Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben yeni motor alicamda modellerin kullanici yorumlarini okuyorum arastiriyorum. peki benim boy 1.86 motor altimda ufak kalirmi? biraz kısa boylu motor diye duydum
    Benim boyum 1.82..

geçen gün bayiye gidip denedim.. ve biraz küçük geldiğini gördüm :(
    Deposu üstten 3gen biçimli diz kapaklarını yerleştirebileceğin oyuntuları var ama benim dizler o araya değil geniş olan ön tarafa denk geldi...Bacaklarım çok açık kaldı... İmkanın ve vaktin varsa.. git motoru gör, üstüne bin öyle karar ver.. Benimde hoşuma giden bir motosiklet fakat üzerinde rahat olamayacaksam almak pek mantıklı görünmüyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sevgili dostlar motor 180 cm ve üzerindekiler için alçak bir motor. Boyum 180 iki ayağımda yere tabanlarım tam oturuyor üstelik dizlerim bükülü )

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Evet küçük gelir motor; bende strike150 tercih ettim aynı alt motor, şase farklı tabi rks 1.70 1.75 boy için ideal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Cevaplar icin tesekkurler arkadaslar.

Motosikleti
    MONDİAL 125ZN (2012-13) --- RKS TİTANİC 150
    ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR. RKS TİTANİC 150 MOTORUMUN AKÜSÜ BİTMİŞTİ YENİ AKÜ ALIP TAKTIM FAKAT BU SEFER DÜZGÜN ÇALIŞMAMAYA BAŞLADI.

PROBLEM GAZ KESMESİ. MOTORU ÇALIŞTIRINCA GAZ VERMEYE ÇALIŞINCA 5000 DEVİRE KADAR PATA KÜTE ZORLANARAK GELİYOR VE O CİVARLARDA GAZ KESİYOR. FAKAT BU KADAR DEĞİL SİNYALLERİ AÇINCA 3000 DEVİRDE KESİYOR. dEBRİYAJA BASIP GAZ VERDİĞİMDE İSE 7-8000 DEVİRE KADAR NORMAL PROBLEMSİZ GAZ VEREBİLİYORUM BURDAN MOTORUN TEKNİK AKSAMINDA BİR PROBLEM OLMADIĞI ANLAŞILIYOR DEBRİYAJA BASMIŞKEN SES NORMAL GAZI GÜZEL YİYOR NORMAL ÇALIŞMASINDAKİ GİBİ ZAR ZOR 5000 DEVİRE ÇIKMIYOR.
    BU PROBLEM NEDEN OLABİLİR. BEYİNDEN MİDİR YOKSA BAŞKA BİYERDEN Mİ. uSTAYA GÖTÜRMEYE GEREK VAR MI YOKSA KOLAY BİŞEY MİDİR BİLEN VAR MI ACABA. yARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Anlattıklarından motorun elektirik aksamında problem olduğunu gösteriyor, fazla kurcalamadan servisine götürsen iyi olur.motor kaç km de, aküyü kaç kmde bitirdin, belkide aküde sorun yoktu!

Motosikleti
    MONDİAL 125ZN (2012-13) --- RKS TİTANİC 150
    evet elektrik aksamında problem var ama aküyü değiştirmeden önce normal çalışıyordu. Aküyüde normal değiştirdim sonuçta iki kablo tek yapmak gereken birbirine değdirmemek. Aküyü çıkarttığım gece seleyi tam oturtmamışım yağmurda kaldı büyük ihtimalle o gece oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba.

Motorun sadece beynimi bozulmuştur alsam değiştirsem olur mu yoksa başka bişeyden olabilir mi?

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Bu motorun TURUNCU olanı yok mu? 200'lük olanının turuncusunu görmüştüm bir videoda.

Arkadaslar Merhaba hız 90 a ulaştığı zaman motor stop ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı?

Yok ya öyle bir sorun ben duymadım.

dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    Herkese merhaba, gazlamaya devam ediyorum. Dedim ki son durumdan bahsedeyim ;) motor şuanda 2933km de. Yakıt tüketimi 2,9lt. Merak ettiğim için kayıt tutuyorum http://www.fuelly.com/driver/hsnarslan/rks-150 isteyenler buradan bakabilir.
    2280kmde 2.bakıma götürdüm;
    Motoryağı(castrol power1) =35tl
    Yağ filtresi=10tl
    Buji=15tl
    Peryodik bakım=50tl
    Toplam= 110tl

Bu kadar uygun yakmasına karşın bu bakım fiyatları birden bire 2,9ltden 3,6lara ucuruyor galiba.
    Bir şikayetim var mı? Yok sanırsam.. Gel gelelim yağa; hiç eksiltme olmadı maşallah. İlk bakımda castrol konmadı. Ustanın tavsiye ettiği yok castrol firmasının yan bilmem neyi olan bir marka ama kesinlikle kötü değildi.
    Tabi ikinci bakımda benden çıktığı için paracık gitmeden önce aradım sordum. Tabi ki var dedi, gitmeden önce birde internetten araştırdım. Castrol power1 racing ve scooter olmak üzere ayrı ayrı iki çeşit var. Üzerlerindeki logolar farklı. Birinde resim olarak scooter kafası var diğerinde racing kasa kafa var. Sitesinden okudum gyta tek fark scooterın hızlı ısınmasını oluyormuş diye anladım. Dedim ki ben ne olur ne olmaz scooter için olanı almayayım sakın unutma. Ama motorun yağı boşaldı yağ filtresi değişti ee motorda havada birde geldiki usta elinde scooter resimli ile saat akşam 19.00. İçimden dedim ki o bilmediğim yağdan koyacağına bari bu olsun(hata etmişim) o adı bilinmeyen yağ ile kaymak gibi akan, vitesleri tıkır tıkır sıkıntısız geçen motor gitmiş bulundu. Sesi ve ısınmasında ve gitmesinde sıkıntı yok ama vites geçişleri sertleşti(çok abartı değil ama hissedebiliyorum öncekine nazaran) yani lütfen siz dikkatli olun yağ konusunda. Bir sonrakinde racing olanı kendim alıp gideceğim. Valla ne yalan söyleyim oda ilki gibi çıkmasa ustanın yağına devam edip herkese onu tavsiye edeceğim.

Genel motordan bahsetmek gerekirse; tam beklediğim gibi. 80-90km/h kaymak gibi( e-5 kullanıcısı olarak çok memnunum). Titreşim yok diyenler hem doğru diyorlar hemde yanlış öyle ortada bir şey ki. Çok tatlı tatlı diyelim :D ama hiç rahatsız oldum mu? Hayır tabi ki, titreşim değilde titreşimcik diyebiliriz. Herşeyinden çook memnunum. Kendi motorum diye demiyorum ama uzun zaman geçireceğiz gibi onunla.

Eksisi ve üzüldüğüm şeyler ise en başta amortisör. En gevşekte olmasına rağmen(ustaya sordum açılır zaman dedi. Nasıl olacaksa?) yani eşim şikayetçi değil ama ufak tümsekler bile bazen suratını asmaya yetiyor biraz hızlıyken( yanlış anlamasın başkası yada almak isteyenler, bir o kadar çok memnun kendisi). bir de lastik, Yarabbi kuru havada sanki gp lastiği hele azıcık ama azıcık ısınsın resmen yapışıyor asfalta ne güzel viraj dönülüyor maşallah. Amaa bir su birikintisi bile yeterli bu bahsettiklerimi bitirmek için(ama beni durdururmu? Tabiki hayır, huyunu öğrenince sıkıntı olmuyor ve bana çok şey kattığını düşünüyorum, eğitimin ta kendisi, öğreniyorum. Aldığımdan beri bütün yağmurlu havalarda kullandım günlük 96km). Standart olarak bulamadım bir çok markada. Daha doğrusu tok.

Bunların haricinde son hız soran arkaşalar olacak illaki.(150cc motordan ne bekliyorlar hiç anlam veremiyorum) son olarak 115-120 arası bir şey gördüm, devir kesiciye daha girmedi. Ama yukarıda belirttiğim gibi motorun çalışmayı sevdiği aralık kesinlikle belli. 80-90 aradı rahat rahat, sonra biri sıkıştırdı veya trafik hızlandı 100-110 aralığına rahatça çıkıp geri ineceksin. ( hiç aklımda yoktu ve karşıydım aslında ama motoru kullandıkça diyorum ki ön dişliyi 1 diş büyütebilsem. Ama piyasada yok, usta istedik yurtdışından umarım yedek parça olarak elimize ulaşır dedi). Baya destanlaştı yazı, sıkmayayım daha fazla. Selametle..

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı dream4life adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, gazlamaya devam ediyorum. Dedim ki son durumdan bahsedeyim ;) motor şuanda 2933km de. Yakıt tüketimi 2,9lt. Merak ettiğim için kayıt tutuyorum http://www.fuelly.com/driver/hsnarslan/rks-150 isteyenler buradan bakabilir.
    2280kmde 2.bakıma götürdüm;
    Motoryağı(castrol power1) =35tl
    Yağ filtresi=10tl
    Buji=15tl
    Peryodik bakım=50tl
    Toplam= 110tl

Bu kadar uygun yakmasına karşın bu bakım fiyatları birden bire 2,9ltden 3,6lara ucuruyor galiba.
    Bir şikayetim var mı? Yok sanırsam.. Gel gelelim yağa; hiç eksiltme olmadı maşallah. İlk bakımda castrol konmadı. Ustanın tavsiye ettiği yok castrol firmasının yan bilmem neyi olan bir marka ama kesinlikle kötü değildi.
    Tabi ikinci bakımda benden çıktığı için paracık gitmeden önce aradım sordum. Tabi ki var dedi, gitmeden önce birde internetten araştırdım. Castrol power1 racing ve scooter olmak üzere ayrı ayrı iki çeşit var. Üzerlerindeki logolar farklı. Birinde resim olarak scooter kafası var diğerinde racing kasa kafa var. Sitesinden okudum gyta tek fark scooterın hızlı ısınmasını oluyormuş diye anladım. Dedim ki ben ne olur ne olmaz scooter için olanı almayayım sakın unutma. Ama motorun yağı boşaldı yağ filtresi değişti ee motorda havada birde geldiki usta elinde scooter resimli ile saat akşam 19.00. İçimden dedim ki o bilmediğim yağdan koyacağına bari bu olsun(hata etmişim) o adı bilinmeyen yağ ile kaymak gibi akan, vitesleri tıkır tıkır sıkıntısız geçen motor gitmiş bulundu. Sesi ve ısınmasında ve gitmesinde sıkıntı yok ama vites geçişleri sertleşti(çok abartı değil ama hissedebiliyorum öncekine nazaran) yani lütfen siz dikkatli olun yağ konusunda. Bir sonrakinde racing olanı kendim alıp gideceğim. Valla ne yalan söyleyim oda ilki gibi çıkmasa ustanın yağına devam edip herkese onu tavsiye edeceğim.

Genel motordan bahsetmek gerekirse; tam beklediğim gibi. 80-90km/h kaymak gibi( e-5 kullanıcısı olarak çok memnunum). Titreşim yok diyenler hem doğru diyorlar hemde yanlış öyle ortada bir şey ki. Çok tatlı tatlı diyelim :D ama hiç rahatsız oldum mu? Hayır tabi ki, titreşim değilde titreşimcik diyebiliriz. Herşeyinden çook memnunum. Kendi motorum diye demiyorum ama uzun zaman geçireceğiz gibi onunla.

Eksisi ve üzüldüğüm şeyler ise en başta amortisör. En gevşekte olmasına rağmen(ustaya sordum açılır zaman dedi. Nasıl olacaksa?) yani eşim şikayetçi değil ama ufak tümsekler bile bazen suratını asmaya yetiyor biraz hızlıyken( yanlış anlamasın başkası yada almak isteyenler, bir o kadar çok memnun kendisi). bir de lastik, Yarabbi kuru havada sanki gp lastiği hele azıcık ama azıcık ısınsın resmen yapışıyor asfalta ne güzel viraj dönülüyor maşallah. Amaa bir su birikintisi bile yeterli bu bahsettiklerimi bitirmek için(ama beni durdururmu? Tabiki hayır, huyunu öğrenince sıkıntı olmuyor ve bana çok şey kattığını düşünüyorum, eğitimin ta kendisi, öğreniyorum. Aldığımdan beri bütün yağmurlu havalarda kullandım günlük 96km). Standart olarak bulamadım bir çok markada. Daha doğrusu tok.

Bunların haricinde son hız soran arkaşalar olacak illaki.(150cc motordan ne bekliyorlar hiç anlam veremiyorum) son olarak 115-120 arası bir şey gördüm, devir kesiciye daha girmedi. Ama yukarıda belirttiğim gibi motorun çalışmayı sevdiği aralık kesinlikle belli. 80-90 aradı rahat rahat, sonra biri sıkıştırdı veya trafik hızlandı 100-110 aralığına rahatça çıkıp geri ineceksin. ( hiç aklımda yoktu ve karşıydım aslında ama motoru kullandıkça diyorum ki ön dişliyi 1 diş büyütebilsem. Ama piyasada yok, usta istedik yurtdışından umarım yedek parça olarak elimize ulaşır dedi). Baya destanlaştı yazı, sıkmayayım daha fazla. Selametle..
    Yakıt değerleri aynı benle . Geri kalan her şeye de katılıyorum :D
    Ancak BAKIM FİYATI ÇOK FAZLA yağımı kendim götürüyorum maksimum 20 lira veriyorum bakıma yağ filtresi felan değiştiğinde oda normalde 10 lira felan veriyorum
    Keyifli bir motor.

Motosikleti
    rks150
    Yani ne bileyim, usta gayet iyi niyetli. Girdiğimde 1 saatten aşağı çıkmadım. Garanti belgesinde ki, kullanım kılavuzunda ki bütün kontroller itinayla yapılıyor.(2000-2500km bakımı yağ- yağ filtresi değişimi, yakıt hortumu kontrol, balata kontrol edildi temizlendi, kampana aynı şekilde, zincir gergisi- yağlaması, gaz kolu- debriyaj ayarı, vida kontrolleri, hava basıncı kontrolleri, buji değişimi, hava filtresi kontrol ve temizliği). Yani yağı zaten kendim götüreceğim bir sonraki sefer. Zaten rakamın uçması işçilikten ama sonra diyorum ki hak bu nihayetinde. Alın teri olduğu içinde hiç içimden gelmiyor pazarlık yapmak. Yapacak bişey yok yani helal olsun demekden başka.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı dream4life adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ne bileyim, usta gayet iyi niyetli. Girdiğimde 1 saatten aşağı çıkmadım. Garanti belgesinde ki, kullanım kılavuzunda ki bütün kontroller itinayla yapılıyor.(2000-2500km bakımı yağ- yağ filtresi değişimi, yakıt hortumu kontrol, balata kontrol edildi temizlendi, kampana aynı şekilde, zincir gergisi- yağlaması, gaz kolu- debriyaj ayarı, vida kontrolleri, hava basıncı kontrolleri, buji değişimi, hava filtresi kontrol ve temizliği). Yani yağı zaten kendim götüreceğim bir sonraki sefer. Zaten rakamın uçması işçilikten ama sonra diyorum ki hak bu nihayetinde. Alın teri olduğu içinde hiç içimden gelmiyor pazarlık yapmak. Yapacak bişey yok yani helal olsun demekden başka.
    Bunları yapıyorsa iyi tabi Benim servis beni biran önce postalamaya çalışıyor :D
    dream4life bunu beğendi.

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Iskenderunda Bir cok rks 150 goruyorum buradami o Arkadaslar gezi aktivite yapacak kimsede yok sehirde..

Motosikleti
    YZF R-25
    Benim motor 4000 km geçti şimdilik bir sıkıntı yok.

Arkadaşlar bende sipariş verdim inş salı günü elimde olacak inş hayırlı sonuçlar alırım

Motosikleti
    rks150
    Alıntı Ömer Uluca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende sipariş verdim inş salı günü elimde olacak inş hayırlı sonuçlar alırım
    Hayırlı olsun resimleri paylaşırsın..

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlangıç için nasıldır bu motor son zamanlarda baya hoşuma gidiyor ve çinli oldugu için kafam karışık 3900tl olmuş fiyatı çok titreşim varmı bu çinliye bu kadar para vermeye degermi bi yardımcı olurmusunuz
    Kaplandsi bunu beğendi.

E şimdi dostum bu başlık altında cevabı var sorduklarının. Bir ürün alacağımız zaman yapacağımız araştırma, bu motosiklet için bu konuyu okumaktan geçer. Ama yinede bişeyler yazayım. Motor başlangıç için ideal. Selesi alçak. Limitlerine yaklaşınca aynalar ve peglerde titreme var. 100km de 3 litre yakıyor. Parça lazım olursa servisten sipariş veriyon. 2-3 güne antepten geliyo. Tipi güzel vs. Şişme yok. Vitesler yağ gibi. Lastikler şambriyelli ve naylon olduğundan değiştirmek lazım.
    dream4life bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler