Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

@Mengu16

yapar

@metin6gs

hayabusanın 150 cc olanı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    Alıntı alr3ady adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mengu16

yapar

@metin6gs

hayabusanın 150 cc olanı
    Hayalbusa ))))
    Iyi iyi az kaldi gelicek ins en sakkallisindan bi tita ) 17 gun kaldi

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    arkadaşlar istanbuldaki bayiilerde beyaz renk titanic 150 malesef yok. beyaz renk için en yakın teslimat sanırım haziranı bulacak. 1 parti beyaz geliyor dedi mecidiyeköy bayii, ama hepsi de satılmış durumda sipariş verip vermeme konusunda çok kararsızım. bu arada istanbul'da anadolu yakasında motoru test edebileceğim arkadaşım bana yardımcı olursa çok sevinirim. merak etmeyin 4. vitesli motorum olacak inş. motordaki konforu ve hakimiyeti çok merak ediyorum. hızla ilgili bir sorunum yok. sürati sevmiyorum. ybr 125 esd kullandım maddi imkanlardan ötürü satmak zorunda kaldım. kadıköy tarihi salı pazarı trafiğe kapalı güzel bir alan yaklaşık 20.000 metrekarelik bir alan, eğer istanbuldan satın alan bi arkadaş varsa lütfen burada motoru 5 dk bu alanda test etmek istiyorum. çok kararsız kaldım. yardımcı olabilecek olan olursa bu iyiliğiniz asla karşılıksız kalmayacaktır. saygılar. sizlere kırmızı ve siyah renk bayiiden çektiğim kaliteli resimleri gönderiiyorum. umarım beğenirsiniz.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    siyahta gayet sik duruyor bence hazirani bekleyecegine al bir siyah keyfine bak (k.bakma klavyem ingilizce)

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyahta gayet şık duruyor bence hazirani bekleyecegine al bir siyah keyfine bak (k.bakma klavyem ingilizce)

klavyenin ingilizce olmasına koptum kardeşim :D aynen benimkiside aslınd ingilizce abd den almıştım bilgisayarı. 2008 den beri Türkçe Karakterler yok klavyemde :D onu klavye dil bilgisi seçeneklerinden düzenleyebiliyorsun. yada format atınca klayveyi Türkçe Q klavye olarak seç yoluna Türkçe devam et. elin bir süre sonra alışıyor :D

siyah evet beyazdan sonra en güzel 2. renk bence. 1 mayısta döneceğim memleketten izindeyim. bakalım. inş hayırlısı olur. almayı düşünüyorum

Motosikleti
    Rks kullananlar yasiomu oldulermi veya motor bu kadarmi bal dok yala gezmekten vakitmi bulamiolar nrdir annamadim arkadas forum ölmüş biride cikip motorum su kadar km yapti izlenimlerim bunlar artilari eksileri bunlar yakiti rodajdeyken boyle rodaj bitince bole surasi iyi burasi kotu deistirmek istesem ilk surasibi deistirirdim sunlardan coj memnhnum sunlardan deilim gbi bi yorum bi bilgi bi paylasim yapmio annamadim valla .

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    ben alalı 15 gün oldu. 200 lük. gayet memnunum. 1000 km ye yaklaştım. sorun yok. titreşim yok. ben büyük motordan geçiş yaptım. tork ve hız dışında eksikliğini hissettiğim birşey yok seste az tabi ama sonuçta 200 cc. km si dijital ve halatlılar gibi güvensiz değil. düzde 126 yatarak gördüm. 131 i geçmedi. yakıt devirli kullanımda 3.7 lt en az 2.8 yapabildim. şimdi yurt dışından karb. kn filtre ve iridyum sipariş ettim egsozda değişecek. sonrada ön arka dişli sanırım 140 görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

ben alırken çokta araştırmadım. ama 200 lük, disk frenler, büyük lastikler, fonksiyonel gösterge vs. hoşuma gitti tipte iyi. kurye gibi durmuyor. o yüzden aldım. ama kalitesi iyi. tın tın bir makine değil. dün oğlumla 120 km yaptık toplam 160 kiloyuz, gitti yani. yokuşlarda bayılmadı 3 e nadiren indim. 90-100 arası 7000-7500 devir seyrettik. yavaş tabi ama gidiyor. olay buysa motor çok yeterli. aldığımda heryeri sertti, süspansiyon, sele ama şimdi alıştım belkide daha yumuşadı gibi. 2 kişiyle setylik zaten kalmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

küçük motorlardan sadece ybr kullandım. ama bg leri vs yakın zaten. diyorumki eğer 10000 bütçe varsa inazuma alın, 5000 e kadar düşünüyorsanız bu iyi bir alternatif. ama marka olsun illaki diyorsanız bu size göre değil (keeway), yamahada hondada kullandım. 2 side çok iyi, honda bir tık ilerde ...ama cbf 150 yada ybr ye çokta japon gibi bakamıyorum, şahsi fikrim budur. patentli çinli hakiki çinliden ne kadar farklı olabilirki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

küçük motorlardan sadece ybr kullandım. ama bg leri vs yakın zaten. diyorumki eğer 10000 bütçe varsa inazuma alın, 5000 e kadar düşünüyorsanız bu iyi bir alternatif. ama marka olsun illaki diyorsanız bu size göre değil (keeway), yamahada hondada kullandım. 2 side çok iyi, honda bir tık ilerde ...ama cbf 150 yada ybr ye çokta japon gibi bakamıyorum, şahsi fikrim budur. patentli çinli hakiki çinliden ne kadar farklı olabilirki.

şimdi dostlarım. Bizim motor 1litre mi yağ alıyor. Yoksa 1.1 veya 1.2litre gibi bişeymi. Yağ penceresinden bakarım elbet seviyesini görürüm ama 1 litreden azcık fazlaysa ona göre eksik kalmasın büyük yağ alırım. 2. Sorum olarak da lastikleri değiştireceğim ama değiştirmiş olan varmı. Jantlara tubeless lastik sorunsuzca hava kaçırmadan oluyormu.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Bakın youtubede gezerken ne buldum

Motosikleti
    Buda bir diğer vidyo

Motosikleti
    atılan ilk videoya 1 küsürlü dakkalardan itibaren motorda 5 ile 6 bin devir arasında bir zırıltı gelior bu egzoz sesine pek benzetemedim acaba bişelermi titrio nedir annıyamadım farkeden varmı kullanıcı arkadaşlar ??

Motosikleti
    Alıntı metin6gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atılan ilk videoya 1 küsürlü dakkalardan itibaren motorda 5 ile 6 bin devir arasında bir zırıltı gelior bu egzoz sesine pek benzetemedim acaba bişelermi titrio nedir annıyamadım farkeden varmı kullanıcı arkadaşlar ??
    aptalın anahtarı zırıltıyor sanırım ya :D uçuşuyor baksana
    metin6gs bunu beğendi.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Arkadaşlar yeniyim bende ilk motorumu almayı planlıyorum GT170 düşünüyordum ama bayi de RKS 150 Titanici de gördüm yakıt olarak GT170 e göre cok avantajlı olduğunu söyledi bayi kafam karıştı

GT 170 in 100 kilometrede bi 3 lt yakacağını tahmin ediyorum ama (bayinin eline yeni geldiği icin bir tahminle bunu söylüyor) RKS müşterilerim 100 kilometrede ortalama 2nin altında yaktığını söylüyorlar dedi bu kafamı karıştırdı... Titreme olayındada "üstüne 1 bardak su koy gazi kokle su sağa sola oynarsa motoru bedavaya al git ama dokulmezse motoru satarım sana deneme değil yani" dedi bu kadar eminim dedi. Titreşim konusunda GT170 icin bişey demedi hiç calistirmadigi icin

Siz olsanız hangisini seçersiniz arkadaşlar? GT170 yaklaşık 250 tl daha ucuz...

Motosikleti
    RKS 150 TITANIC-2013
    SELAM RKS SEVERLER

MOTORUMUN 500 KM BAKIMINI 2 GÜN ÖNCE YAPTIRDIM
    MOTORUN SAĞINDAN SOLUNDAN ZIRILTILAR YÜKSELMİŞ BENİ RAHATSIZ EDECEK KONUMA GELMİŞTİ (320 KM DEYKEN) USTAYA SORDUM 500 BAKIMINA SOKALIM DEDİ BEN DE 1 ERTESİ GÜNE RANDEVU ALIP HEMENCİK UZUN YOLA VURDUM MOTORU (MAKSAT 500 BAKIMINDAN ÖNCE UZUN YOLDA ZINGIRDAYAN YERLERİ DAHA DA ZINGIRDASIN Kİ BAKIMA GİRDİĞİNE DEĞSİN "TÜRK MANTIĞI İŞTE " )

HERKESİN MALUMU SERVİS SORUNLARINI BENDE YAŞADIM
    (MOTORU ALIRKEN ÖDEMEYİ 'BURSA RKS' YE YAPTIM. MOTORUMU KARAMAN İLİ ERMENEK İLÇESİNDEN TESLİM ALDIM. KARAMAN MERKEZDE Kİ SERVİS BİZ BAKMAYIZ DEDİ. GARANTİ BELGESİNİ İMZALAMAK İSTEMEDİ. DEVREYE ERMENEK RKS GİRDİ. FABRİKA MÜDÜRÜNE KADAR ULAŞTI KONU. MÜDÜRÜN DİREK TALİMATI İLE 'KARAMAN RKS' GARANTİ BELGESİNİ İMZALAMAYI KABUL ETTİ.)

GELELİM MOTOR HAKKINDAKİ FİKİRLERİME;
    1) TİTREŞMOR . AZICIK HİSSEDER GİBİ OLDUM. SANKİ TİTRİYOR GİBİ DİYEN ARKADAŞLARA MONDİAL 250 MCT Yİ DENEYİP ONDAN SONRA KIYAS YAPMALARINI TAVSİYE EDERİM.
    2) KESİCİ SAYESİNDE MOTOR KENDİNİ HATIRLATIYOR. MOTORUN O KADAR HOŞ BİR TINISI VAR Kİ UZAYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP GİDECEK SANIYORSUNUZ AMA KESİCİ "HOP BİLADER AKILLI OL ALTINDAKİ 150 TİTANİC DİYOR" HER VİTESTE 9500 DEVİRDE KESİCİYE GİRİYOR. BEŞİNCİ VİTESTE 9200 DEVİRDEN YUKARI ÇIKMIYOR. KESİCİYE DE GİRMİYOR.
    3) MAKSİMUM HIZ "DÖRDÜNCÜ VİTESİN SONU KESİCİDEN HEMEN ÖNCE SÜRAT 96, BEŞİNCİ VİTES 9200 DEVİR MAX HIZ 104 KM"
    4) YAĞ DEĞİŞİMİ SIRASINDA YAĞ FİLTRESİNİ DE DEĞİŞTİRMEK İSTEDİM AMA PARÇAYI BULAMADIM. SEBEBİ KARAMAN MERKEZ DE DAHA HİÇ YERLİ MONTAJ TİTANİC 150 SATILMADIĞI İÇİN , YURT DIŞINDAN KASALI GELENLERİN YANINDA YEDEK YAĞ FİLTRESİ ÇIKIYORMUŞ BU SEBEPTEN YAĞ FİLTRESİ HERKESİN ELİNDE MEVCUTMUŞ. İLK YERLİ MONTAJ 2013 RKS Yİ BEN SATIN ALDIĞIM İÇİN BANA VERMEDİLER. SİPARİŞ ETTİK GELİCEK.
    5) KOLTUĞU, OTURMA POZİSYONU, AYAK KOYMA YERLERİ ÇOK GÜZEL DİZAYN EDİLMİŞ 1,65 BOYUNDAKİ BİR İNSAN İÇİN GAYET İDEAL BİR TASARIM.
    6) VİTES GEÇİŞLERİ ÇOK NET VE SORUNSUZ. MONDİAL 250 MCT DE YAŞADIĞIM "1-N-2" VİTESLERİ ARASI GEÇİŞ SORUNUNU KESİNLİKLER YAŞAMADIM. BENİ EN ÇOK SEVİNDİREN YÖNÜ BU OLDU.
    7) AYNALARI ÇOK NET GÖSTERİYOR. TİTREMEDİĞİ İÇİN GÖRÜNTÜ BOZULMUYOR VE AYNALARIN KALİTESİ TATMİN EDİCİ DEĞİŞTİRME İHTİYACI HİSSETTİRMİYOR. GECE SÜRÜŞÜNDE BİLE GAYET BAŞARILI GÖRÜNTÜ SAĞLIYOR.
    8) FARLARI YETERİ KADAR GÜÇLÜ. ÖZELLİKLE UZUN KISA GEÇİŞLERİ ÇOK NET. GECE SÜRÜŞÜNDE SELEKTÖR YAPTIĞINIZDA FARKEDİLMEMEK YA DA UZUN FARLARI YAKIP GELEN BİRİNİN KARŞISINDA EZİK KALMAK İMKANSIZ (DENEDİM BİLİYORUM )
    9) HIZ GÖSTERGESİNİ 3 FARKLI ŞEKİLDE DENEDİM. DOĞRU ÖLÇTÜĞÜNE KARAR VERDİM.
    a-honda cbr 125
    b-honda cbr 250
    c-şehirler arası genel radar panosu (hızınız 98 km. lütfen yavaş gidiniz )
    10) GÖSTERGE PANELİNDEKİ DİJİTAL SAAT ÇOK BÜYÜK KOLAYLIK. KOLUNDAKİ SAAT TERS DÖNER. MOTOR MONTUNUN ALTINA KOYSAN KASAR. DIŞINA KOYSAN SIKAR.
    11) 2013 MODELDEKİ EGSOZ KORUMA (ALT SAKAL) MOTORA RACİNG GÖRÜNTÜSÜ KATMASININ YANI SIRA AYAKKABININ YANMASINA,EGSOZUN KİRLENMESİNE VE EGSOZUN SICAĞIYLA ÜZERİNDE BİRİKEN KİRİN PASIN EGSOZ ÜZERİNDE PİŞMESİNE ENGEL OLUYOR.

AKLIMA GELENLER ŞİMDİLİK BUNLAR...ŞİMDİDEN SIRADAKİ GEZİNTİNİN PLANLARINA BAŞLADIM BİLE...YAZAN ARKADAŞLAR OLURSA CEVAP VEREMEZSEM KUSURUMA BAKMAYIN...
    İKİ SEBEPTEN SİZE CEVAP VERMİYORUMDUR...YA ÖLMÜŞÜMDÜR YA DA RKS NİN SIRTINDA DAĞLARDA MANZARA PEŞİNDEYİMDİR...

TEKERİNİZ DÜZ BASSIN ... KASKINIZI MONTUNUZU İHMAL ETMEYİN...

Motosikleti
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeniyim bende ilk motorumu almayı planlıyorum GT170 düşünüyordum ama bayi de RKS 150 Titanici de gördüm yakıt olarak GT170 e göre cok avantajlı olduğunu söyledi bayi kafam karıştı

GT 170 in 100 kilometrede bi 3 lt yakacağını tahmin ediyorum ama (bayinin eline yeni geldiği icin bir tahminle bunu söylüyor) RKS müşterilerim 100 kilometrede ortalama 2nin altında yaktığını söylüyorlar dedi bu kafamı karıştırdı... Titreme olayındada "üstüne 1 bardak su koy gazi kokle su sağa sola oynarsa motoru bedavaya al git ama dokulmezse motoru satarım sana deneme değil yani" dedi bu kadar eminim dedi. Titreşim konusunda GT170 icin bişey demedi hiç calistirmadigi icin

Siz olsanız hangisini seçersiniz arkadaşlar? GT170 yaklaşık 250 tl daha ucuz...
    Bence yakıt mevzusuna pek takmayın.Euro 3 motor zaten bunlar.GT 170 alan yok şuan bilemem ama yani motorsiklet bu ne yakacakki? ) biri misal 3 yakıyorsa buda yaksın 3.3 ne olacak yani..Gt 170 gelsene bir görsek..

Motosikleti
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yakıt mevzusuna pek takmayın.Euro 3 motor zaten bunlar.GT 170 alan yok şuan bilemem ama yani motorsiklet bu ne yakacakki? ) biri misal 3 yakıyorsa buda yaksın 3.3 ne olacak yani..Gt 170 gelsene bir görsek..
    Geldi bizim bayiye işte hemde siyah Ama bayi 3 te 1 oranında fark olabileceğini söyleyince duraksadım açıkcası. RKS ile bir depo benzinle 1000 km ye YAKIN yol gidersin dedi allak bullak oldum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldi bizim bayiye işte hemde siyah Ama bayi 3 te 1 oranında fark olabileceğini söyleyince duraksadım açıkcası. RKS ile bir depo benzinle 1000 km ye YAKIN yol gidersin dedi allak bullak oldum
    Çok güzel atmış bayii yakıt konusunda 13 litre benzin alsa depo 100km'de 2 litre yaksa bile 650km yol yapar, 150'lik motor 2.7-2.8 litreden az yakmaz. Yapacağı yol bir depoyla 400-450kmdir.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel atmış bayii yakıt konusunda 13 litre benzin alsa depo 100km'de 2 litre yaksa bile 650km yol yapar, 150'lik motor 2.7-2.8 litreden az yakmaz. Yapacağı yol bir depoyla 400-450kmdir.
    Oh ya böyle dedin ya rahatladım... 2.7 - 2.8 diyorsun da bayi 2 nin altında yakıyo dedi ondan zaten çelişkide kaldım ya Düşünsene biri ortalama 3 yakarken diğerinin 2 yada 1.9 falan yaktığını

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Tabi bunu RKS 150 kullanıcılarının söylediğine dayandırdı. Kendim test ettim demedi. RKS 150 yi benden alan sürekli gelip giden müşterileri böyle söylemiş...

GT170 için de 3 diye "tahmin" ettiğini
    RKS içinde 2 nin altında yaktığını "müşterilerinin söylediğini" belirtti.

Bu değerler kendisinin test ettiği değerler olmadığını zaten belirtti Neyse burada aslında kullananlardan yakıt konusunda bilgi alsak iyi olurdu. Ama bu durumda en azından bir taraf daha ağır basıyor... Karara az kaldı desenize

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

13 litre mi? RKS yi bilmiyorum ama GT170'in depo kapasitesi 17küsür litre... GT170 ile RKS arasında boyut olarak ta çok az bir fark var o da sele RKS de biraz daha aşağıda... bir kaç cm o da ufak göründü gözüme. depo kapasiteleri bu kadar fark eder mi ?

Motosikleti
    Arkadaşlar bu motorun sıkıştırma oranı nedir bilen varmı? ve torku nedir

Arkadaşlar bende rks 150 var bunun yedek benzin deposu yukarı olanmı aşağıya olan mı benim ok yönü hep yukarı bakıyodu benzin bitti yedeğe alayım dedim aşağıya çevirdim motor çalışmadı busefer yarım litre benzin döktüm aşağıda akıttı yardımcı olun ben şimdi uyuyamam kafaya sinek oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler