Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MURATAYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    Öncelikle teşekkür ederim Slayerrr üstat... Fakat 140/90 artçılı kullanımlarda çamurluğa sürtmüyor mu ? Ayrıca savanın motosiklet lastikleri çek malı mı yoksa sloven malı mı ? Birde fiyatları nasıl mesela aynı ayarda bilindik bi marka ile takımında 100-200 tl fark varsa kalite bazında değer mi sence ?
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar ! . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet oraya bağlaması zahmetli olucaktı biraz o yüzden koruma demirini tercih ettim ama şuanda orayada taktırmayı düşünüyorum biraz araştırayım eğer akü kaldırırsa; artık kamyon gibi gezerim
    Bence de sinyallerin arasina tak, hatta farin altinda birbirine farin capi kadar. yaklastir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MURATAYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim Slayerrr üstat... Fakat 140/90 artçılı kullanımlarda çamurluğa sürtmüyor mu ? Ayrıca savanın motosiklet lastikleri çek malı mı yoksa sloven malı mı ? Birde fiyatları nasıl mesela aynı ayarda bilindik bi marka ile takımında 100-200 tl fark varsa kalite bazında değer mi sence ?
    140/90-15'in dış ölçüsü 150/80-15 ile neredeyse aynı 0,6 cm fark var sadece. Zaten neredeyse her lastik değiştiren 140/90 alıyor. Slovenya üretimi bir Goodyear (Dunlop) markası. Ben değmeyeceğini düşündüğüm için aldım ve memnunum.
    MURATAYDIN bunu beğendi.

Motosikleti
    Herkese iyi geceler. ..
    Malumunuz hem motor kullanicisi hem de gv 250 sahibi olarak oldukca yeniyim.
    Motorumla ilgili bir sorunla karsilasacagimda yardimlarinizi esirgemeyeceginizin farkindayim...
    Benim dikkatinizi cekmek istedigim konu, forumlarda da okudugum kadariyla kazalar ve kaza sonucunda hakliligimizi ispat etmekteki yasadigimiz zorluklar.
    Bu dusunceyle motorun on ve arka kismina 2-3 saat kayit yapabilecek minik gizli kameralar koymak gibi bir fikre kapildim..
    Bu konuda yapilmis bir calisma varmidir, olumlu ve ya olumsuz elestirilerinizi ogrenmek istiyorum

MURATAYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    Teşekkür ederim ilgin için Slayerrr. Savayı Çanakkalede bulmak zor olacak sanırsam. Ben motorum söz konusu olunca çok titizim) Bursaya ya da İstanbula gittiğim zaman tarihine v.s. bakıp alayım. İyi gecereler cümleten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Bu arada tekrardan selam arkadaşlar.
    Motosikletimi satılığa çıkarttım. Ben herşeyine kefilim, hatta herkes sıfırmı diye soruyor Maaşallahı var.
    sahibinden.com da ilanı var numarasıda 139997428 düşünen olursa görüşelim. Benim gözümde sadece lastikleri değişmesi gerek.
    Geriye kalan her şeyiyle aksesuarları dahil muazzam bir makina. Aklınzda bulunsun.
    Satma sebebim ise malum bu devirde esnaflık zor... Anlayan anlamıştır zaten.
    Fakat gv250 sevdasından asla vazgeçmem. Yaza kısmet olursa yeniden yollarda olacam inşallah. Haydi hayırlı geceleriniz olsun.

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Arkadas lar forumda 29 ekım cumhurıyet bayramı nedenıye toplu surus duzenlenmıs ıstanbul da anadou yakası suadıye otelının onunde toplanılacak gelen arkadaslar varmı

Motosikleti
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas lar forumda 29 ekım cumhurıyet bayramı nedenıye toplu surus duzenlenmıs ıstanbul da anadou yakası suadıye otelının onunde toplanılacak gelen arkadaslar varmı
    Ben gelmeyi cok isterim ama henuz trafige hic cikmadim...
    İsin ucunda butun grubu rezil etmekte var ;-)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki yarın gibi sormuşsun, daha çok vakit var

Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gelmeyi cok isterim ama henuz trafige hic cikmadim...
    İsin ucunda butun grubu rezil etmekte var ;-)
    Merak etme zaten fazlasıyla rezil ve tehlikeli bir sürüş oluyor.
    oguzhansan ve blackarca bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    merhaba arkadaşlar;

motorumu daha kullanamadan tamire vermek zorunda kalmıştım.(2005 model 47.000 km) bursa'da bir ton insana sorduktan sonra beymoto'ya verdim motoru ve yaklaşık 40 gündür onlardaydı. benim acelem yok onların işi çoktu. sindire sindire uğraştılar. motoru komple indirip kadar kontrol ettiler. şasedeki çatlağı ve ön çamurluğu tamir ettiler. yağ/filtre derken tüm ayarlarını yaptılar. motordan artık ses gelmiyor.hemde nerede ise rektefiye oldu bakılmadık ellenmedik bir tek elektrik aksamı kaldı. neredeyse motoru yenilemiş kadar oldum. sadece lastikler kaldı ve onları da önümüzdeki yaz değiştirmeyi düşünüyorum. tüm bu emek karşılığı 1100 lira ödedim ve helalleştik.

bursa'da olan arkadaşlarımıza beymoto'yu (ekrem,erdal ve esat) tavsiye ederim. esnaflıkları ve herşeyi tek tek anlatmaları neler yaptıklarını ne yapmaları gerektiğini hiç sıkılmadan defalarca anlattılar. arada gittim muhabbet ettik çay içtik. bu günde elmasbahçeler-ataevler arası ilk trafik deneyimimi yaşamış oldum.

herkese iyi bayramlar.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

motorumu daha kullanamadan tamire vermek zorunda kalmıştım.(2005 model 47.000 km) bursa'da bir ton insana sorduktan sonra beymoto'ya verdim motoru ve yaklaşık 40 gündür onlardaydı. benim acelem yok onların işi çoktu. sindire sindire uğraştılar. motoru komple indirip kadar kontrol ettiler. şasedeki çatlağı ve ön çamurluğu tamir ettiler. yağ/filtre derken tüm ayarlarını yaptılar. motordan artık ses gelmiyor.hemde nerede ise rektefiye oldu bakılmadık ellenmedik bir tek elektrik aksamı kaldı. neredeyse motoru yenilemiş kadar oldum. sadece lastikler kaldı ve onları da önümüzdeki yaz değiştirmeyi düşünüyorum. tüm bu emek karşılığı 1100 lira ödedim ve helalleştik.

bursa'da olan arkadaşlarımıza beymoto'yu (ekrem,erdal ve esat) tavsiye ederim. esnaflıkları ve herşeyi tek tek anlatmaları neler yaptıklarını ne yapmaları gerektiğini hiç sıkılmadan defalarca anlattılar. arada gittim muhabbet ettik çay içtik. bu günde elmasbahçeler-ataevler arası ilk trafik deneyimimi yaşamış oldum.

herkese iyi bayramlar.
    hayırlı olsun valla büyük bakım yapmışlar aslında reflektiye falan, 1100 lira bana çok gelmedi ben böyle bir durumda garanti 2000 lira çıkar diye düşünüyordum

Motosikleti
    hyosung gv 250
    valla dostum sende bana bir iki yer önermiştin alışveriş için ama tamir konusu bursa'da muamma.ancak şu kadar söyleyeyim beymoto'ya da arkadaş tavsiyesi ile geldim. iyi ki de gelmişim. kısaca sana yapılan işlerden bahsedeyim;

motoru indirdiler.krank bloğuna kadar geldiler, eksantrik zincirlerini kontrol ettiler. ve bu noktada motordan çıkan sesi tespit edip sorunu giderdiler.
    normal bakım yaptılar( filtreler,yağ değişimi falan)
    motor kısmının tüm ayarlarını elden geçirdiler ve tekrar yaptılar. bir çoğu bilinmeyen bir el tarafından bakımı kendim yaparım mantığı ile bozulmuştu. rölanti sorunu bu yüzdendi ve manifoltları kontrol ettiler ve ayarları yaptılar.( bir önceki gösterdiğim manifoltlar değişecek tanesi 100 liradan 200 lira malzeme 100 de işçilik istemişti)
    şasede (sol ayak konan kısımda aşağı doğru inen kısımda kırık vardı biraz aşağıda da çürüme) kırığı giderip macunlayıp boyattılar.
    ön çamurluk kırılmıştı. bağlantı yerlerinden ve ön kısımdan 4-5 noktada kırıklar vardı. tamir edilip komple boyandı.
    ön frende sıkışma vardı. mekanizma komple sökülüp tamir edildi ve balatalar değişti.fren hidroliği değişti.
    sisybar ve çanları aparatları ile birlikte komple sökmüştüm. onların bağlantı aparatlarını değiştirip monte ettiler (en çıtır iş bu olacaktı hesapta ama 45 dakika uğraştılar)

daha aklıma gelmeyen şeylerde var
    yolun düşerse elmasbahçeler tarafında derya çorbacısının az ilerisindeki otobüs durağının arkasında dükkanları.

yarın motomax'e gidip mont alıp olayı kapatıcam. sadece pantalon kısmını düşünüyorum. alsam mı sezona mı bıraksam diye

Motosikleti
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol kardeşim teşekkür ettim.başka kullanan yok sanırım? Kimse cvp vermemiş!!!
    Ben kaska yapistirdim ama daha hic denemedim.
    İsin acikcasi guzelde olmadi :-C

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

merhaba arkadaşlar;

herkese iyi bayramlar.
    Hayirli olsun...
    Hayirli bayramlar
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    valla dostum sende bana bir iki yer önermiştin alışveriş için ama tamir konusu bursa'da muamma.ancak şu kadar söyleyeyim beymoto'ya da arkadaş tavsiyesi ile geldim. iyi ki de gelmişim. kısaca sana yapılan işlerden bahsedeyim;

motoru indirdiler.krank bloğuna kadar geldiler, eksantrik zincirlerini kontrol ettiler. ve bu noktada motordan çıkan sesi tespit edip sorunu giderdiler.
    normal bakım yaptılar( filtreler,yağ değişimi falan)
    motor kısmının tüm ayarlarını elden geçirdiler ve tekrar yaptılar. bir çoğu bilinmeyen bir el tarafından bakımı kendim yaparım mantığı ile bozulmuştu. rölanti sorunu bu yüzdendi ve manifoltları kontrol ettiler ve ayarları yaptılar.( bir önceki gösterdiğim manifoltlar değişecek tanesi 100 liradan 200 lira malzeme 100 de işçilik istemişti)
    şasede (sol ayak konan kısımda aşağı doğru inen kısımda kırık vardı biraz aşağıda da çürüme) kırığı giderip macunlayıp boyattılar.
    ön çamurluk kırılmıştı. bağlantı yerlerinden ve ön kısımdan 4-5 noktada kırıklar vardı. tamir edilip komple boyandı.
    ön frende sıkışma vardı. mekanizma komple sökülüp tamir edildi ve balatalar değişti.fren hidroliği değişti.
    sisybar ve çanları aparatları ile birlikte komple sökmüştüm. onların bağlantı aparatlarını değiştirip monte ettiler (en çıtır iş bu olacaktı hesapta ama 45 dakika uğraştılar)

daha aklıma gelmeyen şeylerde var
    yolun düşerse elmasbahçeler tarafında derya çorbacısının az ilerisindeki otobüs durağının arkasında dükkanları.

yarın motomax'e gidip mont alıp olayı kapatıcam. sadece pantalon kısmını düşünüyorum. alsam mı sezona mı bıraksam diye
    zaten bende o taraflarda oturuyorum aklımda olsun bujileri değiştirtmeye götürücem oraya götürürüm seninde yeni motorun hayırlı olsun o zaman
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    Gv250
    Arkadaşlar gv250 motosikletimi satılığa çıkarmaya karar verdim henüz sahibindene ilanı koymadım yarın fotoğraflarını çekip koymayı düşünüyorum.
    1-)Motosiklet 2007 model orjinal 17500 kilometrede
    2-)lastiklerini değiştirdim 2 ay önce ön metzeller arka bridgestone
    3-)Akü değişeli 5 ay oluyor garantisi 19ay devam ediyor
    4-)ön fren balatası, hava filtresi, yağ filtresi yeni değişti
    5-)arka dişli orjinalinden biraz daha küçüğü ile değiştirildi top speed orjinalinden 15km/h kadar daha fazla

Fiyat 7.000 düşünüyorum sizce çok mudur az mıdır ? ne düşünüyosunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Ayriyeten armode ar750 çantaları,sissy bar ve ön cam da mevcuttur.

Motosikleti
    Alıntı Slience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gv250 motosikletimi satılığa çıkarmaya karar verdim henüz sahibindene ilanı koymadım yarın fotoğraflarını çekip koymayı düşünüyorum.
    1-)Motosiklet 2007 model orjinal 17500 kilometrede
    2-)lastiklerini değiştirdim 2 ay önce ön metzeller arka bridgestone
    3-)Akü değişeli 5 ay oluyor garantisi 19ay devam ediyor
    4-)ön fren balatası, hava filtresi, yağ filtresi yeni değişti
    5-)arka dişli orjinalinden biraz daha küçüğü ile değiştirildi top speed orjinalinden 15km/h kadar daha fazla

Fiyat 7.000 düşünüyorum sizce çok mudur az mıdır ? ne düşünüyosunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Ayriyeten armode ar750 çantaları,sissy bar ve ön cam da mevcuttur.

çok bence istediğiniz aksesuarı koyun kimse 2007 model motora 7 bin tl vermez bence mesela ben kendi motorumu koyucak olsam 6000 den koyarım 5500 e veririm..
    7.500 liraya 2010 modeller mevcut bildiğim kadarıyla

Motosikleti
    2010 gv 250
    iyi aksamlar arkadaşlar. bnm gibi bi iki arkadasında ısıklarda filan stop etme, rolantide dalgalanma sorunu vardı. gt250 si olan bi arkadaşda da aynı sorun cıktı. onda motora hava basan bi parça varmış, hava sensorumu hava motorumu ne ole bi zımbırtı değişince duzelmiş..
    ilgilenen arkdaşaların dikkatine..

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok bence istediğiniz aksesuarı koyun kimse 2007 model motora 7 bin tl vermez bence mesela ben kendi motorumu koyucak olsam 6000 den koyarım 5500 e veririm..
    7.500 liraya 2010 modeller mevcut bildiğim kadarıyla
    2009 model 6000 tl nasıldır sizce ? arkadaşlar sürekli kanıma girmeye çalışıyor japon olsun bizim olsun alalım sana virago 250 yada dragstar diye : (

Motosikleti
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model 6000 tl nasıldır sizce ? arkadaşlar sürekli kanıma girmeye çalışıyor japon olsun bizim olsun alalım sana virago 250 yada dragstar diye : (
    Mrb.
    Bu sevdaya duseli cok olmadigindan ve yeni bir ikinci arayis icinde markalarla iyice hemhal oldugum icin affiniza siginarak dogrusuyla yanlisiyla paylamak isterim ogrendiklerimi;
    Virago konusuna oncelik verelim,neredeyse piyasadaki satilik viragolarin buyuk cogunlugunun melez oldugunu dusunuyorum cunku parca tedarigi konusunda çinli muadilleriyle fiyat dusuklugu sebebiyle oldukca yakin iliski icindeler.Birde bulabileceginiz en temiz virago 7-8 yasindan genc degildir, (metal isiyle ugrasanlar bilir )metal yorgunlugu denilen bir olguyla karsilasma ihtimaliniz o yaslardaki bir motorda oldukca yuksektir.
    Dragstar 'a satilik bir iki tane rastladigim icin o konuda cok fazla birsey soyleyemeyecegim.
    Fiyat konusuna gelince ; benim kanaatim 6000 lira iyi bir fiyat ama 2008-2011 arasi modellerde kullanilan deawoo marka beyin problem cikariyormus op
    Topkapi Kanuni de satici soylemisti, en azindan boyle bir arizayla karsilasacagini bilerek al.
    Simdiden hayirli olsun

Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb.
    Bu sevdaya duseli cok olmadigindan ve yeni bir ikinci arayis icinde markalarla iyice hemhal oldugum icin affiniza siginarak dogrusuyla yanlisiyla paylamak isterim ogrendiklerimi;
    Virago konusuna oncelik verelim,neredeyse piyasadaki satilik viragolarin buyuk cogunlugunun melez oldugunu dusunuyorum cunku parca tedarigi konusunda çinli muadilleriyle fiyat dusuklugu sebebiyle oldukca yakin iliski icindeler.Birde bulabileceginiz en temiz virago 7-8 yasindan genc degildir, (metal isiyle ugrasanlar bilir )metal yorgunlugu denilen bir olguyla karsilasma ihtimaliniz o yaslardaki bir motorda oldukca yuksektir.
    Dragstar 'a satilik bir iki tane rastladigim icin o konuda cok fazla birsey soyleyemeyecegim.
    Fiyat konusuna gelince ; benim kanaatim 6000 lira iyi bir fiyat ama 2008-2011 arasi modellerde kullanilan deawoo marka beyin problem cikariyormus op
    Topkapi Kanuni de satici soylemisti, en azindan boyle bir arizayla karsilasacagini bilerek al.
    Simdiden hayirli olsun
    Haklısınız internetten araştırdım forumdada baktım işte yan sanayi parçaları ucuz falan denmiş işte 1-2 yorum görmüştüm japon motor alıp çinli parça kullanmanın tezatlığı ile alakalı. Benimde bu konuda aksine hiç tecrübem yok kim ne derse inanıyorum çünkü bilmiyorum. En korktuğum olayda 1.5 yıldır neredeyse biriktirdiğim paranın çar çöp olması. inş hayırlısıyla güzel bir makineye denk gelirimde uzun yıllar binerim. Yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız internetten araştırdım forumdada baktım işte yan sanayi parçaları ucuz falan denmiş işte 1-2 yorum görmüştüm japon motor alıp çinli parça kullanmanın tezatlığı ile alakalı. Benimde bu konuda aksine hiç tecrübem yok kim ne derse inanıyorum çünkü bilmiyorum. En korktuğum olayda 1.5 yıldır neredeyse biriktirdiğim paranın çar çöp olması. inş hayırlısıyla güzel bir makineye denk gelirimde uzun yıllar binerim. Yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.
    Rica ederim...
    Ayni karar verme zorlugunu yakin zamanda bende yasadigim icin tahmin edebiliyorum halinizi. .
    Ben japondan çinlilere varincaya kadar pek acidan kendi acemiligimide isin icine katarak bayagi bir kafa yormustum,gerci sonunda iyi bir karar verdigimi dusunuyorum
    Artik darisi senin basina. .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler