Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı zarrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar birşey sormak istiyordum da 2013 modellerin sadece beyazımı geliyor Türkiye'ye ? eğer öyleyse hayallerim yıkıldı :(
    evet sadece beyaz geliyor ama spormoto grenajı değiştirmede vs yardımcı olabilir. yeni beyaz seti bıraksam ücretsiz turuncu takar mısınız diye sorun bence. ellerinde çıkma turuncu varsa kabul edebilirler. sonucu da bizimle paylaşırsanız çok iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı MertGoren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Cumartesi hangi bayide abs li ktm 200 olursa gidip alıcam. tahminen carsamba persembe teslim.

2013 Serisi alıpda aksesuar taktırdıysanız neler taktınız ve tavsiye edermisniz ve kac euro ?
    spormotoda motor varsa istanbuldaki tüm bayilerde var demektir. aralarında telefonlaşıp hallediyorlar. pazarlık filan niyetiniz yoksa evinize yakın olandan alın bence, ileride rahat edersiniz.

2013ler daha yeni teslim ediliyor ya da edilecek. henüz almış olan kimse olmayabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı zarrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar birşey sormak istiyordum da 2013 modellerin sadece beyazımı geliyor Türkiye'ye ? eğer öyleyse hayallerim yıkıldı :(
    4 gün önce spor motodaydım. ellerine turuncu 2013 absliler haziran, temmuz gibi gelecekmiş. bana öyle dedi görevli.
    Smart Roadster (2012-2013) + KTM Duke 200 ABS (2013-2015) + Yamaha MT-07 ABS (2015-...)

MertGoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    cumartesi ktm 200 abs alicam ama plaka sigorta vs kendi sirketimde halledıcem motor kac gunde teslım edılır bu sartlara gore

CengizYörük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    [/COLOR]
    spormotoda motor varsa istanbuldaki tüm bayilerde var demektir. aralarında telefonlaşıp hallediyorlar. pazarlık filan niyetiniz yoksa evinize yakın olandan alın bence, ileride rahat edersiniz.

2013ler daha yeni teslim ediliyor ya da edilecek. henüz almış olan kimse olmayabilir.[/QUOTE]

ilk 2013 absli seriyi ilk gören ilk dokunan ben olmuştum ve ilk ayırtan da ama benden önce alıp trafiğe çıkan biri var diye biliyorum spormoto ya faturalarımı almaya gittiğimde söylemişlerdi o kişi burada değil sanırım bu arada ben de bir süre aksesuar almayacağım motora gerek olduğunu da düşünmüyorum yeni başlayanların tercihi olacaksa bu motor lastikleri bile her ne kadar sevilmese de değiştirmemelerini öneririm boşuna masraf ve ayrıca her kullanan pilot road ile kullanmadı.. başta motora alışma süreci olmalı bence fabrika çıkışı ile.. belki motora ısınamama gibi durum olabilir satmaya kalktığında kendi zevkinle donattığın motorunu fazla paraya satmaya kalkanlardan olmak kötü olur neyse bu benim nacizane görüşüm....ha bu arada haftaya bir buluşma olursa eğer istanbul içi kesin gelmek isterim

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Rüyamda Duke 200 almıştım hayırdır inşallah
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Avrupada dağıtılanlar Avusturyada kalite kontrolden geçiyor tam bir distributor yalanı gibi geldi bana.

Neden yalan gibi geldi diyebilirsiniz?

Türkiye'de distributor ve ona bağlı servisler motosiklet kullanıcısını biraz cahil görüp ne derse inanacaklar durumda görüyor bence, çünkü yabancı forumlarda okuduğum her sorun için kötü kullanımdan daha çok kalitesiz parça sıkıntısı denmiş. Amaa, aynı sorunlar için burada ki servis kullanıcıyı motorun kalitesinden şüphe duyurmayacak şekilde, hatayı kullanıcıya yıkarak cevap vermiş. Bir de üstüne şaka gibi yüksek servis ücretleri kesmiş. Ne güzel dolandırılıyoruz.

Tabi sadece bu başlık içinde okuduklarımdan yola çıkarak konuşuyorum, paylaşım yapanlarada teşekkür ediyorum.

Hatalara gelirsek, benim daha önce bahsettiğim motor teklemesi(ecu ile düzeltiliyormuş, ama eski çekişten eser kalmıyor deniyor), zincir, fren pedalı, elcik, ön amortisör yağ akıtma hatalarının hepsi uzun dönemde oluşan hatalar sonuçta. Önümüzde yazılım yokki test edilip ülkelere postalansın(ecu flash dışında).

KTM'nin yaptığı kalite testlerinden(duke 200 için) kaldığını düşünüyorum, yurtdışında diğer 250cc rakiplerinden ucuz olmasının sebebi de bu herhalde. Gene paraya aşık distribütörlerin olduğu ülkemizde bu motor sınıfının en pahalısı diyebiliriz. (ninja 300'ü bir üst sınıf olarak sayıyorum
    sahbazomer bunu beğendi.

sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı CengizYörük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar uzun süredir bu başlığı takip ediyordum ve aranıza yeni dahil oldum. motor konusunda çok az da olsa tecrübem var fakat aceminin acemisi sayılırım. ilerleyen günlerde ve haftalarda her türlü paylaştığınız tecrübeleri izlemeye devam edeceğim. motorumu spormoto dan aldım fakat daha kendisini fiilen alıp kullanamadım ehliyet işlemleri, ruhsat plaka ve sigorta işlemleri içinde debelenmekteyim daha eğitim sürecim de var tabi.. yarın öbürgün bu işlemler bitecek gibi duruyor ve merak edenler ile toplamda aşağı yukarı harcadığım paraları, giyim kuşam da dahil yeni başlayacaklar için paylaşmayı düşünüyorum. iyi forumlar dilerim.
    hocam senden yazdıklarınla alakalı bir bilgi isteriz
    Smart Roadster (2012-2013) + KTM Duke 200 ABS (2013-2015) + Yamaha MT-07 ABS (2015-...)

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı sahbazomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senden yazdıklarınla alakalı bir bilgi isteriz
    ömer bey teşekkür ederim

sıfırdan işe başlayacaklar için de masraflar ile az çok bilgi vereyim güncel olsun

1-motosiklet spormoto dan 5500 avro ve nakit alındı indirim söz konusu değil baştan söyleyeyim yapmıyorlar
    2-ehliyet masraflarım A2 fark aldım ve avcılar için en uygun bulabildiğim 6 kurs sonrasında fiyat toplamda harçlar ve kart parası da dahil 500tl+110,8tl+101tl
    3-sigorta ruhsat plaka işlemleri: 274 tl axa sigorta , 155,5tl tescil trafik falan, 11,25tl ek-1 belgeleri, 12 tl plaka... "eğer mağazaya bırakırsanız 600tl üzeri tutuyor bu masraflar"
    4-eğitim: spormotodan motorumu aldığım için "temel eğitim" ini gis akademiden ücretsiz veriyorlar randevu ayarlanıyor size uygun ve en yakın tarih seçiliyor eğitmenler tarafından piyasada bisürü okul var fiyatlar 250 tl ve 500 tl arasında değişiyor hepsinin kendine özgü programı var seçmesi zor aralarından "bence eğitimi gözardı etmemek lazım"
    5-giyim konusuna gelirsek çok tartışmalı ve çeşitli tercihlerin olduğu kısım benim tercihim ve seçimlerim: kevlar ya da cordura kot pantalon korumalar ile 200-500tl arası değişen fiyatlarda piyasada ben bi abiden giymediği bmw city 2 denim marka kotunu korumaları ile aldım ucuza geldi baya , kask fullface olmalı diye düşünüyorum motor ile uyumlu kask bulmak biraz zor ama seçenekler ve işlevsellikler aşağı yukarı sizi zaten 500 tl nin üzerine sürüklüyor ama yine ktm nin kaskları da fena değil bir gözatın derim, eldiven konusuna gelirsek ben ktm markalı bi eldiven kullanıcam aşağı yukarı 150 tl üzeri bir para ayırmalısınız diye düşünüyorum, mont olarak daha öncesinde motomax tan aldığım goretex tekstil montu kullanıcam dane marka 289tl ye almıştım şimdi yeni gelen serileri en az 499 tl den başlıyor, deri mont çok istiyorum ama dainese markasından başka giymem sanırım onlar da zaten bilindiği üzere 1000 tl üzerinde, ayakkabı konusu beni düşündürüyor karar veremedim daha ama bot sağlıklı olacaktır sanırım fiyatları araştıramadım henüz... fakat giyim olarak mont biraz ön planda benim için ileride kesin yazlık ve deri mont alacağım hepsinden olmalı diye düşünüyorum.. kevlar kotlar bizim motorlar için biçilmiş kaftan sanırım dizlik takmak ayrıca bi tercih olabilir tabi yapanlar çok..
    çok uzatmadan bu konular belki de konuşuldu çokça ama 8 ay süren araştırmalar sonucunda seçtiğim bu marka için giyimi önemsiyorum duruş tarz güvenlik hepsi bir arada ideal olması gerektiğini düşünüyorum ve bu konu altındaki tüm kullanıcıların görüşleri bizim için önemli ama aslında giyim için önerebilecekleri daha da önemli çünkü tüm mevsimleri görmüş ve idealini bulmuş birileri olacaktır?
    vanesy ve sahbazomer bunu beğendiler.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    ilk 2013 absli seriyi ilk gören ilk dokunan ben olmuştum ve ilk ayırtan da ama benden önce alıp trafiğe çıkan biri var diye biliyorum spormoto ya faturalarımı almaya gittiğimde söylemişlerdi o kişi burada değil sanırım bu arada ben de bir süre aksesuar almayacağım motora gerek olduğunu da düşünmüyorum yeni başlayanların tercihi olacaksa bu motor lastikleri bile her ne kadar sevilmese de değiştirmemelerini öneririm boşuna masraf ve ayrıca her kullanan pilot road ile kullanmadı.. başta motora alışma süreci olmalı bence fabrika çıkışı ile.. belki motora ısınamama gibi durum olabilir satmaya kalktığında kendi zevkinle donattığın motorunu fazla paraya satmaya kalkanlardan olmak kötü olur neyse bu benim nacizane görüşüm....ha bu arada haftaya bir buluşma olursa eğer istanbul içi kesin gelmek isterim[/QUOTE]

acemi sürücüye daha çok lazım iyi lastik .eğer baştan sona okuduysan her zaman söylüyorum imkanınız varsa değiştirin imkanınız yoksa her zaman Dikkat edin .
    ben 4500 km oldu ama her zaman lastik kayabilir diye düşünüp öyle kullanıyorum.zaten burda yazarken yeni alaçakları bilgilendirmek amacımız dikkat etsinler kaza yapmasınlar hep temkinli olsunlar diye ama sen ordan cıkıp gerek yok diye dersen daha kullanmadan bu kararı verirsen yanlış olur .
    eğer sen spormoto ya sorduysan sana ne gereği var demişlerdir lastikler iyi demişlerdir daha önceden bir kaç kişiye lastikler için iyi demişlerdi.
    kullanan herkesin ortak görüşü lastikler çöp.sadece ülkemizde değil dış ülkelerdede aynı şekilde görüşleri.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bu hafta sonu istanbula gelip zinciri değiştirteceğim inş

250 liraya koruma takozu almaya karar verdim ama antalyadaki vatandaş malesef bakmıyor telefona
    elime c.tesiye kadar geçmesi gerekiyor normal şartlarda
    yalan olacak gibi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-ktm-duke-200-125-koruma-demiri-117721269/pasif-ilan/#classifiedTitle

şu var canlı canlı da gordum fakat ındırım yapmıyorcok ıstıyor

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi sürücüye daha çok lazım iyi lastik .eğer baştan sona okuduysan her zaman söylüyorum imkanınız varsa değiştirin imkanınız yoksa her zaman Dikkat edin .
    ben 4500 km oldu ama her zaman lastik kayabilir diye düşünüp öyle kullanıyorum.zaten burda yazarken yeni alaçakları bilgilendirmek amacımız dikkat etsinler kaza yapmasınlar hep temkinli olsunlar diye ama sen ordan cıkıp gerek yok diye dersen daha kullanmadan bu kararı verirsen yanlış olur .
    eğer sen spormoto ya sorduysan sana ne gereği var demişlerdir lastikler iyi demişlerdir neden dersen daha önceden bir kaç kişiye lastikler için demişlerdi.
    kullanan herkesin ortak görüşü lastikler çöp.
    evet baştan sona takip ettim başlığı fakat lastikleri sorduğum kişi spormoto değildi gis akademi eğitmenlerinden biriydi onun görüşleri ile aklım karıştı neyse .. belki de doğru düşünüyorsun, kullanmadığım için ben de böyle düşünüyor olabilirim bu böyle uzar gider zaten en iyisi herkesin kendi kararı olacaktır sanırım.. her zaman kayma ihtimali var buna engel olacak yine sürücüdür, zaten yollar hele türkiye de çok kötü.. sanırım bu aklımda ki soru işaretleri eğitim sonrası biraz azalır.. herkesten bu dönemde bişeyler kapmak lazım teşekkürler bilgin için.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    boşver o ilandakini ama dert ettin düşersen depo kenarını ve yan pegleri traşlarsın ancak .geldiğin zaman haberver musait olursam sana bizzat göstereyim neresi değiyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    michelin takın farkı gorun gram kayma yok
    frenlemeler cok cok ıyı

http://www.ebay.com/itm/EXHAUST-AUSPUFF-ESCAPE-PIPE-LEOVINCE-GP-STYLE-KTM-DUKE-125-200-11-12-2011-2012-/261048707837?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item 3cc7b72afd

ne dersiniz ?

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

c.tesi istanbuldayım
    uygun olursan zıncır degısımı sonrası bı cay ıcelım ne dersin ?
    CengizYörük bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin takın farkı gorun gram kayma yok
    frenlemeler cok cok ıyı

http://www.ebay.com/itm/EXHAUST-AUSPUFF-ESCAPE-PIPE-LEOVINCE-GP-STYLE-KTM-DUKE-125-200-11-12-2011-2012-/261048707837?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item 3cc7b72afd

ne dersiniz ?

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

c.tesi istanbuldayım
    uygun olursan zıncır degısımı sonrası bı cay ıcelım ne dersin ?
    yurt dışındaki kullanıcılarda mıchelin tavsiye ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

tamam geldiğin zaman beni ara hakkımda bölümde numaram var.
    CengizYörük bunu beğendi.

wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Ben lastik siparişini verdim bekliyorum. Bundan önce edirne dönüşü yağmurlu havaya denk geldim ve benim şahsi görüşüm lastikler hiç güven vermiyor. Ayın 25 inde gelecek kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım. Satıcı firma diablo rosso 2 önerdi ama benim tercihim pilod road 2 yönünde oldu. Birçok marka motor için söylenen birşey aslında genelde fabrika çıkışı lastikler yetersiz oluyor.

Motosikleti
    Honda Nc750X
    bende arayabilirim fatih abi

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı marfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arayabilirim fatih abi
    sende ara

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Kaçlık lastik taktınız ön ve arkaya bide cift hamurlu ise taktigniz lastik İkisi kac tl ye geldi

wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı MertGoren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçlık lastik taktınız ön ve arkaya bide cift hamurlu ise taktigniz lastik İkisi kac tl ye geldi
    Ön 110/70-17 Arka 150/70-17 henüz takmadım aslında izmirden gelecek siparişini verdim. İstanbulda buz motorda arka lastik 160 vardı taktırmak istemedim. Pilot road 2 sanırım çift hamurlu oluyor kargo dahil 4 taksit 800tl.

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Cogu sitelerde kandırıyolar lastigin yanında 2ct yazması laZım bazıları tek hamur ozellıkle bu sıte daha ucuzmus dıe bakıp aldıklarımız ya eski uretim tarihli yada kelime oyunlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Birde kaç km de degistniz Ve hangi siteden aldınız Eski lastigi degistrme sebebiniz icin onemlı sebepler nedir Biraz fazla soru sordum kusura bakmayınnn iyi geceler ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)