Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı caglarboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok acil bir sorum olacak motor koruma demiri taktıracağım yarın, kafamda 3 seçenek var,

anes motorun kendi üretimi powerdevil marka demir 300 tl:
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1732

hepco&becker 545tl:
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1790

ya da sw motech 445tl:
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...00-B_7580.html

bu modelleri kullanan arkadaşlardan motorsikleti koruma, boya kalitesi ve de sis farına uygunluk açılarından yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim yarın taktırmayı düşünüyorum.
    Power Devil' in kaynak kalitesi, metal profilin et kalınlığı, montaj sonrası şasi temas bölgesinin şasiye zarar vermeyeceğini... ... düşünüyorsan

bence bu model en kullanışlı olan model. ( Tasarım olarak benzeşen bu ürünü Givi' de üretiyor! Güven verir bi duruşu var )

Özellikle yan yatmalar için depodan açıklığıyla da diğerlerinden koruyucu olur diye tahmin ediyorum.

Mümkün olabildiğince bağımsız üç nokta bağlantısı ile darbe şasiye diğer demirlere oranla nispeten geniş dağılıyor, emiliyor diye tahmin ediyorum.

Tahmin ediyorum diyorum çünkü hiçbirini hesaplamadım

Ayrıca motosikletle çok bütün duran bi tasarımı var, fakat bu zevk tabi kişiden kişiye deişir

Umarım hiçbirimize sağlamlığını denemek nasip olmaz
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    tesekkur ederim cevap için, baya bir okudum konuyu ortalardan itibaren. Daha önce sorularıma üşenmeden cevap veren twili nickli arkadaşın givi yerine keşke sw motech alsaymışım aceleye geldi şeklinde bir yorumunu gördüm. İbre biraz sw motech e kaydı açıkçası ama hala kararsızım. Powerdevil bir tık da olsa aşağıda kalite olarak. Ama kesin karar vermedim henüz.

@twili 700 ü sattın mı? 750yi kullanmaya başlayınca görüşünü yazacaktın. Biraz tüyo alabilir miyiz senden

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaslar merhabalar.

Konuyu 3er 5er az cok takıp ettım fakat su kesıcıye gırme ısı problem oluyormu ?

surusunuze engel olup sızı rahatsız ettıgı durumlar oldumu ?

nc700de 5500de gırıp sanırım nc750de 6500de kesıcıye gırıyor ?

120 130kmde hızdakı suratlarda kac lt yaktıgını soyleyebılırmısınız ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar.

Konuyu 3er 5er az cok takıp ettım fakat su kesıcıye gırme ısı problem oluyormu ?

Abi ben henüz 1000 km civarı kullandım ve kesinlikle devire dikkat etmiyorum, gazı açmam gerektiği yerde açıyorum, vitesi değiştir hissini alınca atıyorum... normal günlük kullanım işte

Üstelik şehir içi 1. viteste evden işe kadar gittiğimi bilirim

Bu durumlarda bile ben hiç kesiciye girmedim.

Bu durumu ben doyumsuz insanoğlunun sınırları zorlama, hep daha fazlasını isteme... gibi bazı zayıflıklarına bağlıyorum.

5500 rpm' de girmiyor diye düşünüyorum, çünkü gözümün kaydığı kadarıyla zaman zaman ben 5500 lerde seyrediyorum zaten

120-130 km/h gibi bi sürat 6. vites 4000 devire bile denk gelmiyor olabilir diye tahmin ediyorum Bu durumda ne yakabilir ki, minimumun bi tık fazlasını yakar herhalde
    CEM. bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tesekkur ederım cevabın ıcın acıklayıcı oldu

Bu motor bazen aklımı celıyor fakat kullanmadan yınede karar vermıyecegım .

tahmınım 130km stabıl hızda 4lt gıbı bı yakıt dılımıne ulasır.

nc700 X sadece nedense kırmızı olanlar hosuma gıdıyor. Herhalde psıkolojık olarak multıstradaya benzetıyorum

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Çok acil bir sorum olacak motor koruma demiri taktıracağım yarın, kafamda 3 seçenek var,

hepco&becker 545tl:
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1790

bu modelleri kullanan arkadaşlardan motorsikleti koruma, boya kalitesi ve de sis farına uygunluk açılarından yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim yarın taktırmayı düşünüyorum.
    Ben daha bayiden çıkmadan hebco&becker taktırmıştım. Bence çok yakışıyor. Kalitesi, işçiliği tartışılmaz bile. Alta doğru uzanan çıkıntıya da sis farı tam istediğim gibi oldu. Şık ve fonksiyonel. Yanlardan motorun şaseye bağlantı yerine monte ediliyor, önde gaga altında birleşiyor. Bir kere yan yattı motorun hiçbir yeri yerle temas etmedi. Ha eğer diğer model olsun diyorsan sw motech tercih etmelisin bence.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar.

6000 de devir kesiyor. 1-2 kere 4. viteste sollama yaparken oldu bende. Tam geçtim derken motor gaz gidiverdi Ama doğru vites kullanımında karşılaşmazsın diye düşünüyorum. Zaten o devirlerde kullanacak bir motor değil bence NC

120-130 km/h aralıklarında, uzun yolda, agresif olmayan bir sürüşte 3,6-4 lt/100 km civarında olur (top case'li, artçısız sürüşte).
    Aşka düştüm ben de geldim

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kefil olabileceğim temiz bir motosikleti sevdiğim bir abimiz satmakta...sen kimsin de kefil oluyosun diyenler olabilir haklı olarak belki bilenler çıkar diye şeyettim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63902107/detay

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben henüz 1000 km civarı kullandım ve kesinlikle devire dikkat etmiyorum, gazı açmam gerektiği yerde açıyorum, vitesi değiştir hissini alınca atıyorum... normal günlük kullanım işte

Üstelik şehir içi 1. viteste evden işe kadar gittiğimi bilirim

Bu durumlarda bile ben hiç kesiciye girmedim.

Bu durumu ben doyumsuz insanoğlunun sınırları zorlama, hep daha fazlasını isteme... gibi bazı zayıflıklarına bağlıyorum.

5500 rpm' de girmiyor diye düşünüyorum, çünkü gözümün kaydığı kadarıyla zaman zaman ben 5500 lerde seyrediyorum zaten

120-130 km/h gibi bi sürat 6. vites 4000 devire bile denk gelmiyor olabilir diye tahmin ediyorum Bu durumda ne yakabilir ki, minimumun bi tık fazlasını yakar herhalde
    130 km/h-6 vites-4000d/dk,bu motor 6000d/dk'da kesiciye girerse ; 6.vites-6000d/dk'da 195 km/h son hızı mı var???....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 km/h-6 vites-4000d/dk,bu motor 6000d/dk'da kesiciye girerse ; 6.vites-6000d/dk'da 195 km/h son hızı mı var???....
    Aga ben 100 kmh üstü otomobil bile kullanmıyorum, ama bikez 120 küsur görmüştüm arabamla Yani muhtemelen hiç son hız görmiycem NC mde

Gel gelelim bugün denedim 5500 de girmedi, 6000 de de girmedi... daha da denemedim yazık günah, herhalde redline da falan giriyordur

Redline da kesiciye girmeyen motosiklet varmı onu da bilmiyorum ki
    dyavol-77 bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Bir sonraki motorum olarak düşündüğüm için sayfanızı takip ediyorum. İnazuma var bende.
    Koruma demiri ve orta sehpa için sitenin eski ve sevilen bir üyesi olan İrfan Usta dan faydalandım. Çok da memnunum.
    Pek çok üye arkadaşımızın da faydalandığını biliyorum. NC ler için ürettiği ürünler uygun mu bilmiyorum ama danışmakta fayda var kanaatindeyim.

http://www.irfmotor.com/

kendisine sitedeki telinden ulaşabilirsiniz.

piyanist_irf

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    tesekkur ederim cevap için, baya bir okudum konuyu ortalardan itibaren. Daha önce sorularıma üşenmeden cevap veren twili nickli arkadaşın givi yerine keşke sw motech alsaymışım aceleye geldi şeklinde bir yorumunu gördüm. İbre biraz sw motech e kaydı açıkçası ama hala kararsızım. Powerdevil bir tık da olsa aşağıda kalite olarak. Ama kesin karar vermedim henüz.
    @twili 700 ü sattın mı? 750yi kullanmaya başlayınca görüşünü yazacaktın. Biraz tüyo alabilir miyiz senden
    700'ü sattım. 750'de 3.000 km bitti bile. Bu hafta içerisinde bir hocamın sitesinde inceleme yazısını yazacağım. Ama genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Koruma demiri için çok yorum yapamıyorum. Ben genelde Trax yan çanta ve Motech elcik koruma ile kullandığım için devirsem bile motosiklet yere değmiyor.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Anesten orjinal diye verilen demir muhtemelen PowerDevil denilenden bu demiri tercih etmeyin 1 yıllık kullanımda bu hale geldi...
    RuzgarSA bunu beğendi.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga ben 100 kmh üstü otomobil bile kullanmıyorum, ama bikez 120 küsur görmüştüm arabamla Yani muhtemelen hiç son hız görmiycem NC mde

Gel gelelim bugün denedim 5500 de girmedi, 6000 de de girmedi... daha da denemedim yazık günah, herhalde redline da falan giriyordur

Redline da kesiciye girmeyen motosiklet varmı onu da bilmiyorum ki
    6200 de devir kesiciye giriyor.

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    zenon hocam geçmiş olsun can sıkıcı bir durum, motorun arka plastiği de yerinden çıkmış sanırım, sonradan takabildiniz di mi o parçayı sorunsuz. Motora da zarar verebilirmiş yani. O zaman iyi ki sw-motech almışım diyorum koruma demirini.

Bu arada kırmızı nc750X için topcase arayışına başladım kafam çok karıştı motorun rengi çok güzel vişne çürügü rengi ama gel gelelim aksesuar uydurmak çok zor. Hepco becker xplorer ya da sw motech trax güzel ama hem azcık küçük hem de fiyat demirler, sırtlık falan derken 1500tl yi buluyor fiyat. Bunlar dışında önerebileceğiniz model var mı trekker güzel gibi görünüyordu ama yakından inceleyince malzeme kalitesi pek iyi gelmedi bana.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anesten orjinal diye verilen demir muhtemelen PowerDevil denilenden bu demiri tercih etmeyin 1 yıllık kullanımda bu hale geldi...
    Aga geçmişolsun o nasıl oldu öyle ya :/

Bu olay yaşandığı an yükleme durumun nasıldı, yol şartları neydi... sırf merakımdan soruyorum gözüm korktu :/

Yavruda bişey yok galiba sadece tırnak atmış gibi duruyor sen kendin mi çıkardın, fotoğraflardan çok net okunmuyor olay :/

Tekrar geçmişolsun, daha beteri olmamış ya tek derdimiz demir olsun. Uyarı için çok saol.
    zenon bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Eyvallah beyler topcase o ara 1 KG sucuk 1,5 lt su vardı :D baska birsey yok zaten topcasi 2 ay olmadı aman aman doldurmadım. Motoru alirken demir uzerindeydi nasil kullanıldı bilmiyorum ama motor 1 yasında 17000 km de yinede boyle birsey olmamalıydı bence. setten gectim sertte gecmedim ama küt etti kırıldı arkadan gelen arkadas fark etti o fark etmese arka tarafı koparıp alcaktı muhtemelen. arka kapafın tırnaklarını kırdı biri yolda düşmüş digerini japonladım yerine taktım şimdilik sorun yok gibi...

Burda sıkıntı içi su almış ve paslanmıştı. Saglam demir saglam cantadan daha önemli sanirim :D

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah beyler topcase o ara 1 KG sucuk 1,5 lt su vardı :D baska birsey yok zaten topcasi 2 ay olmadı aman aman doldurmadım. Motoru alirken demir uzerindeydi nasil kullanıldı bilmiyorum ama motor 1 yasında 17000 km de yinede boyle birsey olmamalıydı bence. setten gectim sertte gecmedim ama küt etti kırıldı arkadan gelen arkadas fark etti o fark etmese arka tarafı koparıp alcaktı muhtemelen. arka kapafın tırnaklarını kırdı biri yolda düşmüş digerini japonladım yerine taktım şimdilik sorun yok gibi...
    Burda sıkıntı içi su almış ve paslanmıştı. Saglam demir saglam cantadan daha önemli sanirim :D
    Çanta konusunda bu yüzden Trax'ı tek geçiyorum. Hatta bazıları çanta olarak Trax'ı beğenmediği halde onun demiri ve alt tablasını alıp üzerine başka çanta takıyorlar.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700 S
    Selam Arkadaşlar,

Geçen hafta 2012 model nc700 S aldım. Uzun zamandır bekliyordum bu günü motorumun herşeyinden menunum fakat benden daha eski kullanıcılarının önerileri varmı bakımları veya dikkat etmem gerkekn parçaları hakkında ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı hamiwi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Geçen hafta 2012 model nc700 S aldım. Uzun zamandır bekliyordum bu günü motorumun herşeyinden menunum fakat benden daha eski kullanıcılarının önerileri varmı bakımları veya dikkat etmem gerkekn parçaları hakkında ?
    Hayırlıolsun, bende yeni 1-2 aylık S kullanıcısıyım, memnuniyetimin heyecanını halen bitiremedim

Güzel günlerde kullan

Dikkat ettiğim bi nokta şimdiye kadarki motosikletlerimi yan sehpaya bıraktığımda rahatlıkla üç nokta basarak dengede durduğu aynı yerlerde NC üç noktayı basa basa kapı gibi oluşturamıyor.

Hatta belli yerlerde hiç durmayıp bırakır bırakmaz sağa yatıyor . Detay takıntısı bol olan biri olarak bana öyle geldiğini kesinlikle zannetmiyorum, dikkat etmeni önerebilirim Dümdüz zeminde veya sola eğimli zeminde hiç sorun yok

not: eleştirim X hakkında değildir

Motosikleti
    Honda NC700 S
    Teşekkür ederim dostum sanki yaşadıklarımı gördün dün biraz yorgun argın motordan inerken hafif sağa eğimli bir yerde ayak tam açılmadı ve üstüme geldi. ben yere düştüm ama çok şükür tutabildim motoru Bu önerini tecrübeyle kendim öğrendim yani zor yoldan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler