Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı thunderbolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock hocam sanırım motorunu satılığa çıkarmışın senin yazılarını çok okudum satılığa çıkarınca şaşırdım.Ama sanırım 250cc yetmiyo artık hayırlısı olsun.

Arkadaşım bu sıkıntıdan önce ben satılığa koymuştum motoru. Zaten satmak için öyle aşırı bi isteğim yok hala kullanıyorum.bu tekleme konusu çözülmeyecek bişy değil şimdi karbüratör temziletcem daha sonra sırayla çözümlere geçecem ve neticesini alacağım inşallah.Motoru kullanıyorum hala ama somut bi çözüme geçmedim daha.Haftaya tek tek yapacağım bakımları anlatacağım zaten büyük bi sorun değil sadece paylaşmak istedim

iyi günler......
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    mrock hocam bu zamana kadar yaptığın paylaşımlar için çok sağol

Motosikleti
    Shadow VT750
    rice ederim dostum elimden geldiğince herşeyiyle anlatmaya çalışıyorum.

bugun 2 saat boyunca motoru kullanıdım bu seferde hiç tekleme yapmadı yani aklıma benzin deposundan pislik geliyor gibisinden bi his uyandı yakıt borusunu söküp tamamen depoyu boşaltacağım bakalım içinden pislik tortu falan çıkacak mı

Yeni bir yol macerası ve müzik zevki için bir değişiklik olmassa Zeytinlik Rock festivaline gitmek için c.tesi sabahtan çadırı,yatağı, sandalyeyi...... yüklenip gitmeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl fotoğraflar çıkacak
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Alıntı fuat_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 sahibiyim.250 cc makineye göre daha performanslısı yok, yakıtıda az.bu güc ve ekonomi mucize gibi.ben çok memnunun,düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum
    bende ilerde gv 250 almayı düşünüyorum. gercekten iyi bir motor mu. pişman olur muyum. bir de şimdi st kanuni olarak satılacak enjeksiyonlu 28 beygir. daha önceki gv 250 lerden bir eksiği olur mu yoksa artısımı var.

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    ailemi ikna edebilseydim yıl sonuna kadar bir gv 250li olacaktım. şu anda bu motor içimde ukde olarak duruyor. ama nasipse birgün alacağım ve sadece muhtemelen o gün eşim olacak olan nişanlımı bindireceğim (her ne kadar o da babamlar gibi destek çıkmadıysa da canı sağolsun).
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Bir GV250 Artçısıyım bence binilesi en iyi 250liliklerden biri
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba. Gecen hafta ilk motorumu (gv250) aldım. Daha once arkadasın cbf150 si ile kullanmayı ogrenmistim. su an ilk trafik tecrubelerimi yasıyorum. arada ufak tırsmalar yasasam da yakında iyice alısırım sanırım. motor taksimde is yerimin otoparkında, dolayısı ile bu civarlarda dolasıyorum. evim karsıda iyice alısınca -buyuynce- kopru gecmeye de baslıycam. bana verebileceginiz tavsiyeler var mı? bilenlere danısmak her zaman iyidir

Motosikleti
    [QUOTE=sade7;322576]hyosungun genel bir forumu var ama gv 250 ler burda ise
    burada devam edelim.motorla ilgili soruları olan varsa cevaplayabilirim
    iste bu da benimki......

[/ motorun cok güzel ama dikkatimi ceken bişi oldu far orjinal mi yoksa fara şapkayı sen mi yaptırdın

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 250 R - GT 250 - GV 250, bu motorların üçüde aynı makineyi kullanıyorlar ve bunlar içerisinde en az sorun çıkaran motor GV 250 dir. Çünkü kullanıcısı hız ve performansa hevesli bir kesim olmadığı için motorun anasını ağlatmaz

Bu motorların çoğunda vites şikayeti oldu ve ilk 1000 bakımından sonra kimseden bir şikayet geldiğini duymadım.

Henüz rodajı bile bitmeden sırf vitesi sert geçiyor diye bir makineyi kötülemek bence çok mantıksız.
    aynen katılıyorum..

Alıntı sade7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili reco ben diger arkadaslarda olan sorunların bazılarını yasadım.fakat duygusal bir bağ mıdır nedir bilmiyorum herseye rağmen motorumu cok seviyorum hatta onu hiç satmıycakmıçcasına yurt dışından bütün aksesuarlarını getirttim varolan.bununla beraber sorularına cevap veriyorum
    1-gaz yememe sorunu zaten motorun beyni ile ilgili bir problem idi.ve bu durum garanti kapsamında koreden yeni beynin gelmesi ile halloluyor.
    2-vites geçişlerindeki problemi rodajdan sonra yaşamadım.
    3-japonlar dahil olmak üzere 250 lik bir choper alıcaksam inan başka hiç bir şeye bakmam.diğerlerinin yanında cüsse olarak inan 650 lik gibi duruyor.bu arada biri karadeniz olmak üzere 3 uzun yol seyahati yaptim eşimle birlikte.allaha şükür yolda hiç bir problemle karşılaşmadım.inşallah bundan sonrada karşılaşmam.dediğim gibi sadece cc yükseltmek adına yeni motor alırım imkanım olursada bunu da satmayı düşünmüyorum.....
    bilgiler icin saol

Alıntı kaptaniderya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 ciler kenara çekilmedi aslında Ama piyasaya yeni yeni çıkan motorlarının hakkını verecek ifadeleri kullanmadılar , rodaj dönemi sorunlarına boğulup yazılanlara karşı kenara çekildiler ve bence susmakla hata ettiler .

Reco kardeşime kar yağdı motoru çektik dedim ama o kar 2 gün sürünce aslında yağmur çamur ve buz gibi soğuk demeden ben gezmeye devam ediyorum ,

motorumla km yaptıkça onun değerini daha iyi anlıyorum , benden tek istediği benzin birde ilk çalıştırdıgımda iyice ısınmak istiyor , sağolsun bana hiç bir sorunda çıkarmıyor , maşallah diyor gazı açıp devam ediyorum . GV250 alın yada almayın ama bu makina iyi makina , zaman içerisinde rüştünü izpatlayacak .

Gecen 1 yıl içinde yazılan çizilenlerden sonra teknik konulara yanıt vermekten vazgectim , bunun yerine gecdigimi gördüğümü anlatıyorum ki bu demektirki makina ve sahibi devam ediyor ... buyrun sizde yollara .. GV250 sizi yolda bırakmayacaktır , belinizide agrıtmayacaktır Shopper kullanırken egilmek gerekmiyor cunku )

Aşağıdaki resimler Sakarya/Poyrazlar gölü , Mayıs ayında festvialimiz olacak kısmetse ,

sevgili toprağım. bende ilerde bir gv 250 alıcısı olarak yazılarını takip ediyorum. ve senin yazılarını okudukca gv 250 ye hevesim daha da artıyor. inşaallah bende birgün sahip olurum bu motora.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda bir haksızlık var japondan kastın nedir..dragstar 250 cc mi yoksa virago 250 mi yoksa rebelmi ..ben saydığım 3 motoruda kullandım hatta gezilerde bir dragstar 250 ve gv 250 beraber gidiyoruz bu kıyaslamayı yaparken japonların hangi özelliğini gv nin üstünde gördün kriter nedir bize söylersen sevinirim ..

bence GV 250 sınıfında rakipsizdir..gücü görünüşü ve sağlamlığı her ortamda japonlara fark atar .. hyo gv 250 çinle japonların arasında falan değildir.. ha gt serisi için bu denebilir .. ama gv için malesef ..

görünüşünün ardında çok dengeli bir motor 140 km/h gibi bir hıza zorlanmadan artçı ile kolayca çıkabilmesi ise uzun yollarda fark yaratan diğer bir özelliği bu yorumları yapan arkadaşların bu sınıf motorlarla en az bi 100-200 km yapıp arada ki farkı görmesini isterim .. hem dragstarı hemde rebeli uzun kmler kullanma fırsatım oldu ..Gv ye binene kadar en iyisi rebel di aklımda ama gv250 700 kmlik bir tecrübeden sonra denediğim en iyi 250 cc chopper olma özelliğini hakkıyla kazandı ..Gv nin rakipleri malesef 250 ler değil 500cc ve üstü choperlar.. çünki 250 cc lerle kıyaslarsanız diğerlerine toz yutturur..Bu da diğer japon 250 lilere haksızlık olur..

her şeyden önce mükemmel bir viraj dengesi var ..otobanlarda çıkışlarda bilirsiniz tam O şeklinde yolar vardır motoru dairenin merkezine doğru yatırın gerisini kendi hallediyo viraja giriş hızı ve yol tutuşu diğer rakiplerinden kat ve kat üstün

ayrıca araştırın derim daha geçen bir arkadaşa 5000 km altı 2006 model gri renk bi aleti 5250 ytl ye aldık ..çok pahalımı sizce???

Bırakın çinlileri japonların önünde bir motor ne dersiniz 5000-5500 civarı çok temizleri var 4200 ytl cbf 150 ye vermeye değemi sizce ???
    sonuna kadar haklısın gv250 bir numara

Motosikleti
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolacakki yani ruhsatta yazanla orda yazan farklı olsa,benim motor 500 cc ruhsatta 250 yazıyomuş 7 seneden beri ilk defa farkettim,bende değil polis farketti
    damarımı catlattın

Motosikleti
    Shadow VT750
    gösterge tam 20.000 de...... durdum ve motoru ayakçığa alıp önünde saygıyla eğildim.neden mi şu anakadar beni hiç üzmediği için. yakında orjinal camınıda alıyorum.kafamda satmak vardı ama aksesuarla donattıkça ve ilgi odağı oldukça,"bu motor 600cc mi?" diye soruldukça,kromları ilk günkü gibi parlmaya devam ettikçe,600 üstü motora benzin vs. yetiştirecek kadar param olmadıkça......ben bu motordan kopmam gibi......

Alıntı bteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Gecen hafta ilk motorumu (gv250) aldım. Daha once arkadasın cbf150 si ile kullanmayı ogrenmistim. su an ilk trafik tecrubelerimi yasıyorum. arada ufak tırsmalar yasasam da yakında iyice alısırım sanırım. motor taksimde is yerimin otoparkında, dolayısı ile bu civarlarda dolasıyorum. evim karsıda iyice alısınca -buyuynce- kopru gecmeye de baslıycam. bana verebileceginiz tavsiyeler var mı? bilenlere danısmak her zaman iyidir
    hayırlı olsun çok iyi yapmışsınız.aklıma ilk gelen seri motor olmasında ötürü bu gücü biraz dikkatli kullanmanız ayrıca durmak çok önemli boş alanda tekeri kilitlemeden acil duruş çalışmanızı tavsiye ederim.orjinal lastikleri ıslak zeminde çok kolay kayıyor.ıslak zeminde hızlanma ve bilhassa frenlemeyi çok yumuşak yapın.keyifli sürüşler...ilerleyen zamanlarda ne yaktığı hakkında bilgi verirseiz sevinirim.bakalım bizimkilerle bi fark var mı arasında.......

Motosikleti
    Alıntı mc_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda-yamaha başka motor tanımamm bennn
    valla gv250 senin honda yada yamaha yada 10 basar. sende markan da şaşar kalırsınız..

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygım var tanımayabilirsiniz....o zaman keşke tanımadığınız markanın başlığına tıklamasaydınız vaktinizi almıştır sonuçta

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle gv250 ailesine selamlar ve motorlarınızı iyi günlerde kullanmaya devam etmeniz dileğiyle.bendeki motor aşkını dayım aşıladı bana ama hep bastırmak zorunda kaldım.onda 3 motor vardı en eskisini bana verdi ve böylelikle bundan 4 yıl önce 1992 model 125cc yamaha kross motorum oldu ama baba baskısı yüzünden fazla kullanamadım ve araba aldım.motor 2 yıldır ölü gibi yatıyor garajda ve artık ondan bir hayır gelmez.bu kadar hayat hikayesinden sonra gelelim sadete: ilk başlayan biri olarak cruiser tarzı 250cc lik bir motor almak istedim.son bir aydır kanuni tiger 250cc üzerinde araştırma yaptım forumlarını okudum ve daha sonra gv250 ye bakayım dedim ve bu forumun tüm sayfalarını eksiksiz olarak sıkılmadan okudum.özellikle mrock'un verdiği birgiler ve fotoğraflar sayesinde gv250 baya yer etti kafamda.çünkü bende uzun yolda kullanmak istiyorum ve titreşim olayı beni ürkütüyor.gv250 de bu yokmuş okuduğum kadarıyla.şimdi ikinci el gv250 düşünüyorum temizinden ama motordan çok fazla anlamadığım için (henüz) alırken kime danışacağım biliyorum.izmirde yaşıyorum.birde yedek parça ve mahkeme olayı beni ürkütüyor şu sıralar ama sanırım yaz sonuna doğru uygun fiyatta almayı düşünüyorum.sizce başlangıç olarak hakkından gelebilirmiyim bu motorun?boyum 175cm kilom 80kg.şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
    bende arkadaşım gibi gv250yi cok yakından takip ediyorum. bende bütün sayfaları okudum ve arkadaşlar ben bu makinaya aşık oldum. gece gündüz bu makinayı düşünüyorum.
    mac555 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba. Dun en uzun yolumu yaptım, taksimden cıkıp sirkeciden arabalı vapurla karsıya gecip fenerbahce uzerinden dolasarak goztepeye gittim. Iki motor gittigimiz icin hem zevkli hem kontrollu oldu. Bu sabah da kopruyu gecerek taksime geldim. Koprudeki ruzgar bugun cok kuvvetliydi ve korkmadım desem yalan olur. Umarım alıstıkca kolaylasır Dun 35 ytl lik - 10 lt civarı- benzin aldım ve ne kadar yakacagımı olcecegim, size de yazarım. Bu arada motorum 14 binde ve aslında bakıma sokmam gerek, yag, buji ayarı ( ve zincir degisimi) falan ki bunlar da sarfiyatı olumsuz etkiliyecektir ama olsun yine de olcecegim, cunku merak ediyorum ne kadar yakacagını. Bu arada lastikleri de degistirsem mi ne dersiniz? ne takılmalı, fiyatları nedir, bilginiz var mı?

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    arkadaşlar hafta sonu akçay-kuşadası-davutlar-akçay güzerghına artçımla 700 km yol yptım yakıt 90 ytl.

Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar merhaba öncelikle ben dün izmir fuarına gittim arkadaşla sırf motorlara bakmak için motor fuarı resmen bu yıl izmirde ölmüş neyse kuba motor ve arora diye dandik 2 marka vardı. Bir adam gibi hyosung vardı. Ama ondanda sadece gv 250 ve gv 650 vardı. Neyse ben gv 250 ye bakıyom şimdi tek eksozlu motor bekliyordum bir baktım çift eksoz gene eskisi gibi. Adama gittim bu kaçyılı dedim 2008 galiba tam bilmiyom dedi. Motoru bilmeyen bir adam koymuşlar. Ama bence fuara geldine göre ya gerçekten 2008 dir yada 2009 serilerini gösteriyorlardı yeni gelcek seriyi. Sizce ne iş ? Ben bir türlü anlamadım.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben gecen hafta bi st kanuni bayiisini aramistim ve bana hicbir bayiide yeni tek egzostlu model henuz olmadıgını ve 2-3 haftaya gelecegini soylemisti. Benim de sagda-solda gordugum tum hyosunglar cift egzostlu olanlar.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    çift eksoz daha şık deyilmi? Honda shadow vt750 bile çift eksoza dönmedimi. Bu motosikletin ithalatı konusunda birşeylerin netleşmesi gerekiyor,iki firmada ürünü getiremiyor.Duyduğuma göre,Global kanuni deposundaki hyo markalı parçaları toplattırdı. Piyasa sakinleşsin bakalım yarınlar ne getirecek...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaşlar, bi aksilik olmazsa yakında (1 hafta içinde) bende GV 250'me kavuşacağım. Bakacağım 1-2 motor var fiyatta da anlaşabilirsek alırım motorlardan birini. Bakalım bende alınca izlenimlerimi paylaşırım burada.
    Şu tek egzoslu GV.lerin resimlerini gördüm internette ama ne biliyim çift daha güzel geliyo benim gözüme. Tabi tercih ve zevk meselesi birazda.
    ..::.. GO ..::..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS

uzun zaman sonra yine merheba :)

merhaba arkadaşlar.uzun zaman sonra anca dönebildim aranıza evdeki net bağlantım çöktü iptal ettirdim yeniden bağlatacağım.birde 30 ağustos zafer bayramı törenleri olup sürekli koşturunce fırsat bulamadım.kaç gündür bende fuara gitmeyi düşünüyorum bu akşam kısmetse birazdan gideceğim konumuza gelince kesinlikle çift egzoz diyorum.çok şık bir duruşu var.hala hyo'mu alamadım ama araştırmalara devam.akşam birde fuarda bakıcam.görüşmek üzere herkese selamlar

Motosikleti
    Shadow VT750
    bence çift eksoz iyidir. silindir başına bi eksoz çıkmasının çok güzel bi sesi var.senkranize bir ses geliyor.bi eksozdan patlama sesi gelirken öteki eksozda ses yok sonra ses çıkmayan eksozdan patlama sesi geliyor ve arka arkaya hızlı bi şekilde eksozdan sırayla senkronize patırdamalar çıkıyor.bi diğer faydasıda eğer silindirlerden biri arızalıysa elinizle sırayla eksoz deliklerini kapatın eğer hangi eksoz deliğinde basınç azsa o silindirde sorun vardır anlamına gelir......

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaslar motor bakımlarınızı nerede yaptırıyorsunuz? Tavsiye edebileceginiz neresi var? Avrupa yakasında calısıyor, anadolu yakasında oturuyorum. Yani iki tarafta da iyi bir yer bilsem cok iyi olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler