Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    s.a cümleten bende konuyu bir süredir takipteydim haydi mesaj yazıyım dedim ve sanırım calibre 250 almaya karar verdım fakat sonpol yardıımına ihtiyacım var .ben izmir karşıyakada oturuyorum bahçelievlerde alaybey diye geçer. eger müsait oldugun birgün görüşmek istiyormum fakat ben celal bayar ünideyim manisada kalıyorum hafta sonları izmire geliyorum. bende şuan mct 250 va honda cbr 2011mi ve hyosung 250 gtramı sattım... faceden arattım seni fakat bulamadım cem aracı diye yazarsan eklersen sevinirim sadece calibre için degil gezilerinize katılmak istiyorum kabul ederseniz. calibre mevzusuda şöyle nakit ne yazıkki 7 bin lira param yok. fakat aylık elime 700-800 geçiyor. ben manisadaki yaşantımdan kısıp ailemin bana gönderdigi paradan 400-500 tl taksiyle calibre almaya düşünüyorum bahsettgin özgül motor bu şekilde satıyormu.? sahibindende aylık 400 tl taksiyle calibre satan magazalar var. finans bank kredi kartına 18 ay vade farksız satan magazalarda var belki onlarıda düşünebilrim. özgül motor kredi kartına taksit yapıyormu yapıyorsa 18 yada 18 üstü olması lazım benim ödemem açısından ve vade farksızmı yoksa fiyat artışı varmı... istanbuldaki bazı calibre satıcısı magazlar kefilsiz koşulsuz kredili 36 ay taksitle bile calibre satıyor fakat toplamda faiz oranı yüksek olur. şimdi böyle taksitle alma imkanı varken aklıma yatıyor calibre almak eger özgül motor yapıyorsa ordan alırım yoksa ankarada birr magaza 400 tl satksitle calibre veriyor. yada 18 ay vade farksız kredi kartıyla satın alıcam. cümleten saygılar iyi bayramlar birde senın calibreyi görebilirsem izmirde çok iyi olur
    spoogy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a cümleten bende konuyu bir süredir takipteydim haydi mesaj yazıyım dedim ve sanırım calibre 250 almaya karar verdım fakat sonpol yardıımına ihtiyacım var .ben izmir karşıyakada oturuyorum bahçelievlerde alaybey diye geçer. eger müsait oldugun birgün görüşmek istiyormum fakat ben celal bayar ünideyim manisada kalıyorum hafta sonları izmire geliyorum. bende şuan mct 250 va honda cbr 2011mi ve hyosung 250 gtramı sattım... faceden arattım seni fakat bulamadım cem aracı diye yazarsan eklersen sevinirim sadece calibre için degil gezilerinize katılmak istiyorum kabul ederseniz. calibre mevzusuda şöyle nakit ne yazıkki 7 bin lira param yok. fakat aylık elime 700-800 geçiyor. ben manisadaki yaşantımdan kısıp ailemin bana gönderdigi paradan 400-500 tl taksiyle calibre almaya düşünüyorum bahsettgin özgül motor bu şekilde satıyormu.? sahibindende aylık 400 tl taksiyle calibre satan magazalar var. finans bank kredi kartına 18 ay vade farksız satan magazalarda var belki onlarıda düşünebilrim. özgül motor kredi kartına taksit yapıyormu yapıyorsa 18 yada 18 üstü olması lazım benim ödemem açısından ve vade farksızmı yoksa fiyat artışı varmı... istanbuldaki bazı calibre satıcısı magazlar kefilsiz koşulsuz kredili 36 ay taksitle bile calibre satıyor fakat toplamda faiz oranı yüksek olur. şimdi böyle taksitle alma imkanı varken aklıma yatıyor calibre almak eger özgül motor yapıyorsa ordan alırım yoksa ankarada birr magaza 400 tl satksitle calibre veriyor. yada 18 ay vade farksız kredi kartıyla satın alıcam. cümleten saygılar iyi bayramlar birde senın calibreyi görebilirsem izmirde çok iyi olur
    Cem kardeşim merhaba,

Elbette ki motosikleti sana gösterebilirim. Yüz yüze konuşur, kafandaki soruları aydınlatırım sen hiç merak etme. Bir hafta sonu ayarlarız.

Özgül bildiğim kadarı ile senet satışı yapmamaktadır. En fazla kredi kartına yardımcı olabilirler. En sağlıklı bilgiyi kendilerinden alırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaşlar inş kısa zamanda bende bir calibre 250 alıyorum cbr 250 kullanıcısı hondadan inip calibreyi övüyorsa o motorda vardır bir hikmet :D almak isteyen arkadaşlar ankaradaki bi magaza 400 tl taksitle calibre satılıyor yada kredi kartına 18 ay taksitle. ben özgül motoru arayıp ögrenicem kredi kartına kac taksit yapıyor . sahibindene girip 0 calibre 250 satan magazalardan ögrenebilirsiniz

Motosikleti
    -
    arkadaşlar inş kısa zamanda bende bir calibre 250 alıyorum cbr 250 kullanıcısı hondadan inip calibreyi övüyorsa o motorda vardır bir hikmet :D almak isteyen arkadaşlar ankaradaki bi magaza 400 tl taksitle calibre satılıyor yada kredi kartına 18 ay taksitle. ben özgül motoru arayıp ögrenicem kredi kartına kac taksit yapıyor . sahibindene girip 0 calibre 250 satan magazalardan ögrenebilirsiniz
    Al tabi ki, pişman olmazsın . Al da, bütün calibreciler kırmızı alıyor. Sana farklı bir renk alalım . Turuncu, beyaz.. Hepsi bir başka güzel duruyor :D.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Aleyküm selam, honda almışsınız boşa para vermişsiniz, satabiliyorsanız hemen satın mümkünse. Calibre daha iyi bir seçenek ucuz,tipli ve performanslı. Şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    -

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Aslında cbr da güzel bir model. Aldığıma pişman olmamıştım hiç bir zaman. Fakat, Honda'ya yakışmayacak bir takım olaylar mevcuttu.

1)_ Vites boşta iken 1'e geçmemesi. Bunu debriyajı bırakıp, tekrar sıkmak suretiyle çözüyordunuz.
    2)_ Özellikle seri kullanımlar da vitesin boşa düşmesi.
    3)_ Kronik zincir sürtmesi (zincir plastik ile temas ediyordu, bu sebeple olması gerekenden fazla bir ses duyuyordunuz).

Onun dışında kötü bir model değil. Fakat calibre de saydıklarım olmuyor ve parçalar oldukça kararlı çalışıyor. Yani biri bu-moto diye yeni bir firma, diğeri kos koskoca Honda...

Tip güzel, özellikler güzel, aerodinami güzel, fiyat uygun. Neden bir şans verilmesin? İleri de kıymeti daha iyi anlaşılacaktır.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

Motosikleti
    -
    Calibre'nin en güzel yanı, motosikleti aldığınız da şunu yapayım bunu yapayım demeyeceksiniz. Her şey fazlasıyla üstünde fix geliyor. Buna egzoz dahil. Daha önce dediğim gibi, tek silindir olmasına rağmen, piyasa da ki çift silindirlileri utandıracak bir sese sahip.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bendede honda cbr 2011 vardı 125 cc. ben memnundum saat gibi motordu fakat cc büyütme istegi geliyordu her an içime hyosung gtr 250ye geçtim aynı zamandada ilk motorum olan mct 250mde bir kenarda duruyordu hyosungtan sonra calibre nasıl tat vericek meraklanıyorum.. beyazı hoşuma gitti fakat sticerlarını sökücem belkide kırmızı alırım soner bilemıyorum :D

Motosikleti
    -
    Aslında peşin alabilseydin güzel bir indirim alırdın. Eğer taksitli alacaksan, kapıya kadar getiren firmalar var sahibinden.com da. Onları da bir araştır.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    peşin alabilirsem 7.250den almıssın sen bende o fiyata alırım. 7.250 olsa elimde nakit honda cbf 500e kıyardım parayı fakat işte taksitle alınması beni bi yandanda cezbetti. şimdi peşini 7.250 iken taksitle taışı 8000e geliyorsa olsun okadarda kapıya getiren firlamalar 18 taksit yapmıyor sanırım istanbuldaki firmalardan bahsediyorsun dimi

Motosikleti
    -
    peşin alabilirsem 7.250den almıssın sen bende o fiyata alırım. 7.250 olsa elimde nakit honda cbf 500e kıyardım parayı fakat işte taksitle alınması beni bi yandanda cezbetti. şimdi peşini 7.250 iken taksitle taışı 8000e geliyorsa olsun okadarda kapıya getiren firlamalar 18 taksit yapmıyor sanırım istanbuldaki firmalardan bahsediyorsun dimi
    Evet. Konuşursun kendileri ile, belki bir kolaylık yaparlar.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    hayırlısı bakalım

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bendede honda cbr 2011 vardı 125 cc. ben memnundum saat gibi motordu fakat cc büyütme istegi geliyordu her an içime hyosung gtr 250ye geçtim aynı zamandada ilk motorum olan mct 250mde bir kenarda duruyordu hyosungtan sonra calibre nasıl tat vericek meraklanıyorum.. beyazı hoşuma gitti fakat sticerlarını sökücem belkide kırmızı alırım soner bilemıyorum :D
    beyaz olanına ganım gaynıyo

önümüzdeki sezon ikinci el bi beyaz alabilirim

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

iki gündür artçılı Çeşme, Kuşadası geziyorum. Ortalama 130 ila 140 km. arası hızlar da gezindim. Artçılı da her hangi bir sıkıntı olmadı. Fakat Artçının tutanacak yeri olmadığı ve depo yanları ince olduğu için, bazen frenleme yaparken artçı ile birleşme yaşadık .

İleri de dişlileri değiştirebilirim. Çünkü motosikletin son hızlara tırmanması biraz zaman alıyor. Vites aralıkları uzun olduğu için, 6. vitese çok nadir atıyorum. 140 km hızlar da 9.000 (ortalama) devir de 5. vites de iken geziniyorum. Dişlileri değiştirerek ivmelenmeyi artırmak istiyorum. Son hız olarak 160 km. hız yeterli gelecektir bana. Orjinal hali 210 km maksimum hız olmasa da, uygun koşullar da motosiklet gerçekten 200 km.'ye yakın bir hıza tırmanabilecek gibi görünüyor.

Şimdi bir kaç resim paylaşımı yapıyor ve Cumhuriyet bayramınızı kutluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Bu arada bir görüş bildirmek istiyorum. Daha önce arkadaşın GT 250R grenajları ile benim motorun grenajlarını kıyaslamıştım fakat dün biraz daha detaylı inceledim. GT 250R'ın grenajları kalite olarak bir tık ön de olmakla beraber, çok az da kalınlık farkından dolayı daha sağlam bir görüntüye sahip. Yanlız unutulmamalı ki, hareket halin de olmasa bile maalesef ki motorumu iki kere sağa devirmiş ve bu işi ufak çizikleklerle atlatmış bulunuyorum. Yani bu konu da kuşkunuz olmasın .

Daha önce kalite olarak hemen hemen aynı olduğunu dile getirdiğim için, bu durumu bildirme mecburiyeti hissettim..

Saygılar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motorlarınızın göstergelerini GPS ile (basit telefon felan işte) bir test etmenizi öneririm. Sallıyorsunuz demiyorum tabi, sadece yeni nesil CBR serisinde bile ciddi sapmalar var. O açıdan merak ettim sadece.

Yada benim taktiği uygulayın, google mapsten +100 km civarı bir rota belirleyin(nekadar uzak okadar iyi). Motorunuz ile gidin ve göstergede(tripmetrede) yazan mesafeye bakın. Yaklaşık olarak sapma değerini verecektir.

Motoru beğenerek giziliden takip ediyorum zaten (Biriniz de al kardeşim, bir sür, test et, bitarafın şişmesin demiyorsunuz, ayıp ayıp )
    #sürenadam

Motosikleti
    -
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarınızın göstergelerini GPS ile (basit telefon felan işte) bir test etmenizi öneririm. Sallıyorsunuz demiyorum tabi, sadece yeni nesil CBR serisinde bile ciddi sapmalar var. O açıdan merak ettim sadece.

Yada benim taktiği uygulayın, google mapsten +100 km civarı bir rota belirleyin(nekadar uzak okadar iyi). Motorunuz ile gidin ve göstergede(tripmetrede) yazan mesafeye bakın. Yaklaşık olarak sapma değerini verecektir.

Motoru beğenerek giziliden takip ediyorum zaten (Biriniz de al kardeşim, bir sür, test et, bitarafın şişmesin demiyorsunuz, ayıp ayıp )

Sapmalar doğal olarak vardır. Bu 3'tür, 5'tir veya 10'dur, çok takılmıyorum böyle şeylere . İki kişi 130'dan aşağı düşmedik bugün kuşadasından dönerken. GT250R vardı bir de bana eşlik eden. Bir gün fırsatımız olursa ölçüm yaparız (gps ile).

Aslında benim en çok yaptırmak istediğin dyno testi. Fakat İzmir'de hiç bir yer bilmiyorum bu konu üstüne maalesef.

Neyse, zamanla daha çok aydınlanacaksınız zaten.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dyno olayı da çok alengirli bir olay 2 ayrı Dyno makinasında 2 farklı sonuç alabilirsin mesela, bu çok sık rastlanan birşey. O yüzden ölçüm yaptırdığın yerin de doğru sonuç vereceğine güvenmemek gerek. Bir de ücreti var tabi, bilmiyorum kaç para...
    #sürenadam

Motosikleti
    -
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dyno olayı da çok alengirli bir olay 2 ayrı Dyno makinasında 2 farklı sonuç alabilirsin mesela, bu çok sık rastlanan birşey. O yüzden ölçüm yaptırdığın yerin de doğru sonuç vereceğine güvenmemek gerek. Bir de ücreti var tabi, bilmiyorum kaç para...
    Ücretin pahalı olacağını sanmıyorum. Fakat dediğin gibi sapmalar olabiliyorsa yaptırmanın hiç bir manası yok gibi görünüyor.

Motosikleti
    -
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz olanına ganım gaynıyo

önümüzdeki sezon ikinci el bi beyaz alabilirim
    Yakışırrr .

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)