Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır buradan ses çıkmıyor. 8 Ocak 2015 Perşembe sabahı İzmir Otogarı'ndaydım, satıcı ile buluştum gerekli işlemler, ufak bakım falan derken motoru aldım Çanakkale'ye geldim. Vitesli motosiklet ile trafikte tecrübem yoktu, sağ salim geldim. 1 haftadır kullanıyorum Cruiser 250'mi, kısaca gayet memnunum, hiçbir sıkıntısı yok. Sanırım en çok merak edilenlerden konulardan biri titreşimdir, şöyle söyleyeyim: motosiklet titrediğini belli ediyor, titrediğini fark ettiriyor size ama İzmir'den Çanakkale'ye gelene kadar 1 kez bile herhangi bir bölgenin uyuşmasından dolayı durmam gerekmedi. Yakıt tüketimi şehirlerarası süperdi 12 kuruş falan yaktı kilometrede, ama şehiriçi cebimi yaktı biraz. 25 kuruş... Şehirlerarası bu kadar düşükken şehiriçinde bu kadar fazla yakmasının tek sebebi kullanıcı sanırım, çok mu devirli kullanıyorum anlamadım.

Motosikletin gücüne gelince: dediğim gibi vitesli bir motosikletle trafik tecrübem hiç yoktu ve ben İzmir'den Kawasaki ER5 almaktan son anda vazgeçtim, hızı çok seven bir insan olmadığım için almışken Kawa alayım be sakin sakin sürerim diyordum, Çanakkale yolunda anladım ki ER5 alsaydım şu an forumda yazmıyor olabilirdim, rüzgarı seven insan gaz kolunu çeviriyor aga. Tek başıma(80kg) 4. viteste 120'ye çıktım, daha giderdim ama mantıklı bir korku yavaşlattı beni. Gücü bence 250'lik bir motor için iyi, tork yetiyor. Zaten cruiser hız için kullanılmaz.

Güneşli bir havada bol fotoğraflı bir mesajla aranıza katıldığımı yazmak isterdim ama baktım hala fotoğraf çekmedim, ufaktan bir giriş yapayım dedim. Motosiklet hakkında sorularınız varsa lütfen çekinmeyin.

Güzel havalarda kısa mesafeli keyif turları yapmaktan fotoğraf çekmeyi falan unuttuğum için şimdilik şununla yetininiz:
    Salih_T, Artes ve İlker41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır buradan ses çıkmıyor. 8 Ocak 2015 Perşembe sabahı İzmir Otogarı'ndaydım, satıcı ile buluştum gerekli işlemler, ufak bakım falan derken motoru aldım Çanakkale'ye geldim. Vitesli motosiklet ile trafikte tecrübem yoktu, sağ salim geldim. 1 haftadır kullanıyorum Cruiser 250'mi, kısaca gayet memnunum, hiçbir sıkıntısı yok. Sanırım en çok merak edilenlerden konulardan biri titreşimdir, şöyle söyleyeyim: motosiklet titrediğini belli ediyor, titrediğini fark ettiriyor size ama İzmir'den Çanakkale'ye gelene kadar 1 kez bile herhangi bir bölgenin uyuşmasından dolayı durmam gerekmedi. Yakıt tüketimi şehirlerarası süperdi 12 kuruş falan yaktı kilometrede, ama şehiriçi cebimi yaktı biraz. 25 kuruş... Şehirlerarası bu kadar düşükken şehiriçinde bu kadar fazla yakmasının tek sebebi kullanıcı sanırım, çok mu devirli kullanıyorum anlamadım.

Motosikletin gücüne gelince: dediğim gibi vitesli bir motosikletle trafik tecrübem hiç yoktu ve ben İzmir'den Kawasaki ER5 almaktan son anda vazgeçtim, hızı çok seven bir insan olmadığım için almışken Kawa alayım be sakin sakin sürerim diyordum, Çanakkale yolunda anladım ki ER5 alsaydım şu an forumda yazmıyor olabilirdim, rüzgarı seven insan gaz kolunu çeviriyor aga. Tek başıma(80kg) 4. viteste 120'ye çıktım, daha giderdim ama mantıklı bir korku yavaşlattı beni. Gücü bence 250'lik bir motor için iyi, tork yetiyor. Zaten cruiser hız için kullanılmaz.

Güneşli bir havada bol fotoğraflı bir mesajla aranıza katıldığımı yazmak isterdim ama baktım hala fotoğraf çekmedim, ufaktan bir giriş yapayım dedim. Motosiklet hakkında sorularınız varsa lütfen çekinmeyin.

Güzel havalarda kısa mesafeli keyif turları yapmaktan fotoğraf çekmeyi falan unuttuğum için şimdilik şununla yetininiz:
    https://pbs.twimg.com/media/B7FBKvgIYAE51VH.jpg
    hayırlı ossun..Allah kaza bela vermesin... model 2014 galiba.. km kaçta, kaça aldın.. Ufak ufak para birikiyor.. uygun fiyatlı bulursam belki alırım..Sahibinden fiyatları fazla diyorlar.. Gerçek bi alıcıdan alalım bilgiyi..

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ossun..Allah kaza bela vermesin... model 2014 galiba.. km kaçta, kaça aldın.. Ufak ufak para birikiyor.. uygun fiyatlı bulursam belki alırım..Sahibinden fiyatları fazla diyorlar.. Gerçek bi alıcıdan alalım bilgiyi..
    Sağ olasın dostum. 5.000km 2013 model 2014 Ağustos trafiğe çıkışlı, 5.500 liraya aldım. Sahibinden'de 6000 yazmıştı ama ben kafaya koymuştum 5.500 e motor alacaktım.

Motosikleti
    Sağ olasın dostum. 5.000km 2013 model 2014 Ağustos trafiğe çıkışlı, 5.500 liraya aldım. Sahibinden'de 6000 yazmıştı ama ben kafaya koymuştum 5.500 e motor alacaktım.
    İlk fırsatta detaylı fotoğraf ve bilgi paylaşırsan bu motosikleti almak isteyip takip edenler açısından (misal ben )oldukça faydalı olur..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motorun yeni modeline bayıldım, gerçekten güzel makina :

http://m.youtube.com/watch?v=Ej4_cBkmxzk

Motosikleti
    BMW R1100GS
    İlk fırsatta detaylı fotoğraf ve bilgi paylaşırsan bu motosikleti almak isteyip takip edenler açısından (misal ben )oldukça faydalı olur..
    Merak ettiğin ayrıntıları listelersen benim için büyük rahatlık olur.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    geçen gün hız göstergesinin olduğu yer nem aldı, bir süre sonra km saati çalışmaz oldu

ön amortisörüm çok sert, telefonda bir usta içindeki yayı değişiriz demişti, bu gidişle öyle yaptırıcam, eve yakın ustanın başı çok kalabalık, lastik yanakları arkamda öyle geziyorum yetkili servise gitmek de istemiyorum, sevmiyorum yetkili lafını bir ustam daha var, ona gidicem galiba, subap sesini de sorucam, onun gözü daha kara

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır buradan ses çıkmıyor. 8 Ocak 2015 Perşembe sabahı İzmir Otogarı'ndaydım, satıcı ile buluştum gerekli işlemler, ufak bakım falan derken motoru aldım Çanakkale'ye geldim.
    hayırlı olsun, güle güle kullan, tertemiz bir görüntüsü var, maşallah diyelim ...

senin ön amortisör kütük gibi sert değil galiba sendeki titreşim benimkinde direksiyon haricinde yok bunların her biri ayrı telden çalıyor galiba
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, güle güle kullan, tertemiz bir görüntüsü var, maşallah diyelim ...
    senin ön amortisör kütük gibi sert değil galiba sendeki titreşim benimkinde direksiyon haricinde yok bunların her biri ayrı telden çalıyor galiba
    Sağ olasın. Benim amortisörlerden yana bir sıkıntım yok, zincirim çok gevşek ve ön maşada sağdaki nikelajlı boru gevşek aldığımdan beri, onu sıktıracağım, motosiklette motosiklet hariç her şeyin sesi kesilmiş olacak.

He tek sıkıntım şu, şehirlerarası 11 kuruş yakan araç şehilerarası nasıl 24 kuruş yakar? Yani fark çok fazla yoksa 250CC için 24 kuruş kabul edilebilir bir değer. Sizin yakıt tüketimi durumunuz nedir acaba?

Motosikleti
    Merak ettiğin ayrıntıları listelersen benim için büyük rahatlık olur.
    Aslında benim en büyük tereddütüm şu.. Şehir içinde Commuterin avantajını bulamamak.. Benim motosikletim ile her yere girip çıkıyorum.. Ağırlığı 125 kg hadi depoyu doldur 135 olsun.. Rks nin kalıbı ve ağırlığı bu avantajımı ortadan kaldıracağını düşünüyorum..

Merak ettiğim konu aslında lifan lf250b ile kıyasladığım noktalar(farklılıklar) bana avantaj mı dez avantajmı sağlar..Tabi bu sorularımı polo34 de cevaplayabilir..
    1-Enjeksiyonlu sistem sık arıza çıkarırmı, kalitesi ne seviyede, karbüratörlü daha mı iyi olur... Bu arada kaç tane sensör var üzerinde?
    2-Dolgu jant.. dubleks lastik istiyorum avantaj ama bu jantın rüzgar direncinden dolayı çok problem yaşarmıyım?.. Mevcut durumu şamriyelli heralde?
    3-Arka disk fren.. cruiserda avantaj mı dezavantajmı hala çözemedim..
    4-Ağırlık ve kalıp şehir içinde çok problem yaşatır mı?
    5-Çıkacak arızada parçayı temin işini nasıl hallederim? Malum cruiser sürücüleri azınlıkta.. Tüccar adamda talep nerde ise arzı oraya yönlendiriyor...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    şehir içinde bu motor akıl karı değil, onu baştan yazayım, bu otoban motoru, binicen gidicen

ben çok km yapmadığım için enjeksiyon sistemi nasıl çıkar bilmiyorum, tek bildiğim bazı bozulabilecek parçaları orijinal yamaha virago 250 parçaları ile değiştirebileceğim...

lifan'ı da görüp, üzerine oturman lazım, bana ince gibi gelmişti, hani bisan roadstar gibi, bu motor daha kalıplı duruyor ...

bunun lastikleri şamyelsiz olması lazım, tubeless olarak hatırlıyorum, kapalı janttan nefret etmeye başladım, yan rüzgarlar çok tehlikeli, blackster'de bir sürü iyileşme yapılmış, gidon'u değişmişler, jantları değişmişler, ön cam gitmiş, sorunlu nereler varsa gitmiş, motor hafiflemiş, hp artmış, korna sayısı bile birden ikiye çıkmış, blackster gelsin belki onun parçaları pahalı değilse onları taktırıcam jantlardan kurtulmayı çok istiyorum

ön arka disk fren, enjeksiyon, artık bunlar olsun bindiğimiz motorda

parçalar ebay/aliexpress vs de var, ayrıca Google araması sonrası xv250 olarak da ülkemizden muadil bir sürü parça olduğunu görüyorsun, bu v motoru bisan, monero, keeway, Osmanlı, bilmem ne marka motor markaları da zamanında getirmişti ...

akünün maşallahı var, soğuk sıcak farketmiyor, 15 günde yatsa tek marşta alıyor ...

Aslında benim en büyük tereddütüm şu.. Şehir içinde Commuterin avantajını bulamamak.. Benim motosikletim ile her yere girip çıkıyorum.. Ağırlığı 125 kg hadi depoyu doldur 135 olsun.. Rks nin kalıbı ve ağırlığı bu avantajımı ortadan kaldıracağını düşünüyorum..

Merak ettiğim konu aslında lifan lf250b ile kıyasladığım noktalar(farklılıklar) bana avantaj mı dez avantajmı sağlar..Tabi bu sorularımı polo34 de cevaplayabilir..
    1-Enjeksiyonlu sistem sık arıza çıkarırmı, kalitesi ne seviyede, karbüratörlü daha mı iyi olur... Bu arada kaç tane sensör var üzerinde?
    2-Dolgu jant.. dubleks lastik istiyorum avantaj ama bu jantın rüzgar direncinden dolayı çok problem yaşarmıyım?.. Mevcut durumu şamriyelli heralde?
    3-Arka disk fren.. cruiserda avantaj mı dezavantajmı hala çözemedim..
    4-Ağırlık ve kalıp şehir içinde çok problem yaşatır mı?
    5-Çıkacak arızada parçayı temin işini nasıl hallederim? Malum cruiser sürücüleri azınlıkta.. Tüccar adamda talep nerde ise arzı oraya yönlendiriyor...

Motosikleti
    polo34; Aslında ben jantları seviyorum görsel olarak..ama işlevselliği kötü ise bir süre sonra görsellikten vazgeçmek benim içinde şart olacaktır..Blackster i n11 de gördüm 8.490 Tl fiyat yazmışlar.
    http://www.n11.com/rks-blacstar-250-P43944882

Aslında tel cantıda seviyorum ama.. asıl çekincem, ayarı çabuk bozulursa birde o işlerle uğraşmak var diye..

lifanın ince oluşu şehir içinde artı bana göre, malum senin de söylediğin üzere trafikte rks ile ilerlemek şu an kullandığım motosiklete kıyasla zorlaşacak..

Maalesef isteğim herşeyi üstünde barındıran bir cruiser yok şuan..Gerçi şöyle bi düşündüm de isteklerimde pek mantıklı değil... hem kalıplı olacak hem trafikte aralara giricem... yok Artık..

En mantıklısı.. her tür motosikletten birer tane almak, birde onları koyabilmek için kapalı garajı olan müstakil ev... Çok para lazım çooooooookkkkk!....

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    1,4 lt 10/40 yağ değişimi oldu,2 adet ngk buji takıldı, orjinalleri de aynı ngk çıktı, o kadar da kötü değilmiş boşuna endişelenmişim...

lastik yanakları takıldı, bir de son iş olarak plakalık uydursam tamam olacak

usta ön amortisörler normal, biraz daha sür rahatlayacak, motorun düzensiz çalışmasına 1000 km sonra bakalım dedi, gerçi şu an ben sorun görmüyorum ..

Motosikleti
    1,4 lt 10/40 yağ değişimi oldu,2 adet ngk buji takıldı, orjinalleri de aynı ngk çıktı, o kadar da kötü değilmiş boşuna endişelenmişim...

lastik yanakları takıldı, bir de son iş olarak plakalık uydursam tamam olacak

usta ön amortisörler normal, biraz daha sür rahatlayacak, motorun düzensiz çalışmasına 1000 km sonra bakalım dedi, gerçi şu an ben sorun görmüyorum ..

http://i62.tinypic.com/2d8gn14.jpg
    http://i58.tinypic.com/2a3pmc.jpg
    bir de fotoğrafları düz koyaymışsın süper olacakmış....

Bu arada senin motor da tam istediğim gibi oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

alıntı mesajdaki fotoğraf linklerine tıklayınca düz açılıyor...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    nazarlık olsun fotoların tersliği dermişim iki farklı siteden upload ettim, yine de ters, uğraşamadım

motora başka ne yapalım sence

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polo34; Aslında ben jantları seviyorum görsel olarak..ama işlevselliği kötü ise bir süre sonra görsellikten vazgeçmek benim içinde şart olacaktır..Blackster i n11 de gördüm 8.490 Tl fiyat yazmışlar.
    http://www.n11.com/rks-blacstar-250-P43944882

Aslında tel cantıda seviyorum ama.. asıl çekincem, ayarı çabuk bozulursa birde o işlerle uğraşmak var diye..

lifanın ince oluşu şehir içinde artı bana göre, malum senin de söylediğin üzere trafikte rks ile ilerlemek şu an kullandığım motosiklete kıyasla zorlaşacak..

Maalesef isteğim herşeyi üstünde barındıran bir cruiser yok şuan..Gerçi şöyle bi düşündüm de isteklerimde pek mantıklı değil... hem kalıplı olacak hem trafikte aralara giricem... yok Artık..

En mantıklısı.. her tür motosikletten birer tane almak, birde onları koyabilmek için kapalı garajı olan müstakil ev... Çok para lazım çooooooookkkkk!....
    blacksteri bende beğeniyorum ama fazla geldi bana fiyatı :/

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Cruiser 250 yerine blackster 250 tercih edilmesi gerektigini onceden de yazmistim, sorunlu bir suru tarafi blacksterde elden gecmis durumda, ortaya guzel bir motor ciktigi asikar, hem hafiflemis hem beygir gucu artmis, jantlar, gidon ozellikle degistigine inaniyorum, fiyat daelimi gorunce bana cok gorunmese de gv250 indirimi bu motoru sattirmaz

Gv250 ler fiyat kirmis, 10700 tl ye inmisler, illa guclu rakipler mi gerekiyor

Alıntı Artes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blacksteri bende beğeniyorum ama fazla geldi bana fiyatı :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

arka plakalıkla sisy bar arasına kargo dahil 40 tl ye sahibinden.com dan aşağıdaki aldım

öne ebay dan kargo dahil 58 tl ye aşağıdakine aldım

yine arkaya artık sisy bar sonrası küçük sosis üzeri mi yoksa arka koltuğa mı olur görücez kargo dahil 149 tl, sanalpazardan, bu tuzlu oldu, alternatif Hein Gericke Motosiklet Çantası - Su Geçirmez Sosis Çanta - 40 Lt 50 tl idi, neyse zımbaları yüzünden bu oldu, uzunluğu 41 cm, çapı 33 cm, 35 lt, motorun genişliği 88 cm, orijinal gibi duracak heralde

böyle orjinaline sadık kalacak şekilde çantalandık püskül için kararsızlık var, onda da demir beyaz zımbalılar var ama kalitesi düşük bir şey de istemiyorum, yerinde görmem lazım, armodenin feyizoğlunda var, 20 tl çifti, ona bakıcam...

Cruiser 250 yerine blackster 250 tercih edilmesi gerektigini onceden de yazmistim, sorunlu bir suru tarafi blacksterde elden gecmis durumda, ortaya guzel bir motor ciktigi asikar, hem hafiflemis hem beygir gucu artmis, jantlar, gidon ozellikle degistigine inaniyorum, fiyat daelimi gorunce bana cok gorunmese de gv250 indirimi bu motoru sattirmaz

Gv250 ler fiyat kirmis, 10700 tl ye inmisler, illa guclu rakipler mi gerekiyor

[COLOR="Silver"]
    Eski gvleri incelemiştim yenisinide gidip inceledim kadıköy bayisindeki,10.500 idi benim baktığımda. görsel olarak etkileyemedi. benim için eksikleri vardı... 10binlik dragstarmı alsam dedim onun yerine kararsız kalmıştım. blackster görünümü gv motoru direk alırdım heralde :D veya tel jantlı(gerçi tel jantı sevmeyen çok sanırım)

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Artes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blackster görünümlü gv motoru direk alırdım heralde :D veya tel jantlı(gerçi tel jantı sevmeyen çok sanırım)
    Bunlar harley fatboy kopyalari olduklari icin albenileri fazla, uzerlerinde cok fazla detay var, zurnanin zirt dedigi yerde kaliteleri mesela bunun zinciri anormal pas tutuyor, eski motorum hyo rx 125 sm de oyle bir sey yoktu, gidonda zamanla gevseme gicirdama olabiliyor, gecen buji degistim ngk cikti, supriz oldu bazi parcalarin kaliteleri tartisilir, aku yuasa tek seferde 2 hafta yatsa dahi sogukta sicakta calisiyor, uzerine benim gibi icabinda masraf ederim diyebiliyorsan alinabilir bence, yok ben anahtar tutmayacagim, illa yetkiliye giderim diyorsan hyo alican, ben iki iyi gozu kara usta kesvettim, gozum kapali motoru onlara birakiyorum, biri kesip bicmede usta, usenmeden sisybar yapti bana yarim gunde, diger ustam daha teknik, motorun icini seviyor blackster cok karizmatik duruyor

Bunlar harley fatboy kopyalari olduklari icin albenileri fazla, uzerlerinde cok fazla detay var, zurnanin zirt dedigi yerde kaliteleri mesela bunun zinciri anormal pas tutuyor, eski motorum hyo rx 125 sm de oyle bir sey yoktu, gidonda zamanla gevseme gicirdama olabiliyor, gecen buji degistim ngk cikti, supriz oldu bazi parcalarin kaliteleri tartisilir, aku yuasa tek seferde 2 hafta yatsa dahi sogukta sicakta calisiyor, uzerine benim gibi icabinda masraf ederim diyebiliyorsan alinabilir bence, yok ben anahtar tutmayacagim, illa yetkiliye giderim diyorsan hyo alican, ben iki iyi gozu kara usta kesvettim, gozum kapali motoru onlara birakiyorum, biri kesip bicmede usta, usenmeden sisybar yapti bana yarim gunde, diger ustam daha teknik, motorun icini seviyor blackster cok karizmatik duruyor
    Elimden birçok şey geliyor meslek ve çalışma şartlarımız gereği(elektrik teknikeriyim,taşeronda olduğum için iş seçme hakkım yok.. kaynak,taş motoru hertürlü alet-iş var mekaniktede) aksesuar olsun, normalde kıyafetim var ama kırmızı mont ve kaskımda kırmızı (tvs apacheden kalma) deriye geçeceğiz tarz olarakta motora aksesuar olsn, koltuk biçme,gidon yapma olsun biraz para harcayacağım oralara, bazende diyorum tek kafa superlight mı alsam takarım makinalı (tek) egsozu canavar gibi olur, hem bütçedende uygun olur off of fuarı mı bekliyeyim yaza kalsak daha pahalıyamı gelir*

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu sabah kalktım gökyüzü masmavi, halbuki dün dolu yağmıştı. Dedim şu motoru yıkayıp foruma resimleri koyayım artık. Çanakkale'de 2 gün önce çamur yağdı, o yüzden iyice bir silmek gerekti ama güzel oldu.

Bu sabah tarz değişikliğine gittim. Çantalar zaten pertti sökecektim, dedim biraz sissy barsız takılayım.

Satın aldığım arkadaş susturucuları sökmüş, gayet güzel bir sesi var; tabi bu bana yakıt masrafı olarak birazcık yansıyor. Tabiki telefonla çekilen videodaki sesle gerçek sesi bir olmuyor:
    Salih_T, Artes ve İlker41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler