarında bariz şekilde kalite artışı var yada yeni motor olduğu için bana öyle geliyor.Ben bu motoru şehir içinde en ekonomik şekilde ulaşım yapabilmek için aldım.Az yakıt tüketimi vergisiz olması kullanım maliyetini baya bir düşürüyor.Motosiklet yakıt olarak 100 km de 2 - 2,2 gibi tüketimi var buda bence baya iyi rakamlar.Bu km ye kadar yağ değişimi dışında servise uğramadım.Sadece ilk aldığım gün daha servisten çıkarken motor stop etti ve birdaha çalışmadı ayak frenin ordan bir parçayı söktüler sorun düzeldi.
    Genelde motoru sakin kullanırım zaten zorlamadan kullandınmı 50-60 km gibi 5. vitesi istiyor.
    Motosikletin şasesini beğenmiyorum sanki denge sorunu var, hele hele iki kişi binince sağ sol yapmaktan tam bir acemi gibi oluyorum.Bu dengesizlik sorunu motora rüzgar gelincede başgösteriyor motor resmen yan yatacak gibi sallanıyor çok şimdi düşücem dedim ama bişey olmadı Allahtan.Garip şekilde motorun lastikleri yere basmıyor gibi hissettiriyor.
    Motor özelliklerine gelince titreşim devirsiz kullanımda yok gibi bişey ben devirli devirsiz rahatsız olmuyorum sonuçta 100 cc piston ne kadar titreşim yayabilirki? Güç devirli kullanımda iyi ama tork açısından çok zayıf bir motoru var verileri bilmiyorum ama mondial 100 cc den 125 cc gücü alayım derken torktan vazgeçmiş anlaşılan.Bu kadar çabuk bayılıp kalan başka bir motora binmemiştim yeterki hafif bir yokuşa denk gelsin yada devirden düşsün...Frenler orta halli daha kaliteli lastiklerle daha iyi tutuş sağlanabilir.
    Son hız olarak tam bilmiyorum ama 80 e rahat çıkıyor saonra nazlanıyor. 80 de iken daha çevrilecek çok gaz oluyor tahminimce 105-110 a çıkar ben şimdiye kadar 90 km yi gördüm.
    Motorun performansı ile ilgili bir kaç örenek vereyim:
    Bir ışıktan diğerine yaptığım kalkış yarışlarında yaklaşık 800-900 metre: 125-150 cc çin menşeli scooterlarla hemen hemen başabaş son hıza doğru geçmeye başlıyorum.Ybr leri 65-70 km ye kadar 3-4 boy geriden takip ediyorum sonra ara açılmaya başlıyor.Kymco agilty 125 in yanına yaklaşamıyorum daha kalkışta arayı baya bi açıyor.125 cc CG serielrini ybr gibi arkadan bakıyorum vb... vb...Ben 80 küsur kilodayım ve motorda 32 litre çanta var.bunlarda biraz etkendir hızlanmaya tabii.
    Tabiki bunları kimseye önermiyorum ben sadece motorun performansını ölçmek için yaptığım şeylerdi artık öğrendim gerekte duymuyorum.
    Sonuç olarak alırken de kullanırkende çok ekonomik bir motor daha km çok düşük ileryen zamanlar ne gösterir bilemem ama şimdilik memnunum. Herkese iyi sürüşler.
    bir kullanici sakin kullanimda 1.8 yani hemen hemen cup motorla ayni yaktigindan bahsetti
    bkz.

cok guzel kullanici yorumlarinizi belirtmissiniz

cupla prince arasinda kaldim
    hangisini secsem acaba ?

işin ekonomi boyutu ilgilendiriyor beni daha cok
    0.3 litrebiri daha az yaksa onu almak isterim
    5 10 yilda acayip para yapiyor o fark çünkü

cuplar ne yakar
    en az yakan cup hangisi?

biri modenas demiş 4000 tl ustu parcasi da acayip pahali
    innova diyen var

cinliler icinde en az yakan hangisi???
    performans falan onemli degil sehiricinde surmek için lazim bana

motorculat nerdesiniz

ilk motorum olacak insallah kismetse

bycml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD
    Başlangıç motoru olarak önerirmisin peki ? Daha bu zamana kadar hiç motosiklet kullanmadım.

Ayrıca diğer arkadaşlara da sormak isterim ki sıfır mı almalı ikinci ele bulaşmalı mı ? Çünkü aralarında çok bir fiyat farkı yok, kafam rahat olsun diyorum. Bir yandan da 3 ay sonra satarım neden zarar edeyim diyorum. Siz değerli arkadaşlar tecrübelerini bana aktarabilir mi ?

Zaten 6-7 ay ancak kullanabilirim, kötü havalarla benim profildeki arslan parçasıyla devam ;)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
    ..::: Seat Leon FR 1.4 Tsi ..::.. Emotion Kırmızı :::..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 cok degil mi bre
    emin misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

bir kullanici sakin kullanimda 1.8 yani hemen hemen cup motorla ayni yaktigindan bahsetti
    bkz.

cok guzel kullanici yorumlarinizi belirtmissiniz

cupla prince arasinda kaldim
    hangisini secsem acaba ?

işin ekonomi boyutu ilgilendiriyor beni daha cok
    0.3 litrebiri daha az yaksa onu almak isterim
    5 10 yilda acayip para yapiyor o fark çünkü

cuplar ne yakar
    en az yakan cup hangisi?

biri modenas demiş 4000 tl ustu parcasi da acayip pahali
    innova diyen var

cinliler icinde en az yakan hangisi???
    performans falan onemli degil sehiricinde surmek için lazim bana

motorculat nerdesiniz

ilk motorum olacak insallah kismetse
    Ben 2.9 litre yaktığı zamanı da bilirim. Yüksek torku çok yüksek devirlerde elde ettigi için, biraz yüksek devir kullanıyordum.
    Sakin kullanımda 2.5 litrenin altında yakabilir. Ben ortalama bir rakam verdim.

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Cub, her açıdan bundan daha ekonomiktir. Hem daha az yakar, hemde parçası daha ucuzdur.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    cup ne yakar abicim
    hangi cup tavsiye edersin
    hangisini alalım

mondial kaliteyi bozdu diyen baska marka saticisi da var
    cup pek sorun çıkarmıyor 57 binde binenler var
    ikinci eli alinir gibi duruyor

cupun 1.5 yakani var mi
    hangisi az yakar

kimi fabrika verisi olarak 1.5 diyor yazmış siteye
    modenas 1.6 deniyor (4000 tl ustu fiyat hic yanasilmiyo)

çin olanin en makbulu hangisidir

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    ben yakıt tüketimini tam olarak ölçmedim ama 2 litrenin altına düşeceğini sanmıyorum.Cup motorların az yaktığını duydum ama prince den az yakacağını sanmıyorum sonuçta cc leri aynı kiloları hemen hemen aynı ama prince de 5. vites avantajı var aynı hızda daha devirsiz gidilebilir diye düşünüyorum.aradaki farkı gaz kolunu kullanmadaki ustalık belirler bence...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Motor (blok olarak) şekilleri birbirinden farklıdır. O yüzden cc ve ağırlık aynı olsa da cub daha az yakar.
    Bütün cub'lar kalitelidir. Fiyatı ve vergili olması problem değil ise Yamaha crypton tavsiye ederim.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    ben yakıt tüketimini tam olarak ölçmedim ama 2 litrenin altına düşeceğini sanmıyorum.Cup motorların az yaktığını duydum ama prince den az yakacağını sanmıyorum sonuçta cc leri aynı kiloları hemen hemen aynı ama prince de 5. vites avantajı var aynı hızda daha devirsiz gidilebilir diye düşünüyorum.aradaki farkı gaz kolunu kullanmadaki ustalık belirler bence...

cup ile princeyi karşılaştırınca göze carpan nokta şu;
    cup maksimum torku 5000 devirde veriyor 7 nm
    prince 8000 devirde veriyor 8 nm

maksimum torkun oldugu devirde surmek en ekonomik sürüş demek. en verimli devir demek.

5000 de sürmekle 8000 de sürmek yakitta farkettirir gibime geliyor

5000 devirde motor daha az yıpranır (yada ben oyle sanıyorum)
    daha az yakar

honda cup 4500 de maks. torku veriyordu sanırım

performansli devirli motor deyince akla kisa ömür geliyor
    57 bin giden ve hala gitmeye devam eden cuplar var
    benim görebildiğim bu daha yüksek km ye sahip olan da vardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

yol gosteren lazim kaptan
    koca denizde bir oraya yuzuyorum bir oraya

crypton 125 vergisi var 5 10 yilda dunya para yapar
    çinli motor bedavaya geliyor vergisiz olmasi nedeniyle
    vergi parasina motor

en az yakan cinli ucuz cup hangisi kaptan
    biz de motorcu olalim dimi ama
    genis görüş açısı pufur pufur mis gibi hava gunes kumsal deniz çimenler ohhh

en az yakan çinli motor
    fazla para veresim yok
    is ev arasi 2 km
    kisa km için arabayi calistirmaya kiyamiyorum
    7 litre yakiyor dur kalk cok olduğundan

motor lazim
    cinli motorlarin omru şaşırttı beni
    tam sentetik yağını da koyariz ınşaallah
    sonra veririm kirbaci veririm kirbaci:
    adanaliyak gardas

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Doğru biliyorsun, tork mevzusu aynen de dediğin gibi. Ben 1.5 yıl, 2006 model mondial cub kullandım. Beş takla atarak yaptığım kazada bile beni yolda bırakmadı, o haliyle bile çalıştı.
    Kuba xr 100 bak o zaman, Camgöz'de var. Adana'nın neresinden?

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    bu tip motorlarda blok şekli subap şekli gibi şeylerden yakıt ekonomisi olacağını sanmam kaldıki biri dik biri yatık sadece motorun duruş şekli farklı.Bence sadece bundan ötürü ekonomi beklenemez ama ekonomi nikli arkadaşın dediği tork faktörü çok önemli ben princede devirden düştümü ya gaza asılıyorum yada vites düşürüyorum buda yakıt tüketimini arttırıyor gücünüde torkunuda yüksek devirde veriyor düşük devirde yüksek tork tüketim için avantajlıdır gaz koluna daha kibar davranmana yardım eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Neyse arkadaşlar sonuçta ekonomik motosiklet bunlar ayarında kullanıldımı sorunda çıkaracağını sanmam prince de cub da az yakar gerisi alıcının zevkine kalmıştır.Foruma çok fazla takılamıyorum bi fırsatını buldum 2000 km lik prince görüşümü bildireyim dedim. Herkese iyi sürüşler kazasız belasız inşallah...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    bu tip motorlarda blok şekli subap şekli gibi şeylerden yakıt ekonomisi olacağını sanmam kaldıki biri dik biri yatık sadece motorun duruş şekli farklı.Bence sadece bundan ötürü ekonomi beklenemez
    Tabi ki öyle değil. Ben anlamam ama alttan, üstten egzantrik, tahrik zincirli, milli gibi çeşitleri var.
    Yani yatık ve dik olmaları dışında, motorların yapıları da farklıdır. Cub'da 3 debriyaj balatası varken, cg'lerde 5 balata var mesela.

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)