Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Zaten oldukça iri bir benzin deposu var. Hatta makinayı bilmeyip ilk görenler 250 lik olduğuna bile inanmıyor.
    Kısacası, zaten oldukça iri gözüken bir motor.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2010 gv 250
    daha iri olursa bacakların açık gıdersın. bu arada benzın deposu 900tl. ona gore oynamak lazım

tamam abilerim ezmeyin bu kadar :D ya benim yaş 18 ve iki üç aydır motorlara merak sardım kısmetse para biriktirip önümüzdeki yaza kadar alıcam gv yi motor gerçekten çok güzel ama resimlerden boyutu hakkında bi fikir sahibide olamadım açıkçası pekte bişe bilmem motorlar hakkında yinede cevaplar için teşekkür ederim

Motosikleti
    2010 gv 250
    estafrullah rocky kardeş. inş. gönlünden geçen motoru alırsın.

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar bugun gıttım gordum gv250 yı sekıl semal olarak guzel ama cok ufak ya bır bındım uzerıne bacaklarım ıkıbuklum kaldı boyum 1.83 93kıloyum benım sym gts250 onun yanında mercedes yahu gercı bırı scooter bırı chopper ama bende daha once suzukının getırdıgı masaı cınmalı motor vardı o daha rahattı gv 250den en rahatta venox250ydı bır ara o motorda vardı bende neyse calsıtırdım nebıcım sesı varya takır tukur sankı bırı ıcerde cekıcle motora vuruyor bu mutor boylemı calsıyor bırde gıdonu cok genıs tuhaf geldı bana:( bu arada baktıgım motor sıfır km

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Sevgili maverıck,

Yazdıklarına göre motor konusunda geçmişin benim kullandığım motorlardan daha fazla daha tecrubeli sayılır. Ancak 0 km bir motorun içinden çekiçle vurur gibi ses gelmesi o sıfır dediğin motor için garip değilmi? Ben aslında bu yazdıklarına cevap bile vermeye tenezzül etmeyen diğer arkadaşlardan öne çıkıyorum. Belkide bana sana cevap verdiğim için kızmıştırlar bile. Fakat yazdıklarında sanırım bir art niyet var çünkü hepimizin kullandığı ve birimizin bile muzdarip olmadığı, hatta beğendiği noktalarının (Motor, ebat, konfor) ne kadar kötü olduğunu söylemişsin. Senin en rahat dediğin motor olan kymco venox ile bu motoru ayrı ayrı inceleyip ikisinin birbirine akın olduğunu yazan onlarca motosiklet dergisi var (ki bu testlerin içinde masai gibi bir marka kesinlikle giremezdi). Bence GV 250 i tekrar bir incelemeni tavsiye ederim.

Saygılar.

sparkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba maverick

bende 1 aydan beri gv 250 kullanıyorum ilk motorum. 185 95 kiloyum. başka motorlara göre belki alçak ama beni kesinlikle rahat etmıyor.bende sıfır aldım kanuniden hiç takur tukur sesler gelmiyor. scooter e göre evet geniş gidonu ama gördüğüm bir çok choper dan daha dar.

sevgilerimle..

Motosikleti
    mr 250 destro
    venoxun motor sesınden sonra bana sadece vuruntulu tıtresımlı geldı tabıkı masıyle gv250 kıyas tutmaz ama masaıının gıdonu daha ıyıydı vede oturus pozısyonu ben motoru kotulemıyorum yada art nıyetım yok kımse yanlıs anlamsın motorun eksılerını yazdım sadece hepsı bu lutfen benı yanlıs anlamayın

Motosikleti
    2010 gv 250
    Whitehair kardeşim çok güzel konuşmuş. Güzel kardeşim eksilerini yazıyorsun ama 390 sayfanın ve bunca ınsanın tam tersini söylüyorsun. Dediğin şeyler olsa kimse almaz , satar , elinden çıkarır , değeri düşer v.s. Scooterın sessizi makbuldur chooperın seslisi , bana karşılaştırmaların yanlış geldi. Bence sen sym gts250(mercedes)inle mutlu ol.

Seni ayrıca art nıyetli buluyorum bundan önceki yazdığın bütün mesajlar olumsuz negatif tahrihkar. insanları yanlış yönlendirme
    http://www.motosiklet.net/forum/sear...archid=2020801

Motosikleti
    mr 250 destro
    CANER__54 hayranım oldugunu bılmıyordum sıkı takıpcımıssın ben gordugumu ve duydugumu yazdım kımseyle polemıge yada tartısmaya gırmek ıstemıyorum neyse...

Motosikleti
    2010 gv 250
    espri yapmadan önce gizliden çağrı at haberimiz olsun 1.80 boyundayım 100 kıloyum yazmıs arkadas zayıflayım demıyorda motora bınınce ayaklarım 2 buklum oldu dıyor goldwinge bınsen yıne ıkı buklum olursun seni as 950 fargo yada grın grın motorlu bedford paklar motoru görmüşmüşte... bizim sakaryada bir söz vardır at yalanı sEvİyM inananı motor sana göre değil kabul et. senin bindiğin motor 100km.de debriyaj yer seninle daha fazla muhatap olmayacağım burda seviyeli bir ortam var çünkü.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bende senınle muhattap olmak ıstemıyorum cunku elestırılere acık degılsın neyse yaa

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bende 1,78 ve 115 kiloyum 2 yıldan beri gv 250 kullanıyorum gayet rahat ve konforlu motor tadında..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    mr 250 destro
    neyse arkadaslar herkesın motoru kendıne guzel gelırmıs nedesem bos sımdı sıze bugun ustama gıttım bu hyosungun motor sesı venox gıbı degılmıs daha farklıymıs kymco gıbı calısmazmıs daha seslıymıs her motor farklı calısır olabılır yanı doagl bırsey sızde elestrılere acık olun ben motroru kotulemıyorum benı yanlıs anlamayın lutfen

Motosikleti
    2010 gv 250
    Tamam sıkıntı yok havaların ve orucun vermiş olduğu psikolojiyle olur böyle arada. allah kaza bela vermesin hiçbirimize amin.
    mithat hocam arada sizede dokundurmuş gibi olduk kusura bakmayın.
    bende 1.86 boyunda 82 kilodayım. saygılar...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar..

rockchy arkadaşım aramıza hoşgeldin.sanırım şuan en gencimiz sensin galiba..
    sana hemen bir abi tavsiyesi sayfa oldukça fazla ama bir uçtan fırsat buldukca bizim başlığın tüm sayfalarını oku.sıkılmadan ilgi ile oku,aklına gelen tüm soruların cevabını bulacaksın.. daha sonra yinede aklına takılan bir durum olursa biz seve seve yardımcı oluruz.

maverick arkadaşım sende hoşgeldin.şimdi gelelim caner ile tartışmana:
    gv250 yüzdeyüz kusursuz bir makine değildir.her motorun kendine özgü kusurları karakteristik özellikleri vardır.bunlara japon motorlar da dahildir.yalnız oturuş pozisyonu olarak bir scooter ile bir cruiseri karşılaştırırsan bu tamamen cahillik olur.gelelim masai ile gv250 nin karşılaştırılmasına.masainin boyutlarına az önce bakmış biri olarak söylüyorum ki masai grand eagle250 nin boyutları gv250 den büyük değil.hatta gv250 ile yan yana koyarsan aradaki farkı bile görebilirsin.zaten motorsiklet camiasındaki kimse masai ile gv250 yi kıyaslamaz bile.küçümsemek istemem ama beygir gücü bile gv250 nin yarısı neredeyse.ha sen venox250 ile gv250 yi karşılaştıralım dersen eyvallah.o zaman sorun yok.başa baş keyifli bir karşılaştırma ve eleştiri yapılabilir.sonuç olarak sen zaten motorların sadece oturuş pozisyonlarını ve selenin rahatklıklarını karşılaştıracaksan o zaman kıyaslama faktörün tamamen değişir.ben masai250 nin selesine hiç oturmadım.ama hemen bir öz eleştiri yapayım; ben şahsen (kişisel fikrimdir) gv250 nin selesini pek beğenmiyorum.hatta daha önce de bahsetmişimdir,uygun bir zaman bulursam değiştireceğim yada üzerinde oynama yapacağım selenin..dış bükey bir sele olduğu için kalçanı zamanla uyuşturuyor.her motor zamanla kalçayı uyuşturur ama sanki içbükey kalçayı saran seleler daha rahat ettirecek gibi düşünüyorum dolayısıyla gv250 nin selesi bence rahat değildir.kişisel fikrimdir ve kalçadan kalçaya değişiklik gösterir
    motorun çatır çutur sesine gelince sıfır km motor çatır çutur ses çıkarmaz ya yağ koymamışlardır o yüzden çıkar o ses yoksa bizim motorların hiçbirince çatır çutur ses çıkmıyor.bu şikayetini bizimle paylaşan arkadaşımız olmadı.birde ses de izafi bir kavramdır.yani senin motoradan duymak istediğin ses ile benim istediğim ses farklı tınılarda olabilir.dolayısıyla ses olayını da tartışmaya koymak tartışılır.
    son olarak diyeceğim scooter yerine cruiser bir motorla karşılaştırma yapmak doğru olur ve masai ile venox arasında sadece venox ile kıyaslayabilirsin gv250 yi..

eleştiri herzaman yapılmalı ve ben bizim başlıktaki herkesin eleştiriye açık insanlar olduğunu düşünüyorum ama mantıklı eleştiriler olduğu sürece.yoksa kimse ciddiye alıp cevap bile yazmaz.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar Merhaba ve aramıza yeni katılan arkadaşlar hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

2755 km ve 2 hafta süren gezimi tamamladım. Gezdiğim ve gördüğüm yerleri bir iki hafta içinde yayınlarım. kolay değil bine yakın fotoğraf çektim. Fakat şimdilik şunu söyleyebilirim ki 250cc bir motordan beklenmeyecek performansı gösterdi motorum. Rotamı kısmen yayınlamıştım yola çıkmadan önce, mesela Mersin Alanya arasındaki yolun nasıl olduğunu bilen bilir. Hep üzerinde tuttu beni sağolsun.

Vakti olan herkese tavsiye ederim bu türden yolculukları. Gezimin tek eksiği bir ardçı ya da ikinci bir motordu. Tek başına bu türden bir gezi fazla riskli bence.

Alıntı sparkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk Yörük..
    benim motorumu alırken sizin haberiniz olmasada bana epeyce yardımcı oldunuz.. hepsini daha okuyamadım ama forumun büyük kısmını okudum ve gv 250 almama siz neden oldunuz.
    olurda pişman olursam bütün suç sana ve forumdaki diğer arkadaşlara ait
    Motorunuzdan memnun kalmazsanız gelin kafama atın Tabi bakımlarına dikkat etmek koşuluyla .

Tüm forum takipçilerine mutlu günler dilerim.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hoşgeldin timoti,gezi gerekli ve kesinlikle yanlız olmamalı...bende aynı sonuca vardım...karadeniz gezimde
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2010 gv 250
    hsgldn timoti. arkadaslar Castrol zıncır yagını kullandım harıka. frenleri telleri oynayan dönen tüm aksamı heryeri yagladım mukemmel sonuç verdı. motor fren manetlerinden arka fren pedalına kadar heryeri yumusacık oldu. sıcrama yok kullanımıda cok kolaymıs. tavsiye eden arkadaşlara tesekkur ederım.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Timoti hoşgeldin resimleri bekliyoruz.
    Arkadaşlar motorum 4000 km oldu kullanma kitabında bakımları ilk 1000 ve sonraki her 4000 km de yapılmalı diyor şimdi bakımlarını yapmalımıyım yoksa 5000 olmasınımı beklemeliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler