Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Dostum hayirli olsun. Mobildeyim o yuzden cok detayli yazamayacagim ama sorun konjektor, degismesi gerekiyor. Orjinalini bulamazsin...
    Motoru ustana götür ölçüm yapsin buyuk ihtimal konjektor yanık çikacak. 250 cc herhangi bir motorun konjektoru ile degistirsin ve bağlanti soketlerini iptal edip yanmaz bant ile kablolari baglasin.

Aküyü degistirmene gerek yok 10 saat kadar şarj ettir yavaş yavaş dolsun takarsin tekrar. Akün buyuj ihtimal sağlam.

Orjinal konjektor 210 lira ama diger motorlarin 50 lira falan yani sana 100 liraya falan patlar bu mevzu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

ön siperliğimizide taktik sonunda,kargo dahil 170 lira ya maloldu
    polo34, Thracian, büyüke ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...7d.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

ön siperliğimizide taktik sonunda,kargo dahil 170 lira ya maloldu
    Rüzgar siperliğini nereden aldınız ?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    siperliği n11 den aldım.çorum iskilipten kalyoncu motordan gönderdiler fiyatına göre iyi malzeme, mts 602 kod numarası

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

ayrıca far ampullerinide led yaptım hem daha aydınlık oldu hemde elektrik sisteminden daha az enerji çekiyor
    Thracian ve büyüke bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    çok güzel görünüyor. Bende düşünüyorum ama şu arıza olayına bir baktıralım da ondan sonra inşallah. ön farı led yapmanız da iyi fikir. İşte bunlar hep bilgi paylaşımı

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı büyüke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler. Motor çalışırken şarj ediyor mu sorusundan pek emin değilim yani bu ilk motorum olduğundan dolayı ahkam kesmem biraz yanlış olur. Ben yaşadığımı anlatıyım. Bu arada bahsetmeyi unutmuşum. Motoru aldığımda da yine aynı sorunu yaşadım. Aki eskidir bitmiştir diyerek aküyü direk değiştirdim. Yani biten 8 amperlik akü yaklaşık bir haftadır üstünde. Dediğim gibi motoru çalıştırdım ( ilk marşta bir sorun yaşamaksızın çalıştı ) varmak istediğim adrese gittim. Bu arada 20 km ye yakın yol yapmışımdır. Ardından tekrar çalıştırmak istediğimde bahsettiğim arızalar oldu ve çalışmadı. Bende vurdurarak çalıştırdım. Bu arada vurdurarak çalıştırdıktan sonra ki çalışma sürecinde lamba normale göre nispeten az yanıyordu ve kornanın sesi yine normal durumla kıyaslandığında az çıkıyordu. Ama yol yaptıkça ikisi de ( korna ve far ) normal performansına ulaştı. Büyük ihtimalle sizin söylediğiniz gibi motor aküyü şarj edemiyor. Yine de bir ustaya göstereceğim ama önceden bilgili olmanın zararı olmaz

Eğer konjektör veya statör ile ilgili bir arıza varsa bunun çözümü kolay mı ? yaklaşık maliyeti ne olur ? motorun orjinal parçalarını bulmak biraz sorunlu malumunuzdur. Forumda xmax ın konjektörünün uyumlu olduğunu okumuştum. Ama statör konusunda bir şey göremedim. Ustaya götürdüğüm takdirde çıkma parça veya devşirme parçalar önerecektir. Bu konuda nasıl bir yol izlemem doğru olur. Motorda daha büyük arızalara neden olmayacak şekilde nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz ?

Son olarak motorum 2011 model ve 5200 km
    öncelikle iyi bir usta bul çalıştırdıktan sonra far ve korna düzeliyor demen motorun şarjı var ancak ne kadar şarjı kontrol ettir ve baglantılarında gevşeklik yanma vs varmı baktır sarj yeterli voltaj iyiyi ise yenide olsa akü bozuk olabilir.şayet cojoktörse bende mevcut eskisinin resmini gönder rirsin yardımcı olurum

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle iyi bir usta bul çalıştırdıktan sonra far ve korna düzeliyor demen motorun şarjı var ancak ne kadar şarjı kontrol ettir ve baglantılarında gevşeklik yanma vs varmı baktır sarj yeterli voltaj iyiyi ise yenide olsa akü bozuk olabilir.şayet cojoktörse bende mevcut eskisinin resmini gönder rirsin yardımcı olurum
    Kaya abi merhaba;

Benim oksijen sensörüm bozulmuştu koreden yenisini getirttim.

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2031 linkteki ürün geldi. yıllardır gittiğim tamirciye götürdüm adam paketini bile açmadan bu uymaz soketi farklı filan dedi. iç piyasaya baktım aynı uçlu hep bizimki sence benimi yiyor yoksa gerçekten ürün hatalımı bir fikrin varmı? motorum 2014 gv250

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaya abi merhaba;

Benim oksijen sensörüm bozulmuştu koreden yenisini getirttim.

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2031 linkteki ürün geldi. yıllardır gittiğim tamirciye götürdüm adam paketini bile açmadan bu uymaz soketi farklı filan dedi. iç piyasaya baktım aynı uçlu hep bizimki sence benimi yiyor yoksa gerçekten ürün hatalımı bir fikrin varmı? motorum 2014 gv250
    "Genuine" olan ürünler Hyosung'un motorun üstüne stok olarak koyduğu ürünlerdir. Uyumlu modeller içerisinde de GV250 EFI yazıyor. Kısaca sizin motosikletinize uymamak gibi bir sorun olmamalı. Ustaya nesinin farklı olduğunu sordunuz mu ?
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Nines merhaba herkes paypalin turkiye organizasyonunu durdurmasindan dolayi koreden malzeme getiremediginden dert yaniyor. Sen oncesinden mi vermistin siparisi ? Yoksa alternatif bir odeme sekli mi var ?

Motosikleti
    Nines merhaba herkes paypalin turkiye organizasyonunu durdurmasindan dolayi koreden malzeme getiremediginden dert yaniyor. Sen oncesinden mi vermistin siparisi ? Yoksa alternatif bir odeme sekli mi var ?
    Hyosungsource'tan alışveriş yapabilmek için uluslararası bankadan bankaya para transferini kullanabiliyorsunuz. Siparişinizden önce mail atıp hesap numaralarını ister ve Türkiyeden alışveriş yaptığınızı belirtirseniz size hesap numaralarını gönderiyorlar.
    büyüke ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    paypal çekildikten sonra sipariş ettim. paypal'ın çekileceği haberini duyunca hyosungsource'a mail attım ve verdikleri cevap banka transferi yoluylada sipariş verebileceğimizdi hatta maili direk aşağıda paylaşıyorum.

I have heard from PayPal that they stopped the service of Turkey.
    Well, you can just pay it by the international bank transfer instead. This is the only way you can take.

Please use the price quote at the link below to make an order.
    http://www.hyosungsource.com/partsrequest/partsrequest.php

Once you decided to make an order, I will let you know the bank detail.
    Thank you.

Regards,
    Sasha
    Hyosungsource.com

hangi bankayı kullanıyorsun filan diye sorarsan şöyle anlatayım çalıştığım firmanın hesabından yaptık bu işi ithalat ve ihracat yapıyoruz zaten. benim adıma kendi hesaplarından gönderdiler bir nevi bana avans verirler gibi oldu maaştan düşülecek yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Genuine" olan ürünler Hyosung'un motorun üstüne stok olarak koyduğu ürünlerdir. Uyumlu modeller içerisinde de GV250 EFI yazıyor. Kısaca sizin motosikletinize uymamak gibi bir sorun olmamalı. Ustaya nesinin farklı olduğunu sordunuz mu ?
    soket ucu geniş deyip duruyor.
    büyüke bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Vallaha bilgilendirme icin cok tesekkurler. Madem koreden malzeme getirmek çozumsuz değil niye bi suru tantana kopardilar. Pay pal daha kolay ve guvenilir bir yol oldugu icin mi ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Vallaha bilgilendirme icin cok tesekkurler. Madem koreden malzeme getirmek çozumsuz değil niye bi suru tantana kopardilar. Pay pal daha kolay ve guvenilir bir yol oldugu icin mi ?
    aynen öyle paypal daha kolay daha güvenli daha ucuz çünkü havale masrafın yok.
    büyüke bunu beğendi.

Motosikleti
    Şöyle ki uluslararası para transferi Western Union gibi servisler aracılığıyla kurlar arası yapılıyor. Size de gönderimde mutlaka bir komisyon çıkartıyorlar. Dolayısıyla bankanız önce bu transfer hattını desteklemeli, hem de uluslararası kullanıma açık olmalı. Bu komisyon bedelleri gönderilen para miktarına göre orantılı olarak artıyor. Paypal paranızı güvende tutup hemen transfer etmiyordu. Bir sıkıntı yaşadığınızda müşterinin yanında durarak para iadesi yapıyordu. O açıdan çok faydalı ve güvenli bir yöntemdi. Üstelik pek çok yabancı firma sadece Paypal kanalıyla alışverişe imkan tanıyor. Sorun aslında bu.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soket ucu geniş deyip duruyor.
    Moruk bak bu senin siparişin: http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=2031

Aynı zamanda yanda şunu yazmış adam:

-There are two different sensors of GV250 model which are the old one and new one. The old type of part number is 37950H89300 and the new one is 37950H99B00. I cannot find the difference between the old and new ones. Please check the photos of the new and old ones carefully before you make an order. If you need the detailed photos, I will send them to you by email.

Yani GV250 için eski ve yeni olmak üzere 2 farklı oksijen sensörü modeli olduğunu söylüyor. Parça kodlarını vermiş. Ama diyor ki eskisi ile yenisi arasındaki farkı ben göremedim. Lütfen dikkatlice kontrol edip sipariş verin diyor. Eğer detaylı foto isterseniz mail olarak atabilirim diyor.

Muhtemelen sen diğerini sipariş edeceksin bunu iade edip. Bir mail atıp fotoğraflarını iste elemandan sonra da ustaya götür bu uyar mı diye sor. Özellikle soket görüntüleri yakın çekim olsun. En olmadı elektrikçilerden bir soket uydurulabilir.
    büyüke bunu beğendi.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    led ampuller gündüz bile güzel görünüyor [IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    büyüke, metalman, Arenli ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Maşallah diyelim. Çok hoş duruyor
    murat81 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 650F
    Merhaba arkadaşlar. hyosung gv 250 almayı düşünüyorum fakat kulaktan dolma bir çok laflar kafamda soru işareti bıraktı yeni modellerde çok sorun çıkıyormuş servis parça sıkıntısı varmış vs. vs. Birde bunları kullanıcılardan duymak istiyorum. Sorun yaşayan var mı? yada kardeşim bunu alma git şunu al dediğiniz makina önerisi?

Son olarak bunların yurt dışında hyosung gv 300 versiyonu çıkmış abs li türkiye de satışa sunulacak mı bilgisi olan varmıdır.

Şimdiden teşekkürler Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    herkese merhaba, istanbul anadolu yakasında güvenebileceğim, işini iyi yapan, ve para koparlmayı öncelik haline getirmemiş bir usta/servis önerebilir misiniz gv 250 m için

Motosikleti
    NC 700 X
    Murat motorun çok güzel olmuş. Maşallahı var. Güle güle kullan.

Alıntı exterminate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. hyosung gv 250 almayı düşünüyorum fakat kulaktan dolma bir çok laflar kafamda soru işareti bıraktı yeni modellerde çok sorun çıkıyormuş servis parça sıkıntısı varmış vs. vs. Birde bunları kullanıcılardan duymak istiyorum. Sorun yaşayan var mı? yada kardeşim bunu alma git şunu al dediğiniz makina önerisi?

Son olarak bunların yurt dışında hyosung gv 300 versiyonu çıkmış abs li türkiye de satışa sunulacak mı bilgisi olan varmıdır.

Şimdiden teşekkürler Tekeriniz düz bassın.
    Bir seneden fazla kullandım GV 250 yi. 2013 modeldi ve hiç sorun yaşamadım desem yalan olmaz. Hatta tekrar 250 lik motora dönersem temiz bir GV bakarım. Sorun yaşayan arkadaşlarda oldu geriye doğru okuyarak karar verebilirsin. Benim gördüğüm şu. Eğer elektrik aksamına ilave birşeyler yapıp aküyü bitirmezsen genelde sorun yaşamıyorsun.
    murat81 ve metalman bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    arenli,teşekkür ederim
    Arenli bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler