Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) vites gecisleri biraz serttir bu tum hyolarda boyle. bosa gecmek icin motoru ya oldugu yerde ayaginla ileri geri yapacaksin ya da cok hafif (cok cok hafif) gaz verip gecireceksin rolantiyi yakaladigin an. ben debriyaj balatalarimi 120 km once degistim su an bosa cok guzel geciyor ama ileride aynisi olacak bu motorun karakteri boyle. sorun olarak da gormuyorum hayati bir sey degil.

2)normal degildir, hic oyle bir sey yasamadim hic de duymadim enjeksiyonlularda.

3) bende orjinal cami var ruzgar gecirmeme konusunda memnunum ama goruntu olarak hosuma gitmiyor senin cam daha guzel daha kalitelisi givi var piyasada ama cam aparati bulman icin arastirmak - ugrasmak lazim, yapilabilir. yapani kadikoyde gordum yakalarsam sorcam

4) egzozu actirmamani tavsiye ederim altimizdaki 250 cc motor, ondan alacagin ses gurultu kirliligi olur bence.

5) vites pedalinin ustunde lastik yok, ben sonradan aksesuar olarak satinaldim.

6) yedek depo yok ama en azindan gostergemiz var 320 km altina dustu mu ilk opet seni bekler

7) motor icin yorumum: bir daha o sekilde yikatma elektronik aksama, sensorlere su ve kopuk kacirabilirsin. kendin yika motorunu ozel sampuan ve sungerini alip. depo icin deri kilif alabilirsin, uzun yolda kullanacaksan genis ayakliklar takabilirsin, o cin mali sissy bari degistirebilirsin.

masallah guzel gorunuyor gule gule kullan, tekerin duz bassin. bir problemin yoksa kanuni servislerinden uzak dur ki problem yaratmasinlar
    tesekkurler cevapların için dikkate alacagım bu gaz kesme sorunu kafama takıldı şimdi iyi bir usta olması lazım anlayan beyinde bir sıkıntı varsa garantiden değiştirirler mi acaba yıkama olarakta silcem bundan sonra bu sekilde benimde hiç hosuma gitmedi cam resimden görundugunden daha kötü cıkartmak en mantıklısı gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    tesekkurler cevapların için dikkate alacagım bu gaz kesme sorunu kafama takıldı şimdi iyi bir usta olması lazım anlayan beyinde bir sıkıntı varsa garantiden değiştirirler mi acaba yıkama olarakta silcem bundan sonra bu sekilde benimde hiç hosuma gitmedi cam resimden görundugunden daha kötü cıkartmak en mantıklısı gibi[/QUOTE]

Hayırlı olsun, tekerin düz bassın..

merhaba arkadaşlar
    motor camiasında yeniyim, 2014 modellere 11.250 lira fiyat çekiyorlar. Üstelik anahtar teslim de değil. üstüne 600 tl ruhsat vs. masrafı var. Bu fiyatlara alınır mı ne dersiniz? teşekkürler.
    gkhn41 bunu beğendi.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı starRide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    motor camiasında yeniyim, 2014 modellere 11.250 lira fiyat çekiyorlar. Üstelik anahtar teslim de değil. üstüne 600 tl ruhsat vs. masrafı var. Bu fiyatlara alınır mı ne dersiniz? teşekkürler.
    alinir neden alinmasin sinifinda tek motosiklet. fiyat fahis ama alternatifi olmadigi icin o fiyatlara cikti. daelim'i alternatif sayacaklar lutfen cevap yazmasin, bobrek tasiniz varsa ayri
    Sam@ ve ssates bunu beğendiler.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    1) vites gecisleri biraz serttir bu tum hyolarda boyle. bosa gecmek icin motoru ya oldugu yerde ayaginla ileri geri yapacaksin ya da cok hafif (cok cok hafif) gaz verip gecireceksin rolantiyi yakaladigin an. ben debriyaj balatalarimi 120 km once degistim su an bosa cok guzel geciyor ama ileride aynisi olacak bu motorun karakteri boyle. sorun olarak da gormuyorum hayati bir sey degil.

5) vites pedalinin ustunde lastik yok, ben sonradan aksesuar olarak satinaldim.
    Debriyaj ayarı iyi yapıldığında genele oranla vites geçişleri sert de olsa vites atarken zorluk yaşayacak, boşa alamayacak kadar değil.

Her vites pedalının üstünde olduğu gibi bunların da pedal üstünde lastiği var şurada görüldüğü gibi. Ayrıca satın alınabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. (fotoğrafın alt tarafındaki parçayı görmezden gelin)

gkhn41 bunu beğendi.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Gökhan hayirli olsun.vites geçişlerin o kadar kötüyse debriyajin bitiktir gibi geldi bana,devrin yukselmiyorsa erken vites degistirdigin icin olur.(cok kaçırmıyorsa).yuksek devirde de motor cok guclu oluyor,kaçırdığı zaman devir artar ama hız artmaz.kavrama noktasını biraz yukarı aldığında bosa ve diger viteslere cok rahat geçiyor normalinde,balatalari kontrol ettir.yedek depo yok evet,bos göstermeye başladıktan sonra 70-100 km daha gidersin.

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan hayirli olsun.vites geçişlerin o kadar kötüyse debriyajin bitiktir gibi geldi bana,devrin yukselmiyorsa erken vites degistirdigin icin olur.(cok kaçırmıyorsa).yuksek devirde de motor cok guclu oluyor,kaçırdığı zaman devir artar ama hız artmaz.kavrama noktasını biraz yukarı aldığında bosa ve diger viteslere cok rahat geçiyor normalinde,balatalari kontrol ettir.yedek depo yok evet,bos göstermeye başladıktan sonra 70-100 km daha gidersin.

tesekkurler levent abi yani gaz yememe normal dir diyorsun abi 8 bin devirde falan değişiyorum vites ama benim olay gaz dediğim mesela gazı yavas yavas artırırsam sıkıntı yok zaten vites değiştim gazı kökledim 1,2 sn gitmiyor tam gazda orda bir kesilme söz konusu yani abi...

[QUOTE=Slayerrr;3270910]Debriyaj ayarı iyi yapıldığında genele oranla vites geçişleri sert de olsa vites atarken zorluk yaşayacak, boşa alamayacak kadar değil.

Her vites pedalının üstünde olduğu gibi bunların da pedal üstünde lastiği var şurada görüldüğü gibi. Ayrıca satın alınabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. (fotoğrafın alt tarafındaki parçayı görmezden gelin)

benim dediğim lastik burası benden önceki sahibi cıkarmıs yok onuda bulmam zor gibi debriyajda bir sıkıntı var gibi ama şimdilik götürür gibi debriyajı değiştirmek ne kadar mal olur ???

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    dogru ya ben fren pedaliyla karistirdim
    gkhn41 bunu beğendi.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum ben tam anlayamamisim demek,bahsettigimiz farklı seylermis.anlattigin olay tam da Rıdvan'a sorulacak bir olaymış
    Aynı olay bana olmuştu,o tutukluğu yaptıktan sonra Fİ lambası yanıyordu,bir süre sonra sönüyordu.bir kac gun daha geçince bu olay arttı ve lambayı surekli yakmaya başladı,serviste cihazla baktılar,egsoza giren sensörlerden biri bozulmus,onu degistirdiler,bir daha da ne kesiklik oldu,ne de lamba yaktı bununla alakalı.
    Sende de bu kesikligi yaptığında lamba yakıyor mu?
    Bu arada yazdıklarını tekrar okudum da,motorun boşta gibi bagirmasindan bahsetmişsin,bu da debriyaja isabet eder.farkli iki sorundan mı bahsediyoruz?
    gkhn41 bunu beğendi.

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben tam anlayamamisim demek,bahsettigimiz farklı seylermis.anlattigin olay tam da Rıdvan'a sorulacak bir olaymış
    Aynı olay bana olmuştu,o tutukluğu yaptıktan sonra Fİ lambası yanıyordu,bir süre sonra sönüyordu.bir kac gun daha geçince bu olay arttı ve lambayı surekli yakmaya başladı,serviste cihazla baktılar,egsoza giren sensörlerden biri bozulmus,onu degistirdiler,bir daha da ne kesiklik oldu,ne de lamba yaktı bununla alakalı.
    Sende de bu kesikligi yaptığında lamba yakıyor mu?
    Bu arada yazdıklarını tekrar okudum da,motorun boşta gibi bagirmasindan bahsetmişsin,bu da debriyaja isabet eder.farkli iki sorundan mı bahsediyoruz?
    lamba yakmıyor abi sorun ikisi aynı olay debriyajdan oldugunu sanmıyorum cunku sadece tam gazda yapıyor. boş bir vaktimde izmitte kanuni servisi varmıs adem usta bir götürüp göstercem bakalım kafamı kurcalayan beyindense garantiden değişirler mi?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    [QUOTE=gkhn41;3270950]tesekkurler levent abi yani gaz yememe normal dir diyorsun abi 8 bin devirde falan değişiyorum vites ama benim olay gaz dediğim mesela gazı yavas yavas artırırsam sıkıntı yok zaten vites değiştim gazı kökledim 1,2 sn gitmiyor tam gazda orda bir kesilme söz konusu yani abi...

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj ayarı iyi yapıldığında genele oranla vites geçişleri sert de olsa vites atarken zorluk yaşayacak, boşa alamayacak kadar değil.

http://i.hizliresim.com/wzynER.jpg benim dediğim lastik burası benden önceki sahibi cıkarmıs yok onuda bulmam zor gibi debriyajda bir sıkıntı var gibi ama şimdilik götürür gibi debriyajı değiştirmek ne kadar mal olur ???
    debriyaj balatasını ben değiştirdim orjinal hyonun baltası 183 liraya almıştım.. işçilik heryerde farklıdır o yüzden birşey diyemiyorum ..4
    yalnız balatayı değiştirince viteslerin hamur gibi oluşunun keyfine varacaksın
    gkhn41 bunu beğendi.

[QUOTE=burdurlu1985;3271247]
    Alıntı gkhn41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler levent abi yani gaz yememe normal dir diyorsun abi 8 bin devirde falan değişiyorum vites ama benim olay gaz dediğim mesela gazı yavas yavas artırırsam sıkıntı yok zaten vites değiştim gazı kökledim 1,2 sn gitmiyor tam gazda orda bir kesilme söz konusu yani abi...

debriyaj balatasını ben değiştirdim orjinal hyonun baltası 183 liraya almıştım.. işçilik heryerde farklıdır o yüzden birşey diyemiyorum ..4
    yalnız balatayı değiştirince viteslerin hamur gibi oluşunun keyfine varacaksın
    değiştirmek lazım o zaman =)
    burdurlu1985 bunu beğendi.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    alinir neden alinmasin sinifinda tek motosiklet. fiyat fahis ama alternatifi olmadigi icin o fiyatlara cikti. daelim'i alternatif sayacaklar lutfen cevap yazmasin, bobrek tasiniz varsa ayri
    ÖTV ve kur artışı da fiyatlara yansımış olabilir.

dün izmitteki yetkili servis adem abiye götürdüm debriyajı ayarladı geçişlerdeki sıkıntı bitti boşa bile rahat geçiyor arada inatlık yapıyor o kadar.

gaz kesme sorunuda yok =) bundan önceki 8 bin baakımı motoparkta yapılmıs ve yağ fazla konulmus dedi içinden yağ aldı fazla yağda iyi değildir diyolar =) motor canavar gibi oldu valla nazar değmesin=) ufak bir gezindi yaptım 140 ı rahat göruyor ama camdan dolayı baya bi rüzgar alıp kafa sallıyor 120den sonra yazın camı cıkarcam bakalım o zaman nasıl olacak =)

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı gkhn41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün izmitteki yetkili servis adem abiye götürdüm debriyajı ayarladı geçişlerdeki sıkıntı bitti boşa bile rahat geçiyor arada inatlık yapıyor o kadar.

gaz kesme sorunuda yok =) bundan önceki 8 bin baakımı motoparkta yapılmıs ve yağ fazla konulmus dedi içinden yağ aldı fazla yağda iyi değildir diyolar =) motor canavar gibi oldu valla nazar değmesin=) ufak bir gezindi yaptım 140 ı rahat göruyor ama camdan dolayı baya bi rüzgar alıp kafa sallıyor 120den sonra yazın camı cıkarcam bakalım o zaman nasıl olacak =)
    Gözün aydın, sevindim sorunlarını çözmene. bende h.sonu senin memlekete ziyaret yapmayı planlıyorum, ilanda bi motor var 2006 model ona bi bakayım.

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar salı günü hayırlısıyla ahrimanın motoru alıyorum.. formaliteden de olsa bir motorcuya göstereyim diyorum içimde kurt kalmasın diye :D göztepe bostancı kadıköy dolaylarında usta öneriniz nelerdir (arman şahsi algılama kardeşim :D)
    ahriman bunu beğendi.

tazman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

işte olay budur istediğiniz şekilde animasyon yüklenebiliyor çakar-sis-uçak ikaz-dörtlü-sinyalizasyon ve daha ne isterseniz
    ssates bunu beğendi.

Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın, sevindim sorunlarını çözmene. bende h.sonu senin memlekete ziyaret yapmayı planlıyorum, ilanda bi motor var 2006 model ona bi bakayım.
    tesekkurler sam kardeşim kocaelide hangi motora bakıcan =) yardımcı olmak isterim.
    Sam@ bunu beğendi.

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slayerr ın bu forumda ve forum dışında yardımları su götürmez bir gerçek. Banın bir an önce kalkması lazım!!
    Cok ayip etmisler! Madem kisisel bir sorun olarak algilamis admin bey, ozelden bu konuyu halledebilirdi. Cocuk gibi "top benim, istedigimi oynatirim, sen git mahallemden" mantigiyla tavirlar edinerek olmaz bu isler. Karikatur kufur iceriyor olsa bile basin yayin organlarinda yayinlanabilen bir karikatur suc teskil etmez. Yani madem admin ustune alindi, slayerrr'a soyleyecekti "hayirdir kardes, ayip ediyorsun nedir bu?" diye. Kaldi ki Ridvan arkadasimiz oyle insanlara rencide edecek hakaret veyahut hareket edecek bir insan degil. Kendisi foruma baya bir katkisi olmus birisidir. Gv 250 kullanicilarinin internet ortaminda sorularina cevap bulabildigi TEK adreslerden birisidir burasi (ben dahil)... Ridvan ve benzeri dostlarimiz eger bu siteye bu kadar katkisi olmasa idi onlarca,hatta yuzlerce uye burada olmazdi... Hee ben ridvani bir kere yuzyuze gordum mu? Hayir! Ancak buradan takip ettigim, samimiyetine ve yardimlarina minnet duydugum bir insandir kendisi. En kisa surede bu Ban olayinin halledilmesi lazim. Zaten kucuk bir topluluguz, bari boyle ters hareketlerle birbirimizi kirmayalim oyle degil mi sevgili RTE ADMIN???
    ssates, Sam@ ve TwisTeD bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Merhabalar ,

Ben bu konularda çok yeniyim ve sizden bir fikir almak istiyorum. 2 adet GV 250 motor var.
    1-) 2005 Model 31000 Km. ustaya gösterdim motor sorunsuz dedi ama aksamlar kötü 1000 lira masraf var.
    2-) 2007 model 30000 Km. makina tertemiz harika motorda iyi ama usta bu motor daha önceden tamamen açılmış ve toplanmış olduğunu söyledi.

Şimdi 2005 model olan 1000 lira daha uygun ama masrafı var. Diğerinin herşeyi iyi ama motor komple açılmış ve toplanmış. Bu modelleri kullanan kişiler olarak düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.
    gkhn41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler