Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rks titanic 150
    Arkadaşlar hepinize merhaba.Ben seger 100 kullanıcısıyım ancak rks titanic almayı düşünüyorum.elimdekıni perte çıkarıp plakamı yeni motorda kullanma şansım var mı. olursa ortalama ne kadr tasarruf ederim. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirm.saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS titanic 150 2013
    Merhaba Arkadaşlar Forumda henüz yeniyim. Eski bir Kawasaki Er-5 kullanıcısıyım. şimdi sıfır RKS titanic 150 aldım. Şehir içinde kullanacağım için, 150cc lik bu tip bir motorunun ideal olacağını düşündüm nitekim öyle de oldu. Henüz rodaj aşamasında olduğum için motoru yüksek devirlerde deneme imkanım olmadı ancak, 3 günlük kısa sürüşlerden ilk izlenimim gayet olumlu oldu. Motorun şık bir görünümü olduğunu düşünüyorum. Görünüşün yanı sıra sürüş olarak ilk yorumum; motorun tepkilerinin yerinde olması... hızlanma, debrijaj ve fren tepkisi gayet güzel. Hatta 2. sürüşümde saygı ve insanlık yoksunu bir sürücün üzerime direksiyon kırdı ve bu esnada yaptığım frende herhangi bir yana sürüklenme olmadan durabildim. Denge açısından, aynı motor hacmi ve beygir gücünde bir motor kullanmadığımdan dolayı karşılaştıra yapamıyorum ancak gayet dengeli bir motor olduğunu söyleyebilirim. Yakıt sarfiyatı konusunda katı düşüncelere sahibim. Şöyle ki; eğer motorun kullanımı ticari değilse keyfe keder kullanılıyorsa ve 100cc-250cc hacimlerinden bahsediyorsak bence yakıt sarfiyatının çok da önemi yok ancak yarım depoyla 3 gündür dolaştığımı ve ibrenin fazla hareket etmediğine bakacak olursak cimri bir makine olduğunu söyleyebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun diğer modellerden öne çıkan bir özelliği vardı artık oda yok.Dijital gösterge iyidi ama analoğa geçiş yapmışlar.
    sonuna kadar katılıyorum bu yorumunuza ben youtube da yurt dışındaki modellerin videolarını izledim ve beni en çok cezbeden bu digital gösterge olmuştu.
    ancak motoru satın almak için bayiye gittiğimde artık bu kadranların kaldırıldığını yerine analog kadranların geldiğini söyledi arkadaş.
    sebep de şuymuş 2012 yılında digital göstergelerde inanılmaz problem yaşanmış, çok büyük bir kısmı arıza yapmış ve sonunda kaldırma kararı vermişler (bu arada titanic 200cc de göstergeler halen digital)
    ben inanınki çok savaş verdim hatta sıfır almama rağmen varsa ellerinde digital göstergeli 2012 modeli almayı bile düşündğm ancak yoktu.. bunun üzerine yedek parça olarak 2013 modeli digital göstergeli istedim.. astarı yüzünden pahalıya çıkar dediler. çünkü aldığım bilgiye göre göstergenin beyni ön lastiğin ya da jantın oralardaymış ve lastiğin sökülmesi lazımmış.
    keşke yapmasalardı madem garantili varsın bozulsaydı, gider değiştirirdik garantiden.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8294932/detay/

yukarıdaki linkten alabilirsin.... en uygun fiyat ben burdan aldım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, son zamanlarda satış rakamı olarak ciddi artış gösteren bir model oldu rks titanic 150.. Arka çantalık demiri için bana ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8294932/detay/

yukarıdaki linkten alabilirsin.... en uygun fiyat ben burdan aldım....

Motosikleti
    dominar 400
    Değerli Arkadaşlar Merhaba,
    Bir ay önce RKS 150 aldım. şu anda 600 km de son 200 KM'yi yüksek devirlerde kullandım izlenimlerimi aktarıyorum;
    1. Bir litre ile yaklaşık 30 km gidebiliyorum.
    2. Titreşim rahatsız edici değil ancak Honda CBF 150'de kullandığım için kıyaslama yaptığımda bu titreme honda'ya göre hatırı sayılır bir derecede yüksek.
    3. Motor sesi oldukça yüksek. uzun yol sürüşlerinde oldukça rahatsız bir yolculuk yaşayacaksınız.
    4. 8.000 devirde 100
    9.000 devirde 110
    10.000 devirde 120 görebiliyorsunuz.
    5. Honda CBF 150 ile karşılaştırdığınızda 80-90 aralığında RKS 150 ile 30 Km giderken, honda ile 40 km kadar gidiyorsunuz.
    6. Fiyatına göre malzemesi uygun. Bu fiyata alınabilecek Makul bir motor.

Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

Arkadaşlar 2013 modellerde göstergelerin analog olmasının da bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bu da gün ışığında yansıma nedeniyle dijital göstergenin yetersiz kalması bir diğer avantajı yıkama sırasında veya yağmur veya düşme gibi durumlarda vb. bozulma yüzdesinin daha fazla olabileceği.
    Daha önce de çinli scooterlerden kullandım. RKS'nin daha sağlam ve gösterişli bir yapısı var. Tabi bir motora not verebilmek için 5 bini devirmekte yarar var. Tabi kullanıcının da motoru özenli kullanması ve bakımını aksatmaması çok önemli diye düşünüyorum.

hitit63 Rodaj süresi en 1000 km diye biliyorum ama sen baya basıyosun ... bi zararı olmaz mı ?

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    ilk bakım için avrupa yakası gaziosmanpaşa çevresi kime gitmeliyim ?

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı brakis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hitit63 Rodaj süresi en 1000 km diye biliyorum ama sen baya basıyosun ... bi zararı olmaz mı ?
    Değerli kardeşim. Serviste ustaya göre 400 km'den sonra zararı olmaz ifadesini dikkate alarak bu eylemi gerçekleştirdim. Umarım bir zararı olmaz.

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar dün 300 km'ye yakın yol yaptım. Uzun yolda daha önce de yazdığım gibi motor gürültüsü çok fazlaydı. 100 km hıza yakın seyrederken motorda kesilmeler oldu. Yani sürüş halindeyken sizi bir an için rüzgarın geri itmesi gibi bir şey. Bunu yüksek hızda (100 km hız) yaşıyorum. sizde de aynı sıkıntı mevcut mu?

Merhaba Arkadaşlar bende rks 150 ile aranızdayım... Usta Rampada aban dedi bende öyle yaptım düz yolda şu an 150 km de iken 115 i çok rahat gördüm ama gideri var basamadım tırstım açıkçası Şimdi ben bu motora sağ ve sol yan kapak arıyorum bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Motosikleti
    dominar 400
    yan kapak nedir? biraz daha açar mısın?

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar RKS 150 ile ilgili bilgi aktarımı veya gezilerinize ilişkin bilgilendirmelerinizi bekliyoruz. Bu başlığa ilginizi esirgemeyin. Lütfen deneyimlerinizi paylaşalım.

Motosikleti
    dominar 400
    RKS 150 Titanic kullanıcıları nerelerdesiniz? Yok mu memnuniyeti ya da sıkıntısı olanı? Hala rodaj damısınız?

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    arka dişli büyüdüğü zaman değil küçüldüğü zaman son hızı artar.büyüdüğü zaman çekiş biraz farkeder, daha seri, atak olur. ben arka dişliyi 43 den 40 a küçülttüm 7 km falan farketti. ama asıl artısı motorun bağırmaması ve zorlanmadan gitmesi oldu vites aralıkları biraz daha uzadı. vitesler arası 5 km yükseldi. ve cbf 150 nin sürüş karakterine benzedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı ugur377 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben henüz çanta almayı düşünmediğim için bakmadım çanta demirlerine ama makseli var rks 200 kullanan o camgöz de demirinin olduüunu söylemişti sorduğumda. Camgöze bir sor istersen telefonla. Ama mustafa abi almış makseli yani.

Bu da resmi
    http://1.bp.blogspot.com/-vh4Ex9TCy-...0/IMAG1189.jpg
    Dostum selam, çanta bağlantısını nasıl yaptın acaba şu sahibindende http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-rks-titanic-150-arka-bagaj-139895335/detay/

olandan alıp taktın sanırım. ama benim merak ettiğim givi kappa gibi çantalar bu bagaj demirine takılabiliyor mu ?

şimdiden çok teşekkürler..
    Teker döner, dünya durur..

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Arka disliyi bende küçültmek istiyorum nerden bulabilirim :-)

Hadi bende bir resim paylaşayım bari. motorumdan sonderece memnunum gayet iyi nazar değmesin. gidiyom, geliyom bi sıkıntı yok Allaha şükür. gerçi çok binemiyorum vaktim yok. mart ayında almıştım daha 1600km deyim

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bende bir resim paylaşayım bari. motorumdan sonderece memnunum gayet iyi nazar değmesin. gidiyom, geliyom bi sıkıntı yok Allaha şükür. gerçi çok binemiyorum vaktim yok. mart ayında almıştım daha 1600km deyim
    maşallah

ben mayısta alıp 2 ay sonra 6000 km de satmıştım üstüne ondan sonra aldığım motorlada 4000 kadar yaptım:D

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb 125 in ferdinand'ı varsa,
    Titanic'in de ÇELİK CON'u var...
    hahahaha :D Aslında Rusça стальной кон/stalnoy kon - çelik aygır demek :D
    Teker döner, dünya durur..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Harfleri zor döndürdük..
    Bulgarca/rusça zaten bilmem.. Hoşgörcen artık..

Motosikleti
    rks 150
    selam arkadaşlar öbcelikle sunu söyleyeyim rks 150 kullanıcısıyım 2012 model motorum ilk piyasaya sürüldügünde aldım 10 binde motorum su anda 5 6 defa iskenderundan adanaya gittim bana su ana kadar teknik arıza çıkartmadı hatta hiç bi arıza çıkartmadı diyim size o kullanıcısınada baglı ( bakarsan bag bakmassan dag olur ) diyim size benim motorumda en ufak titreme yok sadece sunu söyliyim anahtarlıga demir anahtarlık taktıgım için biraz genişledi su anda sadece kontaktan ses geliyo oda sadece bi kat izola bantla gideriliyo ivmelenmesi çok iyi zamanında bakımları yapılırsa iyi motor ki en kötü çin i getirin bakarsan o motorda 40 bin 50 bini gösterir sana bu 600 cc dede 125 cc dede 1300 cc dede aynıdır bakım şart şekil olarak hiç bişe konuşulamaz zaten motora bindiginizde cin le alakası olmadıgını görüceksiniz yamaha da cinde üretilmeye başlandı ama çinlilerin suçu yok ne kalite isterlerse o kalite mal çıkarıyo adamlar kullanıyosanız titreşim var diyosanız arka aktarma dişlisini degiştriin ve sübap ayarı yaptırın motora geçecetir apache nin arka koltukta deprem oluyo onunla bi alakası yok ne arkada ne önde titreme yok şükürler olsun motorumda bi kötü yanı var servis agı çok geniş degil ama istediginiz parçayı 2 gün içinde elinizde bulabilirsiniz ben 600 cc motorda kullandım gsrx 600 um var su anda da zaten 3500 liraya alacagınız en iyi motor bu samimiyetimle söylüyorum ) kuba bayisi yada rks bayisi degilim sorularınız varsa iletirsiniz haaaaa bide elektronik gösterge hız sabip bizzat subaroyla karşılaştırdım göstergede oynama yok ve 2013 yamahayla kapıştım bi re bir eşit gidiyoruz on dada aktarma dişlisi küçük ki zaten bu bi hız motoru degil iş güç vs için tasarlanmış tutupta 150 lik motorla (kesici olmayan ki rks de kesici var ) 130 140 basmaya çalışırsan o motor dan hayır bekleme

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar. Yeni bir üyeyim. Yeni bir iki teker heveslisiyim.
    Öncelikle acemi olduğumdan ve bugüne kadar 33cc lik bir scooter ve arkadaşımın cbf 150 sini toplamda 500 km motorsiklet kullanmış olmayı saymazsak hiç bir şeyden anlamadığımı belirtmek isterim.
    İlk motorsikletimi almak için yaklaşık 1 senedir her türlü makineyi kıyaslama ve haklarında bilgi sahibi olma fırsatım oldu. Ktm, Suzuki, Honda, Yamaha, Sym, Tvs ve son olarak RKS hakkında baya bir bilgiye sahibim. Bundan 1 hafta öncesine kadar haberim olmadığı RKS hakkında gördüklerim, duyduklarım ve okuduklarım doğrultusunda içime en yatan ve hem fiyat hem de performans açısından bana en makul motorsiklet olduğunu anladım. Bu ay sonu yada Kasım başı rks 150 den almaya karar verdim. Nedir ne değildir diye sormayacağım çünkü herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız zaten.
    Yalnız benim için önemli olan bazı konularda bilginize ve tecrübenize dayanarak bir kaç sorum olacaktır.

1- RKS 150 modelinde ki lastik ebatlarını büyültme olasılığı nedir? Örnek: arka lastik orj: 110/80/17 iken 130/70/17 olabilir mi?
    2- Analog gösterge tablosunu rks 200 ün ki ile değiştirme durumu olur mu? çünkü yapısal olarak farklı veriler ve değerler kullanılmış olabilir...
    3- Motorun frenleme performansını yağışlı havalarda deneyen( fabrika çıkışı lastikleri değiştirip iyi lastiklerle) arkadaşlar nasıl bir fikre sahipler.

Zamanınızı çalıp vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler