Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nagash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim motorların 0-100 km/h si kac saniye?Bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı DeadLy_TurK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw hocam saolasın. Yalnız aküde sıkıntı var galiba. Sanki boşalıyormuş gibi geldi ama satın aldığım kişi belgelerini de vermişti yaklaşık 1,5 ay önce değiştirmiş. Konjektör sorunu yaşarken 7-8 defa aküyü boşaltmıştım. Acaba ondan dolayı akü bozulur mu ki?
    belki zarar görmüş olabilir ama durduk yere bitecek kadar olduğunu sanmıyorum.. benim aküde 1 kere boşaldı tamamen konjektör yaktığında üstünden 2 yıl geçti hala kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı nagash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorların 0-100 km/h si kac saniye?Bilen var mı?
    hiç deneyenimiz olmadı deneyen olduysada burda paylaşmadı şuana kadar ama bana kalırsa 10-12 saniye falan 0-60 çok iyi ama 80 kmh den sonra yavaşlıyor..

en iyi hızlanmayı almak için vitesi 7.5-8 bin devirde atmak gerekiyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motoru avrupada korede modifiye eden var ağır bir modifikasyondan bahsetmiyorum çıtır bir şey gidişde baya fark ettiriyormuş.. türkiyede yapan yok sanırım.. K&N firmasının yağ hava filtresi falan var.. remap edilmiş beyinleri falan var..

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru avrupada korede modifiye eden var ağır bir modifikasyondan bahsetmiyorum çıtır bir şey gidişde baya fark ettiriyormuş.. türkiyede yapan yok sanırım.. K&N firmasının yağ hava filtresi falan var.. remap edilmiş beyinleri falan var..
    link varsa atabilirmisin incelemek isterim

Motosikleti
    Gv250
    Selam arkadaşlar bende de gv250 var yeni aldım 3 ay oldu daha doğrusu yeni bir motorcuyum.
    Motorumun sesi tatmin etmiyor daha iyi bir ses için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?
    TEŞEKKÜRLER.

Motosikleti
    Alıntı Amed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende de gv250 var yeni aldım 3 ay oldu daha doğrusu yeni bir motorcuyum.
    Motorumun sesi tatmin etmiyor daha iyi bir ses için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?
    TEŞEKKÜRLER.
    karbratörlü modellerse egzosların susturucularını çıkartırsan ses yükselir ses yine tatmin etmezse 10mm matkapla delik açacaksın 4-5 tane her bir egzosa o zaman güzel ses çıkıyor benim motorumda bu şekilde, eğer enjeksiyonluysa durum karışık o kısmını ben bilmiyorum

buyrun benim motorun sesi https://www.youtube.com/watch?v=BDm_hD1q4J0 soğuk diye çok gaz veremedim ama yüksek devirde canavar
    Amed bunu beğendi.

Motosikleti
    Gv250
    2014 model, bayiden sordum enjeksiyonlu dediler.
    [COLOR=Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir."#FF0000"][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı Amed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model, bayiden sordum enjeksiyonlu dediler.
    evet enjeksiyonlu, egzos açmak için sensörlerle oynamak gerekiyor sanırım ama daha sıfır motora yapmasanız daha iyi rodajı bitsin bence

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link varsa atabilirmisin incelemek isterim
    önceki sayfalarda atmışdım koririder sitesinde yapanlar vardı konularıda vardı..

Herkese merhaba. 2014 yılı gv250 ve genel motosiklet kullanıcısı olarak Ankara'dan aranıza katıldım. Bu başlığı uzun süredir nerdeyse günlük olarak takip ediyorum. Katkı sağlayamıyorum çünkü pek bilgim yok. Tüm forumu okumuş olmama rağmen yer yer ihtiyaç olan bilgiye ulaşmak bazen zaman alıyor. Acaba diyorum sabit bir entry olsa ve genel olarak başlığı özetlese. Mesela; hangi lastik, hangi siperlik hangi yağ gibi bir çok soruya cevap olsa yada ilgili sayfaya yönlendirse...
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı parduscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. 2014 yılı gv250 ve genel motosiklet kullanıcısı olarak Ankara'dan aranıza katıldım. Bu başlığı uzun süredir nerdeyse günlük olarak takip ediyorum. Katkı sağlayamıyorum çünkü pek bilgim yok. Tüm forumu okumuş olmama rağmen yer yer ihtiyaç olan bilgiye ulaşmak bazen zaman alıyor. Acaba diyorum sabit bir entry olsa ve genel olarak başlığı özetlese. Mesela; hangi lastik, hangi siperlik hangi yağ gibi bir çok soruya cevap olsa yada ilgili sayfaya yönlendirse...
    aslında böyle bir fikir benimde aklımda var yeni bir gv 250 incelemesi yazmak lazım sizin bahsettiğiniz lastik buji yağ çanta vs aksesuarlar dahil nasıl takılır hangisi iyidir vs genel olarak bilgilendiren bir blog açılabilir bizim motorlarımız 10 yıl sonra viragolar gibi olucak ölmeyen efsane

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bunu yıllar önce gene bu konuda yazmıştım.. gv250 blog açılıp temel gereklilikler yapılması gerekenler kronik sorunlar ve çözümleri yılına modeline göre belki.. yapılabilicek aksesuarlar ve yapılanlar v.b gibi

benim yıllar önce gv'den bir road rider tipi bir şey uzun yol motoru yapma niyetim vardı sele ısıtma,bixenon mercekli far,keyless li immobilizerlı profesyönel bir alarm,ön kısma uyabilicek boyutta gps androidli navigasyon ünitesi ona özel pandizotçuda yapılmış bir çerçeve motora uygun,led sinyaller,orjinal arka stopun içini açıp full led döşemek,usb çıkışı v.b

Arkadaslar herkese toptan selamimi iletiyorum. Foruma yeni uye oldum ve hatta ilk mesajim son bir aydirda cocukluk hayallerimi gerceklestirmek amaciyla ehliyete yazildim paramida hazirladim ve en 500 venok 250 virago vs derken yorumlarinizla gv 250 ye karar kildim. Direksiyon sinavimda pazar gunu. Su asamada size sorabilecegim tum konular belki defalarca sirulmustur ama yukarda bahsi gecen gv 250 nin teknik konarina iskin yeni bi topik acilmasi fikri cok makul geldi. Ozellikle yeni kullanicilara yardimci abilecek turde. Takip etmeye calisiyorum ama bre insaf 1074 sayfa var bolumde.
    Ama oncelikle size sormak istedigim 8.000 civari gv 250lerde dikkat etmem gereken sey nedir. Ve motorcu tanidigim olmamasi sebebiyle begendigim mitoru gosterebilecegim ustalari nerden bulabilirim not: bu hafta bu aralar almak istiyorum misal: http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=178088595
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=178258721

Ogzcngdk, logaritma ve mokany aynı fikri paylaşmak beni mutlu etti. Açıkçası önce blog açma fikri aklıma gelmişti benim de, ancak blog yapısı gereği ancak bir kişinin tecrübelerini aktarabilir diye düşündüm. Ya da birden fazla yazarın olduğu bir blog. Yine de bu forum gibi bir çok tecrübeden yoksun kalabilir. Face grubu zaten kendi içinde kapalı, dışarıdan kullanıcılar tecrübeden yoksun kalıyor. O sebeple forumun önünden güncellenen sabit bir başlık bana mantıklı gelmişti. Forum yöneticisi kim bilmiyorum ama bu konuyla ilgilenebilecek tecrübeleri aktarabilecek bir arkadaşımızı destekleriz. Maalesef şu günlerde özel sebeplerden pek zamanım olamadığı için kendim üstlenemiyorum. Ayrıca farklı bir başlığa gerek olduğunu düşünmüyorum, bu başlık altında çok tecrübe var...

Motosikleti
    Artık Yok...
    aslında sadece gv değilde daha kapsayıcı "cruiser V250" tarzında bir konuda açılabilinir.. sadece cruiser chopper v motor 250cc kullanıcıların bilgi paylaşımı olduğu bir konu..

Ön cam siperlik taktırmış arkadaşlara sormak istiyorum: givi/kappa marka ön siperlik 170€ eder mi? Veya daha dogrusu vermeye deger mi? Bana pahalı geliyor da...

Lütfen biri benide face grubuna ekleyebilirmi.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    bu face gurubu niye bu kadar kapalı.yoksa aktif mi değil

Motosikleti
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu face gurubu niye bu kadar kapalı.yoksa aktif mi değil
    face grubu burdan daha aktif, neden dışarıya kapalı olduğunu bende bilmiyorum grup yöneticisine forumdan katıldığınızı belirtin o zaman kabul eder..

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Konjektor hakkinda bilgisi olan varmi. ..
    Mesela gt250 konjektoru gv250'ye uyarmi. saticilar konjektorun altina iki modelide yazmislar ama aralarindaki fiyat farki anormal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler