Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar,
    son 2 ayda uzun far göstergesi, sol sinyal göstergesi yanmamaya başladı. sinyal veriyorum lamabası yanıyor uzun yakıyorum farlar uzun yanıyor sorun yok fakat göstergede ışıkları yanmıyor. büyük bahar bakımında hallederim dedim önemsemedim fazla.
    Fakat şimdi de arka fren lambası ve plaka ışığında sorun çıktı. Fren lambası frene basınca yanıyor fakat normal giderken stop lambası ve plaka lambası (bu hiç yanmıyor) yanmıyor dolaysıyla akşam vakitleri ben arka taraftan kapkara gidiyorum insanlar farketmiyor beni.
    neden kaynaklanabilir bu başına gelen var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S.a arkadaşlar kuba superlight 200 var satıp hyosung gv 250 almayı düşünüyorum biraz daelim daystar a da kaydı aklım fakat V-twin değildi
    Şimdi sormak istediğim 2013 modellerin motor bloğu krom kaplı güzel görünüyor 2013 ile 2016 yada 2017 arasında bi fark varmı

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar kuba superlight 200 var satıp hyosung gv 250 almayı düşünüyorum biraz daelim daystar a da kaydı aklım fakat V-twin değildi
    Şimdi sormak istediğim 2013 modellerin motor bloğu krom kaplı güzel görünüyor 2013 ile 2016 yada 2017 arasında bi fark varmı
    Aleyküm selam,
    SL 200 ile kaç km yol yaptınız? 2013 ile son kasaya kadar makyaj farkı dışında bir fark yok bildiğim kadarıyla.
    Eğer yükselterek gitmeyi düşünüyorsanız, yani GV250 bir ara basamak olacaksa 200lük bir aletten sonra 250lik yerine 600lüklere bakmanızı tavsiye ederim.
    Aradaki güç farkı gerçi SL200 ile GV250'nin iki kat olsa da buna karşın bir o kadar da ağırlık ekleniyor. 135 kg bir aletten 180 kg bir alete geçme nedeniyle biraz sarsabilir sizi.

Yine de asıl soru, SL200 ile kaç km yol yaptığınızdır, buna göre bir fikir beyan etmek daha doğru olur.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar kuba superlight 200 var satıp hyosung gv 250 almayı düşünüyorum biraz daelim
    daystar a da kaydı aklım fakat V-twin değildi
    2013 ve 2016 modeller arasinda boya, etiket ve krom kaplama disinda fark yok.

Bence sl200 den sonra gv 250 sizi tatmin edecektir.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar, motorumla geçen kaza yaptım, yan yatıp sürüklendim. Ama görünürde sol ayaklık ve ayna hariç başka bi yerinde sıkıntı yoktu. Bugün farkettim, motorla giderken burnuma benzin kokusu geliyor. Önemsemedim önce işe gittim, geldim. Daha sonra farkettim ki benzin damlatıyor. Tam motor yan sehpasının ordan damlatıyor benzini. Ama durduğu yerde değil, çalıştırınca damlatıyor. Durduğu yerde damlatmaması; damlatmanın depodan kaynaklanmadığını düşündürttü bana. Depodan kaynaklanmıyorsa neden olabilir, herhangi bir bilginiz var mı? En yakın zamanda servise götüreceğim zaten de, içimi rahatlatacak bişeyler söyleyecek arkadaşlar varsa buyursun

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, motorumla geçen kaza yaptım, yan yatıp sürüklendim. Ama görünürde sol ayaklık ve ayna hariç başka bi yerinde sıkıntı yoktu. Bugün farkettim, motorla giderken burnuma benzin kokusu geliyor. Önemsemedim önce işe gittim, geldim. Daha sonra farkettim ki benzin damlatıyor. Tam motor yan sehpasının ordan damlatıyor benzini. Ama durduğu yerde değil, çalıştırınca damlatıyor. Durduğu yerde damlatmaması; damlatmanın depodan kaynaklanmadığını düşündürttü bana. Depodan kaynaklanmıyorsa neden olabilir, herhangi bir bilginiz var mı? En yakın zamanda servise götüreceğim zaten de, içimi rahatlatacak bişeyler söyleyecek arkadaşlar varsa buyursun
    Benim aklıma direk enjeksiyon ya da benzin pompası geldi de o kadar bilgim yok açıkçası.

Motosikleti
    hyosung gv250
    benzin pompası olabilir hocam geçmiş olsun. Ben de yeni benzin pompası ucunu kırdım tamir ederken. aynı şekilde sadece çalıştırınca benzin damlıyor.
    benzin deposunu sök. benzin hortumunun hem motor tarafına hem de depo tarafına giden taraflarına bak nerede ıslaklık var.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

merhaba,
    bahar temizliğinde benzin pompa ucunu kırdım aynı bu videodaki gibi https://www.youtube.com/watch?v=36xCWzZ5ZJI&t=393s

tamir etmeye çalışacağım, bunu kıran ve başarılı bir şekilde tamir edebilen var mı ?

Motosikleti
    Arkadaşlar Siperlik/Rüzgarlık kullanan var mı? Memnun musunuz? Topspeede herhangi bir etkisi oldu mu?

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Siperlik/Rüzgarlık kullanan var mı? Memnun musunuz? Topspeede herhangi bir etkisi oldu mu?
    Dostum ben de araştırıyorum ama tam uyumlu bir parça bulamadım. Bir tek Bursa'da özel yapan bir tane buldum, civataları vs. paslanmaz şekilde imal ediyormuş o da baya tuzlu (280 TL) dedi. Açıkcası görüntüsü bozuluyor diye imtina ettim, bir de son hızı 10 km düşürecek büyük ihtimal. Tabii bunun karşılığı da konfor olarak dönecek. Ben biraz da rüzgarı hissetmeyi sevdiğimden ve denge kaybına yol açabileceğinden kullanmaktan vazgeçmiştim.
    Akias bunu beğendi.

Arkadaşlar 2015 model gv250 im var en son hız düz yolda 130 bu motorda 150 yi çok rahat yapar diyorlar ama benim 135 i zorluyor veya yapmıyor rodajida normal iyi bir şekilde yapıldı bu neden yapar bilen varmı

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı 45Chopper60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2015 model gv250 im var en son hız düz yolda 130 bu motorda 150 yi çok rahat yapar diyorlar ama benim 135 i zorluyor veya yapmıyor rodajida normal iyi bir şekilde yapıldı bu neden yapar bilen varmı
    Bunun birçok sebebi olabilir;
    kaç kilosunuz?
    üzerinde çantalar var mı?
    siperlik kullanıyor musunuz?
    Bu hıza çıkana kadar kullandığınız devir aralıklarını doğru seçiyor musunuz?
    Hava filtrelerinizi en son ne zaman kontrol ettiniz?
    Fi ışığınız yanıyor mu?
    Arka fren ayar müşürü tekerleğin dönmesine engel olacak kadar sıkılmış olabilir mi?

9000 RPM'de vites değiştirirek hızlanmayı dener misiniz?
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim bilgim dahilinde kadran 160 gösteriyor ibre oraya da geliyor ancak 160 gitmiyor makine gösterdiğinden %10 daha az gidiyor yani 110 gösteriyor ise 100 ile gitmekte, Son hız 140 küsür diye biliyorum. Se-Zer in yazdıklarının üzerine içine konulan yağ, zincir bakımı ve lastik basıncı da etki edebilir gibi şeyler okumuştum bir etkisi olur mu bilmem ama.

Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun birçok sebebi olabilir;
    kaç kilosunuz?
    üzerinde çantalar var mı?
    siperlik kullanıyor musunuz?
    Bu hıza çıkana kadar kullandığınız devir aralıklarını doğru seçiyor musunuz?
    Hava filtrelerinizi en son ne zaman kontrol ettiniz?
    Fi ışığınız yanıyor mu?
    Arka fren ayar müşürü tekerleğin dönmesine engel olacak kadar sıkılmış olabilir mi?

9000 RPM'de vites değiştirirek hızlanmayı dener misiniz?

80 kiloyum frenlerle ilgili veya görünürler ilgili hiçbir sıkıntısı yok çanta var siperlik yok buda hani 20 km hız kesicegini düşünmüyorum motor temiz bakımlı her şekilde bakıyorum neden bulamadım rodajida tam iyi güzel bir şekilde yapıldı servisini aradım buji kablolarından olabilir diyorlar ama bilmiyorum ya motor çok güzel 2015 model enjeksiyonlu daha 7500 kmre yol yaptım yalıtımda iyi ama neden acaba 130 u gecmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Benim bilgim dahilinde kadran 160 gösteriyor ibre oraya da geliyor ancak 160 gitmiyor makine gösterdiğinden %10 daha az gidiyor yani 110 gösteriyor ise 100 ile gitmekte, Son hız 140 küsür diye biliyorum. Se-Zer in yazdıklarının üzerine içine konulan yağ, zincir bakımı ve lastik basıncı da etki edebilir gibi şeyler okumuştum bir etkisi olur mu bilmem ama.
    Bende 150 yapıyor 160 ı zorluyor diye biliyorum lastik basıncını bilmiyorum ama çok siste değil çok düşükse değil elimle kontrol ettiğim kadarıyla bakicam bakalım buji kablolarına ateşleme iyi yapmıyor olabilir diyorlar falan

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    80 kiloyum frenlerle ilgili veya görünürler ilgili hiçbir sıkıntısı yok çanta var siperlik yok buda hani 20 km hız kesicegini düşünmüyorum motor temiz bakımlı her şekilde bakıyorum neden bulamadım rodajida tam iyi güzel bir şekilde yapıldı servisini aradım buji kablolarından olabilir diyorlar ama bilmiyorum ya motor çok güzel 2015 model enjeksiyonlu daha 7500 kmre yol yaptım yalıtımda iyi ama neden acaba 130 u gecmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Bende 150 yapıyor 160 ı zorluyor diye biliyorum lastik basıncını bilmiyorum ama çok siste değil çok düşükse değil elimle kontrol ettiğim kadarıyla bakicam bakalım buji kablolarına ateşleme iyi yapmıyor olabilir diyorlar falan
    Buji pipo başlarında çatlama ihtimalini kontrol ettiniz mi? Fi ışığına dair bilgi vermemişsiniz, Fi ışığınız yanıyor mu?
    hangi ildesiniz ?

Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji pipo başlarında çatlama ihtimalini kontrol ettiniz mi? Fi ışığına dair bilgi vermemişsiniz, Fi ışığınız yanıyor mu?
    hangi ildesiniz ?
    Tokat'ın Zile ilcesindeyim ve fi ışığı yanmıyor herhangi bir arıza göstermiyor motor kontağı açınca yanıyor marşa basıyorum motor çalışınca o fi ışığı sönüyor bujilerden kaynaklanabilir ama bujimi 1 ay önce 2 motorada ngk iridyum 1000 Lik motor bujisi aldım tanesi 97 TL'ye onları taktırdım bujiden değilde buji kablolarından veya bujinin verdiği elektirik ateslemeden falan supheleniyorum

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Tokat'ın Zile ilcesindeyim ve fi ışığı yanmıyor herhangi bir arıza göstermiyor motor kontağı açınca yanıyor marşa basıyorum motor çalışınca o fi ışığı sönüyor bujilerden kaynaklanabilir ama bujimi 1 ay önce 2 motorada ngk iridyum 1000 Lik motor bujisi aldım tanesi 97 TL'ye onları taktırdım bujiden değilde buji kablolarından veya bujinin verdiği elektirik ateslemeden falan supheleniyorum
    Açıkcası herşey doğru görünüyor
    Bursa taraflarında olsaydınız bir hafta sonu ziyaret eder, bakardık beraber ama uzakmışsınız.
    Kullandığınız motor yağı doğru olmayabilir.
    Debriyaj balatanız bitmiş olabilir.
    Zincir gerginliğiniz yanlış ayarlanmış olabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Merhaba, bursadaki siperlik çok büyük değil ama şık, boyunuz çok uzun değilse 190 cm gibi rüzgârı kaskın üstüden atacak bir cam. (tabii bir miktar yukarıya takılması lazım.) Topspeede etkisini ben pek görmedim, ters rüzgar estiğinde cam olsada olmasada hız azalıyor, ben o cam takılı iken düz yolda 155 km/h sürate ulaşmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Zinciriniz bozuk yada bol olabilir, onun dışında 150 km biraz fazla, 140 km/h sürate rahatça çıkar, fakat rüzgar bu durumda çok etkili yani rüzgarsız bir havada denerseniz daha net bir sonuç olur. Bazı rüzgarlarda 120km/h bile geçemezsiniz.
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bursadaki siperlik çok büyük değil ama şık, boyunuz çok uzun değilse 190 cm gibi rüzgârı kaskın üstüden atacak bir cam. (tabii bir miktar yukarıya takılması lazım.) Topspeede etkisini ben pek görmedim, ters rüzgar estiğinde cam olsada olmasada hız azalıyor, ben o cam takılı iken düz yolda 155 km/h sürate ulaşmıştım.
    171cm boyum var hocam öyle uzun birisi değilim kasktaki rüzgar sesini alsa yeter bile. Arada da soğuyor istanbul bu aralar soğuğa karşı da iyi gider hem.

Usta şansa denk geldi arkadaşlar ile ikametgah ettiğim bölgede en uygun yere gittim ve biraz motoru zorladım. Yalnız bu bir öneri değildir. DENEMEK İSTER İSENİZ SORUMLULUĞU SİZE AİT. bölgedeki tüneli kullandım ilk kez redline şeklinde kullandım ama motoru fazla sıkmadım kesicisi fena ama 1 saniyeden fazla tutmadım kesiciye sokmayı önermem 2 tur attım 2. turda kadran 150 yi bir tık geçti tünelin yapısı itibari ile rüzgar yoktu bunu da göz önüne almak lazım hali hazırda zincir bol ve 01710 hava basınç sensörü arızası vardı motorumun. Bu ay içinde servise girecek yaşadığım 01710 hava alım basınç sensörü(iaps) arızası ile ilgili düzeldikten sonra buraya ne tarz etkileri olduğunu yazacağım.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Geçen hafta sonu Çanakkale'ye sürerken beraber gittiğim ekibe ayak uydurmak adına mecburen gazladım. Yokuş aşağı kadran 160 ın altına doğru sarktı ama kaça çıktı bilemiyorum, zira kadranda 160 tan sonrası yok. %10 yanılsa 144 yapar maksimum hız . ama gps ile ölçmedim . düzde 155 kadranda görülebiliyor zaten. Dönüşte yalnız döndüm 120 yi geçmedim. Gidon yüksek hızda çok sallanıyor, sanırım balans problemi var.

Motosikleti
    Bahsi geçen Bursadaki siperlik yapan yeri/kişiyi nasıl bulabilirim googleden bulmayı beceremedim de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler