Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Cruiser mi Blackster mi ? aralarındaki fark nelerdir arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    blackster in motoru daha güçlü, malzeme kalitesi daha mı iyi? Boyutları daha mı büyük?

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    boyutlarda ufak tefek farklılıklar var motor aynı galiba malzeme kaliteside aynı olur büyük ihtimal curiserde rastlanan arızalar giderilmiştir diye tahmin ediyorum birde araların şöyle bi fark gördüm Cruiser 250 çift silindir Blackster 250 ise V-Twin Silindir v twin silindir hakkında iyi bir bilgiye sahip olan arkadaşları görelim...

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    v twin değil twin zaten ikiz demek. Yani V anlamına geliyor. Cruiser 250 ile, Blackster arasında hiç bir fark yok. Sadece makyaj farkı var.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyutlarda ufak tefek farklılıklar var motor aynı galiba malzeme kaliteside aynı olur büyük ihtimal curiserde rastlanan arızalar giderilmiştir diye tahmin ediyorum birde araların şöyle bi fark gördüm Cruiser 250 çift silindir Blackster 250 ise V-Twin Silindir v twin silindir hakkında iyi bir bilgiye sahip olan arkadaşları görelim...
    Sen ikisinin resimleri açıp şöyle yandan motor bloklarına doğru bir bak en iyisi.

Makyaj olarak Blackster Cruiser'ın yanından bile geçemez, kromlu kromlu parlıyor yavru. Mat siyah nedir allasen.

GökhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru dün tamirciye götürdüm sadece arka fren kullanarak. Gittiğimde hiçbir sorun yoktu.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ya arkadaş motoru ~5k da aldım 20k olmasına birkaç kilometre kaldı. Motorun çalışmasında hiçbir sorun yoktu ama dur bir bujileri değiştireyim dedim. Bujileri değiştirdim şimdi motor ışıklarda durduktan sonraki birkaç saniye içinde stop ediyor. Öncedende vardı böyle bir sorun ama soğukken dengesiz sekerken stop ediyordu motor, birazcık ısındı mı devam ediyordum. Şimdi her türlü boğulup stop ediyor.

Buji değişimi öncesi ve sonrası hakkındaki bu durum için yorumu olan var mı?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Enjektör temizleyicilerden denerdim. Buji sahte olmasın! Acaba subap ayarı mı lazım

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjektör temizleyicilerden denerdim. Buji sahte olmasın!
    Evet böyle durumlarda karbüratör temizlendiği için benim de aklıma geldi, enjektör temizleyicileri araştırdığımda -genelde- pek içaçıcı bilgiler bulamadım. Motosiklet için duyduğun ya da daha önce kullandığın, önerebileceğin ne var?

Bujileri N11.com üzerinden puanı gayet yüksek olan bir mağazadan aldım, o yüzden bujiler konusunda pek şüphem yoktu aslında ama mesaj attım kendilerine, henüz dönmediler.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş motoru ~5k da aldım 20k olmasına birkaç kilometre kaldı. Motorun çalışmasında hiçbir sorun yoktu ama dur bir bujileri değiştireyim dedim. Bujileri değiştirdim şimdi motor ışıklarda durduktan sonraki birkaç saniye içinde stop ediyor. Öncedende vardı böyle bir sorun ama soğukken dengesiz sekerken stop ediyordu motor, birazcık ısındı mı devam ediyordum. Şimdi her türlü boğulup stop ediyor.

Buji değişimi öncesi ve sonrası hakkındaki bu durum için yorumu olan var mı?
    satın aldığınız buji motorunuz ile tam uyumlu mu acaba?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Carbon clean diye bir amerikan ürünü var, ben aldım ama henüz denemedim, kargo dahil 19 tl olması lazım, az miktarda depoya dökmek gerekiyor, arabalar için carbon clean cihazlarını üreten firmanın ürünü...

Bujinin marka ve modelini forumda yazmıştık, ybr ile aynı olması lazımdı, sahte aliexpress ürünü ngk çok var.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satın aldığınız buji motorunuz ile tam uyumlu mu acaba?
    Carbon clean diye bir amerikan ürünü var, ben aldım ama henüz denemedim, kargo dahil 19 tl olması lazım, az miktarda depoya dökmek gerekiyor, arabalar için carbon clean cihazlarını üreten firmanın ürünü...
    Bujinin marka ve modelini forumda yazmıştık, ybr ile aynı olması lazımdı, sahte aliexpress ürünü ngk çok var.
    Zaten bu konuda çaktırmadan senden yardım aldım. polo34'ün daha önceki paylaşımlarına dayanarak 2 adet NGK CR6HSA aldım. Yani sanıyorum ki model uyumu konusunda bir sorun yok.

Evet ben de direkt o markayla karşılaştım ama dediğim gibi tereddütte kaldım. Yarın eski bujileri geri takacağım yenileri yanımda taşırım, birkaç günlüğüne istanbula kaçacağım en azından soğukken stop eder sadece; döndüğümde motoru bakıma almayı planlıyorum o zaman carbon clean'i de hesaba katarım. Benden önce kullanma fırsatın olursa lütfen bize de bildir.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ben daha önce pis benzini Bursa taraflarında almıştım, sonra uyduruk bir marka enjektör temizleyiciyi fondüp yaptırmıştım olumsuzluklardan kurtulmuştum, eski ve yeni bujilerin fotoları ve aralarındaki farklar desem? Ben dediğim bujileri taktım, sorunsuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

Subap ayarını yaptırmayı hiç düşündün mü? Egzozların delik mi? Onlar da olumsuz yanmaya, patlamaya neden oluyor

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ben daha önce pis benzini Bursa taraflarında almıştım, sonra uyduruk bir marka enjektör temizleyiciyi fondüp yaptırmıştım olumsuzluklardan kurtulmuştum, eski ve yeni bujilerin fotoları ve aralarındaki farklar desem? Ben dediğim bujileri taktım, sorunsuz

Subap ayarını yaptırmayı hiç düşündün mü? Egzozların delik mi? Onlar da olumsuz yanmaya, patlamaya neden oluyor
    Sağ olsun satın aldığım arkadaş aradı, eski bujilere geri döneceğim birkaç gün kullanıp tekrar yenileri takacağım; gerçekten soru bujilerdense yardımcı olacak.

15k önce subap ayarı yapıldı, bayram sonrası bakımda tekrar baktıracağım; egzozlarda birer susturucu yok ancak şöyle bir şey varki eski bujilerle de aynı şartlar altında sürüyorum.

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Blackstar çıkmış piyasaya ama bizimki daha yakışıklı bence. Bizimkini siyaha boyamışlar sadece..........

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    https://sahibinden.com/315880034

11000 tl den satılmaya başlanmış...

Birçok parçasını bizim motorlara uydurabiliriz. Bu da, uzun vadede parça sorunu yaşamayacağımız anlamına gelir.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    arkadaşlar sol sinyal kırıldı bulamadım bi türlü, yedek parcacılarda mct 250 da uymadı

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sol sinyal kırıldı bulamadım bi türlü, yedek parcacılarda mct 250 da uymadı
    Orjinali ne kadarmış? Aliexpress, sahibinden, gittigidiyor baktın mı? En kötü ihtimal çift değişirsin...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikletsepeti adresinde vardı. Ben de kırdım o sol sinyali, yerine led sinyal düşünüyorum.

Bugün istanbul yalova gittim geldim, 120 km 100 km ortalama hızla gittim, ve toplam 170 kg yük ile yaptım, motorumdan bir defa daha memnun kaldım.

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler