Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin.

İncelemerden gördüğüm kadarıyla o olay normal. 10 KM/s'i geçtiğinizde hız olarak, o lamba sönecektir.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı dogansc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bugün itibarı ile yeni kasa 750s ile aranızdayım. ilk izlenim: sesi ve gösterge kadranı çok çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

abs lambası, motor yürüyene kadar sönmüyor, yürümeye başlayınca hemen sönüyor bu bir problem midir? yoksa normal midir?
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. ABS lambası, hareket ettikten sonra söner. Normali budur.
    dogansc bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Merhaba bugün itibarı ile yeni kasa 750s ile aranızdayım. ilk izlenim: sesi ve gösterge kadranı çok çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

abs lambası, motor yürüyene kadar sönmüyor, yürümeye başlayınca hemen sönüyor bu bir problem midir? yoksa normal midir?
    Guzel tercih, hayirli olsun.
    dogansc bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750S 2016
    çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı Esseruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. ABS lambası, hareket ettikten sonra söner. Normali budur.
    çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı Murat Ustaoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel tercih, hayirli olsun.
    çok teşekkürler.

ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    Hayırlı uğurlu olsun,
    kazasız, belasız, cezasız, sorunsuz keyifli sürüşler
    dogansc bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Hayırlı olsun yeni motorunuz.
    Bende bu motoru düşünüyorum.
    Sizin motorda ön farlar led mi?
    led mi derken şunu kastediyorum.
    dogansc ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750S 2016
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun,
    kazasız, belasız, cezasız, sorunsuz keyifli sürüşler
    çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorunuz.
    Bende bu motoru düşünüyorum.
    http://www.durankardesler.com.tr/wp-...2d33c2ce4d.jpg
    @ismaileren merhaba,
    benim motorun ön farları led değil halogen. stop lambası led sadece. bir kaç bayiye sordum önler ne zaman led olacak diye, ön led farlar şu anda sadece avrupa için, tr'ye daha sonra gelecek dediler. şu hali ile hiç beklemediğim kadar ilgi çekiyor, önler led olsaydı durum ne olurda tahmin edemiyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    NC750S 2016 ile 2017 arasında fark var mı, yenilenen ya da eklenen bir özellik vb? 2016 sıfır km 1 adet bayinin birinde buldum, 28bin altına fiyat verdi. Alacak gibiyim. Ne dersiniz?

Motosikleti
    NC 750S 2016
    hiç bir fark yok bende bayinin elinde kalan 0km 2016 aldım. 2017'lerin renkli ekran gösterge tablosu ve led stop lambasına sahip.

Motosikleti
    NC700S
    Daha önce görmediğimden ilginç geldi, paylaşayım dedim.
    hem birazda hareket olur

http://www.mmm3moto.com.br/d/honda/k...encomenda.aspx

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    hiç bir fark yok bende bayinin elinde kalan 0km 2016 aldım. 2017'lerin renkli ekran gösterge tablosu ve led stop lambasına sahip.
    Hayırlısı olsun motorunuz, kazasız belasız sürüşler dilerim. İlk motorunuz mu? İlk izlenimler nasıl?
    dogansc bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750S 2016
    Alıntı loremipsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun motorunuz, kazasız belasız sürüşler dilerim. İlk motorunuz mu? İlk izlenimler nasıl?
    çok teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah.
    öncelikle motor konusunda fazla deneyim sayılmam, umarım bu görüşlerimi buradaki üstadlarımız onaylar. bu benim 2. motorum sayılır, daha önce kısa bir süre er6n kullandım. aslında 2.el 2015 ve üzeri versys düşünüyordum nc750s hiç aklımda bile yoktu. nc750'yi ilk olarak 2017 motosiklet fuarında görevli bir polisin altında gördüm, sesi ve dengesi çok hoşuma gitti. daha sonra versys'lere istenen uçuk fiyatlar nedeni ile 750s bakmaya başladım. 2016 modeli ile beraber gelen çok fonksiyonlu renkli ekran, torpido gözü, anormal düşük yakıt tüketimi ve 4 sene garantili olması beni cezbetti ve bu motoru aldım. henüz 250 km deyim. ilk izlenimim er6n'ye göre çok daha dengeli ve ağırlık merkezi daha iyi ayarlanmış, gaz tepkileri daha güzel, frenleri belirgin bir şekilde iyi, renkli ekran gösterge çok iyi, torku çok iyi yüksek hızlara çok çabuk çıkabiliyor, egsoz sesi çok belirgin, er6n ye göre olumsuz özelliği olarak çukurlarda çok sarsıntı yapıyor. naked motorun fıtratı gereği hızlanınca çok fazla rüzgar vuruyor, uzun bir cam ile bu sorunu çözeceğim. önerisi olanlar marka model paylaşabilirse çok sevinirim.

ayrıca, er6n ye göre trafikteki diğer sürücüler belirgin bir şekilde saygılı davranıyor hondanın marka algısından mı, sesinden mi yoksa görüntüsünden mi bilemedim, aynı klasmanda sayılan iki motor arasındaki bu kadar saygı farkı çok garip. ikinci olarak ise motordan indiğim her yerde insanlar çok fazla ilgi gösteriyor bir şeyler soruyorlar, iltifat ediyorlar er6n de bu olay hiç yaşamadım bu da garip geldi bana. kısacası şu ana kadar her şey yolunda gidiyor, sormak istediğiniz farklı bir soru olursa cevaplayabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

@ramsay merhaba, görüntü çok güzel olmuş. görsellik dışında, kayışın zincire göre avantaj ve dezavantajları nelerdir tam olarak?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    NC700S
    ..................

@ramsay merhaba, görüntü çok güzel olmuş. görsellik dışında, kayışın zincire göre avantaj ve dezavantajları nelerdir tam olarak?
    Merhaba, yabancı forumları gezerken karşılaştım, performans olarak yani güç kaybı olur mu bilemiyorum ama tahminen zincirin bakım ve yağlama işlerinden bu şekilde kurtulmak mümkün, zincire göre daha sessiz olacağınıda tahmin ediyorum. ama tabi maliyet tarafı varki bu kitin bedeli baya tuzlu, sonrasında belli periyotlarda değişmesi gereken kayışında maliyeti var. Neticede değişik bir alternatif.
    Alper_tim bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ya hu bu kayış kiti baya keyifli görünüyor

Bir kaç kişi maliyete katlanırsak daha ucuza temin edebiliriz sanki.

Çok zor olmasa gerek, bizim arka dişli çapımıza uygun bir kayış kasnağı lazım, delik yerleri denk gelmese de torna filan halledilebilir.

Bir de yine ön dişlimiz ile aynı çapta dişli kayış kasnağı uydurmak gerekli, bunun maliyeti daha kolay olur sanki.

E sanayi de ve motor ve otomobil sektöründe birbirinden farklı binlerce kayış ölçüsü var.

Orjinalinde kasnaklı kayışlı olan motor modellerini inceleyip bu parçaları uygulayabilir miyiz bakmak lazım.

Olma mı la?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    En azından bir tane alıp inceleyip benzerini ucuza mal etmek mantıklı olabilir.

NC çok sattı sonuçta, bu ürüne benzer yerli ve daha ucuz bir alternatif kendine bir pazar payı bulabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından bir tane alıp inceleyip benzerini ucuza mal etmek mantıklı olabilir.

NC çok sattı sonuçta, bu ürüne benzer yerli ve daha ucuz bir alternatif kendine bir pazar payı bulabilir.
    Sıfırdan üretmek değil de, zaten kayışlı olan modelerin kasnakları incelenip uyarlanabilir mi diye bakılabilir.
    Kızıl pars ve dogansc bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    NC 750S 2016
    anahtar üzerinde çalınma teminatlı kasko ve grade zincir kilit de tamamdır. Gözüm arkada kalmıyor.

Motosikleti
    NC700S
    Murat Ustaoğlu ve dogansc bunu beğendiler.

Merhaba millet, bende yakında 2017 Nc 750 X DCT alarak aranıza katılacağım, 2016 sonlarına doğru Türkiye Honda ya ulaşıp, Led farlı model neden gelmiyor diye sordum, planlamada olmadığını söylediler, bayilerden ve araştırmalarımdan öğrendiğim kadarıyla bizi 3. sınıf millet saydıklarından ellerindeki halojen farlı motorları bize yolluyorlar, avrupada ise Led ler dolaşıyor, kızıp Hondayı aramam sonunda bana getirmeyeceklerini sebebinde ekstra maliyet olduğunu, yaklaşık 1000 Euro civarı fiyata ilave olacağından bu motoru satamayacaklarmış zaten haddinden fazla pahalı, şuan 35 bin lira, led far koy 40 bin, 40 bine bunu zaten bende almam, aklım Africa Twine falan kayar, kendimi ayarlar gider onu alırım....

Özet olarak 2017 dede boşa beklemeyin millet, led far sonra gelecek dediği yıl sonunu bulur, hatta gelmez modeli dahahada değiştirdiklerinde gelir, yani arabalarda olduğu gibi, kasa değişimine yakın ellerinde ne varsa takar yollarlar, bir bakmışsın fiyat hala aynı...
    yani bizim led farlar yalan oldu, kendimiz bu farı dışardan almak zorunda kalacağız sanırım, Honda Türkiye den hayır yok bize :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.durankardesler.com.tr/wp-...2d33c2ce4d.jpg
    onu boşa bekleme kardeş...
    mehmetenis bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hayaller Paris, gerçekler Bağcılar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler