Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bulent abi tekerin duz bassin motorun sahane.. tam da aklimdaki er 6 yi gosterdin..
    Bulent78 bunu beğendi.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet ali güzel işçilik ve hoş olmuş,her ne kadar ben elcik püsküllerini sevmesem de.. bir ara ben de depo üstünü değil de komple depoyu kaplatmayı düşünüyordum.çünkü yanlarda dizlikler sürekli temas ediyordu depoya..ama yine başarılı..

uğur teşekkür ederim kardeşim,darısı senin başına inşallah..
    Teşekkürler İlker abi

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi cok sik cikmissin valla
    kizilcikla ii bi ikili oldugunuz kesin

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mesut teşekkür ederim.darısı senin başına inşallah...nerelerdesin?nasıl gidiyor hayat?bebişin durumu nasıl?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Arkadaşlar bi kaç yerde debriyaj telinin büyük rakamlara değiştiğini okumuştum ben hiç o kadar para vermedim değiştirirken 1 tl ye tel alıp değiştiriyorum nasılmı ?? işte
    Çözüm bu değil he debriyaj telim ilk koptuğunda yedek telim yoktu ve geçici çözüm buldum :D yolda kalırsanız ve yanınızda somun vida rondele varsa on numara hatta 2 gün böyle kullandım

Uploaded with ImageShack.us
    Şimdi arkadaşlar gv nin teli neden pahalı ucunda perçinli bi aparat olduğu için yani bu

Ben bu aparatı teli çıkarmak için kestim tabiki
    İşte benim aldığım tel,bildiğimiz debriyaj teli ya bi ucu düz bi ucu topuz, yalnız topuzu büyük ,zımpara veya eğe ile küçültmeniz gerekebilir

Bu teli yukardan aşağı yolluyoruz
    İşte telimiz geldi

Benim kullandığım parça ise bu ben alet çantamdan ayarladım fakat her malzemecide bulabileceğiniz bir parça buyrun

Ve parçamızı takıyoruz
    işte arkadaşlar debriyaj koluna geçmiş hali

VEEEEE İŞLEM TAMAM

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN ŞEY:Arkadaşlar bakın o taktığım parçada vida ile parça arasında bir somun var bunun sebebi debriyaj kolunda o parçanın sağa sola oynaması lazım orjinalindeki gibi ben ilk yaptığımda düz yapmıştım oynamadığı için kopardı şimdikine böyle bi çözüm buldum inşallah koparmaz tabiki birde daha kaliteli debriyaj teli bulursanız daha iyi olabilir kolay gele...
    serdarsom bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Twisted (Emre) hyosungsource'dan fazla debriyaj teli almıştı diye hatırlıyorum. Ona bir sor istersen, sonuçta hyosungsource'da Kanuni'nin sattığı gibi 75 TL değil.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twisted (Emre) hyosungsource'dan fazla debriyaj teli almıştı diye hatırlıyorum. Ona bir sor istersen, sonuçta hyosungsource'da Kanuni'nin sattığı gibi 75 TL değil.
    Abi ben soruna kökten çözüm getirdim diyorum baksana isterse 20 tl olsun yine pahalı debriyaj teli için öyle değilmi ??

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    :koşturmaca devam abi. arkadaşım uzmanlık sınavı için izin aldı 15 gündür işe gelmiyo o yüden aralıksız nöbetteyim
    ne kendme vakit ayırabiliyorum nede eve
    çok şükür abi şimdilik herşey yolun da gidiyor. gelişmesi sağlığı iyi. hele bi doğsun yanına el öpmeye getircem abi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben soruna kökten çözüm getirdim diyorum baksana isterse 20 tl olsun yine pahalı debriyaj teli için öyle değilmi ??
    20-30 TL de bence pahalı değil Ayrıca orjinal teli gayet sağlam olmasına rağmen zamanla kopabiliyorsa tahminen senin yaptığın daha çabuk kopacaktır.

Motosikleti
    20-30 TL de bence pahalı değil Ayrıca orjinal teli gayet sağlam olmasına rağmen zamanla kopabiliyorsa tahminen senin yaptığın daha çabuk kopacaktır.
    aynen daha çabuk kopacak ama bi düşünsene yoladasın ve küt telin koptu orjinali nasıl değişecek illa ki 2 tane alman lazım ki değiştirmekte dert komple sökmek lazım ama bu 5 dakika teli çıkar yenisini tak bence hyosung orda tamamen maliyeti yüksletmiş yoksa bi honda yamaha da böyle yapardı bence ha şuda olabilir o parça yeni tele perçinlenebilir ama yine de ben 45-50 tl bi tele vereceğime bu çözümü geliştirme düşüncesindeyim koparsa daha sağlamını yapmaya çalışırız olur biter

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen daha çabuk kopacak ama bi düşünsene yoladasın ve küt telin koptu orjinali nasıl değişecek illa ki 2 tane alman lazım ki değiştirmekte dert komple sökmek lazım ama bu 5 dakika teli çıkar yenisini tak bence hyosung orda tamamen maliyeti yüksletmiş yoksa bi honda yamaha da böyle yapardı bence ha şuda olabilir o parça yeni tele perçinlenebilir ama yine de ben 45-50 tl bi tele vereceğime bu çözümü geliştirme düşüncesindeyim koparsa daha sağlamını yapmaya çalışırız olur biter
    Acil durumda, muadil bile olsa sağlam bir tel bulana kadar tabii ki çok kullanışlı bir şey. Ama debriyaj teli yanında yedeğini taşımak gerekecek kadar kolay kopan bir şey de değil. Mesela ben debriyaj telimi değiştireli 30.000 km'ye yakın oldu ve hala gayet sağlam.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçenlerde benim de debriyaj teli kopmuştu sıradan bir tel alıp uç kısmına da iş yerinde kullandığımız burçlardan basmıştım orjinal gibi oluyor eğer ihtiyacı olan olursa bu konuda yardımcı olabilirim.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Herkeze merhaba bi aksilik olmazsa önümüzdeki hafta bende katılıyorum aranıza İsmim Cem İstanbuldayım.Bir iki sorum olucak forumda bakındım ama pek göremedim daha doğrusu sonuca ulaşmış şu kadara şöle oldu dien göremedim.
    1-Koruma demiri en uyguna nasıl nerden temin edebilirim.
    2-Egsoz ları açma olayı yeni 2den teke dönen büyük egsozlarda nasıl olabiliyor?
    3-Yaş 23 motor 2010 model sigortayı ortalamada kaça yaptırabilirim?
    4-Alıcağım motorda deri çantalar var gayet güzel ancak çanta demiri yok gene ucuz maliyetli nerden ayarlayabilirim?

Şimdiden çok teşekkürler bi aksilik çıkmazsa her türlü istanbul organizasyonunda ben de varım şimdiden beni de yazın :D

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Herkese iyi akşamlar..Güncel yakıt tketimi değerlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle..
    Bu gün yaptığım 250 km lik yolda km de 18.87 kuruş yakmış..Şehir içi çok az bir kullanım mevcut..Yolun tamamı şehirlerarası yol ve seyir hızım 110-120..bazen 130..sürekli 130 ları zorlayınca 20 kuruşu buluyor yakıt km de..
    Ve soruma gelecek olursam..Bu 250 km lik yolu dediğim hızlarda performanslı bi sürüşle geldim..Yaklaşık eve varmama 40 50 km kala motor tekler giibi oldu..bi silkelendi ve stop etti giderken..Belki benzindendir falan dedim.Depoyu dolduralı 200km olmuştu..Bi süre sakin gittim yine olacakmı diye deviri yükselttiğimde devir saatinin sapıttığını farkettim..Bi aşağı biyukarı oynuyor çılgın gibi..Tabi motor da silkeleniyo ve stop etti yine..Aynı şeyi debriyaja basıp biraz bağırttığımda da yaptı..Ne olduğunu anlayamadım..Pazar olduğu için biyerede gösteremedim..Apartmana çektim motoru..Bi fikriniz var mı?
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cpiler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba bi aksilik olmazsa önümüzdeki hafta bende katılıyorum aranıza İsmim Cem İstanbuldayım.Bir iki sorum olucak forumda bakındım ama pek göremedim daha doğrusu sonuca ulaşmış şu kadara şöle oldu dien göremedim.
    4-Alıcağım motorda deri çantalar var gayet güzel ancak çanta demiri yok gene ucuz maliyetli nerden ayarlayabilirim?

Şimdiden çok teşekkürler bi aksilik çıkmazsa her türlü istanbul organizasyonunda ben de varım şimdiden beni de yazın :D
    Koruma demiri sahibinden.com'da arama yaparsan Kağıthan'de yapan yere ulaşırsın sanıyorum 250 TL'di.
    Enjeksiyonlu motorda egzozu açmayı düşünme, egzoz gazı sensörlerle kontrol edilerek yakıt miktarının ayarlanmasına yarımcı oluyor. Motorun stabilitesi değişebilir.
    Motorun modeli vs. bir şeye etki etmiyor, muhtemelen 150 TL civarı ödeyeceksin.
    Heybe demiri gerekliyse highway hawk'ın bizim motora uyabilecek bir tanesini alabilirsin ama 150 TL.

Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar..Güncel yakıt tketimi değerlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle..
    Bu gün yaptığım 250 km lik yolda km de 18.87 kuruş yakmış..Şehir içi çok az bir kullanım mevcut..Yolun tamamı şehirlerarası yol ve seyir hızım 110-120..bazen 130..sürekli 130 ları zorlayınca 20 kuruşu buluyor yakıt km de..
    Ve soruma gelecek olursam..Bu 250 km lik yolu dediğim hızlarda performanslı bi sürüşle geldim..Yaklaşık eve varmama 40 50 km kala motor tekler giibi oldu..bi silkelendi ve stop etti giderken..Belki benzindendir falan dedim.Depoyu dolduralı 200km olmuştu..Bi süre sakin gittim yine olacakmı diye deviri yükselttiğimde devir saatinin sapıttığını farkettim..Bi aşağı biyukarı oynuyor çılgın gibi..Tabi motor da silkeleniyo ve stop etti yine..Aynı şeyi debriyaja basıp biraz bağırttığımda da yaptı..Ne olduğunu anlayamadım..Pazar olduğu için biyerede gösteremedim..Apartmana çektim motoru..Bi fikriniz var mı?
    Benzinle alakalı sorun olmadığına eminsen ateşlemeyle alakalı sorun var gibi görünüyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Koruma demiri sahibinden.com'da arama yaparsan Kağıthan'de yapan yere ulaşırsın sanıyorum 250 TL'di.
    Enjeksiyonlu motorda egzozu açmayı düşünme, egzoz gazı sensörlerle kontrol edilerek yakıt miktarının ayarlanmasına yarımcı oluyor. Motorun stabilitesi değişebilir.
    Motorun modeli vs. bir şeye etki etmiyor, muhtemelen 150 TL civarı ödeyeceksin.
    Heybe demiri gerekliyse highway hawk'ın bizim motora uyabilecek bir tanesini alabilirsin ama 150 TL.

Benzinle alakalı sorun olmadığına eminsen ateşlemeyle alakalı sorun var gibi görünüyor.
    Benzin gibi durmuyor bencce rıdvan.ateşleme ile ilgili ne olabilir ki?
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin gibi durmuyor bencce rıdvan.ateşleme ile ilgili ne olabilir ki?
    Yan ayak müşüründen olabilir. Kronik bir sorun. Eğer ilker daha önceden iptal etmediyse iptal etmelisin veya yenisini alabilirsin koreden.

Motosikleti
    GV650 EFI
    Alıntı cpiler adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir kaçına ben cevap vereyim
    2- Eğer alacağın motor 2010 model ise zaten tek parça egzozlu olması lazım!!! 2005-2009 arası çift egzoz yeniler gv650 modeli tek egzoz
    3- sigorta çok değişkendir neye göre kriter alıyorlarsa sigortacı dahi şuna çıkar diyemiyor. Tahminim en uygun istanbul için 150tl civarı yaptırırsın.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayak müşüründen olabilir. Kronik bir sorun. Eğer ilker daha önceden iptal etmediyse iptal etmelisin veya yenisini alabilirsin koreden.
    Yan ayak müşüründeki sorun böyle belirtilerle mi belli ediyor kendini ?
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ya bu egzoz olayına çok takıldım ben tamam motoru gittim gördüm çok güzel herşeyi iyiy fiyatta da anlaşıcaz gibi duruyo ama ben ses isterim yahu :D yok mudur bi yolu yapan eden çok mu pişman olundu ki öle içini boşaltmayı falan düşünmüyorum zaten sadece önden susturucuları çıkarsak gibisinde?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler