Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DrummerBT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor şuanda 14bine yaklastı motoru 2. El aldım yani belki dediğiniz gibi vurdurarak calistirilmis olabilir 8binden sonra buji degisimi yapılmışmı tam bilmiyorum pazartesi servise goturcem motoru bakalım daha garantisinin devam ediyor olması gerekiyo motorun periyodik bakimlari hep servisinde yapilmis motorun servis kayitlari mevcut yani buji değişmiş olabilir ama emin degilim
    Yardim edip ilgilendiginiz icin tesekkur ederim
    Zaten hala garanti kapsamındaysa servise götürmek en mantıklısı.Sorunun tam olarak ne olduğunu ve çözümünü bulursanız burada paylaşırsanız sevinirim.En azından ileride benzer arıza ile karşılaşabilecek arkadaşlar için bilgilendirme olur.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Motor şuanda 14bine yaklastı motoru 2. El aldım yani belki dediğiniz gibi vurdurarak calistirilmis olabilir 8binden sonra buji degisimi yapılmışmı tam bilmiyorum pazartesi servise goturcem motoru bakalım daha garantisinin devam ediyor olması gerekiyo motorun periyodik bakimlari hep servisinde yapilmis motorun servis kayitlari mevcut yani buji değişmiş olabilir ama emin degilim
    Yardim edip ilgilendiginiz icin tesekkur ederim
    Hocam Fi lambası yanarken makineye bağlarlarsa arızayı görürler,yuksek sarj arizasi gösteriyorsa ya konjektor gitmiştir ya da kisadevre vardır genelde.
    Eger akun bozuksa kendi icinde de kisadevre yapıyor haberin olsun,sonunda da konjektou yakıyor ama konjektoru değiştirdikten sonra da yine ayni sorun olabiliyor voltaji olcerek. Sağlam bir akuyle denemene fayda var,keza konjektor baska bir sebepten dolayı bozulursa bir zaman sonra akuyu bozuyor ve yine konjektor bozuluyor ve Gv cok sorunlu motor oluyor bunlar aklında olsun ki denemeleri ve ölçümleri aklı basında bir servise yaptir ve adım adım kontrol ettir.
    Senin arızaya gelince,bunu kontaktaki temassizlik ya da ayaklik musuru ya da kırmızı dugmedeki temassizlik da yapabilir,devir artarken titreşim de artar,temassizlik da artar ve duzgun atesleyemezse boğulur stop eder ve/veya Fi lambası yanar.bunlardan olabileceği gibi oksijen sensörün bozulunca da bu tepkileri verebiliyor yakıtı duzgun ayarlayamayinca gaz yemiyor,bogulup stop ediyor da diyebiliriz..baska sensorlerden veya beyinden de olabilir belki ama pek sanmıyorum muhtemelen bunlardan biridir.
    Eger fi yanarken yakalayamazsan servisteyken motorun voltajini ölçtür,14,5v civarı olması lazım çalışırken.gaz verdiginde devir yuksekken ve/veya far açtığında 13lere dusuyorsa bir yerde kisadevre vardır ya da konjektor gitmiştir.yalniz bu ölçümü sağlam aku ve sağlam konjektorle ayrı ayrı tekrar yapmak lazım ki sorun akude mı,konjektorde mı yoksa baska yerde mı bir kisadevre var net olarak anlayabilirsin o zaman.
    Ayaklik musurunu de öncelikle kontrol etmek lazım haberin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bir rezillik plastik zincir muhafazamı olur ya ben tiger muhafazası taktım kurtuldum tavsiye ederim
    Ukalalik olarak alma ama o parçanın plastik olması iyi dostum,ben de iki kez kırdım onu malesef gevsek zincirim yüzünden hatta bol bol sovdum ama senin yaptığını yapan bir arkadas geçenlerde komple lastigi yardi,baska zararlar da verebilirdi özellikle artciya ya da kaza yapabilirdi zinciri koparıp,cunku malesef gevsek zincir ya da araya giren bir taş onu da kirabiliyor.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    rolantide herhangi bir bozukluk yok ama 4-6 bin devir arasında gaz kesme problemi var sanırım, motoruda pek test etme fırsatım olmadı 3-4 kez kullandım motoru yeni aldım.
    debriyajı sıkınca stop etti birde debriyaj sıkılıyken çok hafif gaz verip gazı bırakınca boğuluyomuş gibi oluyor rolanti düşüyor stop edecek gibi oluyor ya da stop ediyor.
    motoru çalıştırdıktan sonra FI ışığı yanmaya devam ediyor birde bir ara yanıp sönüyordu ama sonra rastlamadım kısa bir süre gördüm dikkatimi çokta veremiyorum trafikteyken o yüzden ışığı pek takip edemedim ama gözlemlediğim kadarı bu

Güzel kardeşim bu motorun en bilinen kronik sorunu olan ayaklık müşürüne rica etsem 5 tl ye alacağın pas sökücü yağlayıcı spreyi sıkıp tekrar dönüş yapsan.

Aynı sorunu yaşadık aynı şekilde çözdük.

Şaka gibi geliyor ama bir dene.

Edit: bak kaç kişi uyarmış levent de aynını demiş,ki kendisi epey bilgilidir,sana paraya da mal olmayacak ayaklık müşürü tam olarak bu bahsettiğin sorunu yapar ya spreyle ya iptal et.

DrummerBT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 - Mondial Xtreme max - Honda Crf250l
    pazartesi günü götürcem servise sonra burada paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

[QUOTE=Levent E.;3584965]Hocam Fi lambası yanarken makineye bağlarlarsa arızayı görürler,yuksek sarj arizasi gösteriyorsa ya konjektor gitmiştir ya da kisadevre vardır genelde.
    Eger akun bozuksa kendi icinde de kisadevre yapıyor haberin olsun,sonunda da konjektou yakıyor ama konjektoru değiştirdikten sonra da yine ayni sorun olabiliyor voltaji olcerek. Sağlam bir akuyle denemene fayda var,keza konjektor baska bir sebepten dolayı bozulursa bir zaman sonra akuyu bozuyor ve yine konjektor bozuluyor ve Gv cok sorunlu motor oluyor bunlar aklında olsun ki denemeleri ve ölçümleri aklı basında bir servise yaptir ve adım adım kontrol ettir.
    Senin arızaya gelince,bunu kontaktaki temassizlik ya da ayaklik musuru ya da kırmızı dugmedeki temassizlik da yapabilir,devir artarken titreşim de artar,temassizlik da artar ve duzgun atesleyemezse boğulur stop eder ve/veya Fi lambası yanar.bunlardan olabileceği gibi oksijen sensörün bozulunca da bu tepkileri verebiliyor yakıtı duzgun ayarlayamayinca gaz yemiyor,bogulup stop ediyor da diyebiliriz..baska sensorlerden veya beyinden de olabilir belki ama pek sanmıyorum muhtemelen bunlardan biridir.
    Eger fi yanarken yakalayamazsan servisteyken motorun voltajini ölçtür,14,5v civarı olması lazım çalışırken.gaz verdiginde devir yuksekken ve/veya far açtığında 13lere dusuyorsa bir yerde kisadevre vardır ya da konjektor gitmiştir.yalniz bu ölçümü sağlam aku ve sağlam konjektorle ayrı ayrı tekrar yapmak lazım ki sorun akude mı,konjektorde mı yoksa baska yerde mı bir kisadevre var net olarak anlayabilirsin o zaman.
    Ayaklik musurunu de öncelikle kontrol etmek lazım haberin olsun[COLOR="Silver"]

Kontakta bir temassızlık var bazen kontağı açtığımda elektrik gelmiyor biraz oynatmam gerekiyor sorun onla ilgilimi çok bi bilgim yok. Pazartesi günü servise götürcem Ankara 4.44 motora götürcem. Motorda titreşim sanki normale göre fazla ben daha az titreşim bekliyodum arıza ile ilgili olabilirmi ya da bütün gvler bu şekildemi bilemiyorum. Ayaklık müşürü benim motorda sanırım iptal edilmiş yani ayaklık açıkkende motor çalışıyor. Pazartesi servisten sonra burayada yazarım. İlginiz için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim bu motorun en bilinen kronik sorunu olan ayaklık müşürüne rica etsem 5 tl ye alacağın pas sökücü yağlayıcı spreyi sıkıp tekrar dönüş yapsan.

Aynı sorunu yaşadık aynı şekilde çözdük.

Şaka gibi geliyor ama bir dene.

Edit: bak kaç kişi uyarmış levent de aynını demiş,ki kendisi epey bilgilidir,sana paraya da mal olmayacak ayaklık müşürü tam olarak bu bahsettiğin sorunu yapar ya spreyle ya iptal et.
    Benim motorumda ayaklık müşürü sanırım iptal edilmiş yani ayaklık açıkkende çalışıyor motor

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Titreşim de arızadan dolayı fazladır.kontaktan olabilir o ariza evet,devir yükseldiğinde ariza yaptığından temassizlik o zaman ortaya çıkıyorsa ateşlemeyi de o zaman etkiler dolayısıyla fi o zaman yanar ve duzgun temas ettiginde de soner tekrar.tabi bunlar hep varsayım iste hepsini tek tek kontrol etmek lazım,ayaklik musuru iptal olduguna gore kontaktan başlamak lazım

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Selamun aleyküm değerli iki teker dostları,

Havalar artık ısınmaya başlıyor ve uzun yolculuklar yapmak için sabırsızlanıyoruz. Fakat yolculuklarımızda bize yoldaş olan ve biz sefasını sürerken o (motorumuz) cefamızı çekiyor yükümüzü taşıyor.

O zaman ne yapmalı, motorumuz ne olursa olsun çin,kore,japon vs her daim bakımlı ve kullanılabilir durumda hazır tutmalıyız ki gideceğimiz yerlere sorunsuz şekilde ulaşabilelim.

Gelelim bugün yaptıklarıma;

- Sağ ve sol kumanda kabloları
    - Hidrolik yağı kablosu
    - Fren ve debriyaj kabloları
    - Motora giden ve hassas ana kabloları

ve diğer korunması gereken kabloları kablo korucu hortum ile hepsini elden geçirdim.

Mekanik olarak bakım ve temizlik isteyen bütün yerleri temizledim onardım.

- Yeni PHILIPS marka 12V 55/60 W ampül takıldı (%130 fazla ışık veriyor)
    - Arka sırtlık süngeri değiştirildi.
    - Sürücü sırtlığı yıpranmıştı.Yeni deri ve sünger ile yapıldı.
    - Ön siperlik camı bağlantı aparatları yenilendi ve sağlamlaştırıldı.
    - Arka dişli temizlendi.
    - Ön dişli ve dişli çevresi motor blok kısmı kirlerden arındırıldı.
    - Arka jantta ki çıkmayan lekeler temizlendi.
    - Arka çanta demirine bağlı olan yan ayaklık demirler söküldü. (ilerleyen zamanlarda çanta demiri yapılacak)
    - Zincir detaylı temizliği yapıldı, yerine takıldı ve yağlandı.

Kullanılan malzemeler;

- Yarım litre gaz yağı ( zincir, jant ve dişlileri temizlemek için)
    Gaz yağını sanayiden buldum aldım, litresi 7 tl ve 1.5 litre pet şişe tam 10 tl ye aldım.

- Yanmış yağ (zinciri yağlamak için)
    Sanayide çoğu yerde var, bir selam verdiniz mi zaten sohbet muhabbet derken para bile almıyorlar

- Kablo koruyucu boruları sanayiden aldım elektrikçilerde bulunuyor. Metresi 2 tl.

- Yetecek kadar bez

Geri kalanı da zaten takım çantasında görünmektedir.

Buyurun fotoğraflar iyi seyirler

************************************************** ****************************

Sanayiden ampulü aldım ve hemen taktım.

Motoru aldığım zaman sahibi söyledi kappa marka ön cam varmış kırılmış, ama aparatlar sağlamdı onları aldım bende camın üzerinden yeni aldığım camda ki aparatlar basit olduğu için en azıdan gidon bağlantıları şu an taş gibi oldu

(internetten baktım o gördüğünüz iki tane kappa aparat 100 tl civarıydı )

Sağdaki sırtlık bildiğiniz gibi standart olarak takılan arka sırtlıktır.

Fakat çanta takımı alınca eski sırtlık boşa çıktı. Zaten yıpranmış yırtıktı.Bende yenilettim başka şekilde değerlendireceğim.

Soldaki ise gördüğünüz gibi çantayla birlikte kullanılan sırtlıktır fakat içi çok çok sertti o da süngerle değiştirildi.

Kabloların hepsi plastik cırt ile gidona bağlıydı bende kötü görüntüyü yok etmek için hepsine aynı şekil ve düzen verdim hemde korucu olması için bu şekilde yaptım.

Önden görünüş kablolar ve ön siperlik.

Ön siperlik far üstü eğri gibi görünüyor fakat eğri değildir poz hatası diyelim

Motor bloğundan gelen ve ön dişli zincir kısmında olan kablolar onarıldı temizlendi.

Sigortaya gelen kabloya koruyucu takıldı.

Stop, sinyal vs arka çamurluğa giren elektrik kabloya korucu takıldı.

Eski sahibi alarm takmıştı ve bir sürü kablo karmaşası vardı hepsini söktüm çıkardım.

Akü beyin ve çevresi wd40 ile temizlendi.

Evet gelelim ince işe zincir ve dişli temizliğine

Ellerim yağlı pis olduğu için adım adım resim çekemedim, bu kadar çektik işte şükredin

Ön dişliye, zincire ve dişlinin çevresine motor bloğuna iyi bakın birazdan aradaki farkı göreceksiniz.

Motoru orta sehpaya aldıktan sonra zincirin üzerinde lokmalı pim yerlerini söküyoruz ve zinciri çıkarıyoruz.

Daha sonra zincirin sığacağı bir kaba yarım litre gaz yağını döküyoruz. Zincirin pislik durumuna göre daha az kullanabilirsiniz.

Zincir gaz yağının içindeyken fırça yardımı ile güzelce yıkıyoruz.

Biraz bekledikten sonra diğer tarafı çevirip aynı şekilde temizliyoruz.

Pis gaz yağını dökmeyin çünkü ön ve arka dişliyi o gaz yağı ile temizleyeceğiz.

Zinciri dışarı çıkarıp aralarını güzelce temizliyoruz.

Sonra rahatça temizlemek için bir yere asıyoruz benim hemen yanımda kamyon vardı ona astım temizledim.

Sert telli fırça ile gaz yağına batırıp güzelce zincirin aralarını siliyoruz daha sonra bez ile zinciri güzelce kurulayıp temizliyoruz.

Kalan pis gaz yağı ile arka dişi ve jant da ki çıkmayan zift leke vs onları silip temizliyoruz.

Motor bloğu ana kabloları pis ve emniyetsiz durumdaydı temizledim ve bantladım.

Kalan pis yağı ile zincir muhafazasını ve ön dişli muhafazasını temizledim çamur aktı resmen bilen bilir o kısımların nasıl pislendiğini.

Ve sonunda temizlik bitti. Çok çok detay olmasa da parmağımın girmediği yerleri bezi tornavidanın ucuna sardım ve gaz yağı ile temizledim. Sanırım eski haline göre bu hali kat kat şükürlük

Zincir takıldı ve yağlandı.

Bunlarda çalışma arkadaşlarım

Bu benden olsun.

Dolunay bulutların arasında süzülürken.

Hadi sağlıcakla kalın. Herkesin her şey gönlünce olsun.
    kdiner ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ara sıra yol da yap ibo,durdugu yerde sagını solunu kurcaliyorsun cok kahrını çekiyor hakkaten yazık hayvana yürüsün azcik
    Moralim bozuluyor arkadasım benim motor pislikten gorunmuyor seninki maşallah domestos reklamı gibi yahu

Motosikleti
    hysong gv 250
    arkadaşlar merhaba gv 250 liyi alalı yaklaşık bir ay kadar oldu sürekli f1 ışığı yanıyor bu konuda bana yardımcı olabirimisiniz istanbul ümraniyede oturuyorum

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Biniyorum be abi o kadar da degil ama agir bakimlarini bitirdim gercekten kafam rahat oldu.

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ukalalik olarak alma ama o parçanın plastik olması iyi dostum,ben de iki kez kırdım onu malesef gevsek zincirim yüzünden hatta bol bol sovdum ama senin yaptığını yapan bir arkadas geçenlerde komple lastigi yardi,baska zararlar da verebilirdi özellikle artciya ya da kaza yapabilirdi zinciri koparıp,cunku malesef gevsek zincir ya da araya giren bir taş onu da kirabiliyor.[/QUOTE]

ne alaka anlamadım dostum benim taktığım muhafaza metal yani kırılma yada lastiği yarma olayı olmaz

Motosikleti
    Artık Yok...
    yanlış anlamışsınız birbirinizi sen muhafazanın malzeme kalitesinden bahsetmişsin yani plastik değilde krom metal v.b olabilirdi daha şık dururdu anlamında.. arkadaş muhafaza olup olmaması olarak anlamış..

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Diyorum ki o muhafazanın ayakları metal olsa da araya giren taş ya da gevsek olan zincir bağlantılarını koparabiliyor.demir oldugundan parcalanip düşmediği ve sağlam olduğu icin yamuluyor ve rastgele bir yana doğru çıkmaya calisiyor.bizim arkadasın yaşadığı olayda lastiğe doğru yamulup lastigi yardi,dis tarafa doğru olursa artcinin bacağına da gelebilir,araya sıkışıp zinciri de koparabilir sonucta gayet güçlü sekilde donüyor tekerlek.
    Size basit gelebilir ama benim icin korkulacak bir durum bu.plastik olan hep kırıldığından ve metal bir parca takmayı riskli gördüğümden(ki krom malzemeden kendi zevkime gore guzel ve sağlam bir sey de yapabilirim aslında)
    muhafazasız kullanıyorum diye görüşümü aktardım aklinizda olsun diye,yolda bırakabilecek bir olaya yol açabilir diye dusunuyorum cunku..

Motosikleti
    hysong gv 250
    Arkadaşlar F 1 ışığı konusunda yardımcı olacak arkadaş yokmu

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum fi bir cok sebepten dolayı yanabilir en guzel yolu servise götürüp cihaza bağlayıp baktirman.bunun dısında da motorunda hissettiğin anormallikler varsa onları anlatırsan arkadaslar da yorum yapabilir

Motosikleti
    hysong gv 250
    öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam bu gün motoru satın aldığım arkadaşla görüştüm sorun egzoz sensörlerinden kaynaklanıyorumuş çok önemli değil dedi ama ben yinede göstereceğim istanbulda buna bakan servisleri biliyormusunuz

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı seyit ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam bu gün motoru satın aldığım arkadaşla görüştüm sorun egzoz sensörlerinden kaynaklanıyorumuş çok önemli değil dedi ama ben yinede göstereceğim istanbulda buna bakan servisleri biliyormusunuz
    Biraz interneti doğru amaçla kullanmaktan sorun çıkmaz:

http://www.hyosung.com.tr/servisler
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    hysong gv 250
    hocam servislere bende baktım ama her serviste yokmuş tek tek arayıp sormak lazım o yüzden yinede teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

hocam servislere bende baktım ama her serviste yokmuş tek tek arayıp sormak lazım o yüzden yinede teşekkür ederim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı seyit ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Bilgisayara bağlatacaksanız, Kartal Yeşilyurt Motor sizin adresiniz. Avrupa Yakası'ndaysanız hangi serviste var bilmiyorum. Servislere telefon ederek de öğrenebilirsiniz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    hysong gv 250
    istanbul ümraniye hocam

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Merhaba, ben de yeni bir GV 250 alarak aranıza katılmak istiyorum. Malum distribütor değişikliği nedeni ile piyasada sıfır Hyosung modelleri bulunmuyor. Bugün Uniteks firmasını arayarak bilgi almaya çalıştım. Verdikleri bilgiye göre Türkiye'ye Hyosung'un 5 modeli getirtilecek ve yeni motosikletler Mayıs ayında geliyor. GV 250 RC (?) modelinin fiyatı ise 14.201 TL olarak gözüküyormuş. Yani verilen bilgi doğru ise (ve GT 250R ile karıştırmadılar ise) yaklaşık 1500 liralık bir artış gözüküyor fiyatta. Yakında Hyosung için bir internet sitesi hazırlanacağını öğrendim; siteden daha sağlıklı bilgi almak mümkün olur sanırım. Bu konuda bilgi edinen arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler