Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buda benim oyuncağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim,,, kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı diliyorum. Allah kazadan beladan korusun....

Yaptığının çok doğru olmadığı bir gerçek ancak bu tutkunun sana zarar vermesini önleyecek bir iradeye sahip olduğuna ben inanıyorum.

Alacağın eğitimler ve yapacağın pratikler ile sağlıklı bir şekilde bu işi başaracağını düşünüyorum...

Madem bu yola çıktın her zaman yanındayım

Gara ar altııı fena yakıyooooo
    güvenin için teşekkür ederim kardeşim başına gelen talihsiz olaydan sonra biraz soğuduğum bir gerçek ama sonunda hepimiz aklı başında insanlarız desteğin için minnettarım. elbet bu işin şakası yok. diğer arkadaşlarda nedeseler haklılar elbet tecrübeyle sabittir pek çok anınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bi tur vermessen psikolojik baskı yaparım, bu makineyle başlanmas patlıycan sen derim, bi sakal attt
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    Alıntı sahtekisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi dilerleriniz için teşekkür ederim, kendimizi kontrol altında tuttuğumuz sürece sorun olmayacağına inanıyorum hız rekorum 55 oda bugun oldu sürat felaket ister bununla yap ister 50cc ile
    hararet saatine bakıyosundur inşallah.gerçi bu havada zor ama.

kazasız belasız binmek nasip etsin.

Motosikleti
    -
    walla yukarıdaki yazıya aynen katılıyorum ama buyuk cc'li motorlarla baslayan arkadaslarada sölicek sözüm yok.. cunku bende onlardanım. daha dogrusu ben 12 yasından beri kullanıyorum ama 100cc lik bi scooter. bu sene vitesli motora ilk defa 600cc ile gectim. demek istedigim bizde istemezmiydik cbr 125 le baslayıp arkasından hyo 250 arkasından 600rr, ama malum burasıda türkiye.. herkesin o kadar butcesi yok. şimdi diceksiniz R6 yı alan adam.......... diye baslicaksınız ama sunuda bilin biraz dusunun belkide o R6 yı ne zorluklarla aldı. onun icin bu arkadaslara kızmak, nasihat vermek icimden gelmiyor..

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tur vermessen psikolojik baskı yaparım, bu makineyle başlanmas patlıycan sen derim, bi sakal attt
    ne dimek makina senin bende haberlerini aldım 1000likle başlayan birinden bunları duymak ne güsel (bak hemen nası çıkardım foyanı direk satışş... ortaya seni atıp gaçarımm )

Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hararet saatine bakıyosundur inşallah.gerçi bu havada zor ama.

kazasız belasız binmek nasip etsin.
    turlarım genelde 10-15 dklık oldugu için hararetle ilgili sorunum yok ama bu havalarda bile 15dk nın sonunda 90a gelio sıcaklık teşekkür ederim

Motosikleti
    250 m.c.t.
    hayırlı olsn bıde bn sızlere bısı sormak ıstıorum bnde ynı motorcuyum ogrnmek amaclı mondial mct aldım 6OOluk bı maKINEYI hıc zorlanmadan surmem ıcın yanı kontrollu ne kadar zaman kullanmalıyım boyle bı motore ortalma tabı bu benım bırazda yetegme baglı ama sızlerınde fıkrını alsam ıı olur:D ama abıcım senın motorda cok guzel tekrar hayyırlı olsun

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Zamanı gelince kendin anlayacaksın...
    Üç boyoz bir kola

katılıyorum zamanı gelince o sana yetmez artık işte o zaman bu da kullanmayla tabiki doğru orantılı ne kadar kullanırsana o kadar çok tecrüben olur
    :bestmt:

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı A_berkan_A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsn bıde bn sızlere bısı sormak ıstıorum bnde ynı motorcuyum ogrnmek amaclı mondial mct aldım 6OOluk bı maKINEYI hıc zorlanmadan surmem ıcın yanı kontrollu ne kadar zaman kullanmalıyım boyle bı motore ortalma tabı bu benım bırazda yetegme baglı ama sızlerınde fıkrını alsam ıı olur:D ama abıcım senın motorda cok guzel tekrar hayyırlı olsun
    kardeşim teşekkür ederim, seninde motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim.

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelıkle hayırlı olsun...allah kazadan beladan korsun...arkadaslar sunu hıc ama hıc unutmayın...en cok kaza yapan motorlar sslerdır...bılgınıze....
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    iyi hos makina,ama asil dikkat edilmesi gereken yukardada yazildigi gibi baslangic icin buyuk bir makina olusu,bunun farkina vararak surun lutfen
    Saygilar...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahtekisi

Sanırım Ertech'in iş arkadaşı sizsiniz...
    R6 gerçekten ilk motor olarak güçlü bir makine... Fakat bu tabiki de kalıp bir düşünce. (Bu kalıplar olmasa nasıl yaşardık ki?)
    Aklınız başınızda oldukça , korumaları üzerinizden eksiltmedikçe ve r6 kullanabilecek düzeyde eğitim aldıkça neden kullanamayasınız ki?
    Sokakta 25'i geçmiyorum yazmışsınız... Zaten önemli olan hızlı gitmek değil önemli olan yavaş gitmektir... Şimdiden pratiklere de başlamışsınız...
    Yeterince pratik yapmadan makinenin sınırlarını zorlamamanızı , yeterli koruma ve tecrübe olmadan bu makinenin cazibesine yenik düşüp gereksiz hareketlere kalkışmamanızı ve yüksek süratlere çıkmamanızı diler , daha sonrasında sizi de buluşmalarda aramızda görmek isteriz

neden bu kadar resmi yazdım ki şimdi
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    iyi dilerleriniz için teşekkür ederim, kendimizi kontrol altında tuttuğumuz sürece sorun olmayacağına inanıyorum hız rekorum 55 oda bugun oldu sürat felaket ister bununla yap ister 50cc ile
    55km/s de pek az yaa . Kendinizi ancak o hızda güvende hissediyorsanız .
    Sizin çok eğitime ihtiyacınız var demektir.
    Şu durum varki yıllarca 125cc vitesli motor kullanmış olan birisinin bile
    Sizin motor kadar güçlü bi motoru eğitim almadan kullanması doğru değildir.
    Siz böyle bi motorla başlayarak çok hata ediyorsunuz .
    Bence En güzelinden bi 250cc scooterla başlayıp yaklaşık 5000km kullandıktan
    sonra , gerekli eğitimlerini alıp sonra Yamaha R6'ya geçseydiniz süper olurdu.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahtekisi

Sanırım Ertech'in iş arkadaşı sizsiniz...
    R6 gerçekten ilk motor olarak güçlü bir makine... Fakat bu tabiki de kalıp bir düşünce. (Bu kalıplar olmasa nasıl yaşardık ki?)
    Aklınız başınızda oldukça , korumaları üzerinizden eksiltmedikçe ve r6 kullanabilecek düzeyde eğitim aldıkça neden kullanamayasınız ki?
    Sokakta 25'i geçmiyorum yazmışsınız... Zaten önemli olan hızlı gitmek değil önemli olan yavaş gitmektir... Şimdiden pratiklere de başlamışsınız...
    Yeterince pratik yapmadan makinenin sınırlarını zorlamamanızı , yeterli koruma ve tecrübe olmadan bu makinenin cazibesine yenik düşüp gereksiz hareketlere kalkışmamanızı ve yüksek süratlere çıkmamanızı diler , daha sonrasında sizi de buluşmalarda aramızda görmek isteriz

neden bu kadar resmi yazdım ki şimdi
    Ukraynaya gitdin gideli bi resmilik var zaten bea
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bi duruldum bi uysallaştım birşeyler oldu bana...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Sahtekisi; başlangıç seçimin "genel geçer kural" olarak yanlış bunu zaten çoğu arkadaş belirtmiş bu yüzden bu konuyu geçerek öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan diyerek başlayacağım lafıma...

Yazdıklarından yola çıkarak soruyorum;

aslında motoru almamdan 1 hafta önceye kadar motor akıllı adam işi değildir diyen biriyim (burda söylenmez ama neyse dedik bi kere) denize girerken bile ayaklarım yere basacak kadar sağlamcıyımdır, arabalarıda sevmem motorlarıda, hele hız yapmaktan hiç haz etmem, evet bi dengesizlik var dediğim gibi bu macera bununla başladı bununla biter inşallah kötü bitmez tabii
    Kendin de belli oranda dengesizlikten bahsetmişsin fakat merak işte. Madem hızı sevmeyen bir mizacın var o zaman neden r6 aldın ki? R6, Race Replicadır, yani hız için üretilmiş bir makinadır amacı yüksek sürhattir, hızlı ivmelenmedir. Şahsen ben ivmelenme olayına bayılan bir insanım bu yüzden kesinlikle race alırım fakat sen neden aldın? Sadece tipi mi etkiledi?... Ertekin falan mı gaza getirdi, olmuşken iyisi mi olsun dedin? Yukarıda yazdıklarınla aldığın makina çok çelişkili o yüzden soruyorum.

Eğer öyleyse zaman içinde yanlış bir karar verdiğini zaten anlayacaksın ve sahip olduğun makine seni rahatsız etmeye başlayacak... Bir de şu var, o makinanın üstüne evliya koy yine de basar ve sen de yapacaksın sadece kendine biraz güven gelmesi yeterli olacak. Gerek meraktan gerek gaza gelmeden ama olacak işte o zaman tecrübenin ne olduğunu daha iyi anlayacaksın. Önemli olan bu gaza gelmelerde, başına birşey gelmemesi, yani ters birşey olmaması, o anki çaresizçe frene asılışının=tecrübesizliğin olduğunu anlayacaksın... Tecrübeli insanlar da kaza yapar, düşer, yaralanır, ölür fakat çaresizce değil, bu çok önemli...

yok o benim değil ama bu yaz satıcam alacaklara duyurulur muhtemelen 500km i geçmemiş olacak
    Bu yaz satacağım konusu ciddi ise umarım 1000'liğe geçmeyi düşünmüyorsundur... Ya da niye aldın niye satıyorsun. Murat'a (Aye) hiç güvenme, o da bir yerde bir hata yaptığını biliyorda itiraf edemiyor

moral için teşekkürler böyle şeyler duyasım var bizde 3sayfa haberi olmak istemioruz tabiki biliyorumki diger arkadaşlarda iyiniyetleriyle bunu söylüyorlar elbette, ancak benim bu motor olayına girişim biraz farklıdır , motor delisi yada sevgisi olan biri değilim, biliyorumki başka bir motoru ne sürme hevesim var nede bundan sonra başka bir motor hayalim, bununla başladım, sanıyorum bununla bitecektir.
    Öncelikle ben de motora kesinlikle bu koşullarda başladım, yani senin gibi; "Bir gün babamla telde konuşurken, arabanın bütçemi sarstığını ve dizel "0" bir araba almak istediğimi bana maddi olarak destek olup olamayacağını sordum. O da hiç borca girmeden, yakıt ve bakım tutum anlamında daha ekonomik olan motosikleti önerdi" aklıma da yattı.

Sonra ben de aynı senin gibi 600 racelere gönlümü kaptırdım (yanlız bir farkla benim hızla aram senin kadar kötü değil) ve tam alayım mı almayayım mı derken bu site ile tanıştım ve gittim 125'lik bir makina aldım. Şimdi 600'lük alacağım diye çırpınıyorum fakat maddi imkanım kısıtlandı, işi bıraktım yarım kalan okuluma döndüm vs... Peki 125'lik aldığıma pişman mıyım? Asla. Hele son geçirdiğim kazadan sonra (yani çaresizce frene asılırken). iyiki 125'liğim var dedim ve yolun çok başında olduğumu halen 600'lük için yetersiz olduğumu anladım, tecrübe haneme bir "+" daha ekledim.

Ne kadar tam gönülllü olarak başlamadıysam da motora, motosikletin verdiği o değişik hisle onu çok sevdim. Sen de bu etaplardan geçecek ve motorun hem ne kadar keyifli hem de ne kadar tehlikeli olduğunu zamanla anlayacaksın. Satma işine gelince alışıp ayrılınca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın...

O yüzden, eğer hız merakın (gerek ivmelenme, gerek güç tutkusu, gerek ego tatmini, hızı nasıl tanımladığına bağlı) yoksa ki; bu çok önemli bence , maddi imkanın varsa şu motoru sat ve gücü 29 bg.'nü geçmeyen bir motosiklet al, kaza yap, düş, kalk, tecrübe edin. Motosikletin ne olduğunu senin başına ne gibi çoraplar örebileceğini iyice anla.

Eğer motosiklet tutkun devam ediyorsa (ki bence edecek) git yine yüksek beygir gücüne sahip fakat başında sonun da "R" ibaresi olmayan, fakat sana daha iyi hizmet edecek bir motor al yani senin karakterinle, mizacınla ilintili bir motor, amacı sadece hız olmayan, şu an sahip olduğun gibi her cm2'si hız için yapılmamış olan.

Emin ol bu dediklerimi uygularsan hem motorunla daha barışık olacaksın hem de bindiğin makinadan birşey anlayacaksın ve gezilerin daha keyifli olacak... Bunların hepsini bir arkadaş tavsiyesi olarak gör ister uygula ister uygulama.

He satmazsan ölürsün, başına iş açarsın demeyeceğim, orası biraz takdir-i ilahi, biraz fizik, biraz matematik kesinliği yok, hesap kitap işi. Sadece alacağın keyif düşecek ve motora temelden girmemenin verdiği eksikliğini herzaman yaşayacaksın.

"Yok ben satamam kardeşim" diyorsan. O zaman hemen koruma ekipmanlarını tamamla (Kask, korumalı mont, korumalı eldiven, korumalı pantolon, korumalı bot veya çizme) İnancın varsa mutlaka her kontak açışta besmele ve belki maneviyatını güçlendirecek bir dua edebilirsin. Mutlaka eğitim al, sonra bir de direksiyon amortisörü alabilirsin... Kendine dikkat et, her ne karar verirsen ver senin adına hayırlı olur umarım....

Motosikleti
    Intruder M800
    yapıcı yorumlar ve iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar, yazılarınız ve önerileriniz benim için çok kıymetli. BikerBoyz34'un yorumu tam olarak hissettiklerimi anlatıyor

Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tamam haklısınız bende katılmıyorum yani yanlış olduğunu düşünüyorum ama abimiz bunu artistlik olsun veya hız tutkusu olduğu için değil gerçekten beğendiği için almış ve kendisine güveniyor yani 50yi geçmedim diyor en azından öğrenene kadar geçmemesi gerektiğini biliyor.yani tehlikeyi yalnızca ssler oluşturmuyor tehlike yaratan asıl insanların ta kendisi içinde hız yapmak varsa akrobasi yapacaksa R6 almasına gerek yok mobiletle bunu yapan gençlerde var üstelik full KORUMASIZ.yok motorun üstüne yatmalar yok teker yapmalar asıl bunlara gerek yok.eğer bilinci varsa insan motosiklet kullanmayı R6da bile öğrenir.Yapılmış bir yanlış varsa bunu kınamak yermek yerine düzeltelim.ne güzel almış öğrenmeye çalışıyo abimiz ona bilgi vernek şu saatten sonra daha önemli.ha almadan önce olsa bende saçmalama git hayabusa al derdim ama artık geçmiş.Allah kaza bela vermesin abi inşallah en kısa zamanda tecrübe kazanıp istediğin gezilere katılırsın...
    bu arada elint yazı çok güzel paylaşım için teşekkürler
    bu motoru hız yapmak, yolları ağlatmak için almadım. Gerçekten çok beğendiğim için aldım ve bununla birlikte hayati riskleride almış olduğumun farkındayım. Elbet tecrübeleriniz benim düşüncelerimden daha kesin ve doğrudur. bundan sonra 1000cc ye geçmek gibi bir niyetim kesinlikle yok (heralde olmas... dimi )

yorumlar için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

okyanus43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR1000
    bu motoru hız yapmak, yolları ağlatmak için almadım. Gerçekten çok beğendiğim için aldım ve bununla birlikte hayati riskleride almış olduğumun farkındayım. Elbet tecrübeleriniz benim düşüncelerimden daha kesin ve doğrudur. bundan sonra 1000cc ye geçmek gibi bir niyetim kesinlikle yok (heralde olmas... dimi )

yorumlar için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.[/QUOTE]

İlk başta öyle olur ama daha sonra yetmeyecektir emin ol...
    Rüzgarın ve hızın tadı başka...
    Ama sen kontrolü elden bırakma.
    Ne yöne dönersen dön, arkan her zaman arkandadır.
    Okyanus43

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yorumlar için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.
    Dostum bu motora biniyorsan hız yapacaksın, yolları ağlatacaksın, bunun için yapılmış zaten, SS bu.

Seninkisi Jennifer Lopesle sefişmek için evlenmedim, çok beğendiğim için aldım demek kadar saçma bir sav.

Sen ağlatmıycanda kasap manav mı ağlatacak bunu, ağlamak için var kendisi

İstersen bir gün buluşalım, bana artçı ol SS nedir bildiğim kadarıyla göstermeye çalışayım.

Zaten bunu acilen yapman lazım, altındaki aletin ne olduğunu henüz bilmiyorsun ve anlamanında tek yolu bu.

Koyu renk yapmadığım kısma gelince, eğer şanlıysan bir kaç ay sonra hayalinde 1000'lik bir makine olacak...

Bana gelince ben zaten özel hayatımdan ötürü bunalımdaydım, dibe vurmuştum, intehar etmeye cesaretim yoktu SS aldım, hoş ölmeyide beceremedim zaten

Beni örnek alırsan bütün hayatımı örnek alman lazım, mesela bu ay işe gitme
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Dostum hayırlı uğurlu olsun.. Güle güle kullan..

Motor fikrini Ertec'ten almışsın bari eğitimi Ertec'ten alma

(muhalif seslere mutlaka kulak ver)
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler