Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese günaydın...

hakan hemen koy gezi resimlerini.şiddetle bekliyom..yaw burada motorsuz ve gezisiz kaldım..resim bari koyun da bakayım yaa

acoşkun senin de resimlerini bekliyoz.tüm resimlerini hatta..resim koymak çok basit aslında.sitede başlık vardı nasıl resim konur diye ama şimdi hatırlayamıcam nerde olduğunu..hatta bizim başlıkta bile zaman zaman arkadaşlar linkini koymuştu.ama kaçıncı sayfalarda kaldı onu da bilmiyorum..
    bu arada gaz kontrol aparatı nasıl?ne kadar rahatlatıyor bu aparat?biraz bahseder misin?

yasin sen de öldün mü birader hani çanta resimleri yaw.oofff resim de resim çıldırcam yaaa.resim koyun
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese günaydın...

hakan hemen koy gezi resimlerini.şiddetle bekliyom..yaw burada motorsuz ve gezisiz kaldım..resim bari koyun da bakayım yaa

acoşkun senin de resimlerini bekliyoz.tüm resimlerini hatta..resim koymak çok basit aslında.sitede başlık vardı nasıl resim konur diye ama şimdi hatırlayamıcam nerde olduğunu..hatta bizim başlıkta bile zaman zaman arkadaşlar linkini koymuştu.ama kaçıncı sayfalarda kaldı onu da bilmiyorum..
    bu arada gaz kontrol aparatı nasıl?ne kadar rahatlatıyor bu aparat?biraz bahseder misin?

yasin sen de öldün mü birader hani çanta resimleri yaw.oofff resim de resim çıldırcam yaaa.resim koyun
    Günaydın Arkadaşlar,

Dün 30 motordan oluşan çok güzel bir gezi yaptık..
    Bir ara kendimi harley çetecileri gibi hissettim.
    Gezide Hakan (Hazer) ile tanıştık, görüştük.. Çok iyi bir arkadaş. Bizim motorun da doktoru olmuş kendisi.. Keşke aynı şehirde otursaydık..
    Gezinin en büyük kazanımı Hakan la tanışmak oldu. İnşallah tekrar beraber yollar yaparız..

Ayrıca bizim motorun çok ilgi çektiğini söyliyebilirim. Gruptaki hemen herkez gelip bilgi aldı motorla ilgili.

İlker, vallahi sana karşı mahçubum. Bir türlü fotoğraf çekemedim. Çeker çekmez paylaşıcam burada. Hakan biraz farklı şekilde takmışız çantaları.

İyi haftalar..

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ya ne güzel nerdeyse herkes tanışmış birbiri ile.
    Hafta sonu başka işlerim vardı, hatta Istanbul da idim ama yoğundum. Yetiştiremedim bile işlerimi. Ama bir hafta sonu da buraya, Trakya ya bir gezi planlayalım arkadaşlar. Bilirsiniz, buraların manzarası da güzel, eti de güzeldir.
    Trakya MT veya Tekirdağ MT (ikisi de aynı üyelerden oluşuyor zaten) çok misafirperverdir
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    suzuki an125
    gezi resimlerini yükleyemiyorum :S http://imageshack.us/ da yükle diyorum yarısında takılıp kalıyor dün akşamdan beri

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi resimlerini yükleyemiyorum :S http://imageshack.us/ da yükle diyorum yarısında takılıp kalıyor dün akşamdan beri
    Benim linklini daha önce attıgım siteden yükle abi?

Motosikleti
    ybr125
    merhaba arkadaşlar.uzun zamandır guzel bi motor arayıp duruyordum.sonunda gv 250 de karar kıldım.yalnız bir yerde ikilemde kaldım yardım edersenız cok sevinirim.sorun şuki st&kanuni gv 250 mi alayım yoksa hyosung gv 250 mi alayım karar veremedim.bu konudaki görüşlerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız bana çok yardımcı olmuş olacaksınız.şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    suzuki an125

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:21 ----------
    yasin burda nerede bulun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:23 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

yaw ne nazlı bi siteymiş buda he...canım çıktı bitirene kadar...resimler burda ufak ama idare edin..üstüne tıklayın görmek istediklerinizi büyüsün...ben daha napayım size

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar,

İşlerin yoğunluğundan pek fazla vakit bulamıyorum topice girmeye, girdiğimde de okuyorum tüm yazdıklarınızı.

Hakan ve Yasin gezi nasıldı beğenmişsiniz sanırım. Yalnız MT'nin kalabalık gezilerinde grup sürüşüne pek uyulmuyor o yüzden ben çok önemli bir organizasyon olmadıkça katılmıyorum. Siz memnun kaldınız mı? Bu arada tanışmanız zaten en güzel yanı olmuştur sanırım gezinin

İlkercim nasıl gidiyor Afganistan? Keyifler yerindedir inşallah.

ayhan1980, arkadaşım ben yerinde olsam Hyosung alırım, çünkü arada çok fazla yakıt farkı yok, tabi tercih yine senin. Aralarındaki farkı önceki sayfalarda bulabilirsin.

Bu arada bu haftasonu pazar gününü boşa çıkarmaya çalışıyorum. Olursa süper olacak, gitmek istediğim yerler var. Öncelikle tüm pazarı boşa çıkarabilirsem Trakya tarafını düşünüyorum. O taraflara hiç gitmedim çünkü, topicten bir kaç kişi olursak daha da süper olur, mini bir gezi olur bizim içinde. Tüm pazarı boşa çıkaramazsam da Kocaeli tarafında Ballıkayalara gitmek istiyorum.

İlkercim bu pazar gezersem (inşallah) bol bol resim çekerim senin içinde kardeş
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Slm arkadaşlar sonunda tam istediğim gibi olmasa da motorumu buldum ama acilen büyük ayaklık taktırmak istiyorum ve şu ana kadar izmirden bulamadım, bende int den bakmaya başladım bizim motorlara uyan ayaklıkları int de bulabileceğim yerler varsa paylaşırsanız sevinirim. Herkese bol gezmeli kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Bu arada bu haftasonu pazar gününü boşa çıkarmaya çalışıyorum. Olursa süper olacak, gitmek istediğim yerler var. Öncelikle tüm pazarı boşa çıkarabilirsem Trakya tarafını düşünüyorum. O taraflara hiç gitmedim çünkü, topicten bir kaç kişi olursak daha da süper olur, mini bir gezi olur bizim içinde. Tüm pazarı boşa çıkaramazsam da Kocaeli tarafında Ballıkayalara gitmek istiyorum.

İlkercim bu pazar gezersem (inşallah) bol bol resim çekerim senin içinde kardeş
    Süpersin hocam, bu tarafa gelirsen mutlaka haberleşelim.

Alıntı nedd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar sonunda tam istediğim gibi olmasa da motorumu buldum ama acilen büyük ayaklık taktırmak istiyorum ve şu ana kadar izmirden bulamadım, bende int den bakmaya başladım bizim motorlara uyan ayaklıkları int de bulabileceğim yerler varsa paylaşırsanız sevinirim. Herkese bol gezmeli kazasız sürüşler.
    Ya yurtdışından satın alacaksın, ya da Kanuni bayilerinden alacaksın ayaklığı.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersin hocam, bu tarafa gelirsen mutlaka haberleşelim.

Ya yurtdışından satın alacaksın, ya da Kanuni bayilerinden alacaksın ayaklığı.
    İnşallah Canan, o tarafları da görmeyi çok istiyorum.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar havaların ısınmasıyla ben de bugün motoru bi çıkarıp dolaşayım dedim. geçen yaz sezon kapanırken okuduğum bir tavsiye nedeniyle aküyü çıkardım.

şimdi aküyü taktım ama ne farlar yanıyor, ne de motosiklet bi yaşam belirtisi veriyor. götürdüm aküyü şarj ettirdim, fakat yine bana mısın demiyor. sorun nerede olabilir acaba?

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Şarj ettirdikten sonra ölçtürdün mü aküyü? Belki de artık şarj tutmuyordur?
    Eğer ölçüm sonucu da doğru ise aküyü takarken kablo uçlarını şaseye değdirmiş olabilirsin ki bu da sigortaları attırır. Eğer uçları da ters bağladıysan aynı problemi yaşayabilirsin.
    Eğer konuya hakim değilsen bir elektrik ustasına baktırmanı öneririm.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    buraya mesaj yazdıktan sonra aküyü ölçtürmeye gittim, aküde sorun olmadığını gördük. motosikletin başına gittim, baktım ki sigorta atmış. yedek sigortayı taktım ve sigorta kutusunu kabloya bağlamaya çalıştığım anda bir kıvılcım daha çıktı.

baktım ki yedek sigorta da atmış. yani sorunun sigorta kaynaklı olduğuna eminim şu an. fakat neden attığı hakkında en ufak bi fikrim yok.

uçları ters bağlamış olabilir miyim diye düşünüyorum, ilk önce artıyı sonra eksiyi bağladım. akünün artı yönünü sola doğru aldım. yani akünün artı yönü iç tarafa bakıyor.

uzun lafın kısası sorunun kaynağını bilemiyorum. :(

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Elektrik aksamı önemlidir. Yanlış bir işlemle büyük bir hasar (CDI ünitesi zarar görebilir) meydana gelebilir.
    Bence senin sorunun akü kutup başı bağlantında. Sanırım kutup başlarında biri gövdeye temas ediyor. Bu da direkt kısa devreye sebep olup sigortayı hemen attırıyor.
    Tavisyem, eğer bir elektrik ustasına götüremiyorsan :

1- Kontağın kapalı olduğunda ve hiçbir elektrikli aksamın (lamba, sis farı, çakar lamba vesaire) çalışmadığından emin ol.
    2- Aküyü kutup başı bağlantılarını kontrol et. Plastik bir muhafaza ile kapalı olduklarından ve hiç bir yere temas etmediklerinden emin ol.
    3- Artı ve eksi bağlantının doğru yapıldığından emin ol. Kırmızı plastikli başlığın olduğu kablo akünün artı ucuna bağlı olmalı.
    4- Yukarıdaki işlerimlerin hepsini sigorta takılı değilken yap.
    5- Hepsini sağlıklı bir şekilde yaptıktan sonra tekrar sigortayı tak, muhtemelen olacaktır.

Eğer hala olmuyorsa, şu soruya cevap vermelisin: Motor kışın beklerken düştü mü, ya da herhangi bir kablosu koptu mu? O kopan kablo gövdeye temas ediyor olabilir.

Ama yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra olacağından eminim ben.
    Hadi kolay gelsin, sonucu da haber ver mutlaka

Motosikleti
    Hyosung GV250
    canan teşekkür ederim ilgine

bugün heralde uğraşamam da, yarın gidip iki yeni sigorta alıp deneyeceğim. direk yazarım buraya sonucu ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:22 ----------

üşenmedim gittim sigorta aldım. sonuç olumlu. sanıyorum kutup başları ile ilgili bi problem vardı, kutup başını plastik muhafaza ile kapatıp sigortaları değiştirince sorun halloldu. çok teşekkür ederim tekrardan canantas

Motosikleti
    ybr125
    orko_ye ilgin için teşekkürler.şimdi araştırmaya başlıyorum.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi motorumun yakıt durumunu ölçmüş bulunmaktayım.50 tlye full doluyor rezerve dahil ve tam 300 km yol yapıyor 300 km ile.Yanlış hesaplamadıysam 170 bin lira yakıyor km başına.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı nedd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Net; Bende yeni aldım, geçen demircide yaptırdım, söküp takılabilen, hem de sade 20 Tl. aldı. Sadece zincir bakımı yapacağım zaman takıyorum, geri kalan zamanlarda söküyorum. ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

Arkadaşlar Sanırım fotoğraf yüklemem başarılı oldu. Bende çok sevindim, bundan sonra sizlere söz verdiğim fotoğrafları sırasıyla yükleyeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 ----------

Önce daha önceden bahsettiğim illk satın aldığım halini gönderiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:53 ----------

Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört gözle bekliyorum doğa resimlerini

Pir Reşit Dağı Eteklerinde Kardelen...

Merhaba Dostum Canan Taş; sana söz verdiğim ilk Motosiklet gezimde çektiğim fotoğraflardan bir kaçını gönderiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:10 ----------

Pir Reşit Dağı Eteklerinde Bir sürü...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:11 ----------

Pir Reşit Dağı Eteklerinde Bir Sürü...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:13 ----------

Pir Reşit Dağı Eteklerinde Bir Güzel Kız...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Resimler şahane, ilk defa kardelen görüyorum.
    Eminim daha ne güzellikler vardır oralarda.
    Bu arada fotoğraf makinen hangisi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler