Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bir kaç foto ile devam . Konuya hareket gelsin.

anadol bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    sen çoh yanlış yapıyon hacı.

hele bu kadar resimle seni de bu-moto ile anlaşmış felan diye adını çıkartırlar bah söyliim

şaka bi yana iyice hoşumuza gittirdin yani bu resimler le

makinede güzel ama ;)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dün bir Bumoto test ettik. Motor satılıktı, gidip bir bakalım dedik. Almayı düşünen arkadaş pek beğenmedi motoru. Daha doğrusu Spor tarz (SS gibi) motorların kendine uygun olmadığını anladı gibi

Ben sürdüğüm kadarıyla, motoru CBR250 ye göre daha gürültülü çalışıyor ama performansı aynı gibi. Frenler kötü değil, lastikler kötü Debriyaj felan fena değil. Herşey ortalama motorda, bana göre artıları uygun fiyata iyi performans vermesi ve ortalama bir kalite sunması. Ha, grenajlardan da (özellikle kafa tarafından) çok zırıltı geliyordu. Gerçi hak vermedim de değil, yollarımız cidden çok bozuk. Benim test ettiğim yer de bozuk sayılırdı. Titreşim idare eder cinsten, CBR250 daha az titriyor kesinlikle(neredeyse hiç). Genel olarak daha düşük fiyata CBR250 performansını sunuyor olması ve güzel bir tasarıma sahip olması en büyük avantajı. Onun dışında genel olarak beklentileri ortalama tutmak gerekli.
    #sürenadam

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    soner hyosungla okadar bırlıkte yol kattetmısınız nasıl buluyorsun performansını 1-2-3-ncü viteslerde hızlanmalarda geri kalıyormu hyosungdan benzın sarfıyatın ne durumda rodajı atlattın sayılır düşme söz konusu oldumu. birde son hızlara yavaş cıkıyor demıssın 250 ccde öyle olması cok normal ben hyosungda 120-130dan sonra başlıyordu yavaş yavaş 150ye tırmanmaya su ana kadar yaptıgın en son hız kac km _? bırde motorun ustundekı stıcerlar cıkıyormu bence hoş gözükmüyor yan grenajlardaki cıkartmak mümkünmüdür ?.. şimdi ben hyosungumu kuzene sattım calıbreyı alınca eski motorumdan tokat yemıyım gurur meselesi var hız tutkunu degilim ama otobanda malum bizde sizin gibi 140-150 gidiyoruz[COLOR="Silver"]

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner hyosungla okadar bırlıkte yol kattetmısınız nasıl buluyorsun performansını 1-2-3-ncü viteslerde hızlanmalarda geri kalıyormu hyosungdan benzın sarfıyatın ne durumda rodajı atlattın sayılır düşme söz konusu oldumu. birde son hızlara yavaş cıkıyor demıssın 250 ccde öyle olması cok normal ben hyosungda 120-130dan sonra başlıyordu yavaş yavaş 150ye tırmanmaya su ana kadar yaptıgın en son hız kac km _? bırde motorun ustundekı stıcerlar cıkıyormu bence hoş gözükmüyor yan grenajlardaki cıkartmak mümkünmüdür ?.. şimdi ben hyosungumu kuzene sattım calıbreyı alınca eski motorumdan tokat yemıyım gurur meselesi var hız tutkunu degilim ama otobanda malum bizde sizin gibi 140-150 gidiyoruz[COLOR="Silver"]
    Gpr 2 zamanlı olduğu için erken motor bitirmesi normal. Bunlar 4 zamanlı. 2 adet hyosung ile deniyoruz, anlamadığımız bir şekilde 1. 2. 3. vites te bumoto daha hızlı ivmeleniyor. Biri 2008 diğeri 2011 model hyo gt250r.
    Yakıt tek silindir olduğu için az yakıyor. Son hızlara yavaş çıkmasının bir sebebi dişlilerin çok uzun olması. Pazartesi günü el atacağız o olaya da Hyo larda kronik sorun olan krank kırma dalgası yüzünden çinli kardeşlerimiz bu motorun dişlilerini büyük tutmuş ki yüksek hızlara yavaş tırmanıyor. Biz bilinçli bir kullanıcı olarak bu dişlilerle oynayarak azcık daha ivme katacağız motora. Güzel bir ayarla Ninja 250 ile başabaş kalkabilir belki
    SonpoL bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    -
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çoh yanlış yapıyon hacı.

hele bu kadar resimle seni de bu-moto ile anlaşmış felan diye adını çıkartırlar bah söyliim

şaka bi yana iyice hoşumuza gittirdin yani bu resimler le

makinede güzel ama ;)
    Bence fazla direnme artık, al kendine bir tane calibre .

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir Bumoto test ettik. Motor satılıktı, gidip bir bakalım dedik. Almayı düşünen arkadaş pek beğenmedi motoru. Daha doğrusu Spor tarz (SS gibi) motorların kendine uygun olmadığını anladı gibi

Ben sürdüğüm kadarıyla, motoru CBR250 ye göre daha gürültülü çalışıyor ama performansı aynı gibi. Frenler kötü değil, lastikler kötü Debriyaj felan fena değil. Herşey ortalama motorda, bana göre artıları uygun fiyata iyi performans vermesi ve ortalama bir kalite sunması. Ha, grenajlardan da (özellikle kafa tarafından) çok zırıltı geliyordu. Gerçi hak vermedim de değil, yollarımız cidden çok bozuk. Benim test ettiğim yer de bozuk sayılırdı. Titreşim idare eder cinsten, CBR250 daha az titriyor kesinlikle(neredeyse hiç). Genel olarak daha düşük fiyata CBR250 performansını sunuyor olması ve güzel bir tasarıma sahip olması en büyük avantajı. Onun dışında genel olarak beklentileri ortalama tutmak gerekli.
    Zaten önemli olan daha önce de dediğim gibi, f/p oranı iyi bir model olması güzel calibrenin. Kaç kilometredeydi test ettiğiniz calibre? Benim motor 1.600 km'de oldu. Titreşim de ciddi bir iyileşme oldu. Tabi bunda kullandığım ipone yağlarının da katkısı vardır muhakak fakat, titreşimin cbr'dan daha fazla olduğuna katılıyorum. Test edip, genel olarak olarak beğenmene sevindim .

Ahmet gayet iyi özetlemiş (viper17). Geçtiğimiz gece biraz turladım ve vidyo kayıtı yaptım. Vidyo'yu yüklediğim de göreceksiniz 150 km. hızlara rahat çıktığını. Motosikleti daha fazla da zorlamadım. Motosiklette 6. vitese attığım da, ivmelenme kalmıyor mesela. Bunu da Ahmetin dediği gibi krank kırmasın diye yapmışlar. Artı olarak vites aralıkları uzun olunca, 170'e doğru tırmanmak bir hayli zor olabiliyor.

Önümüz de ki günler de bir kaç değişiklik yapacağız motoruma. Dişlileri filan değiştirerek ivmelenmeyi arttıracağız. Artı olarak xenon falan takacağız. Gelişmeleri yazarım.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten önemli olan daha önce de dediğim gibi, f/p oranı iyi bir model olması güzel calibrenin. Kaç kilometredeydi test ettiğiniz calibre? Benim motor 1.600 km'de oldu. Titreşim de ciddi bir iyileşme oldu. Tabi bunda kullandığım ipone yağlarının da katkısı vardır muhakak fakat, titreşimin cbr'dan daha fazla olduğuna katılıyorum. Test edip, genel olarak olarak beğenmene sevindim .
    39** yazıyordu ama pek inanmadım diyebilirim. Motor bloğu temiz duruyordu. Lakin arkadaş motora 500 TL ye F500 fanı takmış. F500 nedir, 500TL lik fiyat oradan mı gelir hiç bilemiyorum Bir de "motor çabuk stop ediyor, rölantisi çok düşmüş" dedim "haaa evet, ben arasıra oynuyorum, düşürüyorum rölantiyi kendim" dedi. Benim gözümde bu motor ; CBR125 fiyatına CBR250 performansı veren bir motor kısaca. Bir de siz Hyolara nasıl kafa tutuyorsunuz anlamadım. Hatta daha performanslı olduğunu bile söylüyorsunuz. Entresan cidden...
    #sürenadam

Motosikleti
    -
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    39** yazıyordu ama pek inanmadım diyebilirim. Motor bloğu temiz duruyordu. Lakin arkadaş motora 500 TL ye F500 fanı takmış. F500 nedir, 500TL lik fiyat oradan mı gelir hiç bilemiyorum Bir de "motor çabuk stop ediyor, rölantisi çok düşmüş" dedim "haaa evet, ben arasıra oynuyorum, düşürüyorum rölantiyi kendim" dedi. Benim gözümde bu motor ; CBR125 fiyatına CBR250 performansı veren bir motor kısaca. Bir de siz Hyolara nasıl kafa tutuyorsunuz anlamadım. Hatta daha performanslı olduğunu bile söylüyorsunuz. Entresan cidden...
    Bence gereksiz bir masraf yapmış arkadaş. Bir de 500 TL vermişse, daha da gereksiz olmuş fana . İlk ürünler de ufak fanlar varmış ve bunu zaten servisler kendisi çözüyormuş. Mesela benim fan orta büyüklükte, haralet problemim de hiç olmuyor. Motoru ilk aldığım sıra gerçekten havalar sıcaktı bir de. Neyse, arkadaşın en azından kafası rahat olur .

Performans konusun da gt250r'a çok yakın bulsam da, mutlaka pilotajla da alakalı olabilir. Ben gt 250r sahibi arkadaşların dediğini aktarıyorum. Abi yetişemiyoruz diyorlar . 2011 gt 250R'ı test etmiş biri olarak, performanslarını yakın bulsam da, gt 250r bana alt devirler de daha istekli hızlanıyor gibi gelmişti. Hatta bunu daha önce ki gezi topiğimiz de belirtmiştim. Uzun lafın kısası, rakiplerinden geri kalır değil en önemlisi. Yoksa ilk inceleme yazımdan itibaren sen de dikkat etmişsindir ki, en hızlısı calibre demedim, diyemem .

Sen de motoru inceleyen biri olarak, F/P oranın da başarılı bulmuşsan, geriye zevkler, renkler kalıyor.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Arkadaşş pc'yi açtığımda ilk önce calibre konusunda yeni mesajlar varmı diye kontrol eder oldum yaz başlarında calibreye binecek gibiyim
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    -
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşş pc'yi açtığımda ilk önce calibre konusunda yeni mesajlar varmı diye kontrol eder oldum yaz başlarında calibreye binecek gibiyim
    Bir ara İzmir'de jant markası cms'in şöyle bir reklamı vardı: Şehir Güzel, Kızlar Güzel, Jantlar Neden Güzel Olmasın?

Ben de şunu diyorum: Motor güzel, fiyat güzel, motorun neden Calibre olmasın?

Hayırlısı olsun.
    wolrath bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    harelet değil hararet. lütfen.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    -
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harelet değil hararet. lütfen.
    Uyarınız için öncelikle teşekkür ederim. Fakat, bizi uyarıp yazım kurallarına uymamanız biraz garip kaçmış. Daha fazla hassasiyet göstereceğinizi umut ediyorum.

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Yeni kayıt ile hareket getirelim foruma . Zaten benden başka getiren yok . Adam da heves bırakmadınız hey diğer bumoto sahipleri . Paso tek taraflı paylaşım nereye kadar?

makseli, kwsk-boy ve gokhanbeyaz bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    soner süpersin ya sende olmasan motoru tanıyamıyacaz çekim çok iyi olmuş gerçekten hızlanması güzel dişlileri degiştiricez derken ön dişliyimi büyütüceksin yoksa arka dişliyimi ? ben tek silindirli olmasını bi yandan sevdim az yakmasından dolayı. motorun gece kadranı bir hayli daha çekici insanı resmen cezbediyor. maşşalah soner 1.600km yapmıssın bile izmire yagmur gelmeden. yagmurlu havada sürmeyi düşünüyomusun peki izmirin havasını biliyorsun günde 4 mevsim yaşıyoruz

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Kaç gördün en son

Öncelikle merhaba, birkaç haftadır bu motoru araştırıyordum.Yaklaşık 1 haftadır bu başlığı ve diğer başlıklarını takip ediyorum. Bir-iki soru sormak için kayıt oldum foruma aslında. :D

Kimse sormamış, yedek parça ve servisleri ne durumda ve benim inş. ilk motorum olacak eğitim almayı da düşünüyorum.Pek fazla sıkıntı çeker miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bu arada aklında bulunsun, motorun üzerindeki stickerları sökmek için fön makinesi ile ısıt sonra çekerek al. Sakın kazıma. Daha sonra saf ispirto (mor olan) ile yapışkanları temizle. Tek seferde almaya çalış, iz bırakmaz.

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarınız için öncelikle teşekkür ederim. Fakat, bizi uyarıp yazım kurallarına uymamanız biraz garip kaçmış. Daha fazla hassasiyet göstereceğinizi umut ediyorum.

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Yeni kayıt ile hareket getirelim foruma . Zaten benden başka getiren yok . Adam da heves bırakmadınız hey diğer bumoto sahipleri . Paso tek taraflı paylaşım nereye kadar?

bilgi vermekteki hassasiyetiniz için gerçekten çok çok teşekkürler. sayenizde bu motorla ilgili olan düşüncem ilk sayfadan bu sayfaya kadar 180 derece değişti. 0-150 km hızlanması çok iyi. illaki ayda 400TL taksitle aldıracaksınız bumotoyu, cbr125 yerine. iyi sürüşler. tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi vermekteki hassasiyetiniz için gerçekten çok çok teşekkürler. sayenizde bu motorla ilgili olan düşüncem ilk sayfadan bu sayfaya kadar 180 derece değişti. 0-150 km hızlanması çok iyi. illaki ayda 400TL taksitle aldıracaksınız bumotoyu, cbr125 yerine. iyi sürüşler. tekeriniz düz bassın
    Eğer çok kalite takıntınız yok ise spor motosiklet alırken hindistan malı CBR yerine bu performansı veren bir motoru tercih ederseniz çok daha memnun kalırsınız
    kwsk-boy bunu beğendi.
    #sürenadam

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Jınlun yapmıyor mu bunu nereliki jinlun
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    -
    soner süpersin ya sende olmasan motoru tanıyamıyacaz çekim çok iyi olmuş gerçekten hızlanması güzel dişlileri degiştiricez derken ön dişliyimi büyütüceksin yoksa arka dişliyimi ? ben tek silindirli olmasını bi yandan sevdim az yakmasından dolayı. motorun gece kadranı bir hayli daha çekici insanı resmen cezbediyor. maşşalah soner 1.600km yapmıssın bile izmire yagmur gelmeden. yagmurlu havada sürmeyi düşünüyomusun peki izmirin havasını biliyorsun günde 4 mevsim yaşıyoruz
    Teşekkür ederim Cem . Önü ufaltacak, arkayı 2-3 tık büyüteceğiz. Böylelikle top speed de düşme olsa da, motosiklette ki ivmelenmeyi arttırmayı düşünüyoruz. Vidyo da dikkat ederseniz vites aralıklarının uzun olduğunu görmüşsünüzdür zaten. Yapacağımız değişiklikten sonra, daha iyi olacağını düşünüyorum. Gelişmeleri zaten yazacağım .

Şakır şakır yağmur yağarken mecbur kalmadıkça dışarı çıkıp sürmem. Fakat, sürüş anında yağmura yakalanırsam da, yağmurdan kaçmam . Yağmur da sürmenin tadı bir başkadır aslında .

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç gördün en son
    Aslında hala top speed için zorlamadım desem yeridir. 158 gördüm. Top speed de vitesleri biraz red line sokup değiştirmek lazım ki, gerçekten kaç yaptığını görelim. Onu da yaparız zamanla .

Alıntı adGloriam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba, birkaç haftadır bu motoru araştırıyordum.Yaklaşık 1 haftadır bu başlığı ve diğer başlıklarını takip ediyorum. Bir-iki soru sormak için kayıt oldum foruma aslında. :D

Kimse sormamış, yedek parça ve servisleri ne durumda ve benim inş. ilk motorum olacak eğitim almayı da düşünüyorum.Pek fazla sıkıntı çeker miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bu arada aklında bulunsun, motorun üzerindeki stickerları sökmek için fön makinesi ile ısıt sonra çekerek al. Sakın kazıma. Daha sonra saf ispirto (mor olan) ile yapışkanları temizle. Tek seferde almaya çalış, iz bırakmaz.
    Aslında yedek parça kısmını ben de merak ediyorum. Fakat motosikletin maliyetinden anlaşılacağı üzere, çok pahalı olacağını sanmıyorum. Servis ve bayi bilgilerine, http://www.bu-moto.com/ sitesi üzerinden ulaşabilirsin.

Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dilekleriniz için teşekkürler. Cbr 125 yerine, çok az bir farkla calibre tercih etmeniz, uzun vade de daha tatmin edici olacaktır.

Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jınlun yapmıyor mu bunu nereliki jinlun
    Açıkçası ben de merak ediyorum ana üreticinin kim olduğunu. Biraz araştırdım fakat bulamadım. İstanbul da bulunan fabrikanın sadece montaj amaçlı kullanıldığını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

kwsk-boy bunu beğendi.

soner bey videoyu izledim çok dikkatli ve sakin kullandığını için önce sizi tebrik ediyorum.ne kadar tek silindir bir motor olsada sesi gayet geçerli bütün supersport motorcularda olan aragazı bekledim ama göremedim bidahaki videoda inşallah
    SonpoL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)