Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Motosikleti ilk bakıma götürenler ne yaptılar yazabilir mi? Yağını değiştirdiler vs. vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti ilk bakıma götürenler ne yaptılar yazabilir mi? Yağını değiştirdiler vs. vs.
    Bakım 698km de yapıldı benim.
    Yağ tıpasını açtı, yağ boşalırken beşik-motorun etrafındaki v.b. Vida civatalar sıkıldı. Hepsi baya gevşekti )
    Amortisör ve gidonda boşluk vardı, onu aldı. Debriyaj ayarı yaptı. Yağ boşaldı 1,2lt civarı yağ dolduruldu. Keçe filan fibi değişimleri görmedim yapmışda olabilir yapmamışda. Benim zincirden ses geliyordu onu yapmaya çalıştık ama tam olmadı. Gerginliğini ayarladı. Frenler kontrol edildi. Sessizce yaptı hepsini, hiç bir şey öğrenemedim yani.
    Sonuç; bambaşka bir motor oldu, yağ gibi akıyor maşallah.
    Tabi boşluk alındıktan sonra titreşim hissetmeye başladım ama 12 saat içerisinde alıştım

Rodaj dönemi; 0-350km 1/3 gazdan fazla açılmadı devir sürekli değiştirildi- yaklaşık 4000 devire denk geldi 60km/h civarı. 350-750km 2/3 gazdan fazla açılmadı 6500 devire denk geldi 75km/h civarı. 750-1000km tam gaz açıyorum şimdi, red line a kadar gelip 30sn kadar belki sonra yüksek devirlerde dolanıyorum ve dolanacağım. Önemli notum şu olur saniyeler içerisinde birden gaz açmıyorum, yayıyorum iyice. 1000e kadar böyle sonra yol şartları ne gerektirirse.
    (Yüksek devirlerde dolaştığım için yağ yakıyor olabilirim gibi bir tahminim var, yarın kontrol edip gerekirse 100-150ml ekleyebilirim. )(Bakımdan önce camdan kontrol ettiğimde teslim aldığım gibiydi seviyesi)

Bir şey soracağım bende, bugün fark ettim ki ön tekerde bir sıkıntı var. Şöyle; balans ayarı istiyor gibi. Ama hiç başıma böyle bişey gelmemişti. Varmı öyle bişey motosiklette?

Bizimde öyle olmuştu. Yağı değişti. Sağı solu kontrol edildi vs. 2000 bakımında yağ filtresinide değiştirdik ve yine yağ falan işte

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Peki nerelerini özellikle kontrol etmem gerekir? Yani vidaları, cıvataları felan en çok nerelerin gevşiyor? Bir de koyduğu yağın kalınlığını biliyor musunuz?

firmanın tavsiye ettiği yağ. Castrol Power1 10w 40. şimdi servis derki ki banada dedi. çok bilmiş bi şekilde bakma sen ona bundan koyalım bişey bilmez firma falan filan der. sonra çıkartır ortaya duymadığın bir marka yağ onu koycak olur. hayır efendim siz müşterisiniz. ben dedimki hayır castrol 10w40 varsa koy yoksa koyma. mecbur buldu getirdi. gak guk yapsada pes etmeyin kararlı olun. dediğinizi yapacak servis illaki bulnur. iki yağ değişime bir yağ filitresini değiştirtin. hatta bakım zamanı yaklaşınca servise gidin yağ filitresi falan adamın elinde varmı sorun yoksa sipariş verin vakitlice elinizde bulunsun. bide iki bakıma bir yağ boşaltma tapası contasınıda yeniletin. ve yağ filitresi kapağını açınca ortaya çıkan kağıt gibi bir conta var onu değiştirtin. adamın elinde yoksa öncesinde edinin. yahu gerek yok falan desede önemli değil ben değişmesini istiyorum deyin. parasını vercem sonuçta. aklınızdakileri not alın bir kağıda orada insan unutabiliyor. ayıp değil kağıdı çıkartın ve kontrol etmesini istediğiniz yerleri söyleyin. işinizi en azından kalfa yapsın. çırak yapıyorsa başında bulunun.
    özellikle gidon üzerinde bulunan düğmelerin bulunduğu plastik parçaa var nedenir ismini bilmiyorum. onun aşağı bakan vidaları var onları kontrol edin. zinciri mutlaka gerginliğini ayarlatın. vs.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Usta benim servis bana çok uzak (20-25km), şehrin tam merkezinde(İstanbul'daki Taksim gibi mi desem ne desem böyle esnaf, market vs. oralarda işte) ve sanayi bölgesinin bir dükkan yanında. Ben oraya motosikletle gitmeye kalksam kesin yolda ölürüm. İyi kötü bir şeyler öğrendim ve bakımlarını kendim yapmak istiyorum. Bu yüzden özellikle yapmamı önerdiğiniz bir şeyler var mı? Yoksa yağını değiştirip, vidaları sıkıp devam mı ediyim?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Usta benim servis bana çok uzak (20-25km), şehrin tam merkezinde(İstanbul'daki Taksim gibi mi desem ne desem böyle esnaf, market vs. oralarda işte) ve sanayi bölgesinin bir dükkan yanında. Ben oraya motosikletle gitmeye kalksam kesin yolda ölürüm. İyi kötü bir şeyler öğrendim ve bakımlarını kendim yapmak istiyorum. Bu yüzden özellikle yapmamı önerdiğiniz bir şeyler var mı? Yoksa yağını değiştirip, vidaları sıkıp devam mı ediyim?
    Ammada uzakmış :}
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ammada uzakmış :}
    Uzak abi. Bizim burda en hızlı ulaşım trendir, onunla gidip biraz da yürüyerek 1 saat; otobüsten metroya aktarmalı gidince 1,5 saat sürüyor. Bir de her taraftan dolmuş, otobüs fırladığı için henüz 500km yol tecrübesiyle oraya gitmek istemiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    hocam bu motor ne mali allah askin cin mali mi macar mali mi?

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu motor ne mali allah askin cin mali mi macar mali mi?
    keeway'in malı. üzerinde kapı gibi Türk Malı yazıyor ama bu sadece burada montajlandığı için. faturada yazıyordu shensoung bilmem ne böyle bir firmanın. Macaristanla alakası yok, mühendisleri Benelli firmasının mı ne öyle bir şey. keewaymotor sitesine girersen orda bilgiler var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    keeway'in malı. üzerinde kapı gibi Türk Malı yazıyor ama bu sadece burada montajlandığı için. faturada yazıyordu shensoung bilmem ne böyle bir firmanın. Macaristanla alakası yok, mühendisleri Benelli firmasının mı ne öyle bir şey. keewaymotor sitesine girersen orda bilgiler var.
    Halis mulis Çinn malı hocam. ama adı sanı bilinen amerikaya bbile satılan motor. Kalitesi nedir bilmem bu modelide listeye aldim.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Halis mulis Çinn malı hocam. ama adı sanı bilinen amerikaya bbile satılan motor. Kalitesi nedir bilmem bu modelide listeye aldim.
    Zaten millet bir şey bilmediğinden eskiden kalma "Çin Malı" mantığıyla hep kötüler. Bu genel olarak böyledir. Ama iphone da Çin malıdır, kimse kötülemez Çin malı diye. Çin'in iyi malı da vardır kötü malı da ama hepsine kötü demek büyük saçmalıktır. Ayrıca dediğin gibi Keeway Avrupada felan tanınan markadır.
    cenkito bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    rks güzel,kaliteli motordur.çin fala deyip karalamayın..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks güzel,kaliteli motordur.çin fala deyip karalamayın..
    Ben karalamadım . Bilmediğim motor.
    Uzun yol tecrubesi olan abiler uzun yolda sıkıntı şişme durumu oluyor mu?

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Seramik piston şişme yapmaz dediler ama hiç denemedim

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Hava soğutmalı yazın sıcağında vur sırtına yapasan şişmede yapar yolda da bırakır..okadar da değil..

valla geçen yaz sıcağında kullandık, bişey olmadı, uzun yolada gittim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dinlene dinlenme gidersen sıkıntı olmaz 2 zamanlı olursa şişebilir yokuşlar bayırlar var nede olsa

Ben 100 kmyi bir kaç kez cigara molası vererek geldim şişme felan olmadı aksine ısındıkça gidiyor

100 kmde bir sefer 10 dakka mola versen yeter acelem yok diyorsan istediğin an mola ver keyfine bak

Motosikleti
    YZF R-25
    Kardeş ben antalya - alanya toplamda hiç durmadan dip gaz ortalama 110 km filan yaptım. Tabi ışıklarda durdum. Herhangi bir performans sıkıntısı şişme yağ yakma filan olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hocam ben yeni motor alicamda modellerin kullanici yorumlarini okuyorum arastiriyorum. peki benim boy 1.86 motor altimda ufak kalirmi? biraz kısa boylu motor diye duydum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler