Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor otoparkta hala duruyor almadılarsa senin senin için çekerim. sıkıntı yok
    103 hp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor otoparkta hala duruyor almadılarsa senin senin için çekerim. sıkıntı yok
    Güzel olur ;). Bir de sert bir kaza da dağılmayan motor bulursan, onunda bilgilerini paylaşırsın ;).

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Bugünkü resimlerden devam :

112BM bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    masallah kanks

dbkıller olmadan tıger kullanmak yurek ıster.bakalım kac gun dayanabıleceksın

xenon cok tatlı durmus.

(yeter artık bence.para harcamayı bırak.bak marta az kaldı 10a gore )
    SonpoL bunu beğendi.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de motorun kaportası yokki nasıl kıyaslarsın kazada sağlamlık konusunda arabayla. Hem adamın arabaya kaçla vurduğunu da bilmiyosun adam bayılmış belli ki hızlı vurdu.
    kıyaslama yapmadım arabayla yanlış anlamayın.eleman kafada kask yoktu muhtemel bayılma sebebi.kaza şehir içi kavşakta olmuş .kavşaga 200le girecek hali yok heralde yavaş yavaş girmiştir...
    103 hp

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    masallah kanks

dbkıller olmadan tıger kullanmak yurek ıster.bakalım kac gun dayanabıleceksın

xenon cok tatlı durmus.

(yeter artık bence.para harcamayı bırak.bak marta az kaldı 10a gore )
    Sağol barışım, teşekkür ederim .

Mart erken olur benim için . Mayıs ayı daha iyi gibi . Bu haftasonu bir araya gelelim. Haberleşiriz...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    nobetcıyım :(

seyır olmazsa haftaya ınsallah ;)
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyaslama yapmadım arabayla yanlış anlamayın.eleman kafada kask yoktu muhtemel bayılma sebebi.kaza şehir içi kavşakta olmuş .kavşaga 200le girecek hali yok heralde yavaş yavaş girmiştir...
    Dostum ben seni anlıyorum. Motosikleti kötüleme amaçlı bir yazı da karalamadığını düşünüyorum. Fakat, hızın dışında, çarpışma şekli de çok önemli bir faktör. Mesela yıllar önce, ben küçükken, tanıdığımız da ford scorpion araç vardı. Seyir halindeyken çok iyi hatırlıyorum amerikan bir pick-up vardı, amcamın gözü ona takıldı. O sırada önümüz de ışık ve amcam sol camdan kamyonete bakıyor. Işıkları ve ışıklar da bekleyen aracı görmeyerek arkadan çarptık. Kendisi subay, aracı çekildi, askeri araç tahsis edildi biz yolumuza devam ettik. Neyse bu kazanın sonucun da, aynen dediğin gibi tampon da çizikler oluşmuştu brodway de. Scorpion da ise neredeyse kaput cama kadar girmişti.

SS motosikletler de kullanılan malzeme kalitesi aşağı, yukarı bellidir. Ve hafiflik uğruna dayanıklı malzemeler kullanılmaz. Hepsi narindir. Farzet, calibrenin grenajları ince. Kalın olması sence olayı çok mu etkilerdi?

Bak ben sana bir kaç örnek resim paylaşayım. Motosikletler ne hale gelmiş beraber bakalım...

İşin özeti şudur: Motosiklette güvenlik diye bir şey yoktur. Ekipman kullanımının önemi vardır. Onlar da bir yere kadar korurlar. Gördüğün manzara seni ektiliyorsa ve motosiklet kullanıyorsan. Zaten yanlış bir seçim yapmışsındır. Ben bu motosikletin şasi'sine kadar fotoğraflarını bu forum da gösterdim. Akılda soru işareti oluşturacak bir durum yok...

Motosikleti
    -
    MhmtcnKoral ve Furkan Tarık bunu beğendiler.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Yeni bişeyler mi oldu diye sevinmiştim, ben bu videoyu bikaç saat önce izledim Sürekli hadi biri bişey yazsa da muhabbet dönse diye takip ediyorum. Motoru çok sevdirdiniz hocam
    DALGIC_800 bunu beğendi.

112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni bişeyler mi oldu diye sevinmiştim, ben bu videoyu bikaç saat önce izledim Sürekli hadi biri bişey yazsa da muhabbet dönse diye takip ediyorum. Motoru çok sevdirdiniz hocam
    Aynen keşke sonpol'den başka bu moto kullanıcılarıda bişeyler paylaşsa

Motosikleti
    -
    Valla ben de diyorum kullanan arkadaşlara paylaşım yapın diye fakat fırsat bulamıyorlar galiba . Eninde sonunda benden başka birileri de iyi veya kötü paylaşımlar da bulunacaktır.

Bu arada bu akşam hararetimin olması gerekenden bir hayli fazla arttığını gördüm ve durduğum da radyatörün (akşam net görememiş olsam da büyük ihtimal radyatör) su damlattığını gördüm. Tabi buna ne sebep olmuştur veya neden damlatıyor bilmiyorum. Yarın fırsatım olursa ustama götüreceğim motoru. Gelişmeleri yazarım .

Kendinize iyi bakın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı 112BM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora şu ana kadar 2.500 lira cvarı masraf yapmışsınya acaba acaba bunlardan hangisinin ne kadara geldiğini söyleyebilirmisin.Mesela lastikler şu kadar, zincir şu kadar gibi.
    Birde motora eklettiğin bu şeyleri bu-motonun servisinde yaptırmıyosun sanırım, acaba periyodik bakım için vs.. servise gittiğinde bu yeni malzemelerden dolayı garanti vs için sorun
    çıkarabilirlermi?
    Son sorum Herşey takılıp bitince, ustanın motor hakkındaki son söylediği söz ne oldu acaba?

1. Metzeller m5 lastik: 1.000 Tl. (takma, balans ve nitrojen dahil)
    2. Tiger Gpm3 egzoz: 600 TL.
    3. Keiti jant şerit ve tank pad: 50 TL.
    4. Xenon 150 TL.
    +
    Akü (akü fiyatını hatırlamıyorum şu anda), konjektör (100 TL), Did xring zincir (230 TL), Ön dişli (30-40 TL filan) bir de daha önce yazdığım gibi, kabloları filan da elden geçirdik, bunları da işçilik dahil 700 TL'ye yaptırdım. Toplam da: dediğim gibi 2.500 TL'ye geliyor.Akü fiyatını hatırlayamadım şu anda. Bir miktar da 2.500 TL'yi aşıyor.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

38.saniyede soldaki manitaya tiger egzozunla aragaz yaptığını fark etmedik sanma

.
    SonpoL bunu beğendi.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    -
    Alıntı 112BM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Son sorum Herşey takılıp bitince, ustanın motor hakkındaki son söylediği söz ne oldu acaba?
    Eksik yanıtlamışım sorunu. Bu soruna da cevap vereyim .

Ustam motosikleti f/p oranın da zaten çok beğenmişti. Şimdi daha da iyi oldu haliyle . Bu işleri yaptırdığımız sıra gelip, giden diğer motorcu arkadaşlar da gayet olumlu yorumlar da bulunmuşlar calibre için. En azından ban söylenen bu şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38.saniyede soldaki manitaya tiger egzozunla aragaz yaptığını fark etmedik sanma
    Ben şimdi diyeceğim ki; Tamamen tesadüf . Ama sizler inanmayacaksınız .

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Hııı evett nedense biraz ilerdeki yaşlı amcaya tesadüf etmemiş
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Eksik yanıtlamışım sorunu. Bu soruna da cevap vereyim .

Ustam motosikleti f/p oranın da zaten çok beğenmişti. Şimdi daha da iyi oldu haliyle . Bu işleri yaptırdığımız sıra gelip, giden diğer motorcu arkadaşlar da gayet olumlu yorumlar da bulunmuşlar calibre için. En azından ban söylenen bu şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Ben şimdi diyeceğim ki; Tamamen tesadüf . Ama sizler inanmayacaksınız .
    Bence çarpmamak için korna yerine kullanmış, ne varki bunda

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Tek nefeste okudum eline sağlık dostum
    SonpoL bunu beğendi.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Kameranın açısını yukarı doğru artırırsanız çok güzel olacak. Bu açı ile kısa bir mesafeyi görüyoruz, yolu görürsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Elinizde aparat varsa depoyada monte edebilirsiniz kamerayı.
    İyi sürüşler dilerim =)
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameranın açısını yukarı doğru artırırsanız çok güzel olacak. Bu açı ile kısa bir mesafeyi görüyoruz, yolu görürsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Elinizde aparat varsa depoyada monte edebilirsiniz kamerayı.
    İyi sürüşler dilerim =)
    Kamera açısını kadranı da alsın diye öyle ayarladım. Dediğin şekil de çekilmiş bir çok kayıtım mevcut ;).

http://www.youtube.com/user/thesonpo...e=results_main

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    motorda yakışıklı sahibide öyle arkadaş dicek birşey bulamıyorum fotolarda videolarda 10 numara. egsoz çok yakışmış sesi çok degişmiş gür geliyor resmen izmire geldim ben bügün bi cıkalım gezelim soner :D

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Soner çok mu yakışıklısın ??
    #sürenadam

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)