Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Motorunuza Şiddet ile önerebileceğim Yağ,

Castrol Magnatec olacaktır,
    Deneyin Vitesler Rahatlayacak,
    Ve Motorunuzun Sesi dahi Değişecektir,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamunaleykum,
    Motosikleti aldım inşallah. Çok şükür 100km mesafe geldim sıkıntısız. (belen geçidini keçi gibi çıktı ) artık güzel bi bakıma sokarım.
    Motosiklete 2 hafta önce 20/50 castrol yağ değişimi yapılmış. Neden 10/40 değil dedim. Yazın 20/50 kışın 10/40 koyduğunu söyledi.
    Yağı değiştireyim mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Motosikletin titreşim konusunda fena olmadığını okumuştum konuda. Ancak ben titreşimi hiç bu kadar beklemiyordum . Tvs Apachi ile aynı. Ya ben çok abartıyorum Ya da aldığım motosiklette sorun var. Bide o cızırtı bundada var, sanki önden geliyormuş gibi.
    Hayırlısı bakalım.

birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba ben de 2. el rks titanic alıcam buldum bir motor. 4 bin kmde. aldığımda şunları değiştirmek kaç para eder ?

zincir ?
    lastik ? (marka?)
    ön fren balatası ?

ve motor kaç lt yağ alıyor ?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Zincir olarak Alman veya JAPON malı olanları tercıh edın,
    Lastık İmkan varsa İRC iş görecektir,

YOK EN IYISI HANGISI dersen MİCHELİN idealdir,,,

Yağ Olarak CASTROL MAGNETEC olabılır,

TAM 1 LİTRE lır motorunuz...

Merhabalar arkadaşlar
    RKS TİTANİC 150 arıyorum istanbul içi
    bakımları yapılmış herşeyi tas tamam marşa bas git motoru arıyorum e mağlum öğrenci olduğum için fiyatta uygun olursa anlaşabiliriz mesaj bekliyorum arkadaşlar herkese iyi forumlar

Bizim Motosikletin kullanım kılavuzu var mıdır? Nette bulamadım.
    Bir de Benzin göstergesi ile ilgili bir sorum var. (Ok işareti) Yukarıda iken ana depo aşağıda iken yedek depo ile birlikte mi çalışıyor?

reallies - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS
    ok aşağıda iken ana depo, yukarıda iken yedek depo oluyor. benzininizi düşük seviyelere düşürmeden kullanıyorsanız ok yukarıda kullanmak daha sağlıklı aslında benzin akışı daha iyi olacaktır. ama uzun yolda yapmayın ki ana depo bitince haberiniz olsun yedeğe düştüğünüzden yoksa unutp benzinsiz kalabilirsin..

Birde,
    Ankaralılar bi buluşalım bi turlayalım bi gazlayalım artık yahu. Ankara'da olanlar pm den veya buradan ulaşsınlar da bişeyler yapalım.

arkadaşlar şimdi araştırma yaptım 2. el rks alıyorum bugün. bunları değiştiricem ne dersiniz motor 5 bin kmde.

ön fren balata (15 TL)
    arka fren balata (15 TL)
    hava filtresi (40 TL)
    zincir
    buji (15 TL)

Yukarlarda bi arkadaş yağ olarak castrol magnatec demiş. Olmaz. Castrol power1 olacak doğrusu. Arada belirtiyim dedim. Saygılar

arkadaşlar rks titanik 150 de yağ filtresi var mıdır ?

Motosikleti
    Rks 150 Titanic
    Merhabalar bi sorum olucaktı
    500 km bakımında servis yağ filtresini değiştiriyormu?

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Hayır sadece rodaj yağını değiştiriyorlar

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı bmbj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır sadece rodaj yağını değiştiriyorlar
    bilgi kirliliği itibar etmeyin.rodaj dahil her yağ değişiminde mutlak suretle filtre değiştirilmelidir.

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    Merhabalar gün itibariyle 2012 model 2013 çıkışlı rks titanic 150 ile aranıza katılmış bulunmaktayım. İlk motorum olduğu için motor hakkında pek bilgiye sahip değilim, siz arkadaşların bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var. Motoru alırken yağ damlatma sorunu vardı satıcı arkadaş ustaya gösterdiğini 100-150tl lik bir masrafı olduğunu söyledi conta mı ne değişicekmiş bu masrafıda fiyattan düştü sağolsun. Yarın ustaya götürüp yaptırmayı düşünüyorum. Yağ olarak hangi markayı tercih etmeliyim? Motoru yıkadıktan sonra elektrik tesisatına zarar gelmemesi için neler yapmalıyım? Son olarak 8bin bakımda nelerin değişmesi gerekiyor bana maliyeti ne olur? Herkese hayırlı günler, kazasız sürüşler dilerim.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı hcanalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar gün itibariyle 2012 model 2013 çıkışlı rks titanic 150 ile aranıza katılmış bulunmaktayım. İlk motorum olduğu için motor hakkında pek bilgiye sahip değilim, siz arkadaşların bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var. Motoru alırken yağ damlatma sorunu vardı satıcı arkadaş ustaya gösterdiğini 100-150tl lik bir masrafı olduğunu söyledi conta mı ne değişicekmiş bu masrafıda fiyattan düştü sağolsun. Yarın ustaya götürüp yaptırmayı düşünüyorum. Yağ olarak hangi markayı tercih etmeliyim? Motoru yıkadıktan sonra elektrik tesisatına zarar gelmemesi için neler yapmalıyım? Son olarak 8bin bakımda nelerin değişmesi gerekiyor bana maliyeti ne olur? Herkese hayırlı günler, kazasız sürüşler dilerim.
    hayırlı olsun sizinde tekeriniz düz bassın. fotoğraflarınızı bekliyoruz

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, motosikleti tazyikli suyla kesinlikle yıkatmayın. Önceki motosikletimi soğuması için bir saat beklettiğim halde,uzaktanda olsa tazyikli suyla yıkanması sonucu daha benzinlikten çıkarken arıza yaptı.Elektronikten ya da beyinden olduğu söylendi, elden çıkardım sonra.Yağ olarak internet sitesinde castrol denilse de motul 5000 10-40 kullanıyorum, tavsiye ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Arkadaşlar merhaba, motosikletimde biraz önce bir arıza meydana geldi. Devir saati çalıyor, hız göstergesi ve kilometre sayacı çalışmıyor. Kilometre teli kopmuş olsa, hem hız göstergesi hem kilometre sayacı beraber olarak her ikisi de mi çalışmaz? İş dolayısıyla bir kaç gün servise götürme imkanım yok. Bir de bu garanti kapsamında mıdır. Motosikletin henüz 700 km'de olması dolayısıyla canım sıkıldı açıkçası. Bunun dışında çok tecrübeli olmasam da farklı marka dört beş motosiklet kullandım ve genel izlenim olarak motosikletin gaz tepkisi vs. beklediğimden daha iyiymiş. İki gün önce düz yolda 115 km'yi gördüm ve hız beklentim de yoktu zaten. Fakat arka frenler çok zayıf ve ön fren iyi olmasına karşın tekerler çok çabuk kilitleniyor ve fren yapmaya korkar oldum, sanırım lastikleri değiştirmek gerekecek.Saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Bakımını yaptırdın mı bilmem! Keşke değişse, fakat servislerin elinde yağ filtresi var mıdır sence politika itibariyle! Yağ filtresini temizlerlerse öpte başına koy tabiri caizse.Benim götürdüğüm servis temizlemedi mesela.Ben de farklı bi sebepten bi an önce ordan çıkma taraftarıydım.Servis seçmeye çalışıyorum şimdi, sağına soluna tekrar bakım yaptıracağım yağını değiştirmeden..

WINDFORCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam , bir süredir Forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum ve Rks Titanic 150 başta olmak üzere , Tvs Apache başlığından 100 sayfalık mesaj okudum.

İlk vitesli Motor deneyimim olacak , uzun süredir Bisiklet kullanıcısıyım.

Araştırmalarım sonucu İki motor'da aynı yumurta ikizi gibiler , aralarında uçurum yaratacak bir fark göremiyorum , ancak 2 motordan hangisini tavsiye etmeliyim ?

Bana Göre Rks Titanic 150'nin artı yanı : Kasa yapısı ve Titreşimin Apache'ye göre daha az olması.
    TVS Apache'nin artı yanı : Dijital Kilometre saati ve daha çok olumlu kullanıcı yorumu ve satış piyasası.

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar ? Hangisini tercih etmeliyim ?

Not : Yaş 21 , 1.75 Boy ve 67 kiloyum.Titanic 150'nin üzerine oturma şansı buldum , sanki benim için üretilmiş gibi rahattı

arkadaşlar herkes castrol power 1 15-40 yağ kullanın diyor. kullanım kılavuzunda da API sınıfı SE ya da SM kullanın yazıyor bunlar nedir ? yağ aldım IPONE 15-50 API sınıfında SM yazıyor. havalar sıcak diye 15-50 aldım. bunu kullansam bir zararı olur mu niye herkes castrol diyor.

Motosiklet tavsiye edecek kadar tecrübeli değilim(ancak aylardır o kadar araştırma yaptım ki artık ne ne değildir karıştırır oldum :D ). Yeni aldığım (ikinci el) rks de bir apache kadar titriyor. Ya ilerleyen kilometrelerde ortaya çıkan bişey. Ya da aldığım motosikletin sorunu. Servis te bizim buralardaki ünlü bir usta da motorda herhangi bir sorun olmadığını, benim hassas davrandığımı söyledi
    Ama şunu diyeyim eğer sıfır alacaksan ve 1 sene sonra değişirim diyorsan RKS alma değer kaybın fazla olur. (bana da öyle tavsiye gelmişti, ki gerçekten de haklılar) ancak sürüş noktasında görünüş noktasında gerçekten keyifli bir motosiklet.
    Apache ile RKS Titanic 150 arasında (oturuş, posizyon vs) çok farklı gelmedi bana. Sürüş olarak ikisi de güzel. Söylediğim unsurları göz önünde bulundur. eğer temiz bir ikinci el bulursan RKS tavsiyemdir. Ayırt edici Farklı bir görüntüsü var. Göze hoş geliyor. Göze hoş gelmesi benim açımdan tabi. Sen de iki motosikleti dene. hangisi içine sinerse ondan yana dön.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Alıntı birolbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes castrol power 1 15-40 yağ kullanın diyor. kullanım kılavuzunda da API sınıfı SE ya da SM kullanın yazıyor bunlar nedir ? yağ aldım IPONE 15-50 API sınıfında SM yazıyor. havalar sıcak diye 15-50 aldım. bunu kullansam bir zararı olur mu niye herkes castrol diyor.
    Bende bu konuda tereddüt ediyorum. Motosikleti almadan 1-2 hafta önce yağ değişimi yapılmış 20-50 konmuş. Neden diye sorduğumda yazın 20-50 (castrol) kışın 10-40 koyuyorum demişti. bende sordum ama cevap gelmedi. Motosikletin yağını tekrar 10-40 ile değişeyim mi?

Alıntı WINDFORCE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam , bir süredir Forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum ve Rks Titanic 150 başta olmak üzere , Tvs Apache başlığından 100 sayfalık mesaj okudum.

İlk vitesli Motor deneyimim olacak , uzun süredir Bisiklet kullanıcısıyım.

Araştırmalarım sonucu İki motor'da aynı yumurta ikizi gibiler , aralarında uçurum yaratacak bir fark göremiyorum , ancak 2 motordan hangisini tavsiye etmeliyim ?

Bana Göre Rks Titanic 150'nin artı yanı : Kasa yapısı ve Titreşimin Apache'ye göre daha az olması.
    TVS Apache'nin artı yanı : Dijital Kilometre saati ve daha çok olumlu kullanıcı yorumu ve satış piyasası.

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar ? Hangisini tercih etmeliyim ?

Not : Yaş 21 , 1.75 Boy ve 67 kiloyum.Titanic 150'nin üzerine oturma şansı buldum , sanki benim için üretilmiş gibi rahattı

kesinlikle tvs apache derim ben rks titanik aldım arkadaşımda da yeni kasa apache var tvs hem daha kaslı duruyor hem de daha hızlı para problem değilse önerim tvs apache.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler