Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

önlere 100/80/17 takılıyor. Lastik çapi sadece 1mm değişiyor. Arkayada 130/70/17 olur. Lastik çapı 3mm fark eder sadece. Arkada lastik yanından, plastik zincir koruma şeysine sürtme olasılığı var ama sürten yerden o plastik parça tıraşlana bilir. Yoksa arkada yeterince alan var. Gösterge konusunda ise soketler vs farklı olabilir ve km teli olmuyor dijitallerde, mıkmatıs var ön göbekte kablosuyla sinyal gönderiyor her turda. Oyüzden km telide değişmeli. Benzin göstergeside mekanik bir sistemle okumuyor olabilir dijital göstergelerde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkurler, lastik ve km hakkinda verdiginiz bilgiler benim icin yeterlidir.

Bu motoru incelerken beni en rahatsız eden ve insanların marka konusunda şüpheci yaklaşmalarına sebep olan depo da bulunan marka isminin bazı motorlarda marka logosu, bazı motorlarda da sonradan kopya çektim ama aynı değil logosu farklılıkları şüphe uyandırıcı. Bu aynı marka aynı hacimdeki motorların neden böyle bir uygulamaya tabi tutulduğunu bilen var mı?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı çağın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru incelerken beni en rahatsız eden ve insanların marka konusunda şüpheci yaklaşmalarına sebep olan depo da bulunan marka isminin bazı motorlarda marka logosu, bazı motorlarda da sonradan kopya çektim ama aynı değil logosu farklılıkları şüphe uyandırıcı. Bu aynı marka aynı hacimdeki motorların neden böyle bir uygulamaya tabi tutulduğunu bilen var mı?
    ne diyorsun pek anlamadım ama depodaki logo 2012 modelde farklı 2013 modelde farklı.

aslında anlamışsın. Şöyle düzeltirsem daha doğru olacak. Dediğin gibi 2012 ve 2013 modellerindeki farklı logo tasarımının sebebi ne olabilir. Honda veya başka bir motorsiklet markası model yılını yükselttiğinde logosunda bir oynama yapıyor mu? Hadi yaptın logo tasarımı bir öncekiyle uyumlu ve daha iyi olması gerekir. Bu modelde ise, bana göre daha modern ve daha ciddi olarak tasarlanmış bir logo , bu tasarım ise sanki sonradan bir ozalit de uydurma yapılmış gibi duruyor. Bunun bir standardı olması daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Motoru kötülemem asla ama bir tüketici olarak içeriği ne kadar başarılı olsa da ilk intiba her zaman önemlidir. Maalesef insan oğlu ilk önce görür sonra düşünmeye başalar.
    Benimkisi sadece bir öneri isteyen dikkat eder isteyende böyle devam eder. Tamamen markanın tercihidir.

Merhaba arkadaşlar aranıza beyaz titanic 150 ile katıldım aslında 3-4 haftadır bende motor ama yazma fırsatını ancak bulabildim.Motorum ilk geldiğinde tasarım konusunda beni çok etkiledi (Motor aslında bir arkadaşımın beğendiği motordu kafam attı aldım :D) 3.450 tl ye böyle bir motor hayal etmiyordum açıkçası motoru incelemeye başladığımda yavaş yavaş kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı çoğu civatası vs. paslanmıştı (motor'a yakın vidalar bile) ondan sonra ilk 500 e kadar vites kolunu tutan parça yaklaşık 10-15 kere çıktı ve her seferinde elim ile geri taktım servise götürünce orada iyice sıktırttım servis yapısı olarak pek hoşuma gitmedi açıkçası aslında hiç hoşuma gitmedi ve motorumda arada bir tekleme oluyor fark ettiğim aralıklar 6-9 bin arasında ama normal bir tekleme değil gerçekten böyle duruyor kalkıyor gibi oluyor :D motor beklediğimden atik çıktı aşırı hoşuma gitti ama bana sanki biraz fazla sorun yaratıyormuş gibi geldi biraz nazlı gibi sanki :D Ayrıca arkadaşlar motor bilgim çok ta yüksek değil bu teklemeyi neden yapar ve bir yamaha ustası abim eksantrik ten ses geliyor falan dedi o nedir ne zararı vardır tamir maliyeti ne kadardır ? ve son olarak paşalarımın fotoğrafını atıyorum tekeriniz yere sağlam bassın kazasız belasız sürüşler

Edit:Ve unutmuşum motorum 820 km de şuan maksimum hızı 110 tek kişi ışıklar arasında yaptığım hız henüz uzuuuunca bir yol yapma fırsatım olmadı
    Edit 2:Motorum şuanda 10 lira ile 74 km yapıyor (Depo tam bitmemişti riske atmadım) ve %80 performans sürüş ile

Dostum senin motor eski kasaya alt sakal takılmış hali. Yani 2012 model olmalı. Resimden logosundan vs anladım. Oyüzden paslanmıştır vidası falan. Bi araştır ve aldıgın yerle konuş derim. Ama eski kasa yeni kasa farklarını ögrenerek gitki adama cevap verebil rahat rahat

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hocam simdi bu motor zaten aslinda keeway marka.tr ye getirirken de bir firma kurulmus onun ismiyle satiliyor rks diye.mondial veya kanuni gibi.2012 logosu alttaki logo.aceleyle piyasaya girmek icin tasaranmis gibi duruyor.
    2013 logosu ise modern dedigini elbette daha guzel olan logo.
    piyasada daha yeniyken hatasini anlayip logoyu degistirdi rks.olay bundan ibaret bence.artik bu sekilde devm edecektir , bir daha degisim olmaz.
    yanlisim varsa bilen duzeltsin

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ben bugün bayiye gittim RKS Titanic 150 için bana sitedeki fiyatın (3414TL) eski olduğunu şu an 3750tl olduğunu söyledi acaba durum böyle mi yoksa kendisi mi fiyatı yükseltiyor?

Motosikleti
    Vitello Life 80
    iyi aksamlar bi cok motor arastirdim ama rks ye hep guvendim rks konusunda tek tam bilgilenemedigim yakit tuketimi sehir ici kullanimda ve max. 80 gibi suratlerde yakit tuketimi nasildir acaba ogrenciyim suanda tek kalan konum bu.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    2.8 3.2 litre arası 100km de .

Arkadaşlar benim motorun ruhsatta falan 2013 model yazıyor 2012 olma ihtimali nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Ayrıca motorumu bana aynasız verdiler bu konuda ne yapabilirim ?

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Benim yağ kapağında kontrol çubuğu yok yağının seviyesini nasıl kontrol edicem şimdi ben?

Yağ kapağının altında yuvarlak cam bir alan var oradan gözüküyor yanında da max-low falan yazar zaten ama motor belli bir süre kapalı kaldıktan sonra bak yoksa yanılabilirsin
    ArdiaroS bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    motorun teklemesinin sebebi 95 oktan yerine 97 oktan koymalarından kaynaklanabilir, aynı şey benimde başıma benzinlik elemanın yanlış anlamsıyla motora 10'lik 97 oktan 20 tl'likte 95 oktan koydu motor teklemeye başladı hatta 5. vitesde debriyaja bastığımda stop bile ediyodu ama benzin bitince düzeldi, birde opetin benzinlerinin sanırım katkıları farklı oluyormuş oradan almamaya çalış derim ancak şunu söyleyeyim sürekli 97 oktan kullanırsan motoru eline alırsın demedi deme, eğer benzini değiştirdiğinde sorun çözülmezse buji kaynaklı olma ihtimali yüksek temizle yine de düzelmezse karbiratöre pislik kaçmış olabilir onu da kendin temizleyemezsen servise temizlet, benden bu kadar umarım çözüm olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Bu arada motoru bilmeyenler için söyleyeyim motor aslında İtalyan Benelli firmasının motoru, Keeway'i satın aldıklarında yanlış bilmiyorsam motorlar rkv'den rks'ye döndü keeway'in sitesine girerseniz daha net görürsünüz, yani öyle milletin dediği gibi Çin malı bir motor değil, zaten bunu malzeme kalitesi olarakta belli ediyor ayrıca diğer markalar gibi alt motor seramik kaplama değil komple seramik malzemeden üretiliyor bu da motoru tercih sebebi yapılması için 1 tık daha öne geçiriyor, son söz efendi gibi kullanırsanız karşılığını fazlasıyla alırsınız hor kullanırsanır kawasaki'de olsa motoru elinize alırsınız...

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arkadaşlar motorun yağ seviyesi ne kadar olmalı birisi fotoğrafla gösterebilir mi? Benimkinde yuvarlağın alt tarafında 2-3mm kadar yağ gözüküyor çalıştırınca yarıya yaklaşıyor ekleme yapmam gerekir mi?

mrb. arkadaşlar
    bugün motobull'da bu motora baktım 3.300 TL fiyat çektiler ama anlamadığım kızım gösterge paneli oldu kesinlikle dijital gösterge paneli değildi sağ tarafta devir saati sol tarafta hız/km ortada küçücük bir ekran var oda vites göstergesiymiş eski model falan olabilirmi acaba

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı Atakan_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb. arkadaşlar
    bugün motobull'da bu motora baktım 3.300 TL fiyat çektiler ama anlamadığım kızım gösterge paneli oldu kesinlikle dijital gösterge paneli değildi sağ tarafta devir saati sol tarafta hız/km ortada küçücük bir ekran var oda vites göstergesiymiş eski model falan olabilirmi acaba
    eski değil yeni model 3.300 de piyasanın altında bir fiyat kampanya felan var herhalde alabiliyorsan al derim

Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun yağ seviyesi ne kadar olmalı birisi fotoğrafla gösterebilir mi? Benimkinde yuvarlağın alt tarafında 2-3mm kadar yağ gözüküyor çalıştırınca yarıya yaklaşıyor ekleme yapmam gerekir mi?
    O küçük camın sağında biri altta biri üstte 2tane çizgi var. Onların arasında olmalı yağ seviyesi. Ama motor orta ayak üstünde iken bakma. Orta ayağı kapat 2tekerlekte yerdeyken motor dik konumda bakmalısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı Atakan_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb. arkadaşlar
    Dostum, yeniler artık analog göstergeli geliyor. Dijital göstergeler çok sorun çıkardığından artık dijital göstergeli model yokmuş.

Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski değil yeni model 3.300 de piyasanın altında bir fiyat kampanya felan var herhalde alabiliyorsan al derim
    evet adamın dediğine göre kampanya varmış yüzsüzlük edip nakitte falan bişey olmazmı dedim "yok kampayalı ürün zaten" dedi
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O küçük camın sağında biri altta biri üstte 2tane çizgi var. Onların arasında olmalı yağ seviyesi. Ama motor orta ayak üstünde iken bakma. Orta ayağı kapat 2tekerlekte yerdeyken motor dik konumda bakmalısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Dostum, yeniler artık analog göstergeli geliyor. Dijital göstergeler çok sorun çıkardığından artık dijital göstergeli model yokmuş.
    peki anladım teşekkürler yardımınız için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler