Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta demirleri gereksiz pahalı, hele soft için olanlar. Lan altı üstü bir iki kilo 8mm düz çubuk, büküm, kaynak ve boya.

Yanlış hatırlamıyorsam 15-20 tl gibi bir paraya mal etmiştim. İşçilik hariç tabiki, elimde bir master kalıp olmadığı için motorun üzerinde sürekli deneye yanıla yapmıştım. Baya da sağlam ve kullanışlı oldu, sonradan modifiye edip alttan destek filan da yapmıştım. Çantanın içini doldurduktan sonra üzerine de bir çok kamp malzemesi bağıyordum.

Zıpladıkca aşağı doğru esneyip tekere sürtme ve yırtılma ihtimali var. Dikkat et.
    Eyv abi sağolasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yanlış hatırlamıyorsam 15-20 tl gibi bir paraya mal etmiştim. İşçilik hariç tabiki, elimde bir master kalıp olmadığı için motorun üzerinde sürekli deneye yanıla yapmıştım. Baya da sağlam ve kullanışlı oldu, sonradan modifiye edip alttan destek filan da yapmıştım. Çantanın içini doldurduktan sonra üzerine de bir çok kamp malzemesi bağıyordum.
    Hocam kolayda varsa bir fotoğraf paylaşabilir misin ?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Evet abi resim bekliyoruz sana zahmet

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Selamlar,

150 NS ile 11.000 km sürüş gerçekleştirdim ve aktif olarak artmaya devam ediyor. NC 750X hep ilgilimi çeken ve sürekli merak etiğim bir motor fakat son zamanlardan sonra sıfırına 36.100 TL vermek bana pek mantıklı gelmiyor. İkinci el'de 26-28 aralığında 2014 model düşük km olanları mevcut. Motorun genel olarak özelliklerini biliyorum asıl sormak istediğim sele yüksekliği 830 mm olarak görünüyor. Şu anda kullandığım 150 NS 807 mm sele yüksekliğine sahip. Arada çok bir fark yok gibi görünüyor. Boyu 175 cm olup bu motoru kullanan arkadaşlar var mı ? Sizce yokuşta durma vb. durumlarda çok zorlanır mıyım?

Teşekkürler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

150 NS ile 11.000 km sürüş gerçekleştirdim ve aktif olarak artmaya devam ediyor. NC 750X hep ilgilimi çeken ve sürekli merak etiğim bir motor fakat son zamanlardan sonra sıfırına 36.100 TL vermek bana pek mantıklı gelmiyor. İkinci el'de 26-28 aralığında 2014 model düşük km olanları mevcut. Motorun genel olarak özelliklerini biliyorum asıl sormak istediğim sele yüksekliği 830 mm olarak görünüyor. Şu anda kullandığım 150 NS 807 mm sele yüksekliğine sahip. Arada çok bir fark yok gibi görünüyor. Boyu 175 cm olup bu motoru kullanan arkadaşlar var mı ? Sizce yokuşta durma vb. durumlarda çok zorlanır mıyım?

Teşekkürler.
    Boyum 1.77 ayaklarim rahat degiyor bazen ayaklarinizla geri gitmekte zorlanirsiniz onun dışında sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Bisiklet
    @mstr88 boyum 175 cm, iki ayağımı aynı anda ve sağlam bir şekilde yere basamıyorum.
    Sadece boy değil belki üst beden - alt beden anatomisi de öneml.

Bu tür motorlarda iki ayak basmamak normal sayılır
    ama rahat edemem ben derseniz almadan önce üstüne bir oturun, mümkünse bir tur atın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kolayda varsa bir fotoğraf paylaşabilir misin ?
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abi resim bekliyoruz sana zahmet
    Ya hu siz böyle yazdıktan sonra ben drive'dan baya bi bakıp bulmuştum yapım aşaması resimlerini, hepsini de indirmiştim paylaşayım diye ama unuttum valla hakkınızı helal edin. Birazdan yüklerim (bir ay sonra filan )

Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Teşekkürler.
    175 boy için sıkıntı olmaz, sokaklarda kıyamet gibi NC var. Rica et birinden bin üstüne

Yoksa yarın bi NC toplaşması mı yapsak çay muhabbet ne dersiniz millet?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Stormy, SuleymanE, Kızıl pars ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Olcay ustam ellerine emeğine sağlık

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Ya hu siz böyle yazdıktan sonra ben drive'dan baya bi bakıp bulmuştum yapım aşaması resimlerini, hepsini de indirmiştim paylaşayım diye ama unuttum valla hakkınızı helal edin. Birazdan yüklerim (bir ay sonra filan )

175 boy için sıkıntı olmaz, sokaklarda kıyamet gibi NC var. Rica et birinden bin üstüne

Yoksa yarın bi NC toplaşması mı yapsak çay muhabbet ne dersiniz millet?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

https://i.hizliresim.com/yz81kj.jpg

https://i.hizliresim.com/6y7bjv.jpg

https://i.hizliresim.com/3pBMkM.jpg

https://i.hizliresim.com/ROLNjR.jpg

https://i.hizliresim.com/pGqkOa.jpg

https://i.hizliresim.com/kX3p5D.jpg

https://i.hizliresim.com/NO6NjX.jpg

https://i.hizliresim.com/YO2poZ.jpg

https://i.hizliresim.com/8N05j7.jpg
    Abi çok sağol resimler için emeğine sağlık egzozun sesini merak ediyorum bigün buluşsak bi çay kahve sohbet muhabbet nasıl olur abi

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok sağol resimler için emeğine sağlık egzozun sesini merak ediyorum bigün buluşsak bi çay kahve sohbet muhabbet nasıl olur abi
    Yazdım geçen mesajda kimse iplememiş

Eskiden olsa başta Ahmet abi hemen toparlanır caddebostana çaya inerdik. Olur inşaallah kış gelmeden toplanalım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bisiklet
    @Olcay Avşar Hocam demir imalatın çok acayip bişey olmuş, muhtemelen orjinalinden daha iyi olmuştur.
    Teşekkürler.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Yazdım geçen mesajda kimse iplememiş

Eskiden olsa başta Ahmet abi hemen toparlanır caddebostana çaya inerdik. Olur inşaallah kış gelmeden toplanalım.
    Harbiden epey ara vermisiz yazmaya. Yaz gelince sayfa öksüz kaldı. Telafisi olur ne zaman olursa toplanalım tabii ki

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Abi toplanmayı cumartesi gününe denk getirsek güzel olur çünkü Avrupa yakasında çalışanlar mesala ben çıkıp yetişmem zor olur

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ne marka yağ koyalım beyler?

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ağalar bir yerden başlamak lazım hafta sonu iznik te enduro yarışları var.Pazar sabah çıkıp akşama dönebiliriz.birbirimizden öğrenmek istediklerinizi sorariz. Sohbet muhabbet olur
    Gelirim diyen varsa listeye adını yazsın. Cuma kesin karar veririz
    1- Ahmet Turan Peker

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Malasef düğün var :(

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    nc 750x/s ile versy kıyaslacak olan var mı? kullanıcılardan yorum almak isterim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    NC 750S DCT
    Herkese Merhabalar,

yaklaşık 3 hafta önce 2015 model NC 750S DCT ile aranıza katıldım. Maalesef dün akşam Vialand otoparkında ıslak zeminden arka tekerim, akabinde de ön tekerim kaydı ve yaklaşık 15-20 km hızla düştüm. Ben tüm korumalarımla olduğum için sapasağlam kalktım yalnız motorda ufak tefek hasarlar oldu. Far kırıldı, çamurluk kırıldı, topcase taşıma aparatı yamuldu gibi küçük şeyler. Zaten 6000 bakımı da gelmişti Honda Konşuk evime yakın olduğu için pazartesi yaptıracağım. Size sorum şudur:

Honda Konşuk iyi midir, hızlı mıdır?
    6000 km bakımı (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi-varsa-) yaptıracağım. 2017 fiyatlarından haberdar mıyız? Bana ne kadara patlar?

teşekkürler şimdiden. Organizasyonlara da katılmak isterim yukarda bir arkadaş yazmış. Bu güzel olabilir.

Motosikleti
    Bisiklet
    Honda Konşuk iyi midir, hızlı mıdır?
    6000 km bakımı (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi-varsa-) yaptıracağım. 2017 fiyatlarından haberdar mıyız? Bana ne kadara patlar?
    Kartal - Yakacık'ta oturuyorum, şu anki motorumu Konşuk'tan aldım, bakımlara da oraya giddiyorum.

Hız konusu biraz göreceli ama gözlemlediğim kadarı ile hız konusunda Konşuk da diğer yetkili servisler ile aynı.

Ben esnaf olarak yaklaşımlarını beğendiğim için tercih ediyorum.
    Ama açıkçası Honda servisleri arasında uçurum var diyemem,
    hepsi birbirine yakın ve hepsi genel olarak iyi ve işini biliyor.
    Bu gözleme herkes katılmayabilir.

Son bakımda yanılmıyor isem 310 lira gibi birşey ödedim, tahminen 2 ay önce idi.
    DCT olunca ufak tefek bir fark olabilir.
    Muhtemelen yağ biraz daha fazladır diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler