Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    bu da benim gvden bi kare işte.

Alıntı özlemsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bundan alıcam ama nısanı bekleyın demıssınız.nıye.eskısı mı ıyı yoksa nısanda cıacak olanlarımı.tabııkı yenısı dıceksınız ama fark ne.
    galiba yeni gvler(ST&KANUNİ adında olanlar) enjeksiyonluymuş ve de eskisine göre 2 beygir daha azmış ne.... kadar doğru bilemeyecem ama ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    kanuni olayı 2.el satışlarını ve sıfır satışlarını ciddi anlamda olumsuz etkiledi gibi geliyor! Ne dersiniz? her ikiside 2005- 2006 model cbf 500 dolaylarında üstelik. Kolay kazanmayan ve madur olmak istemeyende detaylı bir şekilde hesabını yapıyor haklı olarak.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    E bu topic niye örümcek bağlamış ki hiç kimse binmıyormu bu motora yoksa hiç sorun çıkarmadığı için paylaşacak bişeyde mi yok
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çok az kaldı 2 ay sonra motor ehliyetimi, gv 250 mi alacağım tanıdıktan olduğu için içim rahat problemsiz olacak benim ki ve yazın vuracam yollara, topiğin örümcek ağlarını temizlemek için yazdım bunu da gv250 sahipleri geri dönün foruma sahip çıkın ...
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Shadow VT750
    burayız gezip dolaşıoz işte ;) aksesuarları tamamladıktan sonra uzun uzuya bi gv250 tanıtmıı yapacağım size,3. yılına giren motorun artılarını ve eksilerini yazacağım. hadi gvciler ses ver bi bakiiim
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    GV 250

balıkesir e devam

hakkaten arkadaşlar, şu gv 250 forumunu ayakta tutalım. tamam anlıyoruz motorlar saat gibi ama arada yazarsak bizden sonrakilere ve adaylara yardımcı olmuş oluruz. bu arada cuma günü balıkesir e gidiyorum gv 250 mle,şuan 150 km deyim güzel bi rodaj olacak ben alet için.bilimum sarfiyat vs. bilgilerini yazacağım...

Motosikleti
    Kymco Agility
    ya güzel makinede çok küçük yaa..
    uzun boylular için Suzuki Intruder 250nin bile oturma pozisyonu daha rahat diyebilirim!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    uzun boylular derken ben sadece 1.91 im, bana küçük gelmez heralde dimi bu arada mrock bekliyorum tanıtımını ayrıntılı bilgi iyi olur, herkese kazasız belasız eğlenceli sürüşler...
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirketimizin mensubu olduğu Kuralkan Holding ve bağlı şirketleri 22 yıldır motosiklet sektöründe faaliyette bulunan ve bu güne kadar MZ, Kanuni MZ, Kanuni ve S&T Kanuni markalarını ülkemize kazandırmış sektör içerisinde son derece saygın, ilkeli bir duruş sergileyen, büyük ve köklü bir topluluktur.

Malumunuz olduğu üzere şirketimiz, S&T Motors Co.Ltd.Şti. ile imzalamış olduğu 14 Aralık 2007 tarihli Distribütörlük Anlaşması gereğince Hyosung ve S&T Kanuni marka motosikletlerin Türkiye Distribütörü olarak atanmış olup, şirketimiz şimdilik Güney Kore’den S&T Kanuni markalı motosikletleri ithal etmekte ve motorseverlerin beğenisine sunmakta ve S&T Kanuni markalı motosikletlerin garanti hizmetlerini, servis ve yedek parça temin hizmetlerini sunmaktadır.

Ancak, internet forumlarında, şirketimize gönderilen mailler ve açılan telefonlarda Hyosung marka motosiklet almış tüketicilerin bu motorlara ilişkin garanti hizmetine, servis ve yedek parça teminine yönelik şirketimizin getireceği çözüm sorulmakta ve bu hususun netleştirilmesi istenmektedir.

Hyosung marka motorların şirketimizden önceki distribütörü Global Motor’un üretici S&T Motors’un markası olan Hyosung markasını kendi adına Türkiye’de tescil ettirmesi sebebi ile S&T Motors tarafından Global Motor aleyhine açılmış Markanın Hükümsüzlüğü Davası sonuçlanıncaya kadar istediğimiz halde Hyosung marka motosikletlere garanti hizmeti verememekteyiz.

Şirketimizin motorseverlerin sıkıntılarının giderilmesi için elinden gelen tüm çabayı sarf etmekte olduğunun bilinmesini ve şirketimizin sebep olmadığı bu süreçten dolayı şirketimizi anlayışla karşılayacağınızı umar, hiçbir sıkıntının yaşanmayacağı günlerin yakın olduğu duygu ve düşüncesi ile saygılar sunarız.

Kuralkan Motorlu Araçlar
    Üretim San ve Dış Tic.A.Ş.

Kuralkan Motorlu Araçlar tarafından yapılan kamuoyu duyurusudur.

Hyocuların dikkatine...............................
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Shadow VT750
    geçtiğimiz hafta sonu toplamda 400kmyi bulan bir yolculuk yaptım. ve 16000 kmye gelen motorun objektif olarak size anlatmaya çalışacağım.

bildiğimiz gibi koreli yapımı olana bu makine işçilik kalitesiyle hemen göze çarpıyor. her ayrıntı düşünülmüş. motordan geçen en küçük kablo bile sallantıda durmuyor. ilk çalışmaları yaz-kış farketmeksizin hiç sıkıntı çekmedim. sesi ısındıkça toklaşıyor ve tam olarak ısındığında rolantideyken 250cc ye göre tok ve hafif patlamalı bir ses duyuyorsunuz. ben şahsen eksozla oynama taraftarı değilim.ama daha iyi ses için eksozları açtırabilirsiniz.

Gelelim performansına, tek kişiyle 7-8 saniye içinde 100 km/h hıza ulaşabilirsin. torkun farkını anlamak çok kolay. zaten hyosung 250 gtrla aynı motora sahip olması size performans hakkında bir ipucu verir. asıl performansı diğer cruiserlar gibi düşük devirde değil yüksek devirlerde veriyor. bilhassa 4. viteste 5000-6000 devirden sonra gaz açmaya devam etsen bile şahlanma devam ediyor. en son uzun yolda 4. vites 7000 devir civarı 2-3 kez tekleme yaşadım neden olduğunu kestiremedim,ateşleme olamaz çünkü bujilerim yeniydi.tahminen yakıtta pislik geldi çünkü toplamda 2-3 kez böyle bişey yaşadım. Gelelim maksimum hızına 600 honda shadowla kapışabilirsiniz ben düz yolda tam gaz ön camsız tek başıma 150km/h çizgisisne dayandırabildim.yokuş buldun mu 155i geçme ihtimali var ama.krank kırmaktan korkuyorsanız benim gibi hiç çıkmayın bu süratlara.zira krank kırarsanız parçanın gelmesi için aylarca kargo bekleyebilirsiniz hazır beklemek derken yedek parça konusuna değineyim. ben kütahyda yaşadığım için hava,yağ filitresi gibi sarf malzemeleri e.şehir ve ankradan temin ediyorum ve güvendiğim ustada bakımını yaprıtırıyorum.

Uzun yolda 250cc lik diğer motorlardan farkın hemen ön plana çıkıyor.hem düz yolda hemde tırmanışta farkı gözle görünür derecede... diğer 250cclik motorlardan da az yakıyor nedenine gelince, diğer motorlar 110 km/h hızı tam gaz açarak giderken(örneğin regal raptor ve benzerleri) ben 2/4 3/4 oranın da gaz açtığım için yakıtta kar ediyorum. 14lt re lik deposu 42 ytlye doluyor ve yedeğe geçmeden 340 km yol yapıyorum ki agresif kullanmama rağmen.sabit 80-90 la gitmedim ama tahminen bu hızla 1 depoyla 360km yi görür. bu da kmrede 13 kuruşa falan denk geliyor.

Gelelim frenlemesine, ön teker disk,arka kampana. frenleme hiç bir sıkıntı yok.orjinal lastikleri zayıf olduğundan bilhassa yağmurda ani frenlemede kitlenme çabuk oluyor.

Ayrıca uzun yolda başta olmak üzere makine sıcakken boşa geçirmek çok sıkıntılı hatta imkansız.
    parça sıkıntısı yok demek de zor uzun süre parça bekleyenlerin olduğunu biliyorum.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Herşey iyi hoş da herkesin japonlarala kıyasladığı bu motoru neden çinlilerle kıyasladın? Oldumu şimdi bu yakıştımı bir hyocuya ?

Ayrıca Km. demek Kilometre demektir. kmre yazarak yazıyı ......

Düzeltme için teşekkürederim

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesin boşa geçmemesi ve 4. viteste tekleme yapması hiç de iyi değil .
    bu durum kullanıcıya göre değişkenlik mi gösterir yoksa genel bir durum mu ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Shadow VT750
    kelimeyi düzelttim arkadaşım saol uzun yolda japon cruiserlarla yolculuğum olmadığından kıyaslama getiremem şimdi. ama kullandığım virago 535 göre arasındaki farkları bu forumda yazmıştım. shadow 600 kullanan arkadaşla konuşmamda motorunun 140-150 civarı gördüğünü ve kilometrede 20 Ykr yaktığını söyledi.Trafiğe kapalı boş alanda iki motorun kapıştırmak istiyorum. bakalım ben gv250 ye güveniyorum. ama sonuçta 250cc lik bir makine.

Fedos senin söylediğn konuya gelince. Evet boşa geçme tüm hyo 250 modellerinde mevcut. uzun süre yolculuklardan sonra mola yerinde aşırı ısınan motorları bir süre rolantide çalıştırmak gerekiyor. diğer motorcular motorlarını boşta ayaklığını açıp rolantide bırakıp sularını yudumlarken. ben hala boşa almak için uğraş veriyo oluyorum. ve sinirlenip boşa geçirmek için uğraşmıyorum, motorun tepesinde elim debrajda sıkılı olarak bir süre rolantide çalıştırmak zorunda kalıyorum. daha sonra mola bitip yola koyulmak için marşa bastığımda ilk denememde hemen boşa geçiyor. alıştım artık ben buna :( diğer arkadaşlar neden motordan inmiyorsun dediklerinde cevabımda hazır: - " olum benim ki V motor molaya ihtiyacım yok sizin gibi vibarasyondan elim ayağım uyuşmadı.

tekleme konusuna gelince ben motorun beynini değiştirdim. Teklemenin nedeni yakıttan gibi şu anda çünkü 400 kmre boyunca sadece 3 kez yaşadım.şimdilik kafaya takmıyorum.uzun yolda gene devam ederse çare aramaya başlarım.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrock vites boşa geçmediğinde ,debriyajı sıkıp motoru olduğu yerde, ileri geri 50 cm kadar oynatırsan hala boşa geçmiyor mu ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock vites boşa geçmediğinde ,debriyajı sıkıp motoru olduğu yerde, ileri geri 50 cm kadar oynatırsan hala boşa geçmiyor mu ?
    yok arkadaşım vitesler taş gibi oluyor ve ileri geri yaptığım halde N ışığını yakamıyorum.1. viteste ister hasas ister sert bas çıt çıt ses çıkararak 1 den 2 ye,2 den 1 e atlıyor. inat yaparsan boşa alırsın ama dediğm gibi bu şehir içi değil de bilhassa uzun bir süre yol aldıktan sonra yapıyor.

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    6 gündür kimse yok burda alooo
    nerdesiniz yawwwww
    şimdi benden size bir soru ?
    kanuni aldı artık bu işleri
    peki beygir düştü diyosunuz bu iyimi kötümü hiç yorum yapan olmamış
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Boşuna uğraşmayın boşa geçmiyor işde.

Evet beygir düştü bu kötü ama yakıt tüketimide düştü bu da iyi eldevar gv250

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna uğraşmayın boşa geçmiyor işde.
    Kronik bir sorunmu bu aynı sorun benim supershadow da var

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    evet kanuni caracala binen biri olarak gv 250 ye sölenenlar dogrultusunda hayran kaldım ama ilk etapta performansına tabi

he görüntüye gelirsek hani ne yalan söliyim benim çok çok hoşuma gitmedi ama bu kötü demek değil sitelerden resimlerini indirdim şöle bir baktım resimlere fena makina resimlere bakınca daha bir ilgimi çekti
    performansına hayran kaldım

beygir i yüksek olanlardan almak isterim aslında

bu arada benim boyum 179 kilom 76 bu makina hreralde tam benim altıam göre ne dersiniz
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 gündür kimse yok burda alooo
    nerdesiniz yawwwww
    şimdi benden size bir soru ?
    kanuni aldı artık bu işleri
    peki beygir düştü diyosunuz bu iyimi kötümü hiç yorum yapan olmamış

MAKİNALAR BİLDİĞİNİZ HYOSUNGLA AYNI HALA ÜZERİNDE HYOSUNG ARMASI VAR BEYGİR BELKİ ENJEKSİYONDAN DOLAYI ÇOK AZ DÜŞEBİLİR AMA ÇALIŞMASI DÜZELDİ,YAKIT DÜŞTÜ,PERFORMANS ARTTI,GAZA DOKUNDUĞUNU BİLE HİSSEDİYOR MAKİNA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler