Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Alıntı FAHRETTİN METİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel makına aynısından bendede war kırmızı ben ona kızım diorum gerçı Antalyada İlk Alanda benımdır buarada Herkese Kazasız Belasız Sürüşler
    Hayırlı uğurlu olsun motorun kardeş, tekerin düz bassın.. Sen de Sonpol gibi motorla ilgili izlenimlerini bizle paylaşırsan çok seviniriz, tabi foto/video vs koyabilirsen tadından yenmez
    Kazasız belasız sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı 112BM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu-moto'nun İstanbul'daki merkez şubesinden yetkili bir arkadaşla görüşme fırsatım oldu. Ocak gibi Gaziantep'e yeni bir bayii açılacak dedi ve inanın çok sevindim
    Şu an burdaki servisin ise periyodik bakımlar ve yedek parça açısında yeterli olacağını söyledi. Asıl bomba ise 2013 te calibre'nin devam edeceğini ama aynı zamanda yeni
    kasasınında piyasaya çıkacağını öğrendim, fiyat olarak biraz daha pahalı olabilirmiş. Umarım yeni kasada fan problemi fabrika çıkışında düzelmiş olarak gelir ve belkide enjeksiyonlu bi motorla karşılaşabiliriz Merakla bekliyoruz, umarım bu-moto(R) bizi şaşırtır
    Servis konusun da sıkıntı yaşamayacak olman sevindirici. 2013 yılında yeni kasasının çıkacağını sanmıyorum . Çünkü henüz yeni bir model. Fakat farklı bir model getirebilirler. Belki arkadaş yeni kasa demekle bunu kastetmiştir.

Daha önce de söylediğim gibi, benim motorum da hararet sorunu bulunmamaktadır. Bu sıkıntı ilk gelen nesil de görülmüş. O sıkıntıyı a ücretsiz bir şekil de fan ekleyerek veya fan müşrünü erkene alarak çözmüşler. İlk nesil motorları nasıl ayırt edebilirsiniz; kafa grenajından beyaz şerit geçiyor ilk nesillerin, ikinci nesillerin siyah. Yani benim motor da olduğu gibi.

Alıntı FAHRETTİN METİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel makına aynısından bendede war kırmızı ben ona kızım diorum gerçı Antalyada İlk Alanda benımdır buarada Herkese Kazasız Belasız Sürüşler
    Motorunuz hayırlı olsun . Siz de kazasız, belasız kullanın. Calibre'ye dair paylaşımlarınızı bekliyorum.
    112BM bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yo hayır. Taksiciler gibi. Taksilerin %90'ı kaplama. Hem daha ucuz, hem de orjinal boyası korunmuş olur böyle bir şey yaparsınız.

Örnek için tıklayın.
    Herkes motor kaplamıyor. Bende bir kere kaplattım. Çok fazla kıvrımı olduğu için adamlara gına geliyor. Bana mümkünse bir daha gelme dediler
    Araba kaplaması kadar kolay iş değil. Birde senin motor bu kadar az nasıl yakıyor anlamadım. Bi gariplik var. 250 cc bu kadar az nasıl yakar. ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    -
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes motor kaplamıyor. Bende bir kere kaplattım. Çok fazla kıvrımı olduğu için adamlara gına geliyor. Bana mümkünse bir daha gelme dediler
    Araba kaplaması kadar kolay iş değil. Birde senin motor bu kadar az nasıl yakıyor anlamadım. Bi gariplik var. 250 cc bu kadar az nasıl yakar. ?
    Arkadaşlarla biz de çözemiyoruz bu işi, fakat sakin kullanımlar da çok az tüketiyor calibre . Daha önce ki foça veya çeşme gezimiz sırasın da ölçüm yaptığımız da, yanlış ölçüm yaptığımızı düşünmüştük. Fakat son etkinliğimiz de tüketimin gerçekten ekonomik olduğunu anladık. Açıkçası eski motorum cbr 250'den daha az yakıyorum calibre ile. Agrasif kullanımlar da da tüketim değerlerimi paylaşacağım ileri de.. .

Bu arada son etkinliğimiz de ve diğer ölçüm yaptığımız etkinliklerimiz de, hep uzun yol yaptık. Tüketim değerlerini şehir dışı tüketim olarak alabiliriz. Bir ara şehir içi de ölçüm yapmak lazım.

Motosikleti
    Arkadaşlarla biz de çözemiyoruz bu işi, fakat sakin kullanımlar da çok az tüketiyor calibre . Daha önce ki foça veya çeşme gezimiz sırasın da ölçüm yaptığımız da, yanlış ölçüm yaptığımızı düşünmüştük. Fakat son etkinliğimiz de tüketimin gerçekten ekonomik olduğunu anladık. Açıkçası eski motorum cbr 250'den daha az yakıyorum calibre ile. Agrasif kullanımlar da da tüketim değerlerimi paylaşacağım ileri de.. .

Bu arada son etkinliğimiz de ve diğer ölçüm yaptığımız etkinliklerimiz de, hep uzun yol yaptık. Tüketim değerlerini şehir dışı tüketim olarak alabiliriz. Bir ara şehir içi de ölçüm yapmak lazım.
    Sonpol ben calibreye baya ısındım muhtemelen ocak gibi bi beyaz calibre ile bu-motoculara katılacağım inş motoru henüz alamadın galiba, yeni fotoğraf ve videolar yokmu bu arada motorun sürüş pozisyonunu dışardan görebilmek adına keşke sen sürerken başka bir arkadaş dışardan çekim yapabilse mükemmel olur

Motosikleti
    -
    Sonpol ben calibreye baya ısındım muhtemelen ocak gibi bi beyaz calibre ile bu-motoculara katılacağım inş motoru henüz alamadın galiba, yeni fotoğraf ve videolar yokmu bu arada motorun sürüş pozisyonunu dışardan görebilmek adına keşke sen sürerken başka bir arkadaş dışardan çekim yapabilse mükemmel olur
    Hayırlısı olsun hakkında. Motosikletimin bir kaç günlük daha işi var. Açıkçası dişlileri bekliyoruz. O yüzden yatıyor motorum . Paylaşımlarım yeterli değil galiba? Ben açıkçası yeterli olduğunu düşünüyorum . Fakat bir gün dışarıdan dediğin gibi bir kayıt alabilirim .

Motosikleti
    Hayırlısı olsun hakkında. Motosikletimin bir kaç günlük daha işi var. Açıkçası dişlileri bekliyoruz. O yüzden yatıyor motorum . Paylaşımlarım yeterli değil galiba? Ben açıkçası yeterli olduğunu düşünüyorum . Fakat bir gün dışarıdan dediğin gibi bir kayıt alabilirim .
    Paylaşımların gördüğüm en güzel motor tanıtımı paylaşımlarıydı, ama fazla paylaşım göz çıkarmaz o şekilde bi kayıt yapabilirsen çok sevinirim

Motosikleti
    -

Paylaşımların gördüğüm en güzel motor tanıtımı paylaşımlarıydı, ama fazla paylaşım göz çıkarmaz o şekilde bi kayıt yapabilirsen çok sevinirim
    Yaparım elbette . Bir kaç tane foto ile renklendirelim forumumuzu .

112BM bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merak edip 1. sayfadan girdim. 10 sayfaya kadar dayanabildim. Gözlerim yoruldu belim ağrıdı arkadaş
    Benim Xtreme max 150 cc 17 krş yakarda, Calibre 250cc nasıl 16 krş yakabiliyor. Fizik kurallarına aykırı, hemen 2-3 adet isveçli bilim adamı bulup araştırma yapalım.
    Bende GT250R sahibi biriydim. Şehiriçinde kollarım çok ağrıyordu. rahat değildim belki bana göre değildi. boyum 1.70 - 75 kg dana gibi delikanlıyım
    70 TL benzin koyuyordum. 270 km de bitiyordu. Diğer arkadaşlarımda cbf150-rks 150-ybr125 vardı. Adamlar bir kere full depo ben 2 kere benzin alıyordum.
    Adamlar laf koymaya başlayınca hemen sattım. Gerçi bende pek rahat duran biri değildim. Sürekli abanıyordum. Bizim buralarda öküzde çok sinyalsiz bir den dönüyorlar.
    Bi yere girmeden satıp kurtulayım dedim. 2 ay gibi tecrübem var. 2010 modeldi. İnsan yerine koyduğum bir arkadaşıma sürsün diye verdim.
    redline girerekten 2 kişi 3. vitesde 140 km görmüştüm dahada gidiyordu. Allahtan ışıklara geldikde aşağıya atlayıp canımı kurtardım
    Kendimi Farklılık adına cross a verdim ama senin anlatımların ve motorun tipinden dolayı geri dönüşe de razı gibiyim
    SonpoL ve makseli bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    -
    Merak edip 1. sayfadan girdim. 10 sayfaya kadar dayanabildim. Gözlerim yoruldu belim ağrıdı arkadaş
    Benim Xtreme max 150 cc 17 krş yakarda, Calibre 250cc nasıl 16 krş yakabiliyor. Fizik kurallarına aykırı, hemen 2-3 adet isveçli bilim adamı bulup araştırma yapalım.
    Bende GT250R sahibi biriydim. Şehiriçinde kollarım çok ağrıyordu. rahat değildim belki bana göre değildi. boyum 1.70 - 75 kg dana gibi delikanlıyım
    70 TL benzin koyuyordum. 270 km de bitiyordu. Diğer arkadaşlarımda cbf150-rks 150-ybr125 vardı. Adamlar bir kere full depo ben 2 kere benzin alıyordum.
    Adamlar laf koymaya başlayınca hemen sattım. Gerçi bende pek rahat duran biri değildim. Sürekli abanıyordum. Bizim buralarda öküzde çok sinyalsiz bir den dönüyorlar.
    Bi yere girmeden satıp kurtulayım dedim. 2 ay gibi tecrübem var. 2010 modeldi. İnsan yerine koyduğum bir arkadaşıma sürsün diye verdim.
    redline girerekten 2 kişi 3. vitesde 140 km görmüştüm dahada gidiyordu. Allahtan ışıklara geldikde aşağıya atlayıp canımı kurtardım
    Kendimi Farklılık adına cross a verdim ama senin anlatımların ve motorun tipinden dolayı geri dönüşe de razı gibiyim
    Ben bu motoru ön inceleme yaparak ve hislerime güvenerek satın aldım. Bu alış-verişte motosiklet umduğum gibi çıkmayabilir ve biraz üzülebilirdim. Fakat işin sonucun da, motosikletten çok memnun kaldım ve eski motorumdan daha çok zevk alarak bindim. Binmeye de devam ediyorum. Yakıt meselelerine de fazla takılmam fakat elbette ki bu konuda da ekonomik olması beni daha da çok şaşırttı. Dizayn, sunulan özellik, performans, yakıt ve fiyat ele alındığın da farklı bir şeyler denemek istersen, calibreyi kesinlikle değerlendir derim.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Bu sayfadan haberin varmı senpol.Senin yazını yayınlamışlar

http://motosiklettest.blogspot.com/2...libre-250.html
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    -
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfadan haberin varmı senpol.Senin yazını yayınlamışlar

http://motosiklettest.blogspot.com/2...libre-250.html
    ahaha şoktayım... Yoktu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Kaynak belirtmiş, bir sıkıntı yok. Tabii haberimiz olsaydı daha iyi olurdu.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Yaparım elbette . Bir kaç tane foto ile renklendirelim forumumuzu .

http://i49.tinypic.com/1r69mh.jpg

http://i47.tinypic.com/v4auf7.jpg

http://i48.tinypic.com/4gsuah.jpg
    banada sevdirdin şu motoru valla :D istanbula motorunla yolun düşerse özelden bi msj atarsan tanışmak isterim büyük ihtimal temmuz gibi ben bi izmir yapıcam olmadı ozaman ben ulasırım
    SonpoL bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ahaha şoktayım... Yoktu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Kaynak belirtmiş, bir sıkıntı yok. Tabii haberimiz olsaydı daha iyi olurdu.
    Bende o sitede yazının aynısının olduğunu görmüştüm fakat haberin vardır sanıyodum
    Düşünsene aradan yıllar geçiyo, bu-moto sektörde iyi bir yer ediniyo ve sen o zaman çıkıp şunu diyebilirsin '' bu-moto(r)'u ilk deneyip test eden ve insanlara anlatan bendim''
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada sevdirdin şu motoru valla :D istanbula motorunla yolun düşerse özelden bi msj atarsan tanışmak isterim büyük ihtimal temmuz gibi ben bi izmir yapıcam olmadı ozaman ben ulasırım
    Alper'cim sevilmeyecek bir motor mu Allah aşkına . İstanbul'a gelmek çok isterim. Fakat bunun için süre maalesef veremem. En kötü ihtimal sen gelirsin artık İzmir'e. Beklerim her zaman.
    Alper Kaya bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben bu motoru ön inceleme yaparak ve hislerime güvenerek satın aldım. Bu alış-verişte motosiklet umduğum gibi çıkmayabilir ve biraz üzülebilirdim. Fakat işin sonucun da, motosikletten çok memnun kaldım ve eski motorumdan daha çok zevk alarak bindim. Binmeye de devam ediyorum. Yakıt meselelerine de fazla takılmam fakat elbette ki bu konuda da ekonomik olması beni daha da çok şaşırttı. Dizayn, sunulan özellik, performans, yakıt ve fiyat ele alındığın da farklı bir şeyler denemek istersen, calibreyi kesinlikle değerlendir derim.
    Bende GT250R aldığımda çok hayal kırıklığı yaşadım. Debriyaj müşürü arızalıydı. Olmadık yerlerde boş gözükmeyince çalışmıyordu. Para yokken bakım masrafı çıktı.
    Fren balatası yerine demir çıktı. Pozisyon rahatsızlığı ve Çokta yakınca soğudum. Ama racing motoru her zaman sevmişimdir. Senin için sorun olmayabilir. Genel düşünmek lazım.
    Ekonomik olması çok iyi, bütçeyi sarsmadan daha fazla gezeriz. öyle de olmalı. Zaten alınan maaş ve ödemelerden elde para kalmıyor. Onuda pahalı benzine verince gezi kısa sürüyor.
    Motor az yaksın ki daha çok yol yapalım. İnşallah bize de bir tane yaza doğru nasip olur. Ben 10. sayfada kaldığım yerden devam edeyim. Tekeriniz düz bassın ;)
    SonpoL bunu beğendi.

xxhdaxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor KM125-6 (Black)
    Abi Motoru Harbiden Sevdirdin .. Fikirlerim Tamamen değişti .. sıfır Cbr125R düşünüyordum .. şuan Calibre RR diyorum .. kesinlikle anlatımın çok güzel gerçekten teşekkürler.. Tekerin Düz Bassın Yarın İncelemeye Gidiyorum
    SonpoL bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Bende GT250R aldığımda çok hayal kırıklığı yaşadım. Debriyaj müşürü arızalıydı. Olmadık yerlerde boş gözükmeyince çalışmıyordu. Para yokken bakım masrafı çıktı.
    Fren balatası yerine demir çıktı. Pozisyon rahatsızlığı ve Çokta yakınca soğudum. Ama racing motoru her zaman sevmişimdir. Senin için sorun olmayabilir. Genel düşünmek lazım.
    Ekonomik olması çok iyi, bütçeyi sarsmadan daha fazla gezeriz. öyle de olmalı. Zaten alınan maaş ve ödemelerden elde para kalmıyor. Onuda pahalı benzine verince gezi kısa sürüyor.
    Motor az yaksın ki daha çok yol yapalım. İnşallah bize de bir tane yaza doğru nasip olur. Ben 10. sayfada kaldığım yerden devam edeyim. Tekeriniz düz bassın ;)
    fren balatası yerine demir çıktı ve hayal kırıklığımı yarattı ducati panigale 1199 unda balatası bitse demir çıkar altından ayrıca 3.viteste 140 gördüm 2 kişi halada gideri vardı demişin yukarda o alet krank kırıp kol çıkarsa hayal kırıklığı yaşamaya hakkınız yok siz fazla beklentiye girmişiniz ben 5.vites hariç o hızı görmedim görmeyede çalısmadım malımın kıymetini bilir iyi kullanırım
    Mengu16, SonpoL ve Abrascas bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    -
    Evet arkadaşlar, en sonunda motoruma kavuşmuş bulunuyorum. Açıkçası calibre mi özlemişim . Resimlere gelmeden evvel, size yapılan değişikliklerden bahsetmek istiyorum .

1. Yeni jel akü.
    2. Konjektör.
    3. Did zincir.
    4. Ön dişli.
    5. İridyum Buji.
    6. Kafa grenajın da bulunan tüm kablolar elden geçirildi, değiştirildi.
    7. Led'ler iptal edildi, xenonlar takıldı. Çok çok daha iyi oldu.
    8. Veee akrapovic egzoz .

Egzoz benim için de süpriz oldu. Başka bir arkadaş almış, daha sonra satmak istemiş. Bana nasip oldu. 600 gibi bir rakama anlaştık. Motoruma taktırdım. Dizayn ve ses olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Orjinal egzoz'u çok güzeldi. Keyfi bir kararla, değiştirmek istedim. Dişlilere gelirsek, sadece ön tarafı bir tık düşürdük. Arka dişli orjinal. Üstüne DID zincir taktık. Kalite zaten 10 numara . Performansta fark edilir bir artış var. Daha sonra katilizör iptali yaparak, motosikletin performansını bir nebze daha artırabilirim. Bu işlerin dışında, radyatör de ki su boşaltılarak, yerine ipone soğutma sıvısı koyuldu.

Valla bu gidişle motosikleti biraz daha geç satacağım . Çünkü keyfi de olsa, bir miktar para harcadım bu işlere. Lastiklerle beraber, şu ana dek 2.500 TL üzeri bir masrafım oldu.

Daha sonra gerekli vidyo ve pro. resim çekimleri yapacağım. İlk iş merak edenler için ses olacak elbette . Şimdilik, bu akşam telefonumdan çekmiş olduğum resimler ile sizleri baş başa bırakıyorum

Saygı ve sevgilerimle.
    112BM, Tolga Can ve wolrath bunu beğendiler.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Bilmediğim için soruyorum bu did zincir nedir ? Artısı nedir ?
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)