Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Yasoe hayırlı uğurlu olsun yeni motorun. Güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah

Ehliyetini alana kadar trafiğe çıkma sakın, polis çevirirse motoru aldığına bile pişman ederler adamı. Aman dikkat et....

Kişisel koruyucu ekipmanlarını tamamlamanda çok iyi. İnşallah gezilerimize sende katılırsın, sana en yakın Murat var aramızda, birde mitmutallim hocamız var onlarda İzmit'te oturuyorlar.

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaşlar,

. Sonuç olarak artık

bende motorlandım

tebrik ederim güzel bir seçim başlangıç ve başlangıç sonrası için alınması gereken en iyi makine,güle güle kullanın...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

GV250 Artcı Koltuğunu çıkarmak.

Garaj kısmına sordum ama doğru yer burasıda olabilir. İlgili kişiyide söylemişti ö.m. atan arkadaş ama göremedim ne iş anlamadım.
    Yardım eder misiniz?

Bu GV 250 nin arka koltuğunu çıkarınca cok güzel olcak gibi geliyor bana ana cıkar mı? yada cıkmış halinin resmini göremedim. sizin fikriniz nedir?

Benim istediğim artcı koltuğunu cıkarıp arkasına bagaj demiri koymak istiyorum.

Ornegin :http://www.theliberator.be/liberator5.htm

Burdaki savaşta kullanılan harleyler gibi. Bu tip bir GV 250 resmi var mı eliniz de.

Bir soru daha sormak istiyorum bu arada

2008 Keeway Lang Cruiser 3500 TL , 3800 gibi GV250 2007 Model var hangisi daha iyi secim olur bilemedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:04 ----------

Merhabalar Arkadaşlar,

Birkaç sayfa önce forumunuza merhaba demiş, bazı sorular sormuştum. Saolsun arkadaşlar ilgilendi, cevapladı.. O zaman baharda motor almak istediğimi söylemiştim ama bir fırsat çıktı ve değerlendirmek istedim. Sonuç olarak artık

bende motorlandım

Artık pırıl pırıl bir GV 250 im var. Motorum sıfır ve 2007 model. Özellikle bu modeli istiyordum. Daha üst modeller bu kadar hoşuma gitmiyordu.
    Kişisel koruyucu ekipmanlarım da tamam. Ehliyet kursuna da yazıldım. İnşallah Ocak 15 de evliyetimi de alacağım. Bu arada şunuda söyliyim, arkadaşların motorlarında birkaç metrelik turlar haricinde ilk defa motor kullanıyorum. Saolsun bir arkadaşım getirdi motoru İstanbuldan İzmite. Evin orada biraz turladım, çok çok güzel bir duygu. Eşime hava yapıyım derken komşunun bahçe duvarına giriyordum ama artık yavaş yavaş geliştiricem kendimi.

Motoru alırken sisi bar ve koruma demirini taktırdım. Başka da hiçbir şey yok ekstradan.

Neyse arkadaşlar, artık gezilerde görüşürüz umarım. Yukarıda da bahsettiğim gibi İzmitte oturuyorum.
    Önceki sorularıma cevap veren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
    Görüşmek üzere..
    Hayırlı olsun valla darısı benim başıma
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    -
    zenon, çıkar tabiki arka sele. Halla bizim topicte Burak vardı onun arka selesi yoktu motorunu aldığında, eşini de bindirebilmek için sele arıyordu.

Çok basit bir işlem arka seleyi çıkarmak, 1 yada 2 tane vida var söktünmü çıkıyor zaten

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon, çıkar tabiki arka sele. Halla bizim topicte Burak vardı onun arka selesi yoktu motorunu aldığında, eşini de bindirebilmek için sele arıyordu.

Çok basit bir işlem arka seleyi çıkarmak, 1 yada 2 tane vida var söktünmü çıkıyor zaten
    Resmi var mı acaba? sanki guzel olcak gibi geliyor bana birde sele yerine bagaj demiri koymak istiyorum. Eski harley army ler gibi

Motosikleti
    -
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi var mı acaba? sanki guzel olcak gibi geliyor bana birde sele yerine bagaj demiri koymak istiyorum. Eski harley army ler gibi
    Valla bende resmi yok ama Burak belki topicin eski sayfalarına eklemiş olabilir tam hatırlamıyorum

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Yasoe ye hayırlı olsun derken ben iki kez sevinebilirim artık izmitte de gv 250ler çoğalıyor,Allah kaza yüzü göstermesin hiç kimseye..Gerçekten güzel bir seçim selçuk beyin dediği gibi bu motor yeteri kadar satış grafiğini kazanırsa jawalar gib uzun yıllar yollarda olacak ve klasikler arasına girecek gibi ..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Merhabalar Arkadaşlar,

Birkaç sayfa önce forumunuza merhaba demiş, bazı sorular sormuştum. Saolsun arkadaşlar ilgilendi, cevapladı.. O zaman baharda motor almak istediğimi söylemiştim ama bir fırsat çıktı ve değerlendirmek istedim. Sonuç olarak artık

bende motorlandım

Artık pırıl pırıl bir GV 250 im var. Motorum sıfır ve 2007 model. Özellikle bu modeli istiyordum. Daha üst modeller bu kadar hoşuma gitmiyordu.
    Kişisel koruyucu ekipmanlarım da tamam. Ehliyet kursuna da yazıldım. İnşallah Ocak 15 de evliyetimi de alacağım. Bu arada şunuda söyliyim, arkadaşların motorlarında birkaç metrelik turlar haricinde ilk defa motor kullanıyorum. Saolsun bir arkadaşım getirdi motoru İstanbuldan İzmite. Evin orada biraz turladım, çok çok güzel bir duygu. Eşime hava yapıyım derken komşunun bahçe duvarına giriyordum ama artık yavaş yavaş geliştiricem kendimi.

Motoru alırken sisi bar ve koruma demirini taktırdım. Başka da hiçbir şey yok ekstradan.

Neyse arkadaşlar, artık gezilerde görüşürüz umarım. Yukarıda da bahsettiğim gibi İzmitte oturuyorum.
    Önceki sorularıma cevap veren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
    Görüşmek üzere..
    Hayırlı olsun Yasoe kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim. Darısı başımıza olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:53 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon, motorunu chopper yapmış biri;

bu da artçı koltuksuz hali;

bu videoda da koreli bir elemanın motorunun videsosu var koltuk çıkmış haliyle
    http://www.youtube.com/watch?v=U5VAt_hMOC0

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Teşekkürler..

Teşekkürler arkadaşlar...

Mahalle arasında gezdim yine dün akşam, çok güzel birşey yaw...
    İnşallah ileride hep beraber geziler de yaparız...
    Ehliyeti alıncaya kadar pek gezemeyeceğim, zaten çok acemiyim henüz, trafiğe çıkacak kadar değilim...

Bayramda fotoğrafını da çekicem motorumun, burada sizinle paylaşırım.

Görüşmek üzere...

Motosikleti
    Honda nc700xa

Sağolasın.

Alıntı serx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Yasoe kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim. Darısı başımıza olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:53 ----------

zenon, motorunu chopper yapmış biri;

bu da artçı koltuksuz hali;

bu videoda da koreli bir elemanın motorunun videsosu var koltuk çıkmış haliyle
    http://www.youtube.com/watch?v=U5VAt_hMOC0
    Supersin elerine sağlık valla koltuksuz düşündüğümden dahada güzelmiş valla hasta oldun Ben bu elamanın yerinde olsam ki olcam inşallah ilerde sis farı koymaz on tekeri teli yapar ve T direksiyon ayarlamaya calışırdım deli birsey olur o zaman

Bu arada dün ehliyet kursuna yazıldım26 sındaki sınava giriyorum parayıda toplayıp sizden de yardım alırsam alırım bir hyo artık.

ama kafam keeway land 250 mi gv 250 mi karışık siz ne dersiniz?

bteo Nickli Üyeden Alıntı
    Selam arkadaslar. Ben de motorumu buyutmek amacıyla satıyorum. Ilgilenen olursa http://www.sahibinden.com/temiz_2005...XQQdisplayitem buradan bakabilirsiniz. Motordan gayet memnunum. CDI bile degistirdim Buyutmeyi dusunmesem satmazdım gercekten.

sahibinden de bir süredir bu moturu inceliyorum. burda da karşıma çıktı. ilk motorum olacak ve 2 senelik araştırmalardan sonra bende gv 250 dedim.

Motosikleti
    suzuki an125
    arkadaşlar motor kısmında sol tarafta plastik musluk tarzı aparat var...rolanti ayarı olabileceğini düşünüp biraz çevirdim aşağı yukarı ama değilmiş...nedir ne işe yarar acaba????

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Yakıt deposuna bağlıdır o musluk.
    Üzerinde on - off - res yazısı vardır.

On : Bu durumda 3 litrelik reserv yakıt hariç kalan yakıtı kullanabilirsin.
    Off : Depodan karbüratöre benzin gitmez
    Res : Yedek depo (3 litre) dahil bütün depo kullanımdadır.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hyr yakıt musluğunu demiyorum...siyah bir plastik parça.....biraz daha sol tarafta

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    GV250 ile GV650 evlenirse ne olur tabiki GV700 aşağıdaki linkte piyasa girmeye hazırlanan bir model var ve GV250 ye çok yakın hatları var ...

işte GV700 :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-piyasada.html
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Resmini koyabilir misin? Ben de merak ettim şimdi!
    GV700!!! Heyecan verici...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım bu durumu bende biliyorum ama ben reserveyi açmadan kendi kendine ana tankda benzin bittiği zaman yedek depoyu kullanıyor neden acaba ben o anahtarı çevirmeden yedek depoyu kullanıyor?Motoru kullanırken ana tankda benzin bittiği zaman motor tekliyor ve yedek depoya geçiyor.Bunun sebebi nedir acaba eğer yedek deponun anahtarını ben çevirmeden kendisi alıyorsa yakıtı o anahtarı koymanın anlamı nedir ya da ne gibi bir işlevi vardır?

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Çok güzel olmuş yaw GV 700...

Resmi buraya da koymaya çalıştım ama beceremedim..

Bu arada arkadaşlar, bildiğiniz gibi benim motorum yeni. Daha 3 gün oldu alalı. Dün akşam mahalle aralarında gezerken bir anda benzin bitti. Hemde çok ters biryerde. Fakat ibre daha yarı depo benzin olduğunu gösteriyordu. Depoyu dolduralı da 180KM falan olmuştu.
    Bende yukaruda bahsedilen vana ile rezervi açtım. Bir süre sonra motor çalıştı, gittim benzin aldım, neredeyse 12,5 lt benzin aldı.

Şimdi size sorularım şunlar:
    1. İbre niye çalışmamış olabilir? Motorun uzun süre deposunun boş kalması (sıfır ve 2007 model) neden olabilir mi? Zamanla düzelir mi? Pas falan varsa benzin çözer diye düşünüyorum.
    2. Benzin tüketimi yüksek. Rodaj sonrasında bu rakam (arabalarda olduğu gibi) düşer mi?

Motosikleti
    hyosung gv250
    Çok güzel olmuş yaw GV 700...

Resmi buraya da koymaya çalıştım ama beceremedim..

Bu arada arkadaşlar, bildiğiniz gibi benim motorum yeni. Daha 3 gün oldu alalı. Dün akşam mahalle aralarında gezerken bir anda benzin bitti. Hemde çok ters biryerde. Fakat ibre daha yarı depo benzin olduğunu gösteriyordu. Depoyu dolduralı da 180KM falan olmuştu.
    Bende yukaruda bahsedilen vana ile rezervi açtım. Bir süre sonra motor çalıştı, gittim benzin aldım, neredeyse 12,5 lt benzin aldı.

Şimdi size sorularım şunlar:
    1. İbre niye çalışmamış olabilir? Motorun uzun süre deposunun boş kalması (sıfır ve 2007 model) neden olabilir mi? Zamanla düzelir mi? Pas falan varsa benzin çözer diye düşünüyorum.
    2. Benzin tüketimi yüksek. Rodaj sonrasında bu rakam (arabalarda olduğu gibi) düşer mi?
    Aynı problem bende de var.Gerçi motor 1.700 kusur kmde rodajı açıldı ama uzun yol yapamadım bir türlü.Uzun yol da yaparsam motor açılıcak artık redline yapabilirim Onun haricinde yakıt şamandırası arzalı benimkiside aldığımda 2007 model sıfırdı ama benzin şamandırası çalışımıyor, aldığım firma da durumu bildiği için sipariş olarak istedim gelir gelmez büyük ihtimalle ücretsiz yaptırıcam sana tavsiyem üzerinden uzun zaman geçmeden aldığın yere başvur ve haklı iken mağdur olma!

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Yak tüketimleri GV250 lerin? bir depo ile 180 KM cok fazla geldi bana tüketimi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler