Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı KukLa13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan takılıymıs gaz kolunda ayar yaptırmıs boşluk varmış öyle dedi. Niye ikisi birden cıkmıs tabi ayrı konu
    Gaz kolundaki boslugu almak icin birseyi sokmeye gerek yok bana pek samimi bir satici gibi gelmedi

Turkce karakterlerin olmayisindan oturu kusura bakmayin cepten giriyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolundaki boslugu almak icin birseyi sokmeye gerek yok bana pek samimi bir satici gibi gelmedi

Turkce karakterlerin olmayisindan oturu kusura bakmayin cepten giriyorum
    Gaza hemen tepki versin mi öyle birsey söyledi boşluk varmıs ayar yapildi fln dedi evet banada garip geldi bu durum.

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu gidon konusunu biraz daha deyaylı anlatabilir misiniz? Nasıl bişey merak ettim bu boşluk. "Gidon da boşluk" bana hiçbir şekilde normal gelmedi de. Montajdan kaynaklanmış olabilir.

Ayaklarınızı da ne frenin altında ne de üstünde tutmayın. Yanında da tutmayın. Ayak basamağına ayağınızın ön tarafı ile(ucu değil) basın. Fren yapılması gereken yerde fren yaparsınız. Normalde ayağın pedal civarında değil basamakta düz bir şekilde olması en doğrusudur

O topcase aparatı da büyük ihtimalle sizin motora da uyacaktır. Sanırım aynı şase ve kuyruk tasarımı car o 125'likte de.
    Nasıl anlatayım ön frene basınca tık ediyor bırakınca yine tık ediyor yani her zaman değil ama duracak falan olursam ön amortisörler sıkışırsa tıklıyor. Durduğum yerde ön frene basıp ileri geri yüklenincede yapıyor, gidon göbeğini tutunca net olarak anlaşılıyor orda çok az bi boşluk olduğu.

Şu aparat için shad ürünleri getiren bi yerle konuşsak getirtmez mi acaba Yurt dışından ürün alma konusunda çok şanslı sayılmam

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı vnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl anlatayım ön frene basınca tık ediyor bırakınca yine tık ediyor yani her zaman değil ama duracak falan olursam ön amortisörler sıkışırsa tıklıyor. Durduğum yerde ön frene basıp ileri geri yüklenincede yapıyor, gidon göbeğini tutunca net olarak anlaşılıyor orda çok az bi boşluk olduğu.

Şu aparat için shad ürünleri getiren bi yerle konuşsak getirtmez mi acaba Yurt dışından ürün alma konusunda çok şanslı sayılmam
    O tarz bir tıklama daha doğrusu seyrek bir titreşim benim motorda da var. Frene hafiften bastığımda gidonda çok az hafif bir titreşim şeklinde tıklamalar oluyor. Ancak çok kullanınca dikkatimi çekti, her binen farkedemeyebilir. Ben amortisörden sanıyordum ama senin bu söylediğin üzerine gidon bağlantılarını da bir kontrol edeyim
    #sürenadam

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tarz bir tıklama daha doğrusu seyrek bir titreşim benim motorda da var. Frene hafiften bastığımda gidonda çok az hafif bir titreşim şeklinde tıklamalar oluyor. Ancak çok kullanınca dikkatimi çekti, her binen farkedemeyebilir. Ben amortisörden sanıyordum ama senin bu söylediğin üzerine gidon bağlantılarını da bir kontrol edeyim
    Benzer bir durum daha önce yaptığım kaza sonucuda gelmişti benim başıma. Yine SYM gts 250 ile ciddi bir kaza geçirmiştim (benim için çok olmasada motor için baya ciddiydi). Komple ön amortisörler çatal falan değişmişti. Onda da aldıktan bir süre sonra şimdikine benzer bir boşluk farkettim, yaptırdığım yere götürdüm sıktılar düzeldi. Sıfır motorlarda bu ne kadar olası bir durum acaba? Daha önceki sahibi farketmedi mi yoksa benim bilmediğim şeyler mi var

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf benimde begendigim bir motor.

Kilometre ile oynandigini nasil anlariz? goruslerinizi bekliyorum. simdi ye kadar 10 a yakin bakilmasi gereken nokta bulundu.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...l-anlariz.html

bu motoru ben biliyorum ortaköyde denk gelmiştim dosta gidecek bi motor değil sahibinin anlattıklarına bakılırsa 1 motorun 1 kocası olur ama bunda koca çok siz anlayın demek istediklerimi

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    gidondaki bosluk kronik sanirim. boslugu almak basit is basluk varken cok fazla gezmeyin rulman yatagi zarar gorebilir.yakiti daha onceki sayfalarda bahsetmistim 3.1 litre cikmisti.

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

arka fren pedali olmasi gereken yerden yukarida. onu asagiya cekmeye calistim ama o zamanda stop swichine ayar gerekiyor ince bir is yani.
    vnc bunu beğendi.

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru ben biliyorum ortaköyde denk gelmiştim dosta gidecek bi motor değil sahibinin anlattıklarına bakılırsa 1 motorun 1 kocası olur ama bunda koca çok siz anlayın demek istediklerimi
    Hocam bu bildiginiz motor sahibinden.com daki 7000 lira fiyat verilen siyah uzerinde suzuki yazilari olan motosiklet mi

Hocam bu bildiginiz motor sahibinden.com daki 7000 lira fiyat verilen siyah uzerinde suzuki yazilari olan motosiklet mi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93342844/detay

Soruyorum sahibine kacinci sahibisiniz ne yapacan benim motorun hesabini mi soruyorsun diyo. 3 aydir ilanda motor suanki kilometresi ne diyorum cevap yok.. Seviyesiz birisi cıktı uzak durun derim ne motoruna ne kendine güven olur bilgilendirmek icin yaziyorum... En sonda 6200 TL + Lazer Kask + Disk kilidine bana motoru bırakıyordu almaktan vazgectim..
    braingulp bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi

Soruyorum sahibine kacinci sahibisiniz ne yapacan benim motorun hesabini mi soruyorsun diyo. 3 aydir ilanda motor suanki kilometresi ne diyorum cevap yok.. Seviyesiz birisi cıktı uzak durun derim ne motoruna ne kendine güven olur bilgilendirmek icin yaziyorum... En sonda 6200 TL + Lazer Kask + Disk kilidine bana motoru bırakıyordu almaktan vazgectim..
    Guncelleme icin saol, o davranis tarzi ile motor degil cukulata bile satamaz o adam.

dikkat ettim, bazi insanlar gercekten sosyal anlamda ozurlu ve konusmasini bilmiyorlar, yani motorun bi yanlisi olmayabilir, belki adam sadece uyuzun tekidir, bunuda goz ardi etme bence.

fiyat baya iyimis. harirlisi,

eger almaktan kesin vaz gecmediysen benim konu basligina gidip , listedeki maddelere bakabilirsin, belki motoru incelemek gerekir.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...l-anlariz.html

Motosikleti
    loading...

evet özelden gerekli bilgiyi verdim

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    arkadaşlar gelemiyorum bayadır aranıza kusura bakmayın... neler yapıyosunuz? bu arada baya bi kalabalıklaşmışız ya ))

Motosikleti
    loading...
    yüzünü gören cennetlik olacak abi sen nerelerdesin sym nin havası gecti crosa binmeye basladın unuttun buraları :D

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    engin kardeşim parça fiyatlarında merak ediyorum bilgi verebilirmisin

Motosikleti
    loading...
    Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin kardeşim parça fiyatlarında merak ediyorum bilgi verebilirmisin

parcalık bi işim olmadı daha fıyat hakkında bi bilgim yok desem yeridir sonucta sıfır aldım sadece arka balata değiştim oda işçilik dahil orjınal balatası 70 tl ye geldi

Arkadaşlar ilk motosikletim olarak almayi düşünüyorum 250liklerden hyosung ve symye param yetiyor

- Daha önce başka motosikletler kullanmış arkadaşlar motosikletin kalitesi hakkında yorum yapabilirler mi?
    - 6000&7000 aralığında bir bütcem var alma! bu motoru şu motorlara bak diyebileceginiz marka modeller varmıdır ?
    - Kronik arızası varmı ?
    - Temiz bir motosiklet bulursam temiz bakicagimi bildigim icin senelerce kullanabilir miyim ?
    - Şu ana kadar ne masraflar açtı ne gibi sorunlarla karşılaştınız
    - En beğenmediğiniz yönü nedir hersey iyide işte şu olay beni çıldırtıyor bu yüzden bu motoru satarim dediğiniz eksiklik/kusur ?
    - Üzerindeki orjinal lastikleri nasıl ?

İlk başlıkta biliyorum birçok sorunun cevabı var ama şuan kilometreler yapıldı bu motosikletler ile asıl az cok hersey simdi belli olur o yüzden cevap verebilirseniz unuttuğum hususlarıda belirtebilirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    loading...
    Arkadaşlar ilk motosikletim olarak almayi düşünüyorum 250liklerden hyosung ve symye param yetiyor

- Daha önce başka motosikletler kullanmış arkadaşlar motosikletin kalitesi hakkında yorum yapabilirler mi?
    - 6000&7000 aralığında bir bütcem var alma! bu motoru şu motorlara bak diyebileceginiz marka modeller varmıdır ?
    - Kronik arızası varmı ?
    - Temiz bir motosiklet bulursam temiz bakicagimi bildigim icin senelerce kullanabilir miyim ?
    - Şu ana kadar ne masraflar açtı ne gibi sorunlarla karşılaştınız
    - En beğenmediğiniz yönü nedir hersey iyide işte şu olay beni çıldırtıyor bu yüzden bu motoru satarim dediğiniz eksiklik/kusur ?
    - Üzerindeki orjinal lastikleri nasıl ?

İlk başlıkta biliyorum birçok sorunun cevabı var ama şuan kilometreler yapıldı bu motosikletler ile asıl az cok hersey simdi belli olur o yüzden cevap verebilirseniz unuttuğum hususlarıda belirtebilirseniz çok sevinirim.

hyosung hakkında genel olarak tamircilerden aldığımız yorumlar sakın bulaşma ocağına incir ağacı diker cinsinde idi ben sym yi almadan önce sorduklarımda

kronik arızamız yok sadece gidonda gevseme var oda serviste usta 5 dk da hallediyor cok kolay bişey
    temiz bir motoru temiz kullandıkca uzun seneler kullanabilirsin
    motorum 5300 km de oldu normal bakım periyodları haricinde sadece arka fren balatasını değiştirdim baska bişey yok
    beğenmediğim yönü yok
    orjınal lastıklerinde arka lastık yazın kullanışlı değil yagmurlu havalarda kullanışlı yaza doğru iyi bi lastık ile değiştireceğim nasıp olursa

km yükseldi ama hala ilk günki gibi

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parcalık bi işim olmadı daha fıyat hakkında bi bilgim yok desem yeridir sonucta sıfır aldım sadece arka balata değiştim oda işçilik dahil orjınal balatası 70 tl ye geldi
    teşekkürler engin sym hakkında servis parça konusunda bilgim yok honda yamaha yı biliyorum bu konuda paylaşım yaparsan bilgimiz olur
    enginogurlu bunu beğendi.

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    yok be kardeşim bu ara çok çalısıyoruz o yuzden giremiyorum foruma... daha şimdi işten geldim... boş kaldımmıda forumda takılmak yerine gezmeyi seçiyorum motorla doğal olarak :D sen neler yapıyosun üzmüyo demi bizim oğlan seni :D

Motosikleti
    Yamaha mt09

ben wolfu almadan once halıcıoğlunda yolda gordum motoru ve kullanıcısından fikir almak adına arkadaştan kenara çekmesini istedim ayak üstü biraz lafladık ilgili bir arkadaştı motoru öve öve bitiremedi motoru sattıgı için çok samimi bulmadım motorun sahibi arkada oturuyordu bi arkadası kullanıyordu motoru ne kadar yaktıgını sordugumda ben 10.000 devirden önce vites değiştirmiyorum o yuzden biraz fazla yakıyor dedi valla bizim motorlar 9.500 de kesiciye giriyor bu adam nasıl ceviriyor o deviri?
    ben motor alırken satıcının en ufak yalanını gördüğümde soguyorum kimbilir ne süprizler cıkarır diye düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler