Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    souvarine resimleri güzel çekmişsin motorun hakkını vermişsin gerçekten hayırlı olsun ,kaza bela vermesin Allah,benim motorda 1500km ye ulaştı gibi buyaz bayağı km yaparım diye düşünüyorum,Aksesuarlarla daha bi güzelleşiyor motor yuvarlak hesap 700 tl daha harcaman gerecek.
    Bu arada ben yağmurlu havada hiç kullanmadım şimdiye kadar fakat çimıslatmalrı v.s. gibi sebeplerle kısa kısa ıslak yerlerden geçerken lastikler fene halde kayıyor gibi geliyor bana özellikle arka teker kontrolden çıkıyormuş gibi geliyor bana beyaz şeritlerde de aynı durum söz konusu bilgi paylaşımı lütfen
    İlker ,sessiz ve derinden haberleri her gün takip ediyorum forumdan bazen yazma gevşekliği olsada ne var ne yok bakmadan geçemiyorum,bu arda afganistan görevi kesin değilmi ? oralarıda karıştı ya şu sıralar hayırlısı artık..
    az önce selçuk beyin güneydoğu gezisinin ikinci bölümünü okudum hoşbir gezi olmuş gerçekten.. ve diğer gezi yazılarından önemli bir ayrıntının farkına vardım vede hep merak ederdim böyle orgenizelerin maliyetini merakımı gidermiş oldu sağolasın selçuk bey darısı bizlerin başına artık hesabımızı yaparak..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hocam teşekkürler.şimdilik afgan kesin gibi..hayırlısı olsun.
    kayma konusunda doğru tespit etmişsiniz.bırakın yağmuru dediğiniz gibi 1 metrelik ıslak yada çamurlu yerde hemen arka kayıveriyor.
    iyi geceler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Arkadaşlar ben motorumu aldığımda ön cam vardı. 2 ay civarında kullandım. uzun yolda yaptım camlı şekilde fakat hoşuma gitmedi. çıkarttım. takmayı da düşünmüyorum. orjinal camını tavsiye etmiyorum. çiziklerden dolayı sürüş zevkini bozuyo gece falan. çünkü tam göz hizasında bitiyo. belli bir süre sonra sıkıyo. eğer alacaksanız bence biraz daha küçük ve dik durmayan bir cam almanız daha iyi olur derim. bu şekilde bir cam örneği gördüm iyi olmuş...
    YOLA ÇIKMA İSTEĞİİİ
    BAŞKA YERDE OLMAK......

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı brsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorumu aldığımda ön cam vardı. 2 ay civarında kullandım. uzun yolda yaptım camlı şekilde fakat hoşuma gitmedi. çıkarttım. takmayı da düşünmüyorum. orjinal camını tavsiye etmiyorum. çiziklerden dolayı sürüş zevkini bozuyo gece falan. çünkü tam göz hizasında bitiyo. belli bir süre sonra sıkıyo. eğer alacaksanız bence biraz daha küçük ve dik durmayan bir cam almanız daha iyi olur derim. bu şekilde bir cam örneği gördüm iyi olmuş...
    Sanırım senın cam kullanılmaz durumda.

Bağlantı aparatlarını bana verirmisin. Benım comete cam uydurmaya çalışacağım bağlantı sorunu yaşıyorum.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam millet.bakıyorum iyiden iyiye başlığımız yavaşlıyor.herkes tatilde galiba..neyse geçenlerde izmir bornova'da,şehrin üst kısmında dağlık alanda homeros vadisi var.oraya gittim.birkaç fotoğraf çektim.paylaşayım sizlerle..ama hala küçük halde görünüyor resimler

neyse işte fotoğraflar..
    bornova ayaklarımın altında

tam vadi yoluna dönecekken yeni açılmış gibi görünen toprak yola girdim.nereye çıkıyor acaba diye merak ettim..

baktım ileride köyler var ve yol asfalt değil.e bizim motor da enduro değil ve karanlık basacak birazdan.bende geri döndüm vadiye doğru gaz açtım..

aşağıya doğru inişe başladık.aşağılarda vadi görünmeye başladı.yol o kadar çok eğimli ve virajlı ki motoru kullanmak daha da keyifli oluyor.

motorun hemen sağ tarafında birkaç tane at vardı..

nihayet aşağıya vadiye indim.motorun resmini çektiğim yerdeki akan küçük su dağdan geliyor ama çok zayıf bir debisi var..

burada dağdan gelen suyun kullanımı için çeşme yapmışlar.insanlar buralara su doldurmaya geliyorlar.

şimdi vadinin diğer tarafına gitmek için biraz tırmanıp tekrar inişe geçeceğim

artık dönme zamanı geldi.tekrar tırmanıyorum ve vadiden çıktıktan sonra şehre doğru inişe geçiyorum son fotoğraf:

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Dün yaklaşık 250 km lik bir gezide ben yaptım. Antalyaya gelen yeğenim Çağlayı Önce Aspendos antik tiyatrosuna ardından Manavgat Şelalesine, sonrada Oymapınar Barajına götürdüm. Yolda motosikletim yağ gibi kayıyordu. 110-120 km lik hızlara sorunsuz ve yaklaşık 5-6 sn de ulaşıyordu. Vites geçişlerim kemiksiz idi. Hatta bir ara "allah allah viteste sorun mu var" demeyi kendime sormadan edemedim. Kıssadan hisse demem şu ki; şehir içinde GV250 nin karakteristiğini sunamadığı için vites geçişleri kemikli olmakta ve gaz kesmeler yaşamaktayız. Ama şehir dışı asfalt yollarda özellikle 50 km ve üzeri yolculuklarda motosikletimin gerçek karakterini kazandığını düşünüyorum. Şehir içinde düşük devirli motorda vites değişiklikleri kemikli ve sert olurken uzun yolda 90-100-110-120-130 km lerde son derece rahat stabil ve kemiksiz vites geçişleri var. Hatta yeğenim dayanamadı "Selçuk Dayı ne kadar rahat ve eğlenceli bir motosiklet " deyince satmayı düşündüğüm motoruma çok üzüldüm. Üstüne üstlük benzinliğe gidip benzin alınca motosikletimin kıymetini daha iyi anladım. 240 km yol yapmıştım 25 ytl lik benzin aldım. km de 10.85 ykrş. Bu arada benzin 2.95 YTL olmuş. Uzun lafın kısası satmayı düşünüyorum evet ama GV250 herşeyi ile verdiğim paramın sonuna kadar hakkını bana verdi.

Aspendos;

SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    S&T GV250
    mitmuallim, yörük, temennileriniz için size de teşekkürler arkadaşlar...

yörüğün gezisinden sonra baktım selçuk müdürüm de yine motorunu yollara vurmuş, şu ehliyeti beklemek iyice bi eziyet haline geldi ki sormayın...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    souvarine ayvalık taraflarınada bekleriz.. BEYLER : şuan balıkesirdeyim.. tayin işlerini ve ev yerleşme olayını ayarladıktan sonra ayvalıka geçicem.. telefon numaralarını gönderen arkadaşlara teşekkür ederim.. ama hala eksikler var.. belki görmemişlerdir diye yeniden yazıyorum.. telefonum çalındığından dolayı numaralarınız bende yok.. özelden yazarsanız sevinirim.. yolu bu taraflardan geçenler olursa bekliyorum.. internetim yok kavuşur kavuşmaz aranızdayım.. hoşçakalın..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    souvarine ayvalık taraflarınada bekleriz.. BEYLER : şuan balıkesirdeyim.. tayin işlerini ve ev yerleşme olayını ayarladıktan sonra ayvalıka geçicem.. telefon numaralarını gönderen arkadaşlara teşekkür ederim.. ama hala eksikler var.. belki görmemişlerdir diye yeniden yazıyorum.. telefonum çalındığından dolayı numaralarınız bende yok.. özelden yazarsanız sevinirim.. yolu bu taraflardan geçenler olursa bekliyorum.. internetim yok kavuşur kavuşmaz aranızdayım.. hoşçakalın..
    Kardeşim nerelerdesin???

Telefonunu çaldırdın arıyorum ulaşamıyorum. Habersiz sessiz sedasız gittin buralardan Şimdi tekrar arıyorum seni ama meşgul bu seferde..
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    koray abi tekrar geçmiş olsun ve kolay gelsin.

souvarine bizim motorlar taş gibi taş.. allah hiçbirimize kaza bela vermesin.selçuk abi güneydoğu anadolu gezisi yaptı.ben 500 km lik antalya-izmir yaptım.motorlar hiçbir sıkıntı yaşamadı.

selçuk abi gezi güzel olmuş.dediğin gibi uzun yolda viteslerde rahat geçiyor.ayrıca uzun yolda gaz kesme olayı yaşamadım ben hiç..motor kendini buluyor uzun yolda.ama -izmir'de de yaşadım antalya'da-şehir içinde motor cidden kendini bulamıyor.ve sürücüyü de oldukça yoruyor.sürekli dur kalk dur kalk.kesinlikle uzun yol motoru....

bu arada 34 UA 5160 yada 5164 plakalı gv250 bizden birine mi ait?dün nişanlımla foçaya denize gitmiştik.tam dönerken bir tane yan çanta ön ve arka çanta ve ön camlı ve belirttiğim plakalı bir gv250 gördüm.önünde koray abinin sis farına benzer sis farları vardı.uzun yoldan gelmiş gibi duruyordu.bizden birine mi ait?istanbuldan tatile yola çıkan falan varmı bizden??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:55 PM ----------

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim nerelerdesin???

Telefonunu çaldırdın arıyorum ulaşamıyorum. Habersiz sessiz sedasız gittin buralardan Şimdi tekrar arıyorum seni ama meşgul bu seferde..
    sanırım benimle konuşuyordu orhan

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    herkese selamlar;
    1-2 haftadır istanbul dışı git-gel, işlerden vakit bulamadım foruma yazmaya. geçen hafta 4000 bakımına götürdüm motoru. bir arkadaşımın tavsiyesiyle hasanpaşa'da niyazi usta'ya gidip bakımı yaptırdım. bayağı memnun kaldım bakımdan. şimdi motorun eksiklerini tamamlamaya bakacağım.

küçükyalıdaki yerden sissy bar ve çanta demiri alanlar fiyat hakkında bilgi verebilir mi?

bir de istanbul'da küçük çekmece tarafında birinin 4-5 adet kadar gv 250 var. sıfır. 2007 model. 5750 fiyatı. sahibinden de ilanım da var dedi eleman.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    thin lizzy motorun 4000 km bakımında neler yapıldı?hangi parçaları değişti ve ne tür işlemler yapıldı söyler misin?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayırlı uğurlu olsun Allah bir yastıkta kocatsın.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Allah bir yastıkta kocatsın

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk abi gezi güzel olmuş.dediğin gibi uzun yolda viteslerde rahat geçiyor.ayrıca uzun yolda gaz kesme olayı yaşamadım ben hiç..motor kendini buluyor uzun yolda.ama -izmir'de de yaşadım antalya'da-şehir içinde motor cidden kendini bulamıyor.ve sürücüyü de oldukça yoruyor.sürekli dur kalk dur kalk.kesinlikle uzun yol motoru....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:55 PM ----------

İlker evet aynen katılıyorum. Bizim motorlar tamamen uzun mesafe için üretilmişler. Bineceksin ve en az molasız 200 km gideceksin. Motor kendi karakterini buluyor oysa şehir içi motorun yorulduğunu hissediyorum vites geçişleri kemikli olup gaz kesmeler yaşıyorsun oysa uzun yolda vites yağ gibi.. 120-130 km lik hızlar stabil.. İnan Harran-Antalya arasını sorunsuz gittim geldim lakin yemin ederim vakit ve izin olsa idi Kars'a kadar sorunsuz giderdi. Şaka yapmıyorum.. Gerçekten sağlam motorlar...
    Bu arada 5750 liraya sıfır GV250 çok iyi imiş..
    Ancak bizim motorlar 2. el de çok kaybediyorlar.. Mesela 8150 liralık bir motor galeride alıcı çıkmadı diye sıfır 2007 model 5750 liraya kadar inebiliyor. Ben bu rakama hiç durmam alırdım... Bu GV nin tek dezavantajı 2.elde sahibine kazandırmamasıdır...

Ayrıca; Devrim kardeşim Tebrik ederim..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Devrim "biz" olmaklığınız cennettede devam etmesi dileklerimle saadetler dilerim..
    Selçuk bey , ben seyhan 150 c yi satılığa çıkarmıştım satamadan gv 250 yi aldım 200 km kadar kullandıktan sonra seyhan 150 yi satmaktan vazgeçtim neden? gv 250 5-10 kmde bir dur kalk yapılacak bir motor olmadığını anladığım için geçen zamandada bu kanım pekişti gerçekten , şehir içinde insanı ve kendini çok yoruyor gv 250 ama 50 60 km uzandığında ise keyfe diyecek yok , tercih meselesi ama st kanunilerde eksoz sesi de minimum olunca kendini dinleyerek yola devam ediyorsun, bir de şehir içi yakıt tüketimi kesinlikle 4 lt üzeri çok km yapanlar için düşünülmesi gereken bir durum bence..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya çok iyiymiş 5750tl. valla bende hiç durmadan gider alırdım.hatta st yerine özellikle hyo alırdım.aynaları ve egsozları st lere göre çok güzel.st neden hyo aynaları koymamış çok merak ediyorum çok tipsiz duruyorlar bence.ama tabiki tercih meselesi.birde bugün 4000km de 2006 model suzuki intruder gördüm 250cc.fiyatına gelince 8000 tl istiyor adamlar.bana biraz pahalı geldi.ama selçuk abinin dediği gibi hyoların ikinci elleri çok parlak değil.

devrim kardeşim allah bir yastıkta kocatır ve hayırlara vesile eder inşallah.bende seneye yaz afgan dönüşü allah izin verirse evliler kervanına katılacağım inşallah.bu yaz sonu planlamıştık ama nasip değilmiş..davetiye de çok güzel olmuş..bende cin ali ile cin ayşe düşünüyordum hep kendi tasarımım olsun diye ama benden önce düşünüp yapmışlar bile

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    5750'ye sıfır GV250 hakikaten kaçırılmaz arkadaşlar. Dediğiniz gibi 2.elde kazandırmıyor motorlarımız. Çünkü halen bu motorun nasıl bir motor olduğunu bilmeyen bir piyasa var. Tabi bunda baş aktör servislerin durumu

Devrim kardeşim. Allah mesut bahtiyar etsin inşallah Süper valla topicteki herkesi motor sahibi yaptıktan sonra evlendiriyoruz sırayla.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı thin lizzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar;
    1-2 haftadır istanbul dışı git-gel, işlerden vakit bulamadım foruma yazmaya. geçen hafta 4000 bakımına götürdüm motoru. bir arkadaşımın tavsiyesiyle hasanpaşa'da niyazi usta'ya gidip bakımı yaptırdım. bayağı memnun kaldım bakımdan. şimdi motorun eksiklerini tamamlamaya bakacağım.

küçükyalıdaki yerden sissy bar ve çanta demiri alanlar fiyat hakkında bilgi verebilir mi?

bir de istanbul'da küçük çekmece tarafında birinin 4-5 adet kadar gv 250 var. sıfır. 2007 model. 5750 fiyatı. sahibinden de ilanım da var dedi eleman.
    Herkese merhaba. thin lizzy, hasanpasada bahsettigin ustanın adresi ve telefonu var mı? ben ortakoyde c&c motora gidiyorum bakım icin ama anadolu yakasında oturdugumdan hasanpasada iyi bir usta cok isime yarar simdiden saol...

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devrim şimdiden tebrik ediyorum...allah mutlu sağlıklı ve bol çocuklu bir yaşam nasip etsin....

birde arkadaşlar size bişiy danışcam...ben 10 temmuzda izine ayrılıcam...9 günlük bir tur düşünüyoruz bir arkadaşla...benim motorumda çanta yok, arkada sisi barda çıkıntıda yok çanta koymak için...iki kişi ve iki koca çanta bizim motora nası sığcaz bilmiyorum...daha önce varmı böyle bi deneyimi olan arkadaş bana anlatsın benim aklım kesmedi bi türlü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler