Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke200
    Dun spormotoya ilk dukemin evrak islerini halletmek icin gittim.Motorlarin ustunde alan kisilerin isimleri vardi.Sizin 390 da oradaydi Berk Bey.Cok guzel gorunuyordu acikcasi. Gule gule kullanin.Merak ettigim aranizda benim gibi duke a siyah grenaj seti alip sticker siz kullanan var mi? Internette siyah uzerine beyaz ktm sticker i gordum ama simsiyah hic denk gelmedim.Gercekten merak ediyorum nasil bir goruntusu olacak. Keske Duke200 un de siyah olsaydi da ekstra masrafa girmeseydim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Merhabalar,
    muhtemelen daha once bin kere yazilmistir ancak telefondan girdigim icin arastiramadim (biraz da usendim) kusura bakmayin :D bizim bu motorlarin lastigi nasil, yagmurlu havada cok kayiyo mu gecen yerler hafif nemli iki kisi en dik yokuslu virajda bile kaydirmadan getirdim acaba uygun mu yagmur icin benim sansima mi denk gelmis yoksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben de abssiz 0 duke 200 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım
    Ankara'da eğitim alabileceğim bir yer olup olmadığı konusunda bilgisi olan var mı acaba?
    Ankara'da en cok bilinen hocalar Kaan Tuna ve Atom Karinca Soner'dir. Ozelden mesaj atarsaniz numaralarini veririm. Bu arada ulusan'in Adventure motor okulu var (bi aralar Kaan hoca ordaydi ben egitim alirken ancak su an ayrilmis sanirim.).

Beyler bende Ninja 250 sl ile duke 200 arasında kararsız kaldım aslında 250 sl'yi alıyordum r25'i eleyip fakat geçen gün bayiye gittim

Yakından bakayım duke'ye cok begendım naked'i bana sevdirdi. oturuş pozisyonu felan cok rahat bayıldım. vites hararet gösterges ifelan varmıdır?

Ninja SL'ye göre mesela +ları felan nedir. neden tercih etmeliyim. biraz bilgi verirseniz aydınlayım ona göre yakın zamanda alıcam motoru. ha birde servis kısmı nasıldır? her yerde bulunabilen bi servisi yok galiba

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    [QUOTE=CxAnKACx;3568531]Merhabalar,
    muhtemelen daha once bin kere yazilmistir ancak telefondan girdigim icin arastiramadim (biraz da usendim) kusura bakmayin :D bizim bu motorlarin lastigi nasil, yagmurlu havada cok kayiyo mu gecen yerler hafif nemli iki kisi en dik yokuslu virajda bile kaydirmadan getirdim acaba uygun mu yagmur icin benim sansima mi denk gelmis yoksa.[COLOR="Silver"]

duke nin lastiklerini kötülüyolar ama bence gayet iyiler özellikle islak zeminde daha iyi tutunduğunu söyleyebilirim ben 39000 km. oldu hala orjinaler var üzerinde karda dahi kulandım okadar da kötü lastik değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bende Ninja 250 sl ile duke 200 arasında kararsız kaldım aslında 250 sl'yi alıyordum r25'i eleyip fakat geçen gün bayiye gittim

Yakından bakayım duke'ye cok begendım naked'i bana sevdirdi. oturuş pozisyonu felan cok rahat bayıldım. vites hararet gösterges ifelan varmıdır?

Ninja SL'ye göre mesela +ları felan nedir. neden tercih etmeliyim. biraz bilgi verirseniz aydınlayım ona göre yakın zamanda alıcam motoru. ha birde servis kısmı nasıldır? her yerde bulunabilen bi servisi yok galiba
    dükün artıları trafikte çok serii atak hafif zevkli bi makina göstergede yok yok diyebilirim hararet vites benzin devir anlık yakıt depoda kalan benzinle nekadar yol yapabilirsin servise kalan km.averaj gibi herşeyi gösteriyo yol bilgisayarı.en önemlisi brembo frenler ve çelik fren hortumları olması bu bir çok pahalı makinada ekstra ama duke de standart.
    servis ağa emin ol ki kawasaki den çok daha iyidir yedek parça hep bulursun sıkıntı olmaz.
    aklıma gelenler bunlar ha bide biyere gittinmi hep gözler duke nin üzerinde SS lerin arasına park et insanlar gelip ona bakıyo
    berkcigdem bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    hocam duke nin alacaksan abs lisini al kac defa hayatımı kurtardi :D digerini bilemem birisi naked birisi supersuport
    ucanteneke5 bunu beğendi.

[QUOTE=ucanteneke5;3568823]
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    muhtemelen daha once bin kere yazilmistir ancak telefondan girdigim icin arastiramadim (biraz da usendim) kusura bakmayin :D bizim bu motorlarin lastigi nasil, yagmurlu havada cok kayiyo mu gecen yerler hafif nemli iki kisi en dik yokuslu virajda bile kaydirmadan getirdim acaba uygun mu yagmur icin benim sansima mi denk gelmis yoksa.[COLOR="Silver"]

duke nin lastiklerini kötülüyolar ama bence gayet iyiler özellikle islak zeminde daha iyi tutunduğunu söyleyebilirim ben 39000 km. oldu hala orjinaler var üzerinde karda dahi kulandım okadar da kötü lastik değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

dükün artıları trafikte çok serii atak hafif zevkli bi makina göstergede yok yok diyebilirim hararet vites benzin devir anlık yakıt depoda kalan benzinle nekadar yol yapabilirsin servise kalan km.averaj gibi herşeyi gösteriyo yol bilgisayarı.en önemlisi brembo frenler ve çelik fren hortumları olması bu bir çok pahalı makinada ekstra ama duke de standart.
    servis ağa emin ol ki kawasaki den çok daha iyidir yedek parça hep bulursun sıkıntı olmaz.
    aklıma gelenler bunlar ha bide biyere gittinmi hep gözler duke nin üzerinde SS lerin arasına park et insanlar gelip ona bakıyo

anladım hocam. vites geçişleri felan nasıl. birde selesi cok kötü diyorlar dogrumu? ivmelenmesi nasıl alt devirlerde

Motosikleti
    ktm duke 200
    Herkese merhaba. Fuar dan aldigim duke 200 umu bu persembe teslim aldim. Direk kapali garaja koydum zaten malum hava sartlari sebebi ilede henuz yollara dusmek nasip olmadi malesef. Ilk motor tecrubem egitim de aldim baslangic egitimi. Bugun netten motorlu tasitlar vergisini odemek istedim. Nisan ati odeme 56 tl temmuz 56 tl ve gene temmuz 473 tl olarak gorunuyor. Bu tutarlar normalmi nasil odenir ayri ayri secilebiliyor bu odemeler. Simdiden tesekkurler

Arabanız varsa 473 tl onun vergisidir.

Motosikleti
    ktm duke 200
    Arabam yok,zaten plaka girilip goruluyor borc nicin boyle oldu sifir alan arkadaslar nekadar vergi odediler

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun spormotoya ilk dukemin evrak islerini halletmek icin gittim.Motorlarin ustunde alan kisilerin isimleri vardi.Sizin 390 da oradaydi Berk Bey.Cok guzel gorunuyordu acikcasi. Gule gule kullanin.Merak ettigim aranizda benim gibi duke a siyah grenaj seti alip sticker siz kullanan var mi? Internette siyah uzerine beyaz ktm sticker i gordum ama simsiyah hic denk gelmedim.Gercekten merak ediyorum nasil bir goruntusu olacak. Keske Duke200 un de siyah olsaydi da ekstra masrafa girmeseydim.
    çok teşekkürler aynen orda ayırtılmış vaziyette duruyor bir türlü hala dönemedim istanbula :( ben hiç kullanmadım ama siyahını herzaman daha co begenmısımdır o yuzden 390 ı da sıyah yercıh ettım. hayırlı olsun bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

[QUOTE=noushzad;3569111]
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anladım hocam. vites geçişleri felan nasıl. birde selesi cok kötü diyorlar dogrumu? ivmelenmesi nasıl alt devirlerde
    selesi çok kötü denilen sele çoğu motordaki seleye 10 basar. ayrıca selesi gayette rahattır ama tabıkıde bır scooterdaki ohhh popomun keyfi dicegınız rahatlıgı bulamazsınız. ivlemelenmesi ise 5.000 - 6000 devirden sonra tutabılene aşk olsun bu arada motor 11- 12. 000 de devir kesiciye giriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:14 ----------

Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ikiside tarz olarak farklı motorlar. duke kendi tarzı olan bir motordur o yuzden dikkat çekersin her zaman. artılarını sayıyım ben sana öncelikle o bir KTM bu arada kawada çok kalitelidir =) hafiftir oyuncak gibidir şehir içinde 200 lüktür ama öle 200 lüklere benzemez kendisi içinde yatan bir şeytan vardır. ninjaya göre 10 kat dengeli bir motordur. wp süspansiyonları vardır. ninjada frenlerde çelik telmi var bılmıyorum ama duke standart. ninjayla bır kaldırıma cıkarken zorlanırsın ama duke sana derki abi daha yokmu=) eğer istanbuldaysan servisi hıc sorun etme ki buyuk sehırlerın hepsınde ktm servısı var. ama yalan sölemiyim ktm servisleri diğer markalara göre bıraz daha pahalıdır atıyorum 50 tl tutucak şey ktm de 75 tutar. göstergede ne ararsan var =) ayrıca duke ile felaket oynayabılıyorsun yanı powerparts ve aksesuar olarak. nınjada böle seyler yapmak çok kısıtlı. ben satılıga cıkarttıgım duke 200 ün resımlerını burada paylastım o resimlere bakarsanız anlarsınız dedıgım oynamaları. hepsi orjınal ktm ürünü zaten. ayrıca bana kalırsa ben 200 de abs li almam. 390 da - 690 zaten standart absli.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

Bana da oyle geldi acikcasi yani bu lastik kotuyse iyileri felakettir. Benim daha ilk motorum dolayisiyla daha iyi lastik kullanmadim ve bilmiyorum. Buna yakin zamanda pirelli rosso 2 almayi dusunuyodum ama gerek kalmadi sanirim :D

Ninja 250SL ile farkini soran abime/ablama/kardesim icin de:
    -Fuarda ikisine de oturdum art arda ninja cok kucuuucuuukkk bir motosiklet. Duke'nin selesine rahatsiz(!) denmesine ragmen (ki hic rahatsizligini gormedim) Duke daha rahat oturus acisindan. Cunku genis dik ve olaya hakimsiniz. Ninja da zaten kucucuk motor yapmislar bi de ss oldugu icin iki buklum oluyosunuz dogru oturus pozisyonunda. Ben sigamadim acikcasi.(Boyum 1.80 kilom 76.)
    -Ninja ruzgardan korur abeeaaa karenaji var deseler bile dik oturunca duke'tan iyi ruzgardan korucagini sanmiyorum(Belki de korur surup denemek lazim).Bunun yaninda yandaki karenajlar sadece masraf yere dusunce cebini yakicaktir kawa sonucta. Buna mukabil duke de koruma demiri taktirip en az masrafla yola devam.
    -Sekil semal acisindan duke cok daha kasli duruyo onden bakinca, kawa genelde agresif bakan motorlar yapmasina ragmen duke daha agresif bence.
    -Bir arkadasimiz yazmis powerparts diye cok dogru yazmis.Ninja da yapabilicegin en buyuk kisilestirme egzoz degistirmek olur. duke'nin kol gibi parca katalogu var yep yeni bir makina olusturabiliyosunuz resmen.

Iki motoru karsilastirmanin yaninda su anda 2014 modelleri eritmek icin ucuzdan satiyolar (kaldi mi bilmiyorum) Ninja'dan daha ucuza geliyo. ABS yok ancak ben zaten baslangic motorunda abs olmamasi taraftariyim. Tabiki hayat kurtarir yagmurda isin kolaylasir vs ama fren yapmayi ogrenmezsen ABS'si devreye girmedigi an rahatligindan eser kalmaz.

-Bu arada servisini bilmiyorum henuz 150kmdir kullaniyorum motoru ancak buyuklerimin deneyimlerinden yola cikarak kawa ile cok buyuk farki olucagini sanmiyorum. Sonucta KTM'ye biniyo olucaksin biraz fazla odemek canini yakmaz;).

Bu arada bi abimin motoru alirken bana soyledigi bir seyi soyliyim. RC200 ve DUKE200 arasinda kalmistim. Sevgili abim bana su sozu soyledi: ikisindeki motor blogu da ayni biri digerinden hizli gitmicek. 2 yil rahat rahat gez trafikte . Bos yere SS gibi gitmeyecek bir makine icin kendi rahatligindan odun verme, ileri de ss kullaninca cok arayacaksin bu rahat zamanlarini dedi. Bir dusun derim. Her ne alirsan al gonlunce olsun tekerin her daim duz bassin.

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 modellerinde bazı şeyleri geliştirmişler.
    Barkın video yayınlamış arkadaşlar.

KTM DUKE 2015 LANSMAN VİDEOSU

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Alıntı DukeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabam yok,zaten plaka girilip goruluyor borc nicin boyle oldu sifir alan arkadaslar nekadar vergi odediler
    56 Liradan 2 taksit 112 lira mtv ödedim hocam. Zira mtv'ler standarttır. Hocam büyük ihtimalle sizin üzerinize bir araba var kayıtlı. Onun 2.taksiti çıkmış olabilir.

Alıntı korna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 modellerinde bazı şeyleri geliştirmişler.
    Barkın video yayınlamış arkadaşlar.

KTM DUKE 2015 LANSMAN VİDEOSU
    Duke 200'de fren değişti diyor.Başka büyük bir değişiklik var mı acaba? Sele,elcik plastiği harici.

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Alıntı ati1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200'de fren değişti diyor.Başka büyük bir değişiklik var mı acaba? Sele,elcik plastiği harici.
    Kaliperler değiştiyse birşey diyemem. Ancak kaliperler de resmi sitede ön 4 arka 1 şeklinde görünüyor. Bir değişiklik yok gibi. Marka Bybre zaten. Ben Brembo bekliyordum açıkçası motoru aldığımda. Bybre çıktı malesef. Üzücü bir durum oldu. Keşke biraz daha detaya inseymiş neyin değiştiği hakkında.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Arkadaşlar 2012 duke 200 ile aranıza katıldım. uzun zamandır bu bölümü takip ediyordum. Fazlaca başınız ağrıtır isem şimdiden özür dilerim. Soruma gelince yan çanta kullanan varmı nereden aldınız.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı fevzit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2012 duke 200 ile aranıza katıldım. uzun zamandır bu bölümü takip ediyordum. Fazlaca başınız ağrıtır isem şimdiden özür dilerim. Soruma gelince yan çanta kullanan varmı nereden aldınız.
    yan çantaları çok pahalı. orjinal demiri ve orjınal cantası 2500 tl ye falan gelıyordu dıye bılıyorum. bu arada ayıptır sorması ne kadara aldınız ve kac km de ??

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı DukeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Fuar dan aldigim duke 200 umu bu persembe teslim aldim. Direk kapali garaja koydum zaten malum hava sartlari sebebi ilede henuz yollara dusmek nasip olmadi malesef. Ilk motor tecrubem egitim de aldim baslangic egitimi. Bugun netten motorlu tasitlar vergisini odemek istedim. Nisan ati odeme 56 tl temmuz 56 tl ve gene temmuz 473 tl olarak gorunuyor. Bu tutarlar normalmi nasil odenir ayri ayri secilebiliyor bu odemeler. Simdiden tesekkurler
    büyük ihtimal sana verilen plaka perte çıkan araç plakasıdır ve vergi dairesi sisteminden silinmemiş eski veriler o yüzden okadar çok çıkıyo.
    bişey ödeme git düzeltir plaknın kayıtlı olduğu emniyet ten tesçil fotokopini al ve nakil vasıtalara götür kendin işletir.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Alıntı fevzit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hindistan dan yan çanta siparişinde bulundum. 380 TL'ye geliyor. Hala kargoda. Linkini aşağıda veriyorum
    http://www.viaterra.in/Products/VIATERRA-Bags-Motorcycle-Touring/ViaTerra/ViaTerra-Velox---Saddle-bags-for-KTM-Duke/pid-6090006.aspx

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    berk 6 ay önce aldım 10.000 tl 16.000 km ama fuarda 11.500 fiyat görünce biraz bozuldum :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)