Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 model 22 binde abs li duke 200 umu satıyorum. Sahibinden ilanı beklemede şuan 9100 tl ye bırakıyorum aciliyeti var motorun. Ekstralı ve yeni bakımlı motor. 26 bine kadar bakım derdi yok. Fiyatı aşırı indirdim.

535 924 7446

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom 650
    Arkadaşlar 2015 model duke 250 sahibiyim. motoru 2015 eylül'de 5bin km'de iken aldım. İlk bakım hariç hep spormotoya gittim. Motorum 35bin km'de. Aşağıda, merak edenler için 7500-13bin-20bin-27bin ve 35bin bakımlarının dökümü var. 35bin km'de 2bin lira bakım faturası kesildi. Bu tutarın içinde, ekstra olarak 150 liralık bir akü bedeli var. Garantiye sokmayı kabul etmemişlerdi. Bunun dışında yalama olan pipo borusu garantiden değişti ve ücret alınmadı. Yağ kaçıran arka amortisör için garantinin bitmesine 2 gün kala başvurdum. Motorun faturası tescil tarihinden bir hafta önce kesildiği için garantinin bittiğini ama iyi niyet garantisine soktuklarını yalnızca işçilik alacaklarını söylediler. 35bin bakımının içinde bu işçilik ücreti de var. Fikir vermesi açısından aşağıya faturaların görüntülerini koyuyorum.

7500 bakımı 500 tl. Akü bedeli ile. Bu bakımı MotoX bilgisayara işlemedi. Bu bakımdan sonra stop etme problemleri yaşadım. Bir sonraki bakımda Spormoto, motorun bakımsız, yağın ve filtrelerin çok kirli olduğunu söyledi. Ben bakım fişini ibraz edince MotoX ile konuşacaklarını söylediler. Ne oldu bilmiyorum.

13bin bakımı 300 lira. O zaman pahalı gelmişti ama şimdi fena değil gibi duruyor

20bin bakımı 360 lira. İndirim tutarı garantiye sokmadıkları akü için avusturyaya başvurduktan sonra yaptıkları jest. Ama bir önceki faturada zaten yapılan indirimler yapılmamış. Malzeme fiyat farklarına da dikkat

27bin bakımı 490 lira. Ekstra olarak titreşimden düşen bir kaç vida ve yıkama var.

35bin bakımı 630 lira. Ekstra olarak 140 lira tutan fren hidrolik değişimi ve 24 liralık yıkama var. İşçilik 200 lira. Bu tutara amortisör değişim işçiliği dahil. 50 liraymış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Ek olarak, hak teslim etmek açısından söyleyeyim. Daha önce farklı başlıklarda servislerin ilgisizliklerinden ve nezaketsizliklerinden şikayet etmiştim. Son iki gidişimde bunun değiştiğini gördüm. Yalama olan buji piposunu ve yağ kaçıran arka amortisörü (kısmen de olsa) garantiye sokarken ilgi ve güler yüz gördüm. Ancak yukarıda faturalar, yüksek işçilik ücretleri, dışarıya göre %20-%100 arası pahalı malzeme fiyatları (organik ön fren balatasını 125 liraya değiştirdim. Organik balatalar en ucuzudur. 60-80 lira arası herhangi bir parçacıdan alabilirsiniz) benim bütçemi aşıyor açıkçası.
    Yazdıklarımda bir serzeniş yok, yalnızca kullanıcılara bir fikir vermeye çalışıyorum. Fanboylara cevap vermeyeceğim.
    nalpergok ve Ultraviolet bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Pulsar'a göre çok pahalıymış yav. Acaba alsam mı diye bir an düşündüm ve hemen vazgeçtim benim motor 8000 km'de ve yağ değiştirdim geçen gün motul koydurdum ve 55 tl verdim.

Bu motor bunu hakediyor kullanılan malzemeler bence kaliteli birazcık yüksek olabilir fakat siz mercedesin ucuz olduğunu gördünüz mü ?
    Açıkçası nmax sahibiydim 10binde sattım motorumu valla 2017 250 düke sahibiyim şuan onun servis bakımlarından daha fazla harcadım küçük scooterıma. Ama memnunum ikisinden de. İlk başta çok yüksek fiyatlar bekliyordum ktm den fakat açıkçası çoook korkulacak fiyatlar değilmiş

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya da yapıştırayım bari. Motorumu satmak durumundayım. Pazarlık payı mümkündür.

İlan numarası:453564058

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı ÇınarAyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor bunu hakediyor kullanılan malzemeler bence kaliteli birazcık yüksek olabilir fakat siz mercedesin ucuz olduğunu gördünüz mü ?
    Açıkçası nmax sahibiydim 10binde sattım motorumu valla 2017 250 düke sahibiyim şuan onun servis bakımlarından daha fazla harcadım küçük scooterıma. Ama memnunum ikisinden de. İlk başta çok yüksek fiyatlar bekliyordum ktm den fakat açıkçası çoook korkulacak fiyatlar değilmiş
    Titreyen Mercedes mi olur? Olsa olsa spor bir modele benzetilir bu arada 10 binde bir nmax'a ne masrafı yaptınız o kadar?

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    duke 250 var sende sanırım ben 200 'lük düşünüyorum

Bakımdan çıktım bin km olmadan balata bitmiş (!) kitapçıkta yazmamasına rağmen yağ değişim istiyor servis 150₺ Bakımda son sanırım 6-7binde bi 330 ₺ fln çıkarttılar birde 9-10bind girseydim kimnilir ne olurdu. O yüzden ktm sonuçta servis bakım ücreti korktuğun gibi olmamasına seviniyorum. Allah göstermesin ama parçalar pahalı olduğu için ve çalınma riskinden dolayı kasko yaptırdım kafam rahat
    semamca bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni gt 170
    koruma demirleri tamamdır

Motosikleti
    yamaha MT07 2016
    Merhaba
    Motor kaskosunu hangi şirkete ve kaç paraya yaptırdınız ?
    kaç lira bedel üzerinden yaptılar kısaca yazabilirseniz çok sevinirim,

1250₺ şair sigorta araç değeri üzerinden. Full kaska mis çiçek. 2,500₺ ekipman kask giyim bile dahil. Diğer firmalar full değil ve 4-5-7bin₺ gidiyor. Biz iki arkadaş 2017 duke 250 olarak aynıyerden yaptırdık memnunuz inşallah kullanmak nasip olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Çok güzel hocam abartısız olmuş Mete'den kaça aldınız ?

Motosikleti
    KTM Duke 250 / 2017 , Hero Hunk
    Arkadaşlar selamlar bende 2017 duke 250 ile aranıza katıldım. 2. bir motor olarak aldım. Diğer motorum hero hunk.

Şu anda duke ile 100 km yapabildim. Motor gidişi, duruşu kalitesi herşeyiyle kendisine aşık ettiriyor insanı.

Yanlız bir sorum oracak. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

1. Kontağı açtığımda (motoru çalıştırmadan) ekranın üstünde bulunan Motor ışığı turuncu olarak yanıyor. Motoru çalıştırdığımda bu ışık sönüyor. Motor dururken bu ışığın yanması normal mi ? yoksa motorda bir problem olduğunu mu bildiriyor.

2. Yan ayaklık açıkken "Side Stand Down" mesajını görüyorum. Ama Trip 1-2 nin olduğu yerde "ERROR" diye yazıyor. Ayaklığı kapatınca "ERROR" yazısı kayboluyor. Buda normal midir ?

Cahilliğim için kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı zertach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bende 2017 duke 250 ile aranıza katıldım. 2. bir motor olarak aldım. Diğer motorum hero hunk.

Şu anda duke ile 100 km yapabildim. Motor gidişi, duruşu kalitesi herşeyiyle kendisine aşık ettiriyor insanı.

Yanlız bir sorum oracak. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

1. Kontağı açtığımda (motoru çalıştırmadan) ekranın üstünde bulunan Motor ışığı turuncu olarak yanıyor. Motoru çalıştırdığımda bu ışık sönüyor. Motor dururken bu ışığın yanması normal mi ? yoksa motorda bir problem olduğunu mu bildiriyor.

2. Yan ayaklık açıkken "Side Stand Down" mesajını görüyorum. Ama Trip 1-2 nin olduğu yerde "ERROR" diye yazıyor. Ayaklığı kapatınca "ERROR" yazısı kayboluyor. Buda normal midir ?

Cahilliğim için kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.
    Öncelikle hayırlı olsun.

1.İlk soruna gelecek olursak ışığın yanması normal.Her başlangıçta ışık o şekilde.

2.Ayaklık açıkken motosiklet kullanmamak için normalde ekranda "Side Stand Down" yazıyor.Ama error yazısı hakkında bilgim yok.

Şu standart bir açılış ekran görüntüsü

Motosikleti
    KTM Duke 250 / 2017 , Hero Hunk
    Alıntı abap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

1.İlk soruna gelecek olursak ışığın yanması normal.Her başlangıçta ışık o şekilde.

2.Ayaklık açıkken motosiklet kullanmamak için normalde ekranda "Side Stand Down" yazıyor.Ama error yazısı hakkında bilgim yok.

Şu standart bir açılış ekran görüntüsü

https://i.hizliresim.com/4M9ZzJ.jpg

Cevabın için teşekkürler Abap. Fotoğraf çekip atacagım. Bende anlamadım neden error yazıyor. Servis eve yakın en kötüsü geçerken soracağım.

Bir sorum daha olacak. Motorda orta sehpa olmadığı için zincir temizleme işini nasıl yapacağım ? Sizler nasıl hallediyorsunuz ?

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı zertach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler Abap. Fotoğraf çekip atacagım. Bende anlamadım neden error yazıyor. Servis eve yakın en kötüsü geçerken soracağım.

Bir sorum daha olacak. Motorda orta sehpa olmadığı için zincir temizleme işini nasıl yapacağım ? Sizler nasıl hallediyorsunuz ?

https://tr.aliexpress.com/item/Pair-...999.264.hDmWWj

Linkteki gibi bir aparatı(sehpa kaldırma vidası) arka tarafa monte ettikten sonra ;

http://urun.n11.com/modifiye-urunler...rsal-P87866195

Kaldırma sehpasıyla kaldırabilirsin.Ya da zincir temizliği yapan özel yerlerde yapabilirsin.Bunlara para vermem diyorsan bir arkadaşının yardımıyla motoru yana eğerek takozun üstündeyken arka tekeri çevire çevire de halledebilirsin.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Eveeet bu arka sehpamız, bu da koruma demirimiz.

Barkın abiyi kaybettik ya. Ne tadım var ne tuzum. Öyle çok hayranı olduğum biri de değildi ama ne bileyim içim parçalanıyor haberi aldığımdan beri..

Başımız sağolsun motoru sevdiren adam barkın abimizin mekanı cennet olsun. Allah sevdiklerine yakınlarına sabır ihsan eylesin.

Kardeşlerim büyüklerim aman ekipmansız çıkmayın..

Merhaba

duke 200 almayı düşünüyorum,herhangi bi kronik sorunu varmı?

Merhabalar,
    Motorum 3000 km ye geldi yağını kendim değiştireceğim hangi yağ kaç numara ve kaç litre konuluyor ?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    1.4L yağ koyacaksın. Eğer üzerinde orjinal yağ filtresi var ise yağ filtresinide değiş. Yağ olarak Castrol Power1 Racing 10W40, 10W50 veya Motul 5100 yarı sentetik yağ koyabilirsin. Yağ filtresi Bajaj pulsar 200 ile aynıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)