Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı gulenkiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. ben artçıyım. teknik bilgilere cahilim bu yaz için 2 haftalık bir avrupa turu planlıyoruz. uygun motor arayışındaydık. hedefimiz cbf 600'dü ama beğendiklerimizin satılmış olduğunu görünce hedeften saptık. bugün temiz bir nc 700s için el sıkıştık gibi bir şey. satın alma işlemleri perşembe yapılacak, yarın ise kapora vereceğiz. motoru alacak olan arkadaşım daha önce scooter kullanıyordu, scarabeo. onunla samsun'a gidip gelmişti. bugün yeni bizimdir artık diye sevinirken, bir motor kullanıcısı bize nc 700s uzun yolda eziyet olur dedi, içimize kurt düştü.

başlıkta çok sayfa var, biraz göz gezdirdim ancak çoğunlukla 700x hakkında konuşuluyor sanırım. 700s ve uzun yol performansı hakkında yorum yapabilecek olan var mı acaba? gerçi yarın kapora vereceğimiz için cevap yetişecek mi bakalım

teşekkürler
    Bu işin sonu yok o arkadasın dedigini alsanız mesela cbf1000 biride cıkar paneuropan ver der onu alsan goldwing var der yok onla gidilmez endurp alin der bu boyle uzar. Burda onemli olan senin beklentindir sele sert gelirse bir yastık alırsın altına rüzgar sert gelirse yavas gidersiniz uzun yolda önemli olan sorun suz motor ve az yakmasıdır bence bu nedenle nc x yada s fark etmez hakkını verecektir. Çok daha kotu motorlarla cok uzun artcılı geziler yaptım ama artcılı olarak tecruben yoksa once test edin derim yoksa edirneye varmadan mızmızlanmaya başlarsanız o yol bitmez suren içinde sizin içinde :D
    Alfist, gulenkiz ve aloavera bunu beğendiler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Selam arkadaşlar, bu yaz 2 haftalık bir Avrupa turu planlıyoruz.
    Uygun motor arayışındaydık, bugün temiz bir nc 700s için el sıkıştık gibi.
    Motoru alacak arkadaşım daha önce scooter kullanıyordu, scarabeo. onunla samsun'a gidip gelmişti.
    Bugün NC bizimdir artık diye sevinirken, biri bize NC 700S uzun yolda eziyet olur dedi, içimize kurt düştü.
    700S ve uzun yol performansı hakkında yorum yapabilecek olan var mı acaba?
    teşekkürler
    NC S' te yüksek süratlerde kullanıcının rüzgar yemesi haricinde uzun yola gidilemeyecek hiçbir sebep yok içiniz rahat olsun.

Hani ben yavaş gidemem mutlaka yüksek sürat derseniz, ebay de bolca ön cam alternatifi var bir tane alır takarsınız olur biter

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Beyler Zorunlu Trafik Sigortasında İstanbul için 400 liradan uygun fiyat alamadım.

Bi öneriniz varmıdır yoksa yapıştırayımmı yarım milyarı
    gulenkiz ve aloavera bunu beğendiler.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    merhaba arkadaşım S için bir tecrübem yok ancak X kullanıcısıyım. Uzun yol planında X tavsiye ederim, nedeni ise S serisi motor naket tarzında şehir içi daha uygun olur kanısımdayım ve cüssesi X e göre daha küçük.
    X ile geçtiğimiz yaz 2 haftalık istanbul çıkışlı ege, akdeniz gezisi yaptım 3000km üzeri artçım ile beraber uzun yolda kesinlikle topcase ve yan çantalara ihtiyacın olacak. Gezimizde artçımla birlikte hiçbir şikayetimiz olmadı oldukça keyif aldık. tavsiye edebilirim.
    gulenkiz bunu beğendi.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    selam arkadaşlar. ben artçıyım. teknik bilgilere cahilim bu yaz için 2 haftalık bir avrupa turu planlıyoruz. uygun motor arayışındaydık. hedefimiz cbf 600'dü ama beğendiklerimizin satılmış olduğunu görünce hedeften saptık. bugün temiz bir nc 700s için el sıkıştık gibi bir şey. satın alma işlemleri perşembe yapılacak, yarın ise kapora vereceğiz. motoru alacak olan arkadaşım daha önce scooter kullanıyordu, scarabeo. onunla samsun'a gidip gelmişti. bugün yeni bizimdir artık diye sevinirken, bir motor kullanıcısı bize nc 700s uzun yolda eziyet olur dedi, içimize kurt düştü.

başlıkta çok sayfa var, biraz göz gezdirdim ancak çoğunlukla 700x hakkında konuşuluyor sanırım. 700s ve uzun yol performansı hakkında yorum yapabilecek olan var mı acaba? gerçi yarın kapora vereceğimiz için cevap yetişecek mi bakalım

teşekkürler
    geç kalmadıysak şayet
    hazır çantalı full donanımlı, yola hazırını verelim size
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    zenon ve gulenkiz bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 S

teşekkürler
    NC 700 S le bir yılda 16 bin kilometre yaptım (balkanlar, ve Türkiye boydan boya)hiçbir sorun çıkarmadığı gibi yakıtı da ekonomik. rüzgar camı tavsiyemdir. artçı konforu biraz zayıftır ki ben hep artçılıyım. tek dez avantajı yıllık vergisidir.
    gulenkiz bunu beğendi.
    Doğan Yıldırım Erdem
    NC 700 S

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geç kalmadıysak şayet
    hazır çantalı full donanımlı, yola hazırını verelim size
    valla aldık motoru, nur topu gibi bir nc 700 s'imiz oldu cbf 600 de hep favorimizdi, sizin motor da eminim hemen alıcı bulur. herkese yorumları ve yardımları için çok teşekkürler.
    zenon bunu beğendi.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    hayırlı olsun...

Motosikleti
    Honda NC S
    Öhö Öhöööö

Hadi bi muhabbet, paylaşım... dönmüyor bari arada bir öksürün yaşadığınızı bilelim arkadaşlar

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öhö Öhöööö

Hadi bi muhabbet, paylaşım... dönmüyor bari arada bir öksürün yaşadığınızı bilelim arkadaşlar
    sen ne ara nc s aldın hayırlı olsun bakalım

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar nc 700 için arka zincir korumalıklı çamurluk üretimine başlıyoruz . ebayden v.s minimum 300-700 tl arasına bulabiliyorsunuz . boyalı ve garantili 150 tl ye satışını yapmayı düşünüyorum .düşünen arkadaşlar özel mesaj ile ulaşabilir .yakında daha detaylı paylaşım yaparım . aşağıdaki modeli üreteceğiz

http://www.ebay.com/itm/181345878425
    wolrath bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Öhö Öhöööö

Valla ya sen ne ara nc aldın :D hayırlı olsun :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    Hocam daha önce böyle bir çalışman olmuştu sanırım alanlar da oldu ama pek yorum göremedim, bu sefer daha farklı mı yapacaksın?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/112834-honda-nc-700-arka-camurluk-yapim-asamalari.html

Bir de şöyle bir model var kesinlikle su sıçratmıyormuş. Videosu ve satış linki aşağıda. İngilizce site bulamadım, zaten resimler belki fikir verir diye koyuyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=h8dF7IvymRc&feature=youtu.be

http://automoto.kr/shop/goods/goods_view.php?goodsno=16199&category=045001036

Bence buna benzer bir tasarım da olabilir. Yanlız biraz uzun olmuş motora çok yakkışmamış. Senin örnek diye gösterdiğin ise çok iyi korur mu bilemedim. İkisinin arası bir model olsa aslında. Doğru modeli örenek alırsan çok kişi bu ürünü senden alır baya bir hayır duası alırsın diye düşünüyorum. Fikrimi paylaşmak istedim, merakla bekliyorum.

Alıntı caglarboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha önce böyle bir çalışman olmuştu sanırım alanlar da oldu ama pek yorum göremedim, bu sefer daha farklı mı yapacaksın?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/112834-honda-nc-700-arka-camurluk-yapim-asamalari.html

Bir de şöyle bir model var kesinlikle su sıçratmıyormuş. Videosu ve satış linki aşağıda. İngilizce site bulamadım, zaten resimler belki fikir verir diye koyuyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=h8dF7IvymRc&feature=youtu.be

http://automoto.kr/shop/goods/goods_view.php?goodsno=16199&category=045001036

Bence buna benzer bir tasarım da olabilir. Yanlız biraz uzun olmuş motora çok yakkışmamış. Senin örnek diye gösterdiğin ise çok iyi korur mu bilemedim. İkisinin arası bir model olsa aslında. Doğru modeli örenek alırsan çok kişi bu ürünü senden alır baya bir hayır duası alırsın diye düşünüyorum. Fikrimi paylaşmak istedim, merakla bekliyorum.
    daha önce denemiştim evet ama yetersiz koşullarda , ne nc kullanan birini ne kalıbını bulamadım , deneme yaptım ama haliyle uymadı . hyosung motorum oldugu ıcın hyosunga üretim ve satış yaptım ,ama yine hayat şartları engel oldu . şimdi profesyonel olarak gerekli mekanı ve tum ekıpmanları temin edip orjinal modeller üzerinde ve daha gelişmiş tekniklerle çalışmaya başlıyorum .üretimi vakum tekniğiyle yapıp reçinenin daha eşit ve hava kabarcığı kalmadan dağılmasını sağlıcaz ve oto boyası kullancaz . sırayla piyasası olan tüm modellerin kalıplarını getirmeyi düşünüyorum .
    nc için sipariş verdiğim modele gelecek olursak . tekeri en fazla saran modellerden biri koruma konusunda gayet yeterli olacaktır .
    StyLeOscaR bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne ara nc s aldın Hayırlı olsun bakalım
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ya sen ne ara nc aldın :D hayırlı olsun :D
    Nası ya, 4-5 aydır aranıyorum sağda solda siz yapmayın bari

İşten güçten vakitsizlikten niyetlendiklerimin hepsi ışık hızıyla satılıyordu,

iki üç hafta önce falan heralde ultra pimpirikli bi arkadaşın ilanını gördüm, kaçırırsam üzülürdüm, yemişim işi gücü dedim düşünmeden yapıştırdım
    Benimde tek temennim hepimize hayırlı olması, kazasız belasız kullanmamız, gerisi boş zaten, saolun beyler
    twili, zenon ve RuzgarSA bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    tamam hocam, sadece parçanın fotoğrafına bakmıştım, sonradan motor üzerinde takılı haldeki fotolara baktım gerçekten lastiği baya örtüyor gibi, ben de şimdi iyi koruma sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle sonbahara girerken ben de almayı düşünüyorum o zamana kadar zaten seri üretime geçmiş olursun muhtemelen. Ön çamurluk uzatma ve radyatör koruma gibi parçalar da yapmıştın sanırım onlara devam ediyor musun, nasıl temin edebilirim?

Alıntı caglarboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam, sadece parçanın fotoğrafına bakmıştım, sonradan motor üzerinde takılı haldeki fotolara baktım gerçekten lastiği baya örtüyor gibi, ben de şimdi iyi koruma sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle sonbahara girerken ben de almayı düşünüyorum o zamana kadar zaten seri üretime geçmiş olursun muhtemelen. Ön çamurluk uzatma ve radyatör koruma gibi parçalar da yapmıştın sanırım onlara devam ediyor musun, nasıl temin edebilirim?
    o parçaları ben yapmıyorum ama yapan kişilere yönlendirebilirim . metal uzamanlık alanım değil

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler bu orta sehpa işini herkes sipariş verip bekleyerek mi çözdü

Anında kavuşmamızın bi yolu yordamı varsa bilelim

Bilindik bazı Alman firmalarıda üretmiş ama Honda orjinali varken neden onları tercih edeyim ki mesela,

aranızda bu konuyu tecrube eden oldu mu, farkları nedir, birebir ise direk alınabilirler heralde

Birde yerli birebir orjinalini taklit edenler var, fiyatları biraz daha cazip gibi ama endustriyel seri değil kaynakçı dayı garantili sanırım bunlara nekadar güvenebilirim, sorun yok derseniz buna da hemen ulaşılabilir...

Sizlere danışmadan aceleye getirmek istemedim ama orta sehpa lüksünü bir yıla yakındır çok özledim, feci kavuşasım var

Sürekli elim F5 te, dikkatle takipteyim

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Beyler bu orta sehpa işini herkes sipariş verip bekleyerek mi çözdü

Anında kavuşmamızın bi yolu yordamı varsa bilelim

Bilindik bazı Alman firmalarıda üretmiş ama Honda orjinali varken neden onları tercih edeyim ki mesela,

aranızda bu konuyu tecrube eden oldu mu, farkları nedir, birebir ise direk alınabilirler heralde

Birde yerli birebir orjinalini taklit edenler var, fiyatları biraz daha cazip gibi ama endustriyel seri değil kaynakçı dayı garantili sanırım bunlara nekadar güvenebilirim, sorun yok derseniz buna da hemen ulaşılabilir...

Sizlere danışmadan aceleye getirmek istemedim ama orta sehpa lüksünü bir yıla yakındır çok özledim, feci kavuşasım var

Sürekli elim F5 te, dikkatle takipteyim

Facebook ta Waytake die bir gurup var. ordaki eleman kendi imal edip satıyor. ben gidon ve ayna yükseltici aldım. Sağlam adamdır. iletişime geç işinşi çöze

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Did marka zincir ve dişli seti almak istiyorum, benimkisi icene uzadı. Değiştiren oldumu aranızda. Öneri ve fiyat lazım.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook ta Waytake die bir gurup var. ordaki eleman kendi imal edip satıyor. ben gidon ve ayna yükseltici aldım. Sağlam adamdır. iletişime geç işinşi çözer[COLOR="Silver"]

Did marka zincir ve dişli seti almak istiyorum, benimkisi icene uzadı. Değiştiren oldumu aranızda. Öneri ve fiyat lazım.
    Tesekkur ederim, araştırırken o sayfayada denk gelmiştim ama neyin ne olduğunu kullanıcısından öğrenme taraftarı olduğumdan bi sorayım dedim

DID zincir sahteciliği konusunda Barkın Bayoğlu' nun yanlış hatırlamıyorsam bir önceki programında uyarısı vardı ve distribütörünün kim olduğunu nereden nasıl alınacağından falan bahsetmişti. Bu konuyu önemsemek lazım çünkü ben bile kaç kez bikaç bin km sonrası baklası kilitlenen şakır şakır eden sözde DID zincirler gördüm

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    Çok acil bir sorum olacak motor koruma demiri taktıracağım yarın, kafamda 3 seçenek var,

anes motorun kendi üretimi powerdevil marka demir 300 tl:
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1732

hepco&becker 545tl:
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1790

ya da sw motech 445tl:
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/SW-Motech-Honda-NC700-X-S-Koruma-Demiri-Crashbar-Honda-NC700-X-S-SBL-01-132-10000-B_7580.html

bu modelleri kullanan arkadaşlardan motorsikleti koruma, boya kalitesi ve de sis farına uygunluk açılarından yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim yarın taktırmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler