Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı darklord1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar 2015 750x imdir 1-2 km gidince abs ısıgı anı sönuyor ve abs devereye girmiyor sizce neden olabilir il hareket edince sorunsuz calısıyo ısık anmıyor
    Hareket edince vs ışığının sönmesi normaldir
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı darklord1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar 2015 750x imdir 1-2 km gidince abs ısıgı anı sönuyor ve abs devereye girmiyor sizce neden olabilir il hareket edince sorunsuz calısıyo ısık anmıyor
    Bütün motorlarda 15-20 km/s hıza kadar Abs devre dışıdır , kontağı açtığınızda bir sefere mahsus abs devreye girene kadar ışık sizi ikaz eder..
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    NC em 2018 model güzel bir bilgi aktarayım. Ama önce hikayesini yazayım ki anlaşılsın...

İlk zincir dişli setini 46500 km de değiştim. Sebebi hafif gaz da lık lık ses yapması idi daha gerdirme bile yapmamıştım. Ogibene dişli ve did zincir ile komple değiştim. Ön dişli uçlardan eğilmiş idi. Arka dişli ve zincir sağlamdı bir kurye arkadaşa verdim oda kullandı mı bilmiyorum .
    100 bin km de zincirin yine bozuldu. Bu sefer farklı uzama noktaları vardı . Denemek için dişli yi değişmeden Karaköy den cz kesme zincir akıp taktım. Dişliler iyi görünüyor idi. 18 bin km dir de kullanıyorum...
    Son birkaç gündür yine o lık lık sesi gelmeye başladı.
    Bugün ön dişli yi sökünce yine uçlarında eğilme olduğunu gördüm. Yeni dişli ile karşılaştırdım aşınma çok yoktu. Dişliyi ters çevirip taktım.....
    Ses falan kalmadı gayet stabil oldu...71 bin km oldu aynı dişli ile bakalım daha ne kadar gidecek

Yani her 10-15 binde bir ön dişli nin yönünü çevirin..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaköy den cz kesme zincir akıp taktım. Dişliler iyi görünüyor idi. 18 bin km dir de kullanıyorum...
    Son birkaç gündür yine o lık lık sesi gelmeye başladı.
    Bugün ön dişli yi sökünce yine uçlarında eğilme olduğunu gördüm. Yeni dişli ile karşılaştırdım aşınma çok yoktu. Dişliyi ters çevirip taktım.....
    Ses falan kalmadı gayet stabil oldu...71 bin km oldu aynı dişli ile bakalım daha ne kadar gidecek

Yani her 10-15 binde bir ön dişli nin yönünü çevirin..
    Asinmis disli profili bellidir. Normal olmayan bir sorun bu disli uçlarının eğilmesi. Arattim:

"Improperly adjusted loose chain, run very hard. As the chain stretched the stretch starts to hit the tops of the teeth, instead of the bottom of the tooth, and push them over. The more the chain stretches the worse it gets."

Gayet mantikli.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karaköy Dinamik Zincir'in sattığı CZ bir zamanlar gerçekten f/p ürünüydü. Zamanla popüler olunca fiyatları da kol gibi oldu. İlk zamanlar kutulu mutulu zincir satıyorlardı sonradan kesme zincir olarak satmaya başladılar. O kesme zincir de CZ mi değil mi anlamak zor. Ben Mart sonunda zincir dişlimi değiştirirken zincir için ilk Dinamik zincir üzerinden CZ'yi araştırdım, bana öyle bir fiyat verdiler ki gittim Well Moto'dan orijinal Did Vx3 aldım, daha ekonomik bir çözüm oldu.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Aynı şeyi ben de yaşadım, Nc'yi alınca yedeğimde zincir dişli bulunsun her geçen gün fiyatlar yükseliyor diye almak istedim ve CZ den fiyat sorum, öncesinde rk ve did bakmıştım, gelen fiyat rk ile aynı olunca rk set aldım.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaköy Dinamik Zincir'in sattığı CZ bir zamanlar gerçekten f/p ürünüydü. Zamanla popüler olunca fiyatları da kol gibi oldu. İlk zamanlar kutulu mutulu zincir satıyorlardı sonradan kesme zincir olarak satmaya başladılar. O kesme zincir de CZ mi değil mi anlamak zor. Ben Mart sonunda zincir dişlimi değiştirirken zincir için ilk Dinamik zincir üzerinden CZ'yi araştırdım, bana öyle bir fiyat verdiler ki gittim Well Moto'dan orijinal Did Vx3 aldım, daha ekonomik bir çözüm oldu.
    İnsanların kesme zincir sözüne zaten antipatisi vardı. Kendileri kaybeder

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi ben de yaşadım, Nc'yi alınca yedeğimde zincir dişli bulunsun her geçen gün fiyatlar yükseliyor diye almak istedim ve CZ den fiyat sorum, öncesinde rk ve did bakmıştım, gelen fiyat rk ile aynı olunca rk set aldım.
    RK varken CZ'nin yüzüne bile bakılmaz.
    iskampavya bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok al sat seven, yapabilen biri değilim de. Onca emekle biriktirdim sıfır olsun diyordum da pek mümkün görünmüyor bakalım.

Ya da enayi miyim bu paraları vericem deyip inazumayla devam, eyvallah cevap için
    Hayırlı olsun vstrom de800 mü aldınız?Gözlemleriniz nasıl acaba
    selsa bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun vstrom de800 mü aldınız?Gözlemleriniz nasıl acaba
    Selamlar, çok teşekkürler. Çok sağlıklı yorumlar yapamayabilirim. İkinci motorum, İnazuma sonrası şu an bana her şey güzel geliyor.

İzlediğim incelemelerde en çok titreşim ve ısınma üzerine soru işaretlerim vardı. Bu ikisi de sorun yaratacak gibi durmuyor ama tabi uzun yol deneyimi sonrası bu konuda daha doğru yorum yapabilirim.

Trafikte çok rahatım, araçların büyük motora daha fazla saygı gösterip yol verdiğini tecrübe ediyorum. Zorlanırım diye düşünüyordum ama henüz trafik ve şehir içinde sorun yaşamadım hiç. Boyutuna göre de oldukça kıvrak ve rahat hissettiriyor. 800de den önce de fazlaca 650dl almak için çabaladım. Kendi adıma bulamadığım iyi olmuş diyorum.

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, çok teşekkürler. Çok sağlıklı yorumlar yapamayabilirim. İkinci motorum, İnazuma sonrası şu an bana her şey güzel geliyor.

İzlediğim incelemelerde en çok titreşim ve ısınma üzerine soru işaretlerim vardı. Bu ikisi de sorun yaratacak gibi durmuyor ama tabi uzun yol deneyimi sonrası bu konuda daha doğru yorum yapabilirim.

Trafikte çok rahatım, araçların büyük motora daha fazla saygı gösterip yol verdiğini tecrübe ediyorum. Zorlanırım diye düşünüyordum ama henüz trafik ve şehir içinde sorun yaşamadım hiç. Boyutuna göre de oldukça kıvrak ve rahat hissettiriyor. 800de den önce de fazlaca 650dl almak için çabaladım. Kendi adıma bulamadığım iyi olmuş diyorum.
    Bende nc750 almaya çalıştığınızı hatırlıyordum,çok daha iyi olmuş de 800, hem nc hemde dl650’ye göre.
    Bende 35.000 km inazuma sonrası nc’ye geçmiştim

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Bende nc750 almaya çalıştığınızı hatırlıyordum,çok daha iyi olmuş de 800, hem nc hemde dl650’ye göre.
    Bende 35.000 km inazuma sonrası nc’ye geçmiştim
    Niyetim Nc ile başladı, hayalim de oydu aslında. Sonra piyasa ve honda malum, vstorm daha avantajlı hale gelince dl650 aramaya başladım. Onu da bulmakta sıkıntı yaşayınca bildiğiniz gibi 800 oldu işte. İkimize de kazasız belasız sürüşler ^^
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Herkese merhaba,
    NC 750 X ile aranıza katıldım, ilk motorum en kısa zamanda ehliyeti alıp, köy yolarına, dağlara, yaylalara çıkmak için heyacanla bekliyorum. Öğrneceğim çok şey var. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler.

Alıntı Cyclo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    NC 750 X ile aranıza katıldım, ilk motorum en kısa zamanda ehliyeti alıp, köy yolarına, dağlara, yaylalara çıkmak için heyacanla bekliyorum. Öğrneceğim çok şey var. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler.
    Hayırlı olsun,nc ağır motordur dağlara yaylalara çıkarken dikkatli olun motora alışmadan çıkmayın.
    Cyclo bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Cyclo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    hayırlı olsun. ilk motorunuz için NC ne kadar mantıklı bir seçim bilemedim. kaldı ki dağlara, yaylalara çıkmak ? geçen yaz zorla soktular beni, imkanı yok bir daha girmem oralara. o işin motoru değil çünkü bana göre. kaç kere düşme tehlikesi geçirdim sayamadım.
    Cyclo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Hayırlı olsun,nc ağır motordur dağlara yaylalara çıkarken dikkatli olun motora alışmadan çıkmayın.
    Nc'ye ağır diyoruz ya (ben demiyorum kağıt üstündeki degerden dolayı genel algı bu yönde)dün gs650 ye bindim gavur ölüsü gibi meret.. nc'ye agir diyen birde bmw ye binsin yine agir diyecek mi acaba? Nc kagit üstünde agir ama hissiyatı 250lik motor gibi. Enazindan bana öyle geldi kişiden kişiye değisebilir hissiyat birşey diyemem.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nc'ye ağır diyoruz ya (ben demiyorum kağıt üstündeki degerden dolayı genel algı bu yönde)dün gs650 ye bindim gavur ölüsü gibi meret.. nc'ye agir diyen birde bmw ye binsin yine agir diyecek mi acaba? Nc kagit üstünde agir ama hissiyatı 250lik motor gibi. Enazindan bana öyle geldi kişiden kişiye değisebilir hissiyat birşey diyemem.
    Memnun musun amortisör değişiminden? İstediğin gibi oldu mu?

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Memnun musun amortisör değişiminden? İstediğin gibi oldu mu?
    Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır aslında.. ama hayır derken birazda haksızlık yapmış olabilirim çünkü motordan halen bir enduro performansı bekliyorum henüz bu motorun enduro olmadığını idrak edememişim demek ki. Kişi bu motordan enduro kabiliyeti beklemedigi sürece herşey on numara beş yıldız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır aslında.. ama hayır derken birazda haksızlık yapmış olabilirim çünkü motordan halen bir enduro performansı bekliyorum henüz bu motorun enduro olmadığını idrak edememişim demek ki. Kişi bu motordan enduro kabiliyeti beklemedigi sürece herşey on numara beş yıldız.
    Hayırlısı olsun o zaman. Şimdi sırada Bmw var sanırım?
    iskampavya ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Hayırlısı olsun o zaman. Şimdi sırada Bmw var sanırım?
    öyle görünüyor biranda oldu bitti, hakkımda hayırlısı olsun ne dersin bir taş atayım mı kuyuya?
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler