Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Yaklaşık 3 aylık bir sraştırmanın sonunda duke 200 tercih ettim. 2012 model 74 km idi. 2.el motor almak başlı başına sıkıntı.. Sana öncelikle altın elbiseli adamın 2.el motorda nelere dikkat edilmeli videosunu izlemeni tavsiye ederim. Fiyat konusu 2.önemşi nokta aklımdaki giyatı paylaşırsan yardımcı olurum..Özellikle Duke için önce Karenaj ve elciklerin kenarlarına bak motorun yatıp yatmadığını az çok anlayabilirsin..Ön amortisör kısmında keçelerin patlak olup olmadığına bakabilirsin..Patlaksa genelde yağ akıntısı vardır..Anlamasanda motoru çalıştırıp dinle..Tekleme hırıltı zor çalışma stop etme.. Bunların hepsini farkedebilirsin..Ktm lerde genelde kronik bir arıza ile karşılaşmadım.. Makul yaşta ve km de pek sıkıntılı motorlar değil..Merak ettiğin başka bir nokta varsa sevr seve yardımcı olurum srlamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eren Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Arka fren pedalı eğildi ve kırılır diye düzeltemedi usta. Spormotodan sipariş ettiler yenisini ama 1 ayı geçicek gelmesi. Ellerinde yokmuş. Şimdi de kırıp kaynak yapalım diyor usta. Sağlam olurmu o şekilde bilmiyorum. Şu an eğik meğik idare ediyor. Basması biraz zor olsa da. Sizce kaynak yaptırmayıp bu haliyle mi kullansam daha iyi yoksa kırdırıp kaynak mı yaptırmalıyım ? Yardımınızı bekliyorum.

Arkadaşlar KTM duke 200 almayı düşünüyorum deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz ?

2.el almakta sakınca olur mu ?

Servis yedek parça masrafları ne durumda ?

Sürüş konforu nasıl ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim 12.000 TL bütçem var 250lik lerin arasında çok kararsızım.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Ben yaklaşık 2 hafta önce 10.000 TL/2012 Model/71 Km Duke 200 aldım..Önceki sahibi nazikçe yatırmışKarenajda çokta belli olmayan ufak bir çizik var.

2.El almak neden sakıncalı olsun? Bu motoru alanlar genelde araştırıp alıyorlar. Dolayısıyla bakımını falan pek ihmal etmiyorlar. Yinede temkinli olmak gerek..2.El ile ilgili daha dün bir arkadaşa cevap yazmıştım bakabilirsin.

Sürüş konforu derken senin tarzın daha önemli..Daha önce hangi motoru kullandınız? Racing tarzı motorun sürüşü sana keyifli geliyorsa bu motorda aradığını bulamayabilirsin..Ancak eğer yeni başlayan biri iseniz muadillerine göre en rahat sürüş/oturuş pozisyonuna sahip motor diyebilirim..

Duke 200 almadan önce seninle aynı bütçeye sahiptim.. Alternatifler CBR250, Ninja250, İnazuma vb..Hepsini kullanma şansım oldu. Sadece ninjanın malzeme kalitesi beni rahatsız etti..5000-6000 Km.lerde iyi bakmazsan bazı parçalar çabuk paslanıyor..Açıkcası ben o kadar titiz biri değilim CBR ve Ninja racing tarzı oturuş pozisyonuna sahip olduğundan beni rahatsız etti..İnazuma gerçekten güzel ancak görüntüsü beni tatmin etmedi..Başlangıçta senin taşıdığın endişeleri bende taşıyordum ancak sahip olduktan sonra isabetli bir karar veriğimi düşünüyorum.

Servis/Yedek Parça konusunda daha bilgili arkadaşlar mutlaka vardır..Sahibinden.com baktığın zaman bazı yedek parça fiyatları fikir verebilir. Ne çok ucuz nede çok pahalı..Servis konusunda ben Göktürk Extrem Motora götürüyorum çok ilgililer..Servisteki arkadaş Duke 200 ile ilgili fazla şikayet gelmediğini ( Kullanıcıdan kaynaklanan düşme vb peg, manet arızaları hariç) karşılaştığı tek sorunun amortisör keçelerinde zaman içinde yıpanma olduğunu söyledi..

Akılına takılan başka bir soru olursa bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışırım..Genel olarak forumda bir sessizlik hakim umarım bozulurSelamlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Değişik bir plakalık oldu:D

http://imageshack.us/photo/my-images/28/gbxc.jpg/

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim uzun zamandır araştırıyorum ancak artık karar verdim diyebilirim.

Sıfır almayı düşünüyorum , ilk 1000 km de rodaj diye birşeyden bahsedilmiş motorun açılmasıyla ilgili , onun hakkında bilgisi olan var mı duke 200 de boyle birşeye gerek var mı ?

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı barisozbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim uzun zamandır araştırıyorum ancak artık karar verdim diyebilirim.

Sıfır almayı düşünüyorum , ilk 1000 km de rodaj diye birşeyden bahsedilmiş motorun açılmasıyla ilgili , onun hakkında bilgisi olan var mı duke 200 de boyle birşeye gerek var mı ?
    Kardeş, rodaj dediğimiz olay DUKE ile ilgili değil. Herhangi bir motor aldığında belli sınırlarda kullanman, tüm vitesleri değerlerinde geçirmen, uzun süren sabit hızlardan kaçınman, hız yapmaman falan gibi şeylerin geneline diyoruz rodaj diye. Forumda konu ile ilgili çok başlık var okumanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Hayırlısı olur inşallah..Biraz daha f ödeyip ABS li alma seçeneği bence daha uygun olur..Rodaj konusunu arkadaş zaten açıklamış.Selamlar.

İki motor var şu anda ilgilendiğim biri 2000 km de 11500 diyor ABSsiz , biri 1000 km de 13500 diyor ABSli.

Şimdi soru şu ABS 2000tl eder mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Kasko ücreti ne kadar biliyormusun ?

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı barisozbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motor var şu anda ilgilendiğim biri 2000 km de 11500 diyor ABSsiz , biri 1000 km de 13500 diyor ABSli.

Şimdi soru şu ABS 2000tl eder mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Kasko ücreti ne kadar biliyormusun ?
    Kasko işi zor araştırmanız lazım. Bir kere kasko yapacak adam bulacaksınız önce çoğu yer küçük cc olduğu için yapmıyor. MUhtemelen 3 K'in altında olmaz. 13500 verecekseniz sıfırını alın üzerinde ekstra yoksa. Sıfırı da o kadar.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Verdiğin iki motor içinde fiyat bence yüksek..Sıfırında ABS için fark 500 Euro diye biliyorum.Kasko olayı değişken anck bildiğim kadarıyla sadece Çalınma-Yangın-Deprem veTerör için güvence veren şirketler var.Kaza işin içine dahil olmayınca fiyat baya düşüyor.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    bugün zinciri değiştirdim 7200 km şu anda süper kalite zincir takmışlar zincir uzaması yetmiyor birde kat yapıyor o kadar kaliteli yani

DID marka 520 vx2 taktırdım 112 bakla 185 tl takması dahil . değiştirecek olan varsa özelden mesaj atarsa tlf numarası verebilirim eski fiyattan satıyor yoksa 100 euro dışarıda .

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eren Amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren pedalı eğildi ve kırılır diye düzeltemedi usta. Spormotodan sipariş ettiler yenisini ama 1 ayı geçicek gelmesi. Ellerinde yokmuş.
    Spormotonun esnaflığına ticaretine s.kayım ben ulan kaç yüz tane duke200 sattın elinde fren pedalı yok! Ben bikere bunlara tlf ettim denemek için; birader duke200 kaza yaptı ön amartisör lazım dedim teki bin lira mı ne dedi. Sonra cevabını doğru tahmin ettiğim bi soru sordum: dedim elinizde varmı? Tabiki yok ama getirtiriz

Siz siz olun ktm yle kaza yapmayın.
    polo34 bunu beğendi.

Eren Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spormotonun esnaflığına ticaretine s.kayım ben ulan kaç yüz tane duke200 sattın elinde fren pedalı yok! Ben bikere bunlara tlf ettim denemek için; birader duke200 kaza yaptı ön amartisör lazım dedim teki bin lira mı ne dedi. Sonra cevabını doğru tahmin ettiğim bi soru sordum: dedim elinizde varmı? Tabiki yok ama getirtiriz

Siz siz olun ktm yle kaza yapmayın.
    Ağzına sağlık...

forzaferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache rtr 150
    mrb arkadaşlar. önümüzdeki hafta motor almayı düşünüyorum aranızda satmayı düşünen varsa 2013 abs tercihimdir.
    birde tarzları aynı olmasada gv650 var aklımda önce hangisini bulursam onu almayı düşünüyorum.

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nisan/2013 te 2012 model 200 cc duke aldım. kullanması gerçekten kolay, pazarlığı istediğim gibi olmasaydı inazuma alacaktım. inazuma bence duke den çok daha iyi bi motor ama gönül duke den yanaydı. servis bakımı yedek parçası pahalı ve istediğinde bulunmuyor. bunun haricinde aslında bi sıkıntısı olmayan bi motor. benim ilk motorum. bikaç sefer düştüm. önümüzdeki yaza kadar da düşmeden dolayı yamulan çizilen yerlerini yaptırmıcam çünkü yine düşerim gerek yok sürekli masrafa. bu aralar devir kesiciyi yükseltmeyi düşünüyorum bakalım 138 den daha hızlı gidecek mi? bu arada bu dukelerde gördüğüm bi rahatsızlık var. zincirin motor üstündeki takılı olduğu dişlinin göbeğinde bi kapak var. bikaç kişi de bu kapağın gevşeyip düştüğü ve burdan yağ püskürttüğü, çözüm olaram spormotoya gidene kadar o boşluğa tahta tıkayan var. arka frenlerdeki bi kapağın oraya uyduğunu söyleyip bu kapağı takan var. bu arada motor çalışıyorken yağ püskürtüyor. motor çalışmazken herhangi bi yağ akıntısı olmuyor. radyatör fanının bozulduğu olabiliyor. ıslanınca bozuluyormuş )) bu arada sağ ve sol yattığında vites ya da arka fren pedalları hemen kırılabiliyor. bende vites kırılmıştı. alüminyum kaynak yaptırdım gayette iyi oldu.

Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    138 km yukarı çıkmazsın ben denedim devir Kesiciyi ayarlasanda
    Ben yağ atma sorunu yaşamadım ama aynı sorun 390 da var yurt dışı forumda resimleriyle eklemişti bir kullanıcı .
    Fan eğer su dan bozuluyor olsaydı kışın yağmur çamur demeden kullandım ve her hafta sonu basınclı suyla yıkadım benim fan a bir şey olmadı biraz şans işi galiba 6500 km debriaj teli koptu 36 tl aldım taktım elerinde vardı birde zincir değiştirdim arıza olarak sadece bunları yaşadım 7300 km boyunca ilerde daha neler çıkar göreceğiz .

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07

Burak Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı emdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından bayram sonrası biz avrupadakiler toplanalım kaç kişi olursa öncü oluruz
    Taner, 2 kişi olduk sanırım. Başka buluşma niyeti olan arkadaş varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal ktm duke nin koruma demiri bana ait olmadığını resimlerde belirtmiştim italya ebay da satılıyordu eğer yurtdışından almaya niyettin varsa sana parca kodunu bulup vereyim 200 euro üstü kargo dahil bir fiyat cıkıyor .
    o resimler ktm europa forumdan dan ,koruma demiri takan bir duke kullanıcısının resimleri .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

egzozun içini merak edenlere
    http://imageshack.us/a/img703/8083/x6w6.jpg
    http://imageshack.us/a/img844/892/fmyv.jpg
    http://imageshack.us/a/img153/964/8vkw.jpg
    http://imageshack.us/a/img821/3908/h9lg.jpg
    http://imageshack.us/a/img209/2904/xm5f.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

http://imageshack.us/a/img832/9785/fxmp.jpg
    Fatih merhaba, duke de en hoşuma gitmeyen yer far üzerindeki turuncular. Ön farı tamamen değiştirip powerparts bile almayı düşündüm ama sonra değmez o paray dedim. Senin far siyah siyah çok güzel olmuş. Kaplamamı yaptırdın? Yeni mi taktırdın? Kaplama ise fiyat bilgisi verirsen sevinirim.
    emdr bunu beğendi.
    D-FENS

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    valla forum da olmasa ktm gözümüz de devleşip büyürdü heralde, teller kopuyor, yağ fışkırtıyor, devir kesici, parça yok, parça pahalı vs sadece bu sayfada olanlar ...

ktm elbette en iyi markalardan biri de, bu yazılanları okumakta heves kırıyor ... sen alıcımısın ki yazıyorsun deseniz, her küçük cc sahibinin gönlünde bir aslan yatar, yabancılar window shopping diyorlar

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Seni çok iyi anlıyorum Selim Ama ben bu KTM den de önce şu kanıya varmıştım zaten, "Japon da olsa sorun çıkartıyor..." ABSsi bozulan Fazer, egzantiriği uğraştıran Kawasaki, Vtec arızası veren Honda, ABS ve bilimum elektrik arızası veren BMW,,,

Şu bir gerçek, KTM yada Japonlar çinlilerden daha kaliteli parça kullanıyor ve işçiliği daha iyi. Ama bu riski azaltıyor, sorun çıkarmayacakları anlamına gelmiyor
    xawa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)