Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende değişiyor. Bazen tek marşda çalışırken, bazen gaz istiyor yoksa stop ediyor. Buji yada havayla alakalı bi durum galiba.

Motora bu kadar para harcıyorsunuz iyi güzelde, lastik önemli. Bugün bi kez daha anladım.

Far konusunda yardımcı olacak varmı? 35w ne takabiliriz? led yada bi zenon far?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GökhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldan başka arkadaşlar varsa görüşelim. Gökhan ben mecidiyeköydeyim, sen ne taraftasın?
    ben beylikdüzündeyim, ama motorcu adamız mesafe konusunda sıkıntı yok. Başka arkadaşlar siz de ses verin

Roadstarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Land Cruiser250
    Alıntı GökhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beylikdüzündeyim, ama motorcu adamız mesafe konusunda sıkıntı yok. Başka arkadaşlar siz de ses verin
    İstanbul/Pendikteyim buralarda turlarsanız plan yaparsanız gelebilirim arkadaşlar.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende değişiyor. Bazen tek marşda çalışırken, bazen gaz istiyor yoksa stop ediyor. Buji yada havayla alakalı bi durum galiba.
    Motora bu kadar para harcıyorsunuz iyi güzelde, lastik önemli. Bugün bi kez daha anladım.
    Far konusunda yardımcı olacak varmı? 35w ne takabiliriz? led yada bi zenon far?
    Ben en başından beri hep biraz gaz vererek çalıştırmak zorundaydım da, bununla ilgili bilgisi olan varsa bir dal yardımını alırım.
    Bu aralar aydınlatma konusu benim de problemim, neler yapılabiliyor?

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Biraz gaz vermek gerekiyor.hep gaz vererek çalıştırıyorum.ama sıcak iken gayet başarılı rolanti konusunda.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Omar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz gaz vermek gerekiyor.hep gaz vererek çalıştırıyorum.ama sıcak iken gayet başarılı rolanti konusunda.
    Aynen rölantide sorun yok sadece marşda gaz istiyor. Bu arada ben buji olayını da hallettim, bir abim yeni bujilerin tırnağı fazla mı açık acaba dedi; ben de eski bujiyle yenisini yan yana koydum tam tersine tırnak aralığı çok dardı. Ben de iki bujinin de arasını biraz açtım, sorun çözüldü.

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Aynen lastik benimde problemim.ne alcaz nerden alcaz zor bulunan ebatları var.ucuzda olmalı. Bulunanlarda pahalı.istanbulda olan arkadaşlardan yardım lütfen.
    Ben led ampül taktım dayanmadı.farı biraz kaldırdım ayar somunlarından. Daha güzel aydınlatıyor.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Omar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen lastik benimde problemim.ne alcaz nerden alcaz zor bulunan ebatları var.ucuzda olmalı. Bulunanlarda pahalı.istanbulda olan arkadaşlardan yardım lütfen.
    Ben led ampül taktım dayanmadı.farı biraz kaldırdım ayar somunlarından. Daha güzel aydınlatıyor.
    Motolastik'ten 110/80 16 ve 120/80 16 buldum, toplam 400 lira falan yapıyor ön-arka. Kendilerine sordum, kendi hesaplarına göre 150km/s hıza kadar sorun olmayacağını ama mutlaka teknik bilgisi daha yüksek birine danışmam gerektiğini belirttiler. Ben de motorun zaten en fazla 120 yapmasına ve -yanlış hatırlamıyorsam- @polo34'ünde 90 değil 80 ebatında yüksekliği olan lastik kullandığını hatta orjinalinden daha geniş lastik kullanmasına rağmen çok memnun kalmasına dayanarak bu lastikleri alayım diyorum.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Gaz vererek marşa basılmamalı.Eğer sadece marşa basarak motorunuz çalışmıyorsa akünüzde problem olabilir.Ben de gaz vererek marşa basıyordum fakat aküye saf su ekleyince sadece marşla çalışmaya başladı.

Tekrardan merhabalar, Herkese iyi günler

15 bin km'ye geldi artık motoru kendim bakıma alacağım da, yağ markası, filtreler veya başka değiştirip önerebilceğiniz parçalar nelerdir ?
    Yağ filtresi yaylı mı bizim motorun hiç değiştiren oldu mu?
    Bir de gösterge titreşimden ses yapmaya başladı yukarıdaki yuvarlak baya oynuyo yerinden sökülüp sıkılma gibi bir durumu var mıdır yoksa komple değişecek gibi duruyo da..

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz vererek marşa basılmamalı.Eğer sadece marşa basarak motorunuz çalışmıyorsa akünüzde problem olabilir.Ben de gaz vererek marşa basıyordum fakat aküye saf su ekleyince sadece marşla çalışmaya başladı.
    Tamam hocam kuru aküyü açabilirsem su koymayı denerim.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Normalde enjeksiyonlu motorda gaz vererek çalışma olmamalı, kışın motor yatınca bende bazen gaz verip çalıştırmıştım, akü ile ilişkisi olabilir, akü su istiyorsa, motor yatan motorsa bence fayda etmez, her gün geziyorsa tamam...

Lastik için otobanda iyi, şehir içinde ani manevralarda zorluk var demiştim, pişman değilim, iyiki yapmışım, bende yanlış hatırlamıyorsam ön 120-80-16, arka 140-70-16 michelin city grip scooter lastiği olması lazım, hatta öne taktığımız normalde arka lastik olarak satılır, sl200e de çok takıldı, o konuyu da okuyun, geçmiş sayfalarımızda da var...

Aydınlatma illa ki mercek+xeon ile olmalı, merceksiz amele işi oluyor zenon takılacaksa farda tadilat gerekiyor. Zenondan ötesi farı değiştirmek

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Normalde enjeksiyonlu motorda gaz vererek çalışma olmamalı, kışın motor yatınca bende bazen gaz verip çalıştırmıştım, akü ile ilişkisi olabilir, akü su istiyorsa, motor yatan motorsa bence fayda etmez, her gün geziyorsa tamam...

Lastik için otobanda iyi, şehir içinde ani manevralarda zorluk var demiştim, pişman değilim, iyiki yapmışım, bende yanlış hatırlamıyorsam ön 120-80-16, arka 140-70-16 michelin city grip scooter lastiği olması lazım, hatta öne taktığımız normalde arka lastik olarak satılır, sl200e de çok takıldı, o konuyu da okuyun, geçmiş sayfalarımızda da var...

Aydınlatma illa ki mercek+xeon ile olmalı, merceksiz amele işi oluyor zenon takılacaksa farda tadilat gerekiyor. Zenondan ötesi farı değiştirmek
    Ben de aynı lastiklerden alacağım ama kalınlığı değiştirmeyeceğim, ani manevra muhabbeti biraz da ondan sanki? Kaç kilometre oldu bu lastiklerle, başka bir sıkıntısı yoksa yaz sonuna alacağım.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    2000 km olmuştur, yol yapımı sırasında kazınan yollara denk gelince geniş lastiklerle yüksek süratte tereddüt hissedilmiyor, bizim e80 otobanında sağ şeritte yer yer asfaltı unutulmuş, girintili çizikli uzunca alanlar var,zaten orada rüzgar kuvvetli, bir de ince lastikle tren rayı gibi olmuş o yoldaki çiziklerin arasına girince tedirgin oluyordum karayolları tamir etmeyince kendimiz önlememimizi alıyoruz mecburen

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yarın sabahtan gezmek isteyen olur mu? Yalova, Silivri vs?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Yurt dışından bugün geldim, yurt dışında aktarma yerinde mahsur kaldık, bugünü cmtesi sanıyordum, yarın iş var, gezi başka bir zamana

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yarın sabahtan gezmek isteyen olur mu? Yalova, Silivri vs?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Yurt dışından bugün geldim, yurt dışında aktarma yerinde mahsur kaldık, bugünü cmtesi sanıyordum, yarın iş var, gezi başka bir zamana
    Herkes atlasın Çanakkale'ye gelsin, buradan da Assos'a Kadırga Koyu'na gidelim? :D

f1 ışığı kırmızı olarak sürekli yanmaya başladı anlamı nedir?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    f1 ışığı kırmızı olarak sürekli yanmaya başladı anlamı nedir?
    f1 değil hocam FI(Full Injection) ışığı, motor marş basmıyor mu?
    canerz35 bunu beğendi.

marşta problem yok

2 gün önce benzin hortumum kesilmişti kablodaki kelepçeyi cıkarıp yeni kablo taktım , ona ilgilimi acaba.

benzinimi çalmışlardı.

benzinimi çalmışlardı.
    O benzinde tutuşsun

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler