Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya emrah eğer senin için sakıncası olmazsa ve fırsat bulabilirsen bana çoğaltıp ta yollayabilirsin taratıpta..ödemeli olarak yolla sana zahmet ben burdan alıp öderim kargodan.yada başka bir yol varsa halledersek çok iyi olur kardeşim.ya birde meslektaşız.ne güzel olur görüşsek laflasak

koray inşallah hayırlısıyla alırsın motorunu.inan bana internete her girişimde motor ilanlarına bakıyorum senin için.değişik bir ilanla karşılaşırsam hemen haber edicem sana.hadi bakalım sesi de videoya çekte bizde dinleyelim.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM

İşte arkadaşlar buda benim GV.. 2900 KM de.. Canavar....

Bu resimde eşimle beraber Kumluca'ya giderken Kemer'i geçtikten Sonra Tekirova civarı bir karayolu. Altın sarısı yapraklar Türkiye'de birçok yer kış mevsimini yaşarken Antalya'ya daha yeni sonbaharı getirmişti..

Bu resimde Malawi yada Bahamalardan değil, Finike-Demre arasında ki bir plajdan. O gün hava 25 derece idi.. Fotorafın üzerindeki tarih ve saat doğrudur...

İşte Kekova karşıda Hyosung yanımda.. İnsan daha ne ister.. Özgürlük bu olsa gerek...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Koray ile 20:30 da buluştuk. Sohbet ettik bayağı, bir baktık anons ediyorlar alışveriş merkezimiz kapanıyor diye, saat 22.00 olmuş Ordan çıkıp benim motorun yanına geldik, brandasını açıp inceledik biraz. Koray'ı üzerine oturtup resim çektim, Korayın makinesiylede çektik. Burdan resimleri atmaya çalışacağım olmadı yarın işyerinden atarım resimleri.
    Selka senin içinde çantanın demirlerini çektim, o resimleride koyacağım.

Evet arkadaşlar nihayet cep telefonundan atabildim resimleri.

Koray benim motorun üzerinde, bu resim pek net çıkmadı, kusura bakma Koray.

Bunlarda diğerleri... Nasıl keyifli adama baksanıza

Selka bunlarda yan çantaların demirleri

..::.. GO ..::..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Anladım Orko.. Resimler için çok sağol.. Bende kromdan şase demiri ile çamurluk arasına lastik conta ile oturtum. Yani şaseyi azcık çamurluktan uzaklaştırıp araya 3 mm lik krom desteği soktuk bu arada krom desteklik ile çamurluk zarar görmesin diye lastik conta sıkıştırdık. Böylece çamurluk zarar görmedi.. Fena da olmadı.. Ama senin desteklikler gördüğüm kadarı ile demir. Onları krom olanları ile değiştirmeni tavsiye ederim....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    -
    Evet Selka demir benimkiler. Valla çantaların arkasında kaldığından yani görünmediğinden kromla değiştirmeyi hiç düşünmedim.
    Bugün senide andık Koray'la, eşinle yaptığın gezilere özendik valla. Allah bozmasın süper çiftsiniz birlikte geziyorsunuz...

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    orhan ne çabuk eline sağlık hemen avatarı değiştireyim diye açtım forumu bi baktım fotolar.. ne kadar teşekkür etsem azdır.. o nasıl ses öyle.. ilk dinleyişim.. fotoğraflarındakinden çok daha büyük.. istiyorum çok feci istiyorum.. orhan bu kötü havada tüm akşamı bana ayırdın çok teşekkür ederim.. ilker çok sağolasın kardeşim ya..biliyorum samimiyetinizi hissediyorum.. emrahla orhanla tanışmak kısmet oldu inşallah sizlerlede tanışırız tez zamanda çok garip emrahta tam düşündüğüm gibiydi.. orhanda öyle.. yok yok hepimizin bu yaz ayvalıkta buluşması lazım.. sonra gezi yazılarında şöyle bir başlık; BAŞKA OLUR GV CİLERİN BULUŞMASI.... orhan tekrar teşekkür ederim..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

yorumsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C
    ii geceler gv ciler. teşşekkür ederim cevaplar için ikinci el bi gv alıcam bakalım. Ama aklıım sııfıırda kaldı. Onun tadıı ve heyecanı farklıı olur muhakkak.Hiç sıfır motorum olmadı maelesef :( Kanuniyi 1 250 satıışşa çııkardım arkadaş 1 000 verio bakalıım ne olacak. Haa motor resimleri ses video eklerseniz ii olur aslında bi gv deneme sürüşşü yapsam çok çok ii olur da ööle bi şansıım yok. bugün de şşöyle bi soru yönelteyim bilmeyenler de benle beraber öğğrensin bu chopperlarda genelde ön fren disk arka kampana sistemi var. Diskli sistem malum arabalardaki yanıılmııyosam ama bu kampana olayıınıı çözemedim. Güvenilirlik açıısıından neden disk değil. ikinci soru ön tarafıın havaya kalkması yani ağğıırlıık merkezi nasııl denge açıısıından benim motor da artçıım olunca ağıırlıık iice arkaya bindiğğinden motor çok dengesiz oluyordu.
    Son olarak parça fiyatlarıı nasıl örneğin aynası kıırıılsa yada far çanağıı ne tutar hoşşçakalıın dostçakalıın klavyem bozuldu ıı lar ıı ikili çııkııo idare edin ))
    Bir Tanrım Var Bir Motorum Bu Ankarada Yapyalnızım

Motosikleti
    -
    Koray ne demek, benim içinde çok keyifli bir akşamdı. Seni görünce kendimin 5 ay önceki halini gördüm gözlerinde. Sevincini görmek, benide mutlu etti Motosikletten özellikle GV 250'den bahsedecek birini bulmak o kadar zor ki çevremde o yüzden bende sana teşekkür ederim. PM'den mesaj atıyorum şimdi sana.
    Diğer arkadaşlarla da tanışıp bir gezi yapabilmeyi çok isterim bende önümüzdeki yaz. Bilemiyorum kısmet olurmu, Mayıs gibi evleneceğim kısmetse o yüzden gezi biraz zor gibi geliyor bana, ama bakarsın eşimi kandırır birlikte çıkarız geziye

Yorumsal, açıkcası başka motor kullanmadım ama GV'nin motoru ve dolayısıyla ağırlığı ön tarafta olduğundan arkama biri oturduğunda ön tarafın hafiflemesi normal ama öyle rahatsız edici bir durum olmadı hiç bana.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Koray abi tam senlik makine valla çok güzel bir buluşma yapmışsınız Ateş dahada sardı bacayı gerçekten

hepiniz çok iyi insanlarsınız.

Orhan abi ben temizleyebilirmiyim motorunu?? zincir dahil yağlar veririm sana
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Emrah valla geçen Cuma motor yağmurda bayağı bir ıslandı ondan sonrada havaların durumu malum, o yüzden temizleyemedim biliyorum motor şuanda çok kirli
    Zaten temizleyip zincirinide yağlayıp kaldırmam lazım bir süre. Zaten Ocak ayının 15 günü yokum, sonrasında da motora binemeyeceğim için ufak bir kış uykusuna yatırmam lazım. Zaten kışı sevmezdim, şimdi birde beni motorumdan mahrum ettiği için iyice gıcık oluyorum
    Seninle de tanışmayı çok isterim Emrah, hem motor hemde müzik zevkimiz birbirine çok yakın

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    yorumsal, sizin sorunuza geline Cruiser madellerinde genelde arka kampanadır.Bir çok arabadada bu böyledir. Bildiğimiz gibi motoru asıl duruduran ön frenlerdir.Arka frenler sadece destekleme amaçladır.Oranlamak gerekirse güvenli bir duruşta %30 arka %70 ön fren kullanılır. Bu hacim ve ağılıktaki bir motorun arka tekerinin kampana olması hiç bir sıkıntı yaratmaz.Aslında ben arka freni daha çok seviyorum ömrü 40.000 km civarı. Gv250 de istediğim zaman arkayı kızaklata biliyorum.Ama iyi bir duruşta kızıklama olmaması lazım.Arka frenleme ayarı hasas değildir.Arkayı kitlemek için biraz daha sert baskı gerekir ve bu da ani frenlemelerde arkayı hemen kitlemeyi önler.

Gv250 nin çift kişi performansına gelince yol tutuşunda olumsuz değil olumlu bir değişim oluyor.Heleki deponuzda fulle yakınsa hiçbir sıkıntı olmaz.Gv250 ön çatalının arasına yerleştirilmiş dökme demir kütle vardır bu da ön çatala baskı yapar ve motor bilhassa iki kişi iken çukur gibi yerlerden zıplarken ön teker sağa-sola kontrolsüz salınmaz.

Aynası bilidğim kadarıyla 75 YTl civarıydı.Komple km saati 150 YTL idi en son.Far çerçeveside 40-50 YTL civarı.Ama dikkat benzin deposu en son 750 YTL idi

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah valla geçen Cuma motor yağmurda bayağı bir ıslandı ondan sonrada havaların durumu malum, o yüzden temizleyemedim biliyorum motor şuanda çok kirli
    Zaten temizleyip zincirinide yağlayıp kaldırmam lazım bir süre. Zaten Ocak ayının 15 günü yokum, sonrasında da motora binemeyeceğim için ufak bir kış uykusuna yatırmam lazım. Zaten kışı sevmezdim, şimdi birde beni motorumdan mahrum ettiği için iyice gıcık oluyorum
    Seninle de tanışmayı çok isterim Emrah, hem motor hemde müzik zevkimiz birbirine çok yakın
    umarım en yakın zamanda görüşürüz.Zaten müzik hocamız var bende bateri çalıyorum eğer sende de bi enstruman varsa buluşmlarda bişyler yapılabilir.Tabi bu dediğim biraz uçuk oldu ama... Rock kültürü derya deniz tabiki paylaşım çok önemli.Bol sohbetli,sıcak ve eksoz gürültülü günlerde görüşürüz inş.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    emrah seninde kulaklarını bol bol çınlattık.. yakın yerlerde yaşasak işe bile gidemeyiz biz gv sohbeti, geziler, buluşmalar.. en yakın zamanda bir araya gelmek umuduyla.. süper adamlarsınız sizlerle buluşturduğu için mt ye teşekkür..

Motosikleti
    -
    Bateri mi Bende üniversitedeyken amatör olarak bateri çalardım. Hatta Koray'la bu akşam muhabbetide geçmişti. Tabi benimki çok amatörce, tamamen kulak dolgunluğuyla tutturduğum tempolar ve konserlerde bateristleri izlediğim kadarıyla çalardım. Dersini almayı çok istemiştim ama bir türlü kısmet olmamıştı. Hocamız var dediğin gibi, Gitaristimizde Koray hocamız nasıl olsa ;)
    Ben yatayım artık arkadaşlar, yarın işyerimden yazarım tekrar. Herkese iyi geceler diliyorum...

Motosikleti
    tüm gv cilere bedava gitar, keman ve yan flüt dersi verilir... antalyadan gv getirmeye kalksak nasıl yaparız? bu havada üstünde gelinmez sanırım gebzeye kadar.. nakliyede dünya tutar herhalde..:(

Motosikleti
    -
    Koray bu havada Antalya'dan Gebzeye motor getirmek çok riskli olur zaten. Kargo daha doğrusu nakliye işini otobüslerle yapabilirsin. Bazı forumlarda okumuştum otobüsün bagajına sığıyor motor. Motoru sağlam bağlayıp etrafınada karton yada daha yumuşak (battaniye olabilir) birşeyle sararak bagajda getirebilirsin. Muavinle pazarlıkla 100 ytl.ye felan gelir ama taşıma işlemi. Başka nasıl getirilir bilmiyorum, Antalya'ya tren varsa onunlada getirilebilir aslında. Hayırdır hangi motor bu Antalyadaki?

Motosikleti
    orhan valla dediğin gibi 100 ytlye gelirse iyi.. ama antalyaya da gitmek lazım full çalışırken nasıl yapılırki? sahibindene gir abi ilk ilan.. 1 saat falan oldu ekleneli.. 2007 model 5000 de 4500tl.. dedim selka baksa eğer siyah gri ise bide temizse o km ye fiyat süper..http://www.sahibinden.com/nebiogulla...XQQdisplayitem

Motosikleti
    -
    Koray evet şimdi baktım. Nebioğulları diye bir mağazada satılıyor motor. Yalnız siyah-gri değil malesef. Ben firmanın sitesine girip baktım istersen sende bak linki
    http://www.nebiogullari.com.tr/detay.asp?id=565
    Buda ilanın olduğu ana sayfa.
    http://www.nebiogullari.com.tr/urunl...kinciel&page=1

Biliyorum sende siyah-gri istiyorsun ama motorlar temizse düşünülebilir bence.

Motosikleti
    üfffffff iyiki linkleri gönderdin.. yoksa daha çok umutlanacaktım ama en azından düşük modeller için biraz daha pazarlık yapabileceğimi görmüş oldum siyah gri çok farklı görünüyor orhan daha ağır duruyor.. hep öyle hayal ettim.. ehliyet işide yattı zaten adamlar illa kendi gelsin diyorlarmış b sınıfı ehliyete a2 dosyasını işletmek için.. yani bir ara balıkesire gitmek şart oldu..:( neyse dediğin gibi sabır sabır sabır.. sen gitmeden bi ara pendikteki motoramı baksak diğer hafta falan.. http://www.sahibinden.com/fiyati_dus...XQQdisplayitem

Motosikleti
    -
    Koray biliyorum gri-siyah istediğini, benimde tercihim öyle olmuştu zaten. Dediğin gibi başka bir motormuş gibi duruyor siyah-gri. Yurtdışında beyazlı-kırmızılı modelide var o olsa tamam derdim ama kırmızı-gri benimde gözüme hitap etmiyor. Tabi zevk meselesi bu.
    Ben haftaiçi akşamları müsaitim istersen gidip bakabiliriz bir akşam. Ocak 11'de gidiyorum ben, gerçi daha vize çıkmadı ama

Motosikleti
    siyah kırmızı var oda güzel tabi yurtdışındaki fotolarda.. tamam o zaman ben önce pendikteki motoru ararım diğer hafta içi bigün geleceğimizi söylerim sonra telefonlaşırız seninle.. gitmenede varmış daha belkide sen gitmeden alırız bellimi olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler